ØST ungdom • Ballerup atletikstadion • Ballerup
22-23 jun., 2013
Arrangør: Ballerup AK
Sparta
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 473 | 3.81 | 3 | Karla Schärfe -03 | 3.95 | Længdespring • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 11:50 |
2 | 416 | 3.55 | 6 | Annika Haldbo -03 | Længdespring • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 11:50 | |
3 | 498 | 3.57 | 11 | Maria Boesdal -02 | 3.83 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 13:05 |
4 | 472 | 3.63 | 9 | Juliette Wessel Leroy -02 | 3.64 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 13:05 |
5 | 507 | 3.25 | 20 | Mie Hylling Axelsson -02 | 3.60 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 13:05 |
6 | 470 | 3.30 | 18 | Josefine Sørensen -02 | 3.35 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 13:05 |
7 | 433 | 3.86 | 4 | Clara Elvira Paludan -02 | 3.94 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 13:05 |
8 | 439 | 3.51 | 14 | Ellen Lawaetz -02 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 13:05 | |
9 | 517 | 3.04 | 24 | Nina-Tao Huang Hahnemann -02 | 3.33 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 13:05 |
10 | 506 | 3.24 | 21 | Matilda Juel Gertz -02 | 3.16 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 13:05 |
11 | 495 | 3.54 | 17 | Malou Celia Postvang -99 | 3.71 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:30 |
12 | 527 | 5.09 | 2 | Rikke Andersen -98 | 5.03 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:30 |
13 | 464 | 3.99 | 15 | Jasmin Pedersen -99 | 4.16 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:30 |
14 | 474 | DNS | Karla Sonne Søndergaard -99 | 4.90 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:30 | |
15 | 411 | 4.37 | 13 | Ane Kjærgaard -98 | 4.56 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:30 |
16 | 508 | DNS | Mille Lindholm Pedersen -99 | 4.03 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:30 | |
17 | 504 | DNS | Mathilde Søndergaard Jeps -99 | 4.03 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:30 | |
18 | 445 | 4.92 | 3 | Emma Beiter Bomme -98 | 5.62 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:30 |
19 | 467 | 4.38 | 12 | Johanne Wiedemann Simonse -99 | 4.31 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:30 |
20 | 443 | DNS | Emilie Persson -99 | 4.21 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:30 | |
21 | 451 | 4.13 | 14 | Freja Lomholt -99 | 4.44 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:30 |
22 | 444 | 4.45 | 10 | Emilie Rigdahl Hansen -99 | 4.67 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:30 |
23 | 511 | 4.74 | 8 | Nana Mägi -97 | 4.77 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 13:25 |
24 | 469 | 4.53 | 9 | Josefine Müntzberg -96 | 5.07 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 13:25 |
25 | 477 | 5.00 | 6 | Kristina Sieland -96 | 5.15 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 13:25 |
26 | 481 | 5.55 | 2 | Laura Tølløse -97 | 5.84 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 13:25 |
27 | 437 | 4.79 | 7 | Ditte Schmidt -97 | 4.87 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 13:25 |
28 | 422 | 5.30 | 3 | Benedicte Heegaard -97 | 5.30 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 13:25 |
29 | 463 | 3.54 | 7 | Jakob Haugaard Bohl Ander -03 | 3.51 | Længdespring • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 10:10 |
30 | 496 | 3.15 | 11 | Malte Bank -03 | Længdespring • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 10:10 | |
31 | 546 | 3.77 | 5 | William Wittendorf -03 | 3.93 | Længdespring • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 10:10 |
32 | 535 | 4.25 | 1 | Sofus Peter Lassen -03 | 4.46 | Længdespring • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 10:10 |
33 | 462 | 4.81 | 6 | Jacob Hvorup -99 | 4.77 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:00 |
34 | 410 | 5.46 | 3 | Andreas Sandfeld Hansen -99 | 5.37 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:00 |
35 | 545 | 5.32 | 4 | Virgil Topholm Hartmann -98 | 5.36 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:00 |
36 | 456 | 5.05 | 5 | Gustav Lundholm Nielsen -98 | 5.18 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:00 |
37 | 533 | 6.27 | 1 | Simon Traore -98 | 6.48 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:00 |
38 | 529 | DNS | Sebastian Pedersen -97 | 5.95 | Længdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:10 | |
39 | 424 | 4.96 | 5 | Bulut Bursali -97 | 5.12 | Længdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:10 |
40 | 423 | 7.47 | 1 | Benjamin Gabrielsen -95 | 7.27 | Længdespring • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 15:10 |