ØST ungdom • Østerbro Stadion • København
17-18 jun., 2017
Arrangør: Sparta
Sparta AM
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 387 | PB | 4.59 (w:-0.1) | 11 | Alberthe W Simonsen -02 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:50 | |
2 | 403 | 4.18 (w:+0.2) | 1 | Amalie Sofie Nielsen -07 | 3.70 | Længdespring • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 12:50 | |
3 | 388 | PB | 6.63 (w:+1.2) | 2 | Anders Hørby Madsen -01 | 6.33 | Længdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 13:55 |
4 | 540 | 3.96 (w:+0.2) | 3 | Anders Silleborg -07 | 3.88 | Længdespring • Finale | Drenge 10 år | Søndag kl. 10:25 | |
5 | 409 | 3.33 (w:+1.3) | 14 | Anna Pape Liboriussen -06 | 3.50 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 11:30 | |
6 | 523 | 4.10 (w:+0.2) | 24 | Annika G Truelsen -03 | 4.15 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:50 | |
7 | 374 | 4.41 (w:-2.0) | 15 | Annika Haldbo -03 | 5.03 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:50 | |
8 | 358 | PB | 3.53 (w:-0.4) | 11 | August Lund Frederiksen -03 | 3.07 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:00 |
9 | 402 | 3.41 (w:-0.3) | 10 | Connor Joseph Mikkelsen -06 | 3.32 | Længdespring • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 14:40 | |
10 | 380 | 2.25 (w:-1.1) | 12 | Dhruv T Mehrotra -03 | 5.21 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:00 | |
11 | 399 | 4.64 (w:+0.0) | 2 | Eli Riege -06 | 4.41 | Længdespring • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 14:40 | |
12 | 377 | DNS | Elias Dahl Lunøe -03 | 5.17 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:00 | ||
13 | 340 | PB | 5.17 (w:+1.0) | 2 | Ellen Lawaetz -02 | 4.85 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:50 |
14 | 306 | 6.77 (w:+0.0) | 1 | Emil Frænde -00 | 6.84 | Længdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 13:55 | |
15 | 279 | 4.28 (w:+1.0) | 19 | Emilie Fayl von Henteller -02 | 4.44 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:50 | |
16 | 333 | 2.97 (w:+0.0) | 5 | Emilie Hansen -99 | Længdespring • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 11:45 | ||
17 | 385 | 5.56 (w:+1.3) | 1 | Emma Beiter Bomme -98 | 5.45 | Længdespring • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 11:45 | |
18 | 337 | 5.52 (w:+0.6) | 1 | Hannah Illum Petersen -00 | 5.44 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 11:45 | |
19 | 334 | DNS | Ida Beiter Bomme -01 | 5.54 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 11:45 | ||
20 | 391 | 4.43 (w:-0.9) | 14 | Ida Lyngby -02 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:50 | ||
21 | 404 | 4.65 (w:+0.3) | 1 | Joel Frederik von de Ahé -06 | 4.52 | Længdespring • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 14:40 | |
22 | 392 | 4.79 (w:+0.0) | 7 | Josefine Sørensen -02 | 4.68 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:50 | |
23 | 372 | 4.79 (w:+0.6) | 8 | Karla Schärfe -03 | 5.06 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:50 | |
24 | 418 | 5.56 (w:+0.0) | 2 | Karoline Mangor -98 | Længdespring • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 11:45 | ||
25 | 341 | 4.25 (w:+1.2) | 21 | Liva Vilhelmsen -02 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:50 | ||
26 | 400 | 3.37 (w:+0.1) | 8 | Lotte Grevy Ejstrup -07 | 3.41 | Længdespring • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 12:50 | |
27 | 393 | 4.84 (w:-0.9) | 6 | Louise Bach Moore -01 | 5.23 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 11:45 | |
28 | 408 | DNS | Maja Børregaard Voigt -07 | 3.90 | Længdespring • Finale | Piger 10 år | Søndag kl. 12:50 | ||
29 | 394 | 5.09 (w:+2.3) | 5 | Maria Skov Kragh -01 | 5.07 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 11:45 | |
30 | 375 | PB | 4.55 (w:+0.0) | 12 | Marie Høgh larsen -03 | 4.51 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:50 |
31 | 395 | 4.80 (w:+1.1) | 7 | Marie Paule Dahi -01 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 11:45 | ||
32 | 396 | 4.38 (w:+0.7) | 16 | Mathilda Gertz -02 | 4.47 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:50 | |
33 | 332 | PB | 4.92 (w:+0.6) | 4 | Mille Widstrup Lindholm -99 | 4.90 | Længdespring • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 11:45 |
34 | 386 | 5.18 (w:+0.0) | 2 | Nicolai Lind Andersen -98 | 6.83 | Længdespring • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 13:55 | |
35 | 381 | 3.85 (w:+0.0) | 27 | Olivia Helleskov Batko -03 | 4.36 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:50 | |
36 | 411 | 3.61 (w:-0.4) | 8 | Oswald Lindquist -06 | 3.51 | Længdespring • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 14:40 | |
37 | 417 | 4.26 (w:+0.5) | 20 | Rebekka Schaldemose -03 | 4.40 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:50 | |
38 | 413 | 3.46 (w:+0.0) | 12 | Smilla Friis Saxberg -06 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Søndag kl. 11:30 | ||
39 | 376 | PB | 5.94 (w:-1.1) | 2 | Sofus Peter Lassen -03 | 5.89 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:00 |
40 | 405 | 4.19 (w:+1.3) | 6 | Sophus emil ramsgaard jen -06 | 4.07 | Længdespring • Finale | Drenge 11 år | Søndag kl. 14:40 | |
41 | 397 | 4.99 (w:-0.4) | 5 | Victoria Lendal -02 | 5.14 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:50 |