Tårnby Games • Tårnby Stadion • Tårnby
3-4 maj, 2014
Arrangør: Amager AC
Sparta
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 622 | 6.29 | 13 | Anders Bang -02 | Kuglestød • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 13:30 | |
2 | 625 | 15.27 | 2 | Andreas Ellegaard -93 | 15.60 | Kuglestød • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:30 |
3 | 626 | 3.78 | 14 | Andreas Hartmann Stæger -06 | 4.22 | Kuglestød • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 10:00 |
4 | 656 | 6.30 | 12 | Christian Holst Lindgreen -02 | 6.47 | Kuglestød • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 13:30 |
5 | 661 | 6.84 | 16 | Clara Elvira Paludan -02 | 6.26 | Kuglestød • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 12:20 |
6 | 672 | 3.10 | 15 | Elias Regan Emborg -06 | Kuglestød • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 10:00 | |
7 | 673 | 3.36 | 10 | Eline Plas -06 | Kuglestød • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 11:40 | |
8 | 675 | 5.29 | 1 | Else Kirstine Haunstrup L -05 | 5.00 | Kuglestød • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 11:40 |
9 | 109 | 12.26 | 2 | Emilie R. Hansen -99 | 12.19 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:00 |
10 | 706 | 9.97 | 2 | Ida Beiter Bomme -01 | 9.32 | Kuglestød • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 12:20 |
11 | 709 | 5.17 | 3 | Ingrid Gram Jensen -05 | 5.78 | Kuglestød • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 11:40 |
12 | 722 | 5.36 | 23 | Josefine Sørensen -02 | 5.75 | Kuglestød • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 12:20 |
13 | 727 | 6.23 | 19 | Juliette Wessel Leroy -02 | 6.81 | Kuglestød • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 12:20 |
14 | 728 | 4.57 | 6 | Kajsa Salomonsen -05 | 4.28 | Kuglestød • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 11:40 |
15 | 896 | 11.60 | 4 | Katrine Koch Jacobsen -99 | 13.15 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:00 |
16 | 740 | 16.38 | 1 | Lasse Larsen -90 | 17.38 | Kuglestød • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:30 |
17 | 747 | 7.90 | 9 | Liv Nedergaard -02 | 8.08 | Kuglestød • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 12:20 |
18 | 748 | 6.18 | 20 | Liva Johanne Vilhelmsen -02 | 6.93 | Kuglestød • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 12:20 |
19 | 759 | 13.10 | 4 | Mads Christiansen -97 | 14.52 | Kuglestød • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:40 |
20 | 786 | 7.09 | 11 | Natasja Jung Nielsen -01 | 6.03 | Kuglestød • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 12:20 |
21 | 789 | 9.25 | 4 | Nicolai Lysholdt Petersen -01 | Kuglestød • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 13:30 | |
22 | 108 | 7.01 | 13 | Nina-Tao Hahnemann -02 | 7.89 | Kuglestød • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 12:20 |
23 | 799 | 4.49 | 9 | Oskar Thers-Sonne -05 | 5.04 | Kuglestød • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 10:00 |
24 | 800 | 7.29 | 9 | Oswald Carstensen -02 | 8.30 | Kuglestød • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 13:30 |
25 | 831 | 12.62 | 2 | Stefan Mortensen -96 | 14.03 | Kuglestød • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 15:40 |
26 | 112 | 8.39 | 9 | Suzanne Andersen -00 | 9.28 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:00 |
27 | 835 | 4.06 | 11 | Valdemar Gravlund Laursen -05 | Kuglestød • Finale | Drenge 8-9 år | Søndag kl. 10:00 |