Øst-inde 2024 • Ballerup Atletikstadion • Ballerup
20-21 jan., 2024
Arrangør: Ballerup AK
Sparta atletik & løb
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 210 | PB | 12.92 | 2 | Kamille Hedegaard Hallsdottir -12 | 13.45 | 60 meter hæk • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 10:00 |
2 | 186 | PB | 10.28 | 1 | Ellen Vincentsen -11 | 10.53 | 60 meter hæk • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 10:00 |
3 | 194 | 11.27 | 2 | Frida Gram Jensen -11 | 11.11 | 60 meter hæk • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 10:00 | |
4 | 177 | 10.84 | 1 | Albert Arrey Sørensen -12 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 10:15 | ||
5 | 253 | 13.62 | 3 | Dusan Stefanovic -12 (SRB) | 60 meter hæk • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 10:15 | ||
6 | 167 | 14.01 | 4 | Alfred Hartung -12 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 10:15 | ||
7 | 175 | DNS | Asger Lund-Bretlau -11 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 10:15 | |||
8 | 270 | 12.10 | 1 | Tobias Abildgaard Kofoed -11 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 10:15 | ||
9 | 252 | PB | 11.77 | 5 | Ilsa Roome -10 (NOR) | 11.96 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:25 |
10 | 204 | 12.19 | 4 | Johanne Hansen-Møller -10 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:25 | ||
11 | 221 | 11.41 | 3 | Maria Rose Jørgensen -10 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:25 | ||
12 | 205 | 12.14 | 6 | Julia Hedegaard Hallsdottir -10 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:25 | ||
13 | 238 | 10.16 | 1 | Wilma Caroline Nielsen -10 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:25 | ||
14 | 208 | PB | 10.97 | 2 | Kajsa Kirk Petersen -10 | 14.91 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:25 |
15 | 191 | DNF | Esther Falck -08 | 60 meter hæk • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 10:40 | |||
16 | 198 | 9.76 | 2 | Ingrid Olivarius Vølund -07 | 9.70 | 60 meter hæk • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 10:40 | |
17 | 202 | 9.58 | 4 | Johan Dahl Kokkegård -08 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 11:20 | ||
18 | 226 | DNS | Nickas Gravgaard Nielsen -07 | 9.15 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 11:20 | ||
19 | 218 | PB | 8.64 | 2 | Mads Vincentsen -07 | 8.88 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 11:20 |
20 | 187 | 10.43 | 6 | Emil Bagnara -07 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 11:20 | ||
21 | 220 | 9.44 | 3 | Malthe Nikolaj Godsk Jørgensen -08 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 11:20 | ||
22 | 229 | DNF | Oliver Mikkelsen -08 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 11:20 | |||
23 | 252 | PB | 11.77 | 7 | Ilsa Roome -10 (NOR) | 11.77 | 60 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:35 |
24 | 221 | 11.72 | 6 | Maria Rose Jørgensen -10 | 11.41 | 60 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:35 | |
25 | 238 | 10.20 | 2 | Wilma Caroline Nielsen -10 | 10.16 | 60 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:35 | |
26 | 208 | PB | 10.76 | 3 | Kajsa Kirk Petersen -10 | 10.97 | 60 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:35 |