DMU inde • Spar Nord Arena • Skive
1-2 mar., 2014
Arrangør: Skive AM
Sparta
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 404 | 8.72 | 7 | Mathilde Brix-Priésner -00 | 8.65 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 9:00 |
2 | 386 | 8.17 | 1 | Katrine Koch Jacobsen -99 | 8.20 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 9:00 |
3 | 423 | 8.56 | 5 | Simone Hjort -99 | 8.58 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 9:00 |
4 | 412 | 8.74 | 8 | Olivia Thorsgaard -00 | 8.56 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 9:00 |
5 | 400 | 8.22 | 1 | Maria Selck -99 | 8.07 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 9:00 |
6 | 413 | 8.30 | 3 | Olivia Tuokila -00 | 8.23 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 9:00 |
7 | 378 | 8.63 | 6 | Iona Pardis White -00 | 8.61 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 9:00 |
8 | 366 | 7.95 | 4 | Emil Frænde -00 | 7.99 | 60 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 9:25 |
9 | 362 | 8.34 | 8 | Christian Cornelius -00 | 8.11 | 60 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 9:25 |
10 | 381 | 7.93 | 3 | Jens Raabyemagle -99 | 7.94 | 60 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 9:25 |
11 | 379 | 8.11 | 5 | Jacob Hvorup -99 | 8.04 | 60 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 9:25 |
12 | 396 | 7.92 | 2 | Mads Holm -99 | 7.82 | 60 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 9:25 |
13 | 374 | 7.96 | 3 | Gabriel Lausten -00 | 8.06 | 60 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 9:25 |
14 | 407 | DNS | Mira Guldbrandsen -98 | 8.00 | 60 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Søndag kl. 9:50 | |
15 | 370 | 8.21 | 3 | Emma Beiter Bomme -98 | 8.12 | 60 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Søndag kl. 9:50 |
16 | 389 | 8.04 | 1 | Laura Tølløse -97 | 7.96 | 60 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Søndag kl. 9:50 |
17 | 365 | 8.87 | 5 | Ditte Schmidt -97 | 8.62 | 60 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Søndag kl. 9:50 |
18 | 422 | 7.43 | 4 | Simon Thomsen Traoré -98 | 7.48 | 60 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 10:10 |
19 | 410 | 7.54 | 3 | Nicolai Lind Andersen -98 | 7.45 | 60 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 10:10 |
20 | 411 | 7.85 | 6 | Nicolaj Graves -98 | 7.80 | 60 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 10:10 |
21 | 424 | 7.68 | 5 | Sofus Rasmus Clausen -98 | 7.62 | 60 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 10:10 |
22 | 401 | 8.15 | 3 | Marie Vermund -95 | 8.03 | 60 meter • Indl. | Piger 18-19 år | Søndag kl. 10:35 |
23 | 402 | 7.87 | 1 | Martha Traoré -95 | 7.83 | 60 meter • Indl. | Piger 18-19 år | Søndag kl. 10:35 |
24 | 414 | 7.47 | 4 | Philip Reynolds -96 | 7.45 | 60 meter • Indl. | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 10:50 |
25 | 364 | 7.59 | 5 | Daniel Korang -96 | 7.58 | 60 meter • Indl. | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 10:50 |
26 | 361 | 7.14 | 2 | Benjamin Gabrielsen -95 | 7.14 | 60 meter • Indl. | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 10:50 |
27 | 380 | 7.09 | 1 | Jannick B Hansen -92 | 7.12 | 60 meter • Indl. | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 11:10 |
28 | 386 | 8.19 | 3 | Katrine Koch Jacobsen -99 | 8.17 | 60 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:30 |
29 | 400 | 8.09 | 2 | Maria Selck -99 | 8.22 | 60 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:30 |
30 | 413 | 8.23 | 8 | Olivia Tuokila -00 | 8.30 | 60 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:30 |
31 | 381 | 7.93 | 8 | Jens Raabyemagle -99 | 7.93 | 60 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 11:40 |
32 | 396 | 7.91 | 7 | Mads Holm -99 | 7.92 | 60 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 11:40 |
33 | 370 | 8.18 | 6 | Emma Beiter Bomme -98 | 8.21 | 60 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 11:50 |
34 | 389 | 7.92 | 2 | Laura Tølløse -97 | 8.04 | 60 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 11:50 |
35 | 422 | 7.39 | 6 | Simon Thomsen Traoré -98 | 7.43 | 60 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 12:00 |
36 | 401 | 8.20 | 5 | Marie Vermund -95 | 8.15 | 60 meter • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 12:10 |
37 | 402 | 7.81 | 2 | Martha Traoré -95 | 7.87 | 60 meter • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 12:10 |
38 | 414 | 7.45 | 7 | Philip Reynolds -96 | 7.47 | 60 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 12:20 |
39 | 361 | 7.13 | 3 | Benjamin Gabrielsen -95 | 7.14 | 60 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 12:20 |
40 | 372 | 8.66 | 5 | Emma Vitale -93 | 8.74 | 60 meter • Finale | Piger 20-22 år | Søndag kl. 12:30 |
41 | 356 | 8.11 | 3 | Anne Sofie Vermund -93 | 8.10 | 60 meter • Finale | Piger 20-22 år | Søndag kl. 12:30 |
42 | 380 | 7.04 | 1 | Jannick B Hansen -92 | 7.09 | 60 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 12:40 |