Tårnby Games • Tårnby Stadion • Tårnby
4-5 maj, 2013
Arrangør: Amager AC
Sparta
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 139 | 30.81 | 22 | Ane Kjærgaard -98 | 31.08 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:05 |
2 | 116 | 33.36 | 32 | Anna Sofie Frænde -01 | 34.03 | 200 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 14:35 |
3 | 140 | 30.31 | 19 | Anne Krarup Knudsen -98 | 30.52 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:05 |
4 | 138 | 26.86 | 2 | Anne Sofie Kirkegaard -98 | 25.72 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:05 |
5 | 122 | 32.39 | 25 | Cecilie Næsby -00 | 33.42 | 200 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 14:35 |
6 | 95 | 33.83 | 20 | Christian Munch Skylv -01 | 39.50 | 200 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 14:20 |
7 | 91 | DNS | Christoffer Bernsen -00 | 34.13 | 200 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 14:20 | |
8 | 135 | 25.55 | 16 | Daniel Koreng -96 | 25.67 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:55 |
9 | 176 | DNS | Ditte Schmidt -97 | 28.65 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 15:45 | |
10 | 155 | DNS | Egil Tøgern Aasen -99 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 15:30 | ||
11 | 96 | 26.78 | 1 | Emil Frænde -00 | 27.33 | 200 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 14:20 |
12 | 189 | 28.53 | 6 | Emilie Hansen -99 | 29.46 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:05 |
13 | 178 | 26.85 | 1 | Emma Beiter Bomme -98 | 26.78 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:05 |
14 | 134 | 26.17 | 19 | Fuad Ahmed Raga -96 | 25.96 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:55 |
15 | 92 | 28.34 | 5 | Gabriel van Nguyen Lauste -00 | 200 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 14:20 | |
16 | 193 | 27.60 | 10 | Gustav Lundholm Nielsen -98 | 27.59 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 15:30 |
17 | 117 | 29.72 | 8 | Hannah Illum Petersen -00 | 28.91 | 200 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 14:35 |
18 | 113 | 29.70 | 7 | Ida Beiter Bomme -01 | 29.52 | 200 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 14:35 |
19 | 115 | 28.32 | 3 | Iona Pardis White -00 | 29.09 | 200 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 14:35 |
20 | 154 | 30.51 | 21 | Jasmin Pedersen -99 | 32.58 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:05 |
21 | 208 | 26.21 | 2 | Jasser Umarein -94 | 24.50 | 200 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 16:15 |
22 | 94 | 34.03 | 21 | Jonathan Thulstrup -01 | 35.68 | 200 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 14:20 |
23 | 127 | 30.77 | 12 | Julie Falkebo Jensen -00 | 29.97 | 200 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 14:35 |
24 | 177 | 26.36 | 1 | Laura Tølløse -97 | 26.49 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 15:45 |
25 | 141 | 28.71 | 7 | Leonora Hede -98 | 28.11 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:05 |
26 | 151 | 31.84 | 25 | Louise Wessel Leroy -99 | 32.84 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:05 |
27 | 93 | 27.71 | 3 | Mads Lund -00 | 28.31 | 200 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 14:20 |
28 | 97 | 30.17 | 9 | Magnus Skjøtt Jensen -01 | 29.96 | 200 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 14:20 |
29 | 149 | 31.25 | 24 | Malou Celia Postvang -99 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:05 | |
30 | 231 | 25.35 | 1 | Martha Traoré -95 | 25.24 | 200 meter • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 16:10 |
31 | 150 | DNS | Mathilde S Jepsen -99 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:05 | ||
32 | 121 | 32.40 | 26 | Mathilde Willer -00 | 200 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 14:35 | |
33 | 146 | 30.45 | 20 | Nana Birch Krull -99 | 32.58 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:05 |
34 | 118 | 27.80 | 2 | Olivia Tuokila -00 | 28.09 | 200 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 14:35 |
35 | 102 | 34.57 | 22 | Oskar Kirk Damsgaard -01 | 200 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 14:20 | |
36 | 100 | DNS | Peter Moll Berg -00 | 28.78 | 200 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 14:20 | |
37 | 136 | 24.03 | 4 | Philip Reynolds -96 | 23.96 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:55 |
38 | 132 | 24.30 | 7 | Sebastian Pedersen -97 | 25.08 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:55 |
39 | 124 | 31.97 | 19 | Selma Staun -00 | 200 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 14:35 | |
40 | 111 | 33.76 | 34 | Signe Grevy Ejstrup -01 | 35.11 | 200 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 14:35 |
41 | 131 | 24.38 | 1 | Simon Traore -98 | 24.45 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 15:30 |
42 | 173 | 25.26 | 3 | Sofus Clausen -98 | 26.82 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 15:30 |
43 | 125 | 30.69 | 11 | Suzanne Andersen -00 | 29.78 | 200 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 14:35 |
44 | 126 | 30.50 | 10 | Viktoria Dommer -01 | 30.00 | 200 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 14:35 |
45 | 104 | DNS | Vincent Plas -01 | 200 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Søndag kl. 14:20 | ||
46 | 108 | 31.77 | 18 | Xenia Kaas Bruun -00 | 200 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 14:35 |