ØST ungdom • Østerbro Stadion • København
17-18 jun., 2017
Arrangør: Sparta
Sparta AM
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 388 | PB | 23.57 | 5 | Anders Hørby Madsen -01 | 24.48 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 10:35 |
2 | 389 | PB | 28.11 | 14 | Annika Eppers -02 | 28.24 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:50 |
3 | 523 | PB | 29.34 | 17 | Annika G Truelsen -03 | 29.45 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:50 |
4 | 374 | 26.75 | 5 | Annika Haldbo -03 | 27.65 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:50 | |
5 | 297 | 27.45 | 9 | Cecilie Næsby -00 | 27.09 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 10:25 | |
6 | 380 | PB | 26.43 | 8 | Dhruv T Mehrotra -03 | 27.75 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 11:00 |
7 | 377 | DNS | Elias Dahl Lunøe -03 | 26.72 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 11:00 | ||
8 | 306 | 22.70 | 3 | Emil Frænde -00 | 22.96 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 10:35 | |
9 | 279 | 27.94 | 12 | Emilie Fayl von Henteller -02 | 28.35 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:50 | |
10 | 333 | 27.24 | 2 | Emilie Hansen -99 | 27.10 | 200 meter • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 10:30 | |
11 | 339 | PB | 22.36 | 1 | Gustav Lundholm Nielsen -98 | 22.64 | 200 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 10:45 |
12 | 334 | DNS | Ida Beiter Bomme -01 | 27.08 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 10:25 | ||
13 | 305 | DNS | Jacob Hvorup -99 | 23.00 | 200 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 10:45 | ||
14 | 301 | 22.38 | 2 | Jonathan Aquino -99 | 22.74 | 200 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 10:45 | |
15 | 392 | PB | 29.26 | 16 | Josefine Sørensen -02 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:50 | |
16 | 378 | 25.92 | 1 | Josephine Koch Jacobsen -03 | 26.08 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:50 | |
17 | 335 | 26.88 | 6 | Lili Kökény -01 | 27.91 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 10:25 | |
18 | 307 | DNS | Marc Handselmann -99 | 23.22 | 200 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 10:45 | ||
19 | 375 | PB | 27.31 | 7 | Marie Høgh larsen -03 | 28.20 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:50 |
20 | 395 | 28.07 | 10 | Marie Paule Dahi -01 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 10:25 | ||
21 | 396 | PB | 28.59 | 15 | Mathilda Gertz -02 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:50 | |
22 | 386 | 22.58 | 3 | Nicolai Lind Andersen -98 | 200 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 10:45 | ||
23 | 543 | 25.63 | 1 | Olivia Thorsgaard -00 | 25.85 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 10:25 | |
24 | 294 | 26.30 | 3 | Olivia Tuokila -00 | 25.58 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 10:25 | |
25 | 398 | PB | 23.97 | 2 | Osadeba Isaac -02 | 25.01 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 11:00 |
26 | 303 | 23.48 | 4 | Sam Marcus -99 | 23.30 | 200 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 10:45 | |
27 | 296 | 26.42 | 3 | Sofie Spiegelhauer -02 | 27.50 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:50 | |
28 | 304 | DNS | Thomas Sally -00 | 24.50 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 10:35 | ||
29 | 300 | 22.23 | 1 | Tobias G Larsen -00 | 22.35 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 10:35 | |
30 | 397 | PB | 27.84 | 11 | Victoria Lendal -02 | 28.01 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:50 |
31 | 373 | DNS | Vincent Birkemose -03 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 11:00 | |||
32 | 302 | DNS | Vincent Plas -01 | 23.00 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 10:35 |