DMU inde • Spar Nord Arena • Skive
9-10 mar., 2013
Arrangør: Skive AM
Aarhus 1900
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 531 | DNS | Julie Meyer -98 | 27.13 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:10 | ||
2 | 501 | DNS | Alma Steenberg -99 | 29.54 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:10 | ||
3 | 532 | 2.34.50 | 10 | Kamilla Gulbæk Nielsen -98 | 2.25.44 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 18:00 | |
4 | 546 | 9.92 | 3 | Rosa Preuss Illionga -98 | 9.72 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:15 | |
5 | 507 | 10.24 | 4 | Caroline Graversgaard Joh -98 | 10.23 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:15 | |
6 | 546 | 9.50 | 3 | Rosa Preuss Illionga -98 | 9.92 | 60 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:25 | |
7 | 546 | =PB | 1.53 | 6 | Rosa Preuss Illionga -98 | 1.53 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:30 |
8 | 532 | PB | 1.50 | 8 | Kamilla Gulbæk Nielsen -98 | 1.45 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:30 |
9 | 511 | NQ | Cecilie Konrad -98 | 1.38 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:30 | ||
10 | 528 | 8.71 | 16 | Jasmin Klausen -98 | 9.11 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:40 | |
11 | 540 | 10.13 | 7 | Nana Akrofi -99 | 10.19 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:40 | |
12 | 519 | 28.80 | 13 | Emma Luu Højlund -97 | 28.52 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 16:00 | |
13 | 503 | 25.44 | 1 | Annelouise Villum Jensen -96 | 25.53 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 16:00 | |
14 | 521 | 26.15 | 2 | Frida Sångren -97 | 26.26 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 16:00 | |
15 | 530 | DNF | Josefine Artmann Kristens -97 | 2.33.70 | 800 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 18:15 | ||
16 | 508 | 9.28 | 1 | Caroline Hartmann Carlsen -97 | 9.28 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 10:00 | |
17 | 508 | 9.47 | 5 | Caroline Hartmann Carlsen -97 | 9.28 | 60 meter hæk • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 11:15 | |
18 | 547 | PB | 8.69 | 8 | Sara Hadenfeldt -96 | 7.50 | Kuglestød • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 13:15 |
19 | 542 | 26.75 | 3 | Nikoline Daugaard -95 | 26.66 | 200 meter • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 16:50 | |
20 | 502 | 26.06 | 2 | Anna Thestrup Andersen -95 | 26.08 | 200 meter • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 16:50 | |
21 | 536 | 11.81 | 2 | Mathilde Diekema -94 | 12.03 | Trespring • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 12:30 | |
22 | 527 | 1.64 | 1 | Janne Nielsen -93 | Højdespring • Finale | Piger 20-22 år | Lørdag kl. 15:00 | ||
23 | 527 | 12.35 | 1 | Janne Nielsen -93 | 12.50 | Trespring • Finale | Piger 20-22 år | Lørdag kl. 12:30 | |
24 | 524 | 26.51 | 12 | Jacob Møberg Klysner -98 | 27.31 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 15:35 | |
25 | 548 | 9.41.32 | 2 | Sebastian Ifversen -98 | 9.38.44 | 3000 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:30 | |
26 | 545 | 11.00.53 | 15 | Rasmus Lorenzen -98 | 10.33.26 | 3000 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:30 | |
27 | 518 | 8.97 | 2 | Elias Melinik -98 | 8.92 | 60 meter hæk • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:35 | |
28 | 518 | 8.68 | 3 | Elias Melinik -98 | 8.97 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 11:35 | |
29 | 510 | 23.86 | 3 | Casper Henningsen -96 | 23.75 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 16:25 | |
30 | 506 | 25.68 | 18 | Azim Ndiaye -97 | 25.51 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 16:25 | |
31 | 509 | 2.18.39 | 10 | Casper Giversen -97 | 2.15.31 | 800 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 19:00 | |
32 | 541 | 2.12.42 | 8 | Nicholas Nyengaard -97 | 2.11.24 | 800 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 19:00 | |
33 | 526 | 2.09.62 | 5 | Jakob Saugbjerg -96 | 800 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 19:00 | ||
34 | 505 | DNS | August Broz -96 | 3000 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 14:00 | |||
35 | 533 | 10.24.53 | 12 | Kasper Korsgaard Nielsen -97 | 3000 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 14:00 | ||
36 | 550 | 9.35 | 4 | Thomas Elling Christensen -97 | 9.35 | 60 meter hæk • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 10:55 | |
37 | 504 | DNF | Aske Bille -97 | 9.77 | 60 meter hæk • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 10:55 | ||
38 | 550 | 9.30 | 7 | Thomas Elling Christensen -97 | 9.35 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 12:05 | |
39 | 514 | 10.25 | 13 | Christian William Hansen -97 | 11.12 | Trespring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 15:00 | |
40 | 544 | DUR | 13.87 | 1 | Philip Akrofi -97 | 13.63 | Trespring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 15:00 |
41 | 506 | 11.92 | 3 | Azim Ndiaye -97 | 12.30 | Trespring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 15:00 | |
42 | 520 | 23.81 | 6 | Frederik Peschhardt -95 | 200 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 17:10 | ||
43 | 543 | 23.73 | 5 | Oliver Ryborg Kjeldsen -95 | 200 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 17:10 | ||
44 | 525 | PB | 8.37.89 | 1 | Jakob Dybdal -94 | 8.38.59 | 3000 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 14:30 |
45 | 543 | 8.72 | 2 | Oliver Ryborg Kjeldsen -95 | 8.59 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 12:15 | |
46 | 517 | PB | 14.27 | 3 | Dennis Mägi -95 | 14.23 | Trespring • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 13:45 |
47 | 538 | DNS | Mikkel Brich Dam -93 | 22.46 | 200 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 17:35 | ||
48 | 515 | 24.42 | 9 | Christoffer Carstensen -92 | 200 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 17:35 | ||
49 | 516 | 24.34 | 7 | Daniel Kornum -92 | 25.06 | 200 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 17:35 | |
50 | 512 | 2.00.23 | 2 | Christian Larsen -93 | 1.59.58 | 800 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 19:30 | |
51 | 522 | 8.59.33 | 1 | Halfdan Balslev -91 | 8.55.72 | 3000 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 14:45 | |
52 | 513 | 8.23 | 1 | Christian Lind Nielsen -91 | 8.26 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 12:25 |