Kronborg Outdoor • Helsingør atletik stadion • Helsingør
24-25 maj, 2014
Arrangør: Helsingør IF
Køge Atletik
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 201 | DNS | Lea Strand Mortensen -03 | Højdespring • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 11:15 | ||
2 | 201 | 3.15 | 11 | Lea Strand Mortensen -03 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 10:45 | |
3 | 201 | 6.17 | 3 | Lea Strand Mortensen -03 | Kuglestød • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 13:30 | |
4 | 201 | 28.40 | 2 | Lea Strand Mortensen -03 | Boldkast • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 13:15 | |
5 | 198 | 13.79 | 10 | Kristine Jørgensen -02 | 80 meter • Indl. | Piger 12 år | Lørdag kl. 11:00 | |
6 | 199 | 31.53 | 3 | Maja Felby -02 | 30.97 | 200 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 15:00 |
7 | 198 | 35.65 | 8 | Kristine Jørgensen -02 | 200 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 15:00 | |
8 | 198 | 5.09 | 6 | Kristine Jørgensen -02 | Kuglestød • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 10:30 | |
9 | 204 | 10.21 | 4 | Cathrine Trodsøe Hansen -99 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:45 | |
10 | 203 | 11.55 | 2 | Ane Riber -99 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:45 | |
11 | 208 | DNS | Caroline Løvenstein Vegeb -98 | 2.19.06 | 800 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 16:00 | |
12 | 209 | DNS | Anna Somer Hauge -98 | 2.24.14 | 800 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 16:00 | |
13 | 202 | 9.85 | 1 | Villum Nobelius -04 | 60 meter • Indl. | Drenge 10 år | Lørdag kl. 10:45 | |
14 | 200 | 10.11 | 3 | Gustav Emil Ibsen Jensen -04 | 60 meter • Indl. | Drenge 10 år | Lørdag kl. 10:45 | |
15 | 202 | 9.71 | 3 | Villum Nobelius -04 | 9.85 | 60 meter • Finale | Drenge 10 år | Lørdag kl. 12:45 |
16 | 200 | 10.01 | 4 | Gustav Emil Ibsen Jensen -04 | 10.11 | 60 meter • Finale | Drenge 10 år | Lørdag kl. 12:45 |
17 | 202 | 31.28 | 3 | Villum Nobelius -04 | 33.38 | 200 meter • Indl. | Drenge 10 år | Lørdag kl. 14:15 |
18 | 200 | 33.77 | 7 | Gustav Emil Ibsen Jensen -04 | 200 meter • Indl. | Drenge 10 år | Lørdag kl. 14:15 | |
19 | 202 | 0.96 | 2 | Villum Nobelius -04 | Højdespring • Finale | Drenge 10 år | Lørdag kl. 13:45 | |
20 | 202 | 3.48 | 4 | Villum Nobelius -04 | 3.20 | Længdespring • Finale | Drenge 10 år | Lørdag kl. 12:15 |
21 | 200 | 3.30 | 5 | Gustav Emil Ibsen Jensen -04 | Længdespring • Finale | Drenge 10 år | Lørdag kl. 12:15 | |
22 | 202 | 5.16 | 3 | Villum Nobelius -04 | Kuglestød • Finale | Drenge 10 år | Lørdag kl. 11:00 | |
23 | 200 | 5.07 | 4 | Gustav Emil Ibsen Jensen -04 | Kuglestød • Finale | Drenge 10 år | Lørdag kl. 11:00 | |
24 | 202 | 30.20 | 3 | Villum Nobelius -04 | 27.55 | Boldkast • Finale | Drenge 10 år | Lørdag kl. 12:45 |
25 | 200 | 22.64 | 6 | Gustav Emil Ibsen Jensen -04 | Boldkast • Finale | Drenge 10 år | Lørdag kl. 12:45 | |
26 | 206 | 11.13 | 1 | Oliver Brandt-Nielsen -97 | 11.31 | 100 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 13:15 |
27 | 207 | DNS | Ali Al-mousawi -96 | 12.09 | 100 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 13:15 |