Copenhagen Open • Hvidovre Stadion • Hvidovre
14-15 jun., 2014
Arrangør: Hvidovre AM
Københavns IF
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 279 | 12.48 | 3 | Eva Seixas -02 | 12.08 | 80 meter • Indl. | Piger 12 år | Lørdag kl. 10:35 | |
2 | 292 | 12.50 | 3 | Lilli Marie Jensen -02 | 12.27 | 80 meter • Indl. | Piger 12 år | Lørdag kl. 10:35 | |
3 | 311 | 33.59 | 16 | Signe Lawson -02 | 33.43 | 200 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 14:45 | |
4 | 292 | PB | 31.95 | 10 | Lilli Marie Jensen -02 | 31.99 | 200 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 14:45 |
5 | 314 | 12.71 | 2 | Vibha Soren -01 | 12.67 | 80 meter • Indl. | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 10:45 | |
6 | 318 | DNS | Yasmine Abbouch -01 | 12.73 | 80 meter • Indl. | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 10:45 | ||
7 | 314 | DNS | Vibha Soren -01 | 12.71 | 80 meter • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 12:45 | ||
8 | 291 | 29.19 | 3 | Lilja H. Povlsen -01 | 28.95 | 200 meter • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 15:05 | |
9 | 314 | 32.38 | 5 | Vibha Soren -01 | 3.30 | 200 meter • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 15:05 | |
10 | 295 | 28.33 | 1 | Lousie B. Moore -01 | 28.17 | 200 meter • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 15:05 | |
11 | 280 | 1.50.64 | 4 | Frederikke von Benzon -01 | 1.48.17 | 600 meter • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 16:45 | |
12 | 290 | PB | 1.56.62 | 10 | Laura Weichmann -02 | 2.01.15 | 600 meter • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 16:45 |
13 | 318 | DNS | Yasmine Abbouch -01 | 1.30 | Højdespring • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 12:40 | ||
14 | 318 | DNS | Yasmine Abbouch -01 | 8.39 | Trespring • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 13:25 | ||
15 | 279 | PB | 8.31 | 6 | Eva Seixas -02 | 7.74 | Kuglestød • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 12:25 |
16 | 311 | PB | 8.20 | 7 | Signe Lawson -02 | 8.18 | Kuglestød • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 12:25 |
17 | 295 | PB | 29.12 | 1 | Lousie B. Moore -01 | 28.28 | Diskoskast • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 13:40 |
18 | 308 | 15.14 | 3 | Philippa Falk-List | 14.98 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 | |
19 | 316 | 14.60 | 3 | Ya Chernoh Kamara | 13.94 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 | |
20 | 317 | 15.75 | 4 | Ya Kaday Kamara | 15.16 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 | |
21 | 313 | DNS | Sophie Søefeldt | 2.30.96 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 17:05 | ||
22 | 269 | PB | 2.36.65 | 6 | Amanda Amaloo | 2.40.98 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 17:05 |
23 | 312 | 13.57 | 2 | Sofie Rasmussen | 13.10 | 80 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:30 | |
24 | 316 | 16.20 | 5 | Ya Chernoh Kamara | 14.73 | 80 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:30 | |
25 | 312 | 13.46 | 4 | Sofie Rasmussen | 13.57 | 80 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:15 | |
26 | 309 | 1.37 | 12 | Rita Wilcke -99 | 1.41 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:20 | |
27 | 312 | 1.52 | 3 | Sofie Rasmussen | 1.59 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:20 | |
28 | 317 | 1.16 | 14 | Ya Kaday Kamara | 1.20 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:20 | |
29 | 317 | PB | 6.36 | 8 | Ya Kaday Kamara | 6.07 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 16:40 |
30 | 293 | DNS | Liv Didi Pedersen -97 | 12.81 | 100 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 11:25 | ||
31 | 283 | DNS | Isa Rich -98 | 6.20 | 400 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 15:50 | ||
32 | 272 | 13.56 | 2 | Annette Juma Nielsen -96 | 13.42 | 100 meter • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 11:35 | |
33 | 288 | NT | Julia Seixas -96 | 400 meter • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 15:50 | |||
34 | 270 | PB | 13.91 | 3 | Anne Sofie Hyldtoft Olsen -94 | 14.13 | 100 meter • Indl. | Kvinder senior | Lørdag kl. 16:15 |
35 | 310 | 13.54 | 2 | Signe Boelsmand -91 | 13.45 | 100 meter • Indl. | Kvinder senior | Lørdag kl. 16:15 | |
36 | 300 | 13.67 | 4 | Marie T. Holst -87 | 13.59 | 100 meter • Indl. | Kvinder senior | Lørdag kl. 16:15 | |
37 | 310 | 13.49 | 5 | Signe Boelsmand -91 | 13.54 | 100 meter • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 18:05 | |
38 | 300 | 13.62 | 6 | Marie T. Holst -87 | 13.67 | 100 meter • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 18:05 | |
39 | 294 | NT | Louise Jakobsen -83 | 400 meter • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 15:50 | |||
40 | 270 | PB | 16.59 | 1 | Anne Sofie Hyldtoft Olsen -94 | 17.34 | 100 meter hæk • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 12:15 |
41 | 285 | DNS | Jessie Ipsen -83 | 12.70 | Trespring • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 12:30 | ||
42 | 272 | PB | 11.65 | 1 | Annette Juma Nielsen -96 | 11.44 | Trespring • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 12:30 |
43 | 299 | PB | 29.99 | 5 | Maria Hansen -90 | 28.92 | Diskoskast • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 15:35 |
44 | 304 | 10.00 | 4 | Mik Lønborg -03 | 9.98 | 60 meter • Indl. | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 12:20 | |
45 | 304 | PB | 12.06 | 2 | Mik Lønborg -03 | 12.20 | 60 meter hæk • Indl. | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 10:00 |
46 | 304 | PB | 11.70 | 5 | Mik Lønborg -03 | 12.06 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 10:45 |
47 | 304 | PB | 3.68 | 11 | Mik Lønborg -03 | 3.51 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 14:15 |
48 | 273 | 18.75 | 3 | Asbjørn Birkelund -02 | 80 meter hæk • Indl. | Drenge 12 år | Lørdag kl. 11:20 | ||
49 | 273 | 18.95 | 5 | Asbjørn Birkelund -02 | 18.75 | 80 meter hæk • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 11:55 | |
50 | 273 | 3.26 | 15 | Asbjørn Birkelund -02 | 3.29 | Længdespring • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 10:00 | |
51 | 273 | 2.31.12 | 19 | Asbjørn Birkelund -02 | 600 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 16:50 | ||
52 | 315 | DNS | Villads Schou -01 | 14.92 | 600 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 16:50 | ||
53 | 315 | DNS | Villads Schou -01 | 14.36 | 80 meter hæk • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 11:25 | ||
54 | 296 | DNS | Mads Ringsted -99 | 12.89 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:10 | ||
55 | 284 | 2.39.34 | 7 | Jacob W. Jensen | 23.00 | 800 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 17:15 | |
56 | 297 | PB | 2.35.70 | 6 | Magne V. Kanneworff | 2.41.02 | 800 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 17:15 |
57 | 287 | PB | 2.23.91 | 5 | Jonathan Makwarth | 2.23.93 | 800 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 17:15 |
58 | 307 | 2.92 | 3 | Peter M. Adamsen | 3.15 | Stangspring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:00 | |
59 | 297 | 13.68 | 4 | Magne V. Kanneworff | Hammerkast • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 16:55 | ||
60 | 278 | PB | 30.50 | 3 | Emanuel Hammann -99 | 27.55 | Hammerkast • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 16:55 |
61 | 286 | DNS | Johan Lehtonen -99 | 32.42 | Hammerkast • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 16:55 | ||
62 | 296 | PB | 43.33 | 4 | Mads Ringsted -99 | 42.60 | Spydkast • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 |
63 | 278 | PB | 36.55 | 7 | Emanuel Hammann -99 | 32.93 | Spydkast • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 |
64 | 302 | 11.19 | 2 | Mathias Ludvigsen -82 | 10.96 | 100 meter • Indl. | Mænd senior | Lørdag kl. 16:30 | |
65 | 302 | 11.21 | 4 | Mathias Ludvigsen -82 | 11.19 | 100 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 18:10 | |
66 | 303 | PB | 50.49 | 4 | Max Bitsch -94 | 51.04 | 400 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 16:00 |
67 | 301 | PB | 54.04 | 12 | Martin Panduro -94 | 54.61 | 400 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 16:00 |
68 | 268 | 50.24 | 3 | Alexandre Guidje -94 | 50.21 | 400 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 16:00 | |
69 | 298 | PB | 54.24 | 13 | Magnus Østergaard -94 | 59.99 | 400 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 16:00 |
70 | 276 | 4.05.65 | 2 | Christoffer Boll -92 | 4.05.00 | 1500 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 17:35 | |
71 | 306 | 4.52 | 3 | Mikkel Ringsted -96 | 4.70 | Stangspring • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 16:30 |