VEST ungdom • Spar Nord Arena • Skive
15-16 jun., 2013
Arrangør: Skive AM
Odense Atletik / OGF
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 146 | 12.46 | 3 | Abdirisak Ahmed Muhamed -96 | 12.37 | 100 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 11:30 | |
2 | 146 | 12.83 | 6 | Abdirisak Ahmed Muhamed -96 | 12.46 | 100 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 16:00 | |
3 | 146 | 55.74 | 3 | Abdirisak Ahmed Muhamed -96 | 55.49 | 400 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 14:30 | |
4 | 139 | 8.84 | 7 | Andreas Mathiesen -98 | 8.76 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 15:30 | |
5 | 132 | 4.10 | 14 | Bjørg Nowack -99 | 4.32 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:30 | |
6 | 131 | 4.04 | 19 | Camille Frederiksen -99 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:30 | ||
7 | 137 | 2.20 | 2 | Christoffer Skjoldborg La -98 | 2.30 | Stangspring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 15:00 | |
8 | 136 | DNS | Elisabeth Harnow Dorsche -98 | 300 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 9:00 | |||
9 | 136 | 1.41 | 11 | Elisabeth Harnow Dorsche -98 | 1.38 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:30 | |
10 | 136 | 4.87 | 6 | Elisabeth Harnow Dorsche -98 | 4.83 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:30 | |
11 | 145 | 37.35 | 5 | Frederik Jensen -97 | 40.23 | Spydkast • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 12:15 | |
12 | 141 | 54.79 | 1 | Frederik Randrup -97 | 55.82 | 400 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 14:30 | |
13 | 141 | 1.04.04 | 2 | Frederik Randrup -97 | 400 meter hæk • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 9:35 | ||
14 | 140 | 1.54 | 2 | Freja Nowack -97 | 1.60 | Højdespring • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 9:30 | |
15 | 140 | 5.10 | 3 | Freja Nowack -97 | 5.05 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 10:35 | |
16 | 127 | IND | 3.88 | 18 | Gertrud Vølund | 3.66 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 16:40 |
17 | 128 | DNS | Gustav Emil Ladefoged | 600 meter • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 12:45 | |||
18 | 128 | 3.28 | 10 | Gustav Emil Ladefoged | 3.05 | Længdespring • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 9:00 | |
19 | 253 | DNS | Jonas Hoeck -91 | 4.29.94 | 1500 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 13:15 | ||
20 | 134 | 3.35 | 26 | Kathrine Hjelmborg -99 | 3.95 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:30 | |
21 | 133 | 16.38 | 7 | Krista Stenstrøm -99 | 16.26 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:50 | |
22 | 133 | 3.46 | 25 | Krista Stenstrøm -99 | 3.00 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:30 | |
23 | 126 | 4.46 | 1 | Liv Nowack -01 | 4.29 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 15:30 | |
24 | 148 | 1.57 | 1 | Louise Malmqvist -96 | 1.63 | Højdespring • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 9:30 | |
25 | 148 | 5.04 | 5 | Louise Malmqvist -96 | 4.79 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 10:35 | |
26 | 129 | 11.93 | 3 | Mads Maegaard Jørgensen | 13.00 | 80 meter • Indl. | Drenge 13 år | Lørdag kl. 10:35 | |
27 | 129 | 11.56 | 5 | Mads Maegaard Jørgensen | 11.93 | 80 meter • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 16:30 | |
28 | 129 | 1.51.99 | 4 | Mads Maegaard Jørgensen | 600 meter • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 12:45 | ||
29 | 129 | 4.52 | 3 | Mads Maegaard Jørgensen | 4.02 | Længdespring • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 9:00 | |
30 | 138 | 4.52.09 | 4 | Mathias Conrad -98 | 5.52.00 | 1500 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:30 | |
31 | 130 | 12.76 | 7 | Niels Roungkvist Uhlemann | 12.90 | 80 meter • Indl. | Drenge 13 år | Lørdag kl. 10:35 | |
32 | 130 | 3.70 | 9 | Niels Roungkvist Uhlemann | 3.79 | Længdespring • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 9:00 | |
33 | 130 | PB | 18.75 | 8 | Niels Roungkvist Uhlemann | 13.35 | Spydkast • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 14:30 |
34 | 150 | 58.93 | 4 | Odense Atletik -97 | 4 x 100 meter stafet • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 18:10 | ||
35 | 150 | 56.96 | 5 | Odense Atletik -97 | 4 x 100 meter stafet • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 17:50 | ||
36 | 150 | 47.55 | 2 | Odense Atletik -97 | 4 x 100 meter stafet • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 17:40 | ||
37 | 147 | DNS | Rasmus Jensen -95 | 1.74 | Højdespring • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 16:15 | ||
38 | 147 | 6.03 | 4 | Rasmus Jensen -95 | 5.90 | Længdespring • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 14:30 | |
39 | 147 | 41.97 | 3 | Rasmus Jensen -95 | 38.66 | Spydkast • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 12:15 | |
40 | 143 | 12.24 | 2 | Rasmus Mohr Ernst -97 | 12.45 | 100 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 11:30 | |
41 | 143 | 12.41 | 4 | Rasmus Mohr Ernst -97 | 12.24 | 100 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 16:00 | |
42 | 143 | 57.32 | 7 | Rasmus Mohr Ernst -97 | 400 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 14:30 | ||
43 | 443 | 3.20 | 2 | Robin Swann -97 | Stangspring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 15:00 | ||
44 | 443 | 5.98 | 3 | Robin Swann -97 | Længdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 14:30 | ||
45 | 144 | NT | Sabrina Kjær Møller -97 | 400 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 14:45 | |||
46 | 144 | 1.45 | 3 | Sabrina Kjær Møller -97 | 1.53 | Højdespring • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 9:30 | |
47 | 144 | 4.65 | 6 | Sabrina Kjær Møller -97 | 4.83 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 10:35 | |
48 | 135 | DNS | Steffen Kjær Møller -99 | 300 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 15:00 | |||
49 | 149 | IND | 1.80 | 2 | Steffen Mertov -94 | 1.85 | Højdespring • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 16:15 |