VEST ungdom • Spar Nord Arena • Skive
15-16 jun., 2013
Arrangør: Skive AM
Aalborg AM
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 339 | DNS | Sandra Reimer Bagger Jens -01 | 80 meter • Indl. | Piger 12 år | Lørdag kl. 10:00 | |||
2 | 338 | DNS | Nanna Murholm -01 | 80 meter • Indl. | Piger 12 år | Lørdag kl. 10:00 | |||
3 | 335 | DNS | Julie Bols -01 | 80 meter • Indl. | Piger 12 år | Lørdag kl. 10:00 | |||
4 | 337 | DNS | Mathilde Dausel Nielsen -01 | 80 meter • Indl. | Piger 12 år | Lørdag kl. 10:00 | |||
5 | 297 | 11.63 | 1 | Annica Lundtoft | 11.49 | 80 meter • Indl. | Piger 13 år | Lørdag kl. 10:10 | |
6 | 298 | 10.92 | 1 | Nathalie Richter Mikkelse | 11.01 | 80 meter • Indl. | Piger 13 år | Lørdag kl. 10:10 | |
7 | 296 | 11.22 | 1 | Freja Wærness | 10.94 | 80 meter • Indl. | Piger 13 år | Lørdag kl. 10:10 | |
8 | 297 | 11.90 | 2 | Annica Lundtoft | 11.63 | 80 meter • Semi | Piger 13 år | Lørdag kl. 15:30 | |
9 | 298 | 11.96 | 1 | Nathalie Richter Mikkelse | 10.92 | 80 meter • Semi | Piger 13 år | Lørdag kl. 15:30 | |
10 | 296 | 11.41 | 1 | Freja Wærness | 11.22 | 80 meter • Semi | Piger 13 år | Lørdag kl. 15:30 | |
11 | 297 | 11.61 | 5 | Annica Lundtoft | 11.90 | 80 meter • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 16:35 | |
12 | 298 | 11.07 | 2 | Nathalie Richter Mikkelse | 11.96 | 80 meter • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 16:35 | |
13 | 296 | 11.04 | 1 | Freja Wærness | 11.41 | 80 meter • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 16:35 | |
14 | 325 | DNS | Maria Bruun -99 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:50 | |||
15 | 323 | 14.96 | 5 | Paola Lyer -97 | 14.70 | 100 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 16:05 | |
16 | 312 | DNS | Cassandra Lobo Vedel -95 | 12.98 | 100 meter • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 15:55 | ||
17 | 318 | 14.08 | 2 | Ida Rytter -93 | 13.58 | 100 meter • Finale | Piger 20-22 år | Lørdag kl. 15:55 | |
18 | 306 | DNS | Martin Dam Larsen -98 | 12.59 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 11:10 | ||
19 | 314 | DNS | Jakob Plaschke -96 | 100 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 11:30 | |||
20 | 315 | 12.13 | 4 | Nasseh Hashemi -94 | 12.01 | 100 meter • Indl. | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 11:45 | |
21 | 315 | 12.29 | 5 | Nasseh Hashemi -94 | 12.13 | 100 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 15:50 | |
22 | 325 | DNS | Maria Bruun -99 | 48.66 | 300 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:10 | ||
23 | 330 | DNS | Sofie Langagergaard -98 | 48.40 | 300 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:10 | ||
24 | 326 | 42.48 | 1 | Anna Nedergaard -98 | 42.06 | 300 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:10 | |
25 | 307 | 42.22 | 5 | Karl-Gustav Brockdorff -99 | 41.88 | 300 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 15:00 | |
26 | 323 | NT | Paola Lyer -97 | 400 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 14:45 | |||
27 | 313 | NT | Liv V. Kaupang -95 | 400 meter • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 14:40 | |||
28 | 312 | DNS | Cassandra Lobo Vedel -95 | 400 meter • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 14:40 | |||
29 | 334 | NT | Liselotte Kjep Nørgaard -93 | 400 meter • Finale | Piger 20-22 år | Lørdag kl. 14:40 | |||
30 | 338 | DNS | Nanna Murholm -01 | 600 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 12:15 | |||
31 | 298 | PB | 1.41.30 | 1 | Nathalie Richter Mikkelse | 1.47.76 | 600 meter • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 12:25 |
32 | 299 | 1.46.86 | 4 | Heidi Elung Henningsen | 1.56.97 | 600 meter • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 12:25 | |
33 | 321 | 1.38.04 | 1 | Andreas Rebstrup | 1.41.28 | 600 meter • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 12:45 | |
34 | 324 | 5.11.34 | 4 | Maja Skadhauge -98 | 5.17.00 | 1500 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:45 | |
35 | 319 | 4.37.44 | 3 | Noel Mono -99 | 1500 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:30 | ||
36 | 320 | DNS | Simon Reimers -99 | 1500 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:30 | |||
37 | 292 | 4.24.41 | 4 | Søren Lund Sørensen -97 | 1500 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 13:00 | ||
38 | 293 | PB | 4.26.88 | 5 | Johannes Würtz -95 | 4.28.80 | 1500 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 13:15 |
39 | 294 | 4.15.93 | 3 | Christian Weberskov -95 | 4.11.83 | 1500 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 13:15 | |
40 | 327 | PB | 49.16 | 2 | Laura Lund -98 | 50.20 | 300 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 9:00 |
41 | 330 | DNS | Sofie Langagergaard -98 | 300 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 9:00 | |||
42 | 317 | DNS | Martin Johansen -95 | 55.06 | 400 meter hæk • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 9:50 | ||
43 | 327 | =PB | 1.50 | 6 | Laura Lund -98 | 1.50 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:30 |
44 | 331 | 1.53 | 4 | Anne Rantzau -98 | 1.51 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:30 | |
45 | 340 | DNS | Helene Nyby -99 | 1.45 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:30 | ||
46 | 326 | 1.56 | 3 | Anna Nedergaard -98 | 1.59 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:30 | |
47 | 342 | IND | 1.45 | 4 | Jacob Aagaard Jensen -97 | 1.50 | Højdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 16:15 |
48 | 343 | 3.80 | 1 | Jakob Holt Jensen -97 | Stangspring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 15:00 | ||
49 | 342 | 3.10 | 3 | Jacob Aagaard Jensen -97 | 3.50 | Stangspring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 15:00 | |
50 | 328 | 4.34 | 12 | Louise Andersen -99 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:30 | ||
51 | 340 | PB | 4.76 | 7 | Helene Nyby -99 | 4.70 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:30 |
52 | 308 | 5.42 | 1 | Lærke Nilsson -98 | 5.22 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:30 | |
53 | 306 | DNS | Martin Dam Larsen -98 | 5.32 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:00 | ||
54 | 309 | PB | 6.14 | 2 | Matthias Kikkenborg -97 | 5.93 | Længdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 14:30 |
55 | 311 | 5.63 | 5 | Magnus Ugilt -97 | 5.65 | Længdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 14:30 | |
56 | 344 | 5.41 | 7 | Abdi Muhamed -96 | 5.85 | Længdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 14:30 | |
57 | 314 | 5.04 | 11 | Jakob Plaschke -96 | 6.06 | Længdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 14:30 | |
58 | 317 | PB | 6.81 | 1 | Martin Johansen -95 | 6.71 | Længdespring • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 14:30 |
59 | 336 | 3.77 | 8 | Katrine Hoelgaard Christe -01 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 15:30 | ||
60 | 338 | DNS | Nanna Murholm -01 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 15:30 | |||
61 | 337 | DNS | Mathilde Dausel Nielsen -01 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 15:30 | |||
62 | 297 | IND | 4.27 | 8 | Annica Lundtoft | 4.33 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 16:40 |
63 | 298 | IND | 4.82 | 2 | Nathalie Richter Mikkelse | 4.00 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 16:40 |
64 | 296 | IND | 4.47 | 4 | Freja Wærness | 4.30 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 16:40 |
65 | 301 | IND | 4.24 | 9 | Karoline Winther Mortense | 4.45 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 16:40 |
66 | 295 | IND | 3.74 | 21 | Julie Kalstrup Schultz | 4.04 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 16:40 |
67 | 303 | IND | 4.15 | 10 | Mathilde Moberg | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 16:40 | |
68 | 299 | IND | 4.15 | 11 | Heidi Elung Henningsen | 4.00 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 16:40 |
69 | 300 | IND | 4.35 | 6 | Henriette Schnack | 4.63 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 16:40 |
70 | 333 | DNS | Anders Nyby -01 | Længdespring • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 9:00 | |||
71 | 341 | PB | 8.51 | 9 | Axel Steinarsson -99 | 7.97 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 15:30 |
72 | 335 | 11.22 | 3 | Julie Bols -01 | Diskoskast • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 17:00 | ||
73 | 296 | 21.67 | 5 | Freja Wærness | Diskoskast • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 17:00 | ||
74 | 300 | 23.39 | 3 | Henriette Schnack | 18.00 | Diskoskast • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 17:00 | |
75 | 335 | 14.44 | 2 | Julie Bols -01 | Spydkast • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 10:35 | ||
76 | 337 | DNS | Mathilde Dausel Nielsen -01 | Spydkast • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 10:35 | |||
77 | 301 | 27.19 | 2 | Karoline Winther Mortense | 28.81 | Spydkast • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 10:35 | |
78 | 300 | 18.46 | 6 | Henriette Schnack | 20.05 | Spydkast • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 10:35 | |
79 | 333 | 16.57 | 6 | Anders Nyby -01 | Spydkast • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 13:30 | ||
80 | 340 | DNS | Helene Nyby -99 | 24.39 | Spydkast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:30 | ||
81 | 341 | 33.68 | 5 | Axel Steinarsson -99 | 34.19 | Spydkast • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 9:00 | |
82 | 343 | PB | 41.58 | 3 | Jakob Holt Jensen -97 | 41.54 | Spydkast • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 12:15 |
83 | 316 | DNS | Aalborg AM | 4 x 80 meter stafet • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 18:25 | |||
84 | 305 | DNS | Aalborg AM II | 4 x 80 meter stafet • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 18:35 | |||
85 | 304 | 43.79 | 1 | Aalborg AM I | 4 x 80 meter stafet • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 18:35 | ||
86 | 316 | DNS | Aalborg AM | 4 x 100 meter stafet • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 18:10 | |||
87 | 316 | DNS | Aalborg AM | 4 x 100 meter stafet • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 18:00 | |||
88 | 316 | 47.99 | 3 | Aalborg AM | 4 x 100 meter stafet • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 17:40 |