Tårnby Games • Tårnby Stadion • Tårnby
11-12 jul., 2020
Arrangør: Amager AC
Sparta
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 259 | DNS | Bolette Nimskov -05 | 13.19 | 80 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 | |
2 | 271 | 13.35 | 1 | Kaisa Duedam Ventrup -05 | 13.21 | 80 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 |
3 | 257 | 6.00 | 2 | Anyel Weis -06 | 5.63 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 |
4 | 276 | 10.81 | 2 | Luna Frid Hanberg -06 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 | |
5 | 283 | 9.32 | 5 | Pil Nedergaard -06 | 9.97 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 |
6 | 286 | 14.34 | 6 | Signe Juhl Laursen -05 | 14.33 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:30 |
7 | 259 | DNS | Bolette Nimskov -05 | 13.64 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:30 | |
8 | 265 | 13.45 | 2 | Emilie Voigt -05 | 13.41 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:30 |
9 | 255 | 13.82 | 6 | Anne E B Pedersen -05 | 13.92 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:30 |
10 | 257 | 10.81 | 1 | Anyel Weis -06 | 11.15 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:40 |
11 | 257 | 11.93 | 4 | Anyel Weis -06 | 1.19 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:50 |
12 | 292 | 11.85 | 4 | Vitus Rosenkrands -05 | 12.00 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:50 |
13 | 286 | 4.72 | 6 | Signe Juhl Laursen -05 | 4.57 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:00 |
14 | 276 | DNS | Luna Frid Hanberg -06 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:00 | ||
15 | 259 | DNS | Bolette Nimskov -05 | 4.82 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:00 | |
16 | 265 | 5.02 | 2 | Emilie Voigt -05 | 5.25 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:00 |
17 | 255 | 4.46 | 8 | Anne E B Pedersen -05 | 4.42 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:00 |
18 | 271 | 4.81 | 5 | Kaisa Duedam Ventrup -05 | 4.97 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:00 |
19 | 254 | 17.36 | 6 | Anna Pape Liboriussen -06 | Diskoskast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:00 | |
20 | 271 | 13.39 | 2 | Kaisa Duedam Ventrup -05 | 13.35 | 80 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:10 |
21 | 258 | 1.73 | 1 | Asger Pape Liboriussen -05 | 1.70 | Højdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 11:10 |
22 | 258 | DNS | Asger Pape Liboriussen -05 | 27.96 | Diskoskast • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 11:40 | |
23 | 265 | 13.31 | 6 | Emilie Voigt -05 | 13.45 | 100 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:50 |
24 | 257 | 12.06 | 8 | Anyel Weis -06 | 11.93 | 100 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 11:55 |
25 | 292 | 11.87 | 7 | Vitus Rosenkrands -05 | 11.85 | 100 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 11:55 |
26 | 261 | 12.76 | 3 | Cecilie G Færge -03 | 12.69 | 100 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 12:30 |
27 | 278 | 12.44 | 1 | Marie Høgh Larsen -03 | 12.31 | 100 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 12:30 |
28 | 291 | 11.43 | 1 | Vilhelm Krüger -04 | 11.08 | 100 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 12:40 |
29 | 288 | 23.85 | 1 | Sofus Vølund -04 | 25.51 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 13:10 |
30 | 287 | 23.52 | 1 | Sofus Lasseen -03 | 23.22 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 13:10 |
31 | 288 | 1.83 | 2 | Sofus Vølund -04 | Højdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 13:30 | |
32 | 291 | 1.83 | 1 | Vilhelm Krüger -04 | 1.73 | Højdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 13:30 |
33 | 320 | 6.55 | 3 | Peder P Nielsen -89 | Længdespring • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 14:45 | |
34 | 285 | 7.58 | 1 | Sebastian Pedersen -97 | 7.74 | Længdespring • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 14:45 |
35 | 323 | 12.28 | 2 | Anne Sofie Kirkegaard | 12.17 | 100 meter • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 15:00 |
36 | 310 | 11.64 | 1 | Astrid Glenner-Frandsen -93 | 11.39 | 100 meter • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 15:00 |
37 | 284 | NM | Sara Belibach Olsen -01 | Højdespring • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 15:00 | ||
38 | 272 | 11.32 | 2 | Karl Mfeketo -96 | 11.38 | 100 meter • Indl. | Mænd senior | Lørdag kl. 15:10 |
39 | 268 | 10.83 | 1 | Frederik Schou -96 | 10.46 | 100 meter • Indl. | Mænd senior | Lørdag kl. 15:10 |
40 | 264 | 10.98 | 3 | Emil Frænde -00 | 10.92 | 100 meter • Indl. | Mænd senior | Lørdag kl. 15:10 |
41 | 263 | 2.11.84 | 2 | Dagmar Fæster Olsen -94 | 2.07.03 | 800 meter • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 15:35 |
42 | 256 | 2.11.48 | 1 | Annemarie Nissen -94 | 2.10.70 | 800 meter • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 15:35 |
43 | 327 | DNF | Christoffer Boll -93 | 800 meter • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 15:35 | ||
44 | 279 | 2.12.27 | 5 | Nassim Baiou -82 | 2.11.55 | 800 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 15:45 |
45 | 294 | 2.03.15 | 3 | Yusuf Alin -95 | 1.58.06 | 800 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 15:45 |
46 | 262 | 1.52.46 | 1 | Christian Clausen -96 | 1.49.50 | 800 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 15:45 |
47 | 267 | 2.00.58 | 2 | Frederik Fürstenberg -93 | 2.07.03 | 800 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 15:45 |
48 | 305 | 5.28 | 1 | Victoria Lendal -02 | Længdespring • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 15:45 | |
49 | 273 | 59.21 | 1 | Kathrine Bebe -91 | 59.33 | Diskoskast • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 15:45 |
50 | 274 | DNS | Lisa Brix -96 | 58.03 | Diskoskast • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 15:45 | |
51 | 260 | 55.30 | 2 | Casper Jørgensen -99 | 56.58 | Diskoskast • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 15:45 |
52 | 268 | 10.66 | 2 | Frederik Schou -96 | 10.83 | 100 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 16:00 |
53 | 264 | 11.17 | 6 | Emil Frænde -00 | 10.98 | 100 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 16:00 |
54 | 323 | 39.40 | 1 | Anne Sofie Kirkegaard | 38.55 | 300 meter • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 16:15 |
55 | 307 | 34.97 | 1 | Gustav Lundholm Nielsen -98 | 34.71 | 300 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 16:25 |
56 | 290 | 35.13 | 3 | Tobias G Larsen -00 | 34.20 | 300 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 16:25 |
57 | 306 | 35.10 | 2 | Nicolai Hartling -94 | 34.41 | 300 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 16:25 |
58 | 275 | 36.27 | 2 | Luis Maillet -04 | 36.21 | 300 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 16:25 |
59 | 270 | 34.71 | 1 | Jacob Hvorup -99 | 35.00 | 300 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 16:25 |