ØST ungdom inde • Ballerup Super Arena • Ballerup
12-13 jan., 2013
Arrangør: Ballerup AK
Ballerup AK
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 74 | 10.90 | 5 | Laura Olsen -03 | 11.10 | 60 meter • Indl. | Piger 10 år | Lørdag kl. 9:30 |
2 | 94 | 10.48 | 4 | Sofie Amalie Ranners -03 | 11.08 | 60 meter • Indl. | Piger 10 år | Lørdag kl. 9:30 |
3 | 56 | 9.69 | 2 | Cecilie Færge -03 | 9.88 | 60 meter • Indl. | Piger 10 år | Lørdag kl. 9:30 |
4 | 81 | DNS | Majken Lützen -03 | 10.10 | 60 meter • Indl. | Piger 10 år | Lørdag kl. 9:30 | |
5 | 94 | 10.66 | 7 | Sofie Amalie Ranners -03 | 10.48 | 60 meter • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 14:10 |
6 | 56 | 9.79 | 3 | Cecilie Færge -03 | 9.69 | 60 meter • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 14:10 |
7 | 56 | 1.10 | 2 | Cecilie Færge -03 | Højdespring • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 10:10 | |
8 | 74 | 3.16 | 8 | Laura Olsen -03 | Længdespring • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 11:00 | |
9 | 94 | 2.98 | 9 | Sofie Amalie Ranners -03 | Længdespring • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 11:00 | |
10 | 56 | 3.49 | 5 | Cecilie Færge -03 | Længdespring • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 11:00 | |
11 | 81 | DNS | Majken Lützen -03 | Længdespring • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 11:00 | ||
12 | 94 | 5.59 | 5 | Sofie Amalie Ranners -03 | Kuglestød • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 14:20 | |
13 | 63 | 10.23 | 4 | Helena B. Matz -02 | 10.21 | 60 meter • Indl. | Piger 11 år | Lørdag kl. 9:40 |
14 | 93 | 10.55 | 6 | Rebecca Spiegelhauer -02 | 10.30 | 60 meter • Indl. | Piger 11 år | Lørdag kl. 9:40 |
15 | 70 | 9.68 | 1 | Klara Loessl -02 | 9.64 | 60 meter • Indl. | Piger 11 år | Lørdag kl. 9:40 |
16 | 70 | 9.76 | 4 | Klara Loessl -02 | 9.68 | 60 meter • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 14:25 |
17 | 63 | 3.10.21 | 8 | Helena B. Matz -02 | 3.10.00 | 800 meter • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 12:05 |
18 | 70 | 1.13 | 5 | Klara Loessl -02 | Højdespring • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 11:00 | |
19 | 93 | 3.08 | 13 | Rebecca Spiegelhauer -02 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 13:20 | |
20 | 70 | 3.51 | 6 | Klara Loessl -02 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 13:20 | |
21 | 93 | 4.26 | 9 | Rebecca Spiegelhauer -02 | Kuglestød • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 15:10 | |
22 | 68 | 9.69 | 4 | Josephine Rasander -01 | 9.66 | 60 meter • Indl. | Piger 12 år | Lørdag kl. 10:10 |
23 | 68 | 9.78 | 8 | Josephine Rasander -01 | 9.69 | 60 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 14:45 |
24 | 75 | 2.56.06 | 6 | Laura Witt -01 | 3.02.00 | 800 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 12:10 |
25 | 76 | 3.05.85 | 8 | Line S Nielsen -01 | 3.05.00 | 800 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 12:10 |
26 | 53 | 10.13 | 1 | Amalie Pfieffer -01 | Kuglestød • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 11:40 | |
27 | 53 | 7.09.53 | 1 | Amalie Pfieffer -01 | 1000 meter gang • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 13:20 | |
28 | 65 | 9.38 | 4 | Iben S. Tønnesen -00 | 60 meter • Indl. | Piger 13 år | Lørdag kl. 9:55 | |
29 | 95 | 2.47.10 | 4 | Sofie Christensen -00 | 800 meter • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 12:15 | |
30 | 95 | 1.15 | 7 | Sofie Christensen -00 | Højdespring • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 13:50 | |
31 | 101 | 7.48 | 6 | Victoria S. Jørgensen -00 | 7.88 | Kuglestød • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 10:40 |
32 | 91 | 7.25 | 7 | Rebecca Nielsen -00 | 5.13 | Kuglestød • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 10:40 |
33 | 101 | 6.40.83 | 1 | Victoria S. Jørgensen -00 | 6.16.96 | 1000 meter gang • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 13:20 |
34 | 91 | 6.49.47 | 2 | Rebecca Nielsen -00 | 7.09.79 | 1000 meter gang • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 13:20 |
35 | 54 | 9.08 | 4 | Astrid Hother Le Fevre -99 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:20 | |
36 | 87 | 9.98 | 6 | Mathilde Riis -99 | 10.05 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:20 |
37 | 61 | 8.62 | 2 | Frederikke Mortensen -98 | 8.70 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:20 |
38 | 61 | 8.59 | 5 | Frederikke Mortensen -98 | 8.62 | 60 meter • Semi | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:40 |
39 | 87 | DNS | Mathilde Riis -99 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:20 | ||
40 | 64 | 1.35 | 11 | Helena H. Olesen -99 | 1.30 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:05 |
41 | 57 | 9.33 | 3 | Cecillia S. Jørgensen -97 | 9.35 | Trespring • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 15:30 |
42 | 85 | 9.18 | 4 | Mathilde Ranners -97 | 9.57 | Kuglestød • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 12:40 |
43 | 72 | 9.90 | 3 | Lasse Darlem -03 | 10.05 | 60 meter • Indl. | Drenge 10 år | Lørdag kl. 11:45 |
44 | 69 | 10.13 | 4 | Julius Sloth -03 | 10.30 | 60 meter • Indl. | Drenge 10 år | Lørdag kl. 11:45 |
45 | 470 | DNS | Martin Tønnesen -03 | 10.80 | 60 meter • Indl. | Drenge 10 år | Lørdag kl. 11:45 | |
46 | 58 | 10.03 | 4 | Emil Boesen -03 | 9.80 | 60 meter • Indl. | Drenge 10 år | Lørdag kl. 11:45 |
47 | 73 | DNS | Lasse Slipsager -03 | 10.40 | 60 meter • Indl. | Drenge 10 år | Lørdag kl. 11:45 | |
48 | 89 | 10.44 | 6 | Oscar Riis -03 | 10.42 | 60 meter • Indl. | Drenge 10 år | Lørdag kl. 11:45 |
49 | 72 | 9.85 | 7 | Lasse Darlem -03 | 9.90 | 60 meter • Finale | Drenge 10 år | Lørdag kl. 14:15 |
50 | 58 | 10.03 | 8 | Emil Boesen -03 | 10.03 | 60 meter • Finale | Drenge 10 år | Lørdag kl. 14:15 |
51 | 72 | 3.01.21 | 7 | Lasse Darlem -03 | 3.05.00 | 800 meter • Finale | Drenge 10 år | Lørdag kl. 12:35 |
52 | 82 | 3.09.87 | 10 | Martin Troels Thinggaard -03 | 3.25.00 | 800 meter • Finale | Drenge 10 år | Lørdag kl. 12:35 |
53 | 69 | 3.01.89 | 8 | Julius Sloth -03 | 2.50.00 | 800 meter • Finale | Drenge 10 år | Lørdag kl. 12:35 |
54 | 58 | 2.59.50 | 3 | Emil Boesen -03 | 2.50.00 | 800 meter • Finale | Drenge 10 år | Lørdag kl. 12:35 |
55 | 73 | DNS | Lasse Slipsager -03 | 2.58.00 | 800 meter • Finale | Drenge 10 år | Lørdag kl. 12:35 | |
56 | 89 | 3.02.24 | 9 | Oscar Riis -03 | 3.01.76 | 800 meter • Finale | Drenge 10 år | Lørdag kl. 12:35 |
57 | 470 | 4.20.30 | 1 | Martin Tønnesen -03 | 600 meter gang • Finale | Drenge 10 år | Lørdag kl. 13:15 | |
58 | 98 | 10.14 | 7 | Thor Jørgensen -02 | 10.73 | 60 meter • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 14:20 |
59 | 98 | 2.41.41 | 1 | Thor Jørgensen -02 | 2.50.00 | 800 meter • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 12:40 |
60 | 67 | 9.20 | 2 | Jonas Færge -01 | 9.11 | 60 meter • Indl. | Drenge 12 år | Lørdag kl. 10:50 |
61 | 67 | 9.22 | 4 | Jonas Færge -01 | 9.20 | 60 meter • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 14:55 |
62 | 67 | 2.41.61 | 1 | Jonas Færge -01 | 2.37.00 | 800 meter • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 12:43 |
63 | 71 | 11.46.71 | 3 | Kristian Carstensen -01 | 12.28.00 | 3000 meter • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 16:00 |
64 | 88 | 3.92 | 8 | Nils Hother Le Fevre -01 | Længdespring • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 9:00 | |
65 | 99 | 9.53 | 5 | Ulrik Nielsen -00 | 9.56 | 60 meter • Indl. | Drenge 13 år | Lørdag kl. 11:15 |
66 | 478 | 9.58 | 5 | Mathias P. Kveiborg -00 | 9.66 | 60 meter • Indl. | Drenge 13 år | Lørdag kl. 11:15 |
67 | 99 | 4.11 | 10 | Ulrik Nielsen -00 | 4.15 | Længdespring • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 9:55 |
68 | 478 | 4.10 | 11 | Mathias P. Kveiborg -00 | 4.05 | Længdespring • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 9:55 |
69 | 78 | 6.02.98 | 1 | Lukas Budek -00 | 1000 meter gang • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 13:20 | |
70 | 59 | 8.36 | 3 | Emil Ipsen -99 | 8.64 | 60 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 11:00 |
71 | 59 | DNS | Emil Ipsen -99 | 8.36 | 60 meter • Semi | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:50 | |
72 | 83 | 2.40.61 | 9 | Mathias Matz -98 | 2.37.97 | 800 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:50 |
73 | 60 | 2.17.67 | 2 | Frederik Pfeiffer -98 | 2.22.52 | 800 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:50 |
74 | 62 | DNS | Gustav Sillehoved -99 | 2.35.00 | 800 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:50 | |
75 | 97 | 11.13.13 | 5 | Theodor Larsen -99 | 10.41.87 | 3000 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 16:30 |
76 | 59 | 2.60 | 4 | Emil Ipsen -99 | 2.50 | Stangspring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:00 |
77 | 66 | 7.79 | 3 | Johan Thomsen -97 | 7.81 | 60 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 11:25 |
78 | 77 | 7.60 | 1 | Lukas Bredo -97 | 7.60 | 60 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 11:25 |
79 | 66 | 7.63 | 3 | Johan Thomsen -97 | 7.79 | 60 meter • Semi | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 14:00 |
80 | 77 | 7.51 | 1 | Lukas Bredo -97 | 7.60 | 60 meter • Semi | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 14:00 |
81 | 66 | 7.70 | 4 | Johan Thomsen -97 | 7.63 | 60 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 15:15 |
82 | 77 | DNF | Lukas Bredo -97 | 7.51 | 60 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 15:15 | |
83 | 79 | 2.17.26 | 5 | Lukas Jensen -97 | 2.07.13 | 800 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 13:00 |
84 | 66 | 5.46 | 7 | Johan Thomsen -97 | Længdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 14:30 |