ØST ungdom • Ballerup Atletik Stadion • Ballerup
16-17 jun., 2018
Arrangør: Ballerup AK
Ballerup AK
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 53 | 10.06 | 3 | Annika Hedelund Nielsen -08 | 10.29 | 60 meter • Indl. | Piger 10 år | Lørdag kl. 11:40 |
2 | 53 | 9.85 | 4 | Annika Hedelund Nielsen -08 | 10.06 | 60 meter • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 13:00 |
3 | 61 | DNS | Dagmar Mathilde L Karlsen -07 | 11.63 | 60 meter • Indl. | Piger 11 år | Lørdag kl. 11:45 | |
4 | 87 | DNS | Maja Auerbach-Lind -07 | 10.44 | 60 meter • Indl. | Piger 11 år | Lørdag kl. 11:45 | |
5 | 487 | 9.22 | 3 | Sarah Jansteen Eskesen -07 | 9.21 | 60 meter • Indl. | Piger 11 år | Lørdag kl. 11:45 |
6 | 487 | 9.31 | 4 | Sarah Jansteen Eskesen -07 | 9.22 | 60 meter • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 13:05 |
7 | 103 | 9.75 | 4 | Otto W.D. Jørgensen -08 | 9.83 | 60 meter • Indl. | Drenge 10 år | Lørdag kl. 11:30 |
8 | 79 | 9.83 | 3 | Karl Emil Søttrup -08 | 10.59 | 60 meter • Indl. | Drenge 10 år | Lørdag kl. 11:30 |
9 | 98 | 10.32 | 5 | Oliver H Jensen -08 | 60 meter • Indl. | Drenge 10 år | Lørdag kl. 11:30 | |
10 | 96 | DNS | Noah Kristiansen -08 | 60 meter • Indl. | Drenge 10 år | Lørdag kl. 11:30 | ||
11 | 103 | 9.91 | 6 | Otto W.D. Jørgensen -08 | 9.75 | 60 meter • Finale | Drenge 10 år | Lørdag kl. 13:10 |
12 | 79 | DNS | Karl Emil Søttrup -08 | 9.83 | 60 meter • Finale | Drenge 10 år | Lørdag kl. 13:10 | |
13 | 98 | 10.61 | 7 | Oliver H Jensen -08 | 10.32 | 60 meter • Finale | Drenge 10 år | Lørdag kl. 13:10 |
14 | 104 | 9.25 | 3 | Phillip Brusch-Madsen -07 | 9.32 | 60 meter • Indl. | Drenge 11 år | Lørdag kl. 11:35 |
15 | 56 | 9.05 | 3 | August Skytte Christensen -07 | 9.15 | 60 meter • Indl. | Drenge 11 år | Lørdag kl. 11:35 |
16 | 104 | 9.22 | 5 | Phillip Brusch-Madsen -07 | 9.25 | 60 meter • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 13:15 |
17 | 56 | 9.29 | 6 | August Skytte Christensen -07 | 9.05 | 60 meter • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 13:15 |
18 | 80 | DNS | Karoline Dybdahl -03 | 14.00 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:00 | |
19 | 68 | 14.76 | 7 | Emma Lou Christensen Medonos -04 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:00 | |
20 | 66 | DNS | Ella Kreisby-Pedersen -03 | 15.02 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:00 | |
21 | 71 | 15.66 | 6 | Frederikke Friis Klausen -04 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:00 | |
22 | 109 | DNS | Ronja Bøgelund Laursen -03 | 13.85 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:00 | |
23 | 76 | 15.01 | 5 | Ida Marie Andresen -04 | 14.20 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:00 |
24 | 60 | 13.22 | 1 | Cecilie Gedsø Færge -03 | 12.95 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:00 |
25 | 111 | 13.36 | 1 | Selma Bertram -03 | 13.36 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:00 |
26 | 95 | 13.70 | 3 | Nanna Grubert -04 | 13.12 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:00 |
27 | 60 | 12.99 | 2 | Cecilie Gedsø Færge -03 | 13.22 | 100 meter • Semi | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:25 |
28 | 111 | 13.34 | 3 | Selma Bertram -03 | 13.36 | 100 meter • Semi | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:25 |
29 | 95 | 13.53 | 4 | Nanna Grubert -04 | 13.70 | 100 meter • Semi | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:25 |
30 | 60 | 12.92 | 3 | Cecilie Gedsø Færge -03 | 12.99 | 100 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:15 |
31 | 111 | 13.36 | 6 | Selma Bertram -03 | 13.34 | 100 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:15 |
32 | 95 | 13.52 | 7 | Nanna Grubert -04 | 13.53 | 100 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:15 |
33 | 73 | DNS | Freja Koerrstz Madsen -02 | 13.31 | 100 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 12:15 | |
34 | 82 | 12.63 | 2 | Klara Skriver Loessl -02 | 12.56 | 100 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 12:15 |
35 | 82 | 12.84 | 2 | Klara Skriver Loessl -02 | 12.63 | 100 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 13:30 |
36 | 75 | 13.45 | 5 | Ida Lønne Jespersen -00 | 13.33 | 100 meter • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 12:50 |
37 | 112 | 14.56 | 5 | Silas Klentz Dahl -04 | 14.3 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:20 |
38 | 113 | DNS | Simon-Ronaldo B. L. Gonzalez -04 | 14.25 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:20 | |
39 | 100 | 12.77 | 5 | Oliver Lumholdt -01 | 12.41 | 100 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 12:30 |
40 | 70 | 29.33 | 4 | Filippa Roug -05 | 30.14 | 200 meter • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 14:00 |
41 | 55 | 26.85 | 1 | Ashley Gnanogoh -05 | 28.57 | 200 meter • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 14:00 |
42 | 115 | 30.05 | 5 | Stine Baastrup Tingbæk -05 | 200 meter • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 14:00 | |
43 | 97 | 31.17 | 10 | Noah Orslev -06 | 200 meter • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 14:15 | |
44 | 486 | 31.05 | 8 | Alexander Foltmar -06 | 200 meter • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 14:15 | |
45 | 120 | 30.11 | 7 | Victor Schmith Bauesager -05 | 200 meter • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 14:25 | |
46 | 62 | 26.83 | 1 | Daniel Bisgaard -05 | 200 meter • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 14:25 | |
47 | 65 | DNS | Dominic William Mensah -05 | 200 meter • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 14:25 | ||
48 | 57 | 30.11 | 8 | Bertil Slotsgaard -05 | 200 meter • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 14:25 | |
49 | 114 | DNS | Sophie Brønnum-Carlsen -03 | 300 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:50 | ||
50 | 88 | 43.39 | 3 | Majken Lützen -03 | 42.86 | 300 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:50 |
51 | 111 | 45.75 | 6 | Selma Bertram -03 | 44.49 | 300 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:50 |
52 | 78 | 41.43 | 4 | Jonas Albertsen -03 | 300 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 16:00 | |
53 | 99 | 42.26 | 6 | Oliver Jensen -03 | 300 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 16:00 | |
54 | 113 | DNS | Simon-Ronaldo B. L. Gonzalez -04 | 46.73 | 300 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 16:00 | |
55 | 73 | DNS | Freja Koerrstz Madsen -02 | 1.04.40 | 400 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 15:00 | |
56 | 93 | DNS | Mathilde Riis -99 | 1.07.40 | 400 meter • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 15:00 | |
57 | 79 | 1.15.84 | 4 | Karl Emil Søttrup -08 | 1.14.50 | 400 meter • Finale | Drenge 10 år | Lørdag kl. 14:50 |
58 | 104 | 1.10.21 | 3 | Phillip Brusch-Madsen -07 | 1.11.02 | 400 meter • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 14:45 |
59 | 81 | 2.02.63 | 5 | Kirsa Wirth -06 | 2.05.77 | 600 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 15:30 |
60 | 70 | 1.58.29 | 5 | Filippa Roug -05 | 2.01.90 | 600 meter • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 15:25 |
61 | 64 | 2.04.49 | 7 | Ditte Münch -05 | 600 meter • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 15:25 | |
62 | 54 | 1.52.89 | 2 | Annika Holther Olesen -05 | 600 meter • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 15:25 | |
63 | 97 | 2.03.28 | 6 | Noah Orslev -06 | 600 meter • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 15:40 | |
64 | 85 | DNS | Mads-Christian Eriksen -05 | 600 meter • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 15:35 | ||
65 | 101 | 5.31.13 | 10 | Olivia Kellberg -03 | 1500 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 16:15 | |
66 | 50 | 5.01.48 | 7 | Alma Søttrup -03 | 4.52.00 | 1500 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 16:15 |
67 | 58 | 5.06.14 | 3 | Caroline Rødgaard-Jessen -02 | 5.01.93 | 1500 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 17:00 |
68 | 83 | 4.41.28 | 10 | Kristian Brammer Carstensen -01 | 1500 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 17:10 | |
69 | 119 | 4.26.84 | 7 | Victor Hee -01 | 4.28.40 | 1500 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 17:10 |
70 | 105 | 4.01.89 | 2 | Rasmus Baltzersen -02 | 4.12.52 | 1500 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 17:10 |
71 | 77 | 4.03.65 | 1 | Joachim Rønsholt -99 | 4.02.39 | 1500 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 17:10 |
72 | 92 | 8.33.63 | 1 | Mathilde Grønlund Rasmussen -03 | 2000 meter forh. • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 17:25 | |
73 | 102 | DNS | Oscar Riis -03 | 2000 meter forh. • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 17:40 | ||
74 | 55 | 10.43 | 1 | Ashley Gnanogoh -05 | 10.83 | 60 meter hæk • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 10:05 |
75 | 59 | 13.03 | 3 | Caroline Vammen -04 | 12.58 | 80 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:25 |
76 | 59 | 12.81 | 5 | Caroline Vammen -04 | 13.03 | 80 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:15 |
77 | 82 | 14.51 | 1 | Klara Skriver Loessl -02 | 14.65 | 100 meter hæk • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 10:40 |
78 | 75 | 15.50 | 2 | Ida Lønne Jespersen -00 | 16.06 | 100 meter hæk • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 10:40 |
79 | 87 | DNS | Maja Auerbach-Lind -07 | 1.14 | Højdespring • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 11:00 | |
80 | 59 | 1.65 | 1 | Caroline Vammen -04 | 1.64 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:20 |
81 | 76 | 1.30 | 8 | Ida Marie Andresen -04 | 1.30 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:20 |
82 | 96 | DNS | Noah Kristiansen -08 | Højdespring • Finale | Drenge 10 år | Lørdag kl. 11:45 | ||
83 | 56 | 1.35 | 2 | August Skytte Christensen -07 | 1.29 | Højdespring • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 11:45 |
84 | 84 | 2.40 | 1 | Lærke E Larsen -05 | 2.40 | Stangspring • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 11:15 |
85 | 100 | 3.10 | 7 | Oliver Lumholdt -01 | 2.80 | Stangspring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 13:00 |
86 | 81 | 3.85 (w:+0.8) | 10 | Kirsa Wirth -06 | 3.98 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 11:10 |
87 | 70 | 4.63 (w:+0.0) | 5 | Filippa Roug -05 | 4.42 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 10:20 |
88 | 55 | NM | Ashley Gnanogoh -05 | 5.13 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 10:20 | |
89 | 115 | 4.54 (w:+1.3) | 7 | Stine Baastrup Tingbæk -05 | 4.34 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 10:20 |
90 | 120 | 4.23 (w:+0.5) | 12 | Victor Schmith Bauesager -05 | 4.08 | Længdespring • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 12:40 |
91 | 62 | 4.80 (w:+2.3) | 3 | Daniel Bisgaard -05 | 4.65 | Længdespring • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 12:40 |
92 | 65 | DNS | Dominic William Mensah -05 | 3.76 | Længdespring • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 12:40 | |
93 | 85 | DNS | Mads-Christian Eriksen -05 | Længdespring • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 12:40 | ||
94 | 57 | 4.36 (w:+1.4) | 9 | Bertil Slotsgaard -05 | Længdespring • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 12:40 | |
95 | 86 | DNS | Magnus Elsted -01 | Trespring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 14:00 | ||
96 | 53 | 5.26 | 7 | Annika Hedelund Nielsen -08 | 5.59 | Kuglestød • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 10:30 |
97 | 103 | 6.48 | 3 | Otto W.D. Jørgensen -08 | 6.09 | Kuglestød • Finale | Drenge 10 år | Lørdag kl. 13:20 |
98 | 56 | 8.75 | 3 | August Skytte Christensen -07 | 8.53 | Kuglestød • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 13:20 |
99 | 94 | DNS | Mette Marie Jensen -01 | 9.01 | Kuglestød • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 15:35 | |
100 | 89 | 9.91 | 4 | Margaret Darkwa -02 | 9.23 | Kuglestød • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 15:35 |
101 | 108 | 11.23 | 3 | Rebecca Speigelhauer -02 | 11.00 | Kuglestød • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 15:35 |
102 | 117 | 7.29 | 6 | Tobias Zornig -04 | 6.59 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 14:35 |
103 | 90 | 11.03 | 5 | Mathias Bjerremann Rasmussen -02 | 11.37 | Kuglestød • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 17:00 |
104 | 91 | 12.65 | 4 | Mathias Kveiborg -00 | 12.14 | Kuglestød • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 17:00 |
105 | 106 | 12.68 | 3 | Rasmus Jensen -99 | 13.52 | Kuglestød • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 17:00 |
106 | 66 | DNS | Ella Kreisby-Pedersen -03 | Hammerkast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 | ||
107 | 109 | 23.33 | 3 | Ronja Bøgelund Laursen -03 | 21.25 | Hammerkast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 |
108 | 94 | 28.94 | 5 | Mette Marie Jensen -01 | 39.09 | Hammerkast • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 10:40 |
109 | 73 | NM | Freja Koerrstz Madsen -02 | 30.48 | Hammerkast • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 10:40 | |
110 | 74 | 29.87 | 4 | Ida Katrine Jensen -02 | 34.42 | Hammerkast • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 10:40 |
111 | 108 | 42.75 | 3 | Rebecca Speigelhauer -02 | 37.95 | Hammerkast • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 10:40 |
112 | 107 | DNS | Rebecca Nielsen -00 | 30.90 | Hammerkast • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 10:40 | |
113 | 90 | 38.98 | 3 | Mathias Bjerremann Rasmussen -02 | 46.13 | Hammerkast • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 11:30 |
114 | 91 | 55.07 | 3 | Mathias Kveiborg -00 | 54.73 | Hammerkast • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 11:30 |
115 | 106 | 57.41 | 2 | Rasmus Jensen -99 | 57.88 | Hammerkast • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 11:30 |
116 | 73 | DNS | Freja Koerrstz Madsen -02 | 22.94 | Spydkast • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 11:00 | |
117 | 89 | 26.14 | 3 | Margaret Darkwa -02 | 21.72 | Spydkast • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 11:00 |
118 | 117 | 24.86 | 10 | Tobias Zornig -04 | 22.23 | Spydkast • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:10 |
119 | 116 | 31.81 | 6 | Thor Venø Bundesen -02 | 29.60 | Spydkast • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 14:00 |
120 | 69 | 34.47 | 4 | Filip Nielsen -02 | 32.96 | Spydkast • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 14:00 |
121 | 90 | 41.38 | 2 | Mathias Bjerremann Rasmussen -02 | 34.44 | Spydkast • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 14:00 |
122 | 91 | 49.67 | 3 | Mathias Kveiborg -00 | 49.01 | Spydkast • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 14:00 |
123 | 51.22 | 1 | Ballerup | 4 x 100 meter stafet • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 18:30 | ||
124 | DNS | Ballerup | 4 x 100 meter stafet • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 18:30 | |||
125 | DNS | Ballerup | 4 x 100 meter stafet • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 18:30 | |||
126 | DNS | Ballerup | 4 x 100 meter stafet • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 18:40 |