Tårnby Games • Tårnby Stadion • Tårnby
2-3 maj, 2015
Arrangør: Amager AC
Greve Atletik
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 110 | 15.68 | 1 | Anna Øbakke Lange -99 | 100 meter hæk • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 13:10 | ||
2 | 110 | DNS | Anna Øbakke Lange -99 | 15.68 | 100 meter hæk • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 15:00 | ||
3 | 121 | 9.87 | 4 | Asger Øbakke Lange -05 | 60 meter • Indl. | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 13:05 | ||
4 | 121 | 3.61 | 13 | Asger Øbakke Lange -05 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 14:40 | ||
5 | 121 | 8.19 | 4 | Asger Øbakke Lange -05 | Kuglestød • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 13:50 | ||
6 | 113 | 11.93 | 3 | Asger Østerby -97 | 100 meter • Indl. | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 15:05 | ||
7 | 113 | 11.82 | 6 | Asger Østerby -97 | 11.93 | 100 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 16:15 | |
8 | 115 | 11.95 | 3 | Gabriella Nielsen -02 | 80 meter • Indl. | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 13:20 | ||
9 | 115 | 3.73 | 35 | Gabriella Nielsen -02 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 15:45 | ||
10 | 102 | 11.26 | 1 | Ida Boe Rasmussen -03 | 11.53 | 80 meter • Indl. | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 13:20 | |
11 | 102 | DNS | Ida Boe Rasmussen -03 | 11.26 | 80 meter • Semi | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 14:50 | ||
12 | 102 | 9.74 | 1 | Ida Boe Rasmussen -03 | 10.03 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 12:25 | |
13 | 102 | DUR | 9.74 | 1 | Ida Boe Rasmussen -03 | 9.74 | 60 meter hæk • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 14:30 |
14 | 102 | 4.35 | 9 | Ida Boe Rasmussen -03 | 4.69 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 15:45 | |
15 | 101 | 14.48 | 3 | Jasmin Boe Rasmussen -00 | 14.96 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:00 | |
16 | 101 | 2.41.79 | 8 | Jasmin Boe Rasmussen -00 | 2.45.20 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 17:50 | |
17 | 101 | 24.02 | 3 | Jasmin Boe Rasmussen -00 | 20.75 | Spydkast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:10 | |
18 | 109 | 1.92 | 1 | Kenneth Pedersen -97 | 2.00 | Højdespring • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 15:10 | |
19 | 117 | M65 | 37.58 | 4 | Knud Høyer -46 | Diskoskast • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 16:30 | |
20 | 124 | 21.59 | 2 | Laura Zilstorff -02 | Diskoskast • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 12:45 | ||
21 | 108 | 13.71 | 4 | Maria Kjeldsen -00 | 13.90 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:00 | |
22 | 99 | 2.10.53 | 9 | Nicolai Ytte -85 | 2.13.66 | 800 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 18:30 | |
23 | 100 | 11.69 | 3 | Oliver Chabert -99 | 100 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 14:40 | ||
24 | 100 | 11.80 | 7 | Oliver Chabert -99 | 11.69 | 100 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 16:10 | |
25 | 100 | 44.26 | 2 | Oliver Chabert -99 | Spydkast • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 14:20 | ||
26 | 107 | 25.85 | 4 | Phillip Vegge -00 | Diskoskast • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 15:50 | ||
27 | 105 | 11.40 | 2 | Sara Olsson -02 | 11.43 | 80 meter • Indl. | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 13:20 | |
28 | 105 | 11.45 | 3 | Sara Olsson -02 | 11.40 | 80 meter • Semi | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 14:50 | |
29 | 105 | 11.60 | 7 | Sara Olsson -02 | 11.45 | 80 meter • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 15:35 | |
30 | 105 | 4.57 | 6 | Sara Olsson -02 | 4.60 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 15:45 | |
31 | 125 | DNS | Simon Bergqvist -01 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:25 | |||
32 | 114 | 46.75 | 3 | Steffen Sjørslev -97 | Spydkast • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 17:25 | ||
33 | 103 | 9.86 | 2 | Valdemar Bech Thomsen -04 | 60 meter • Indl. | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 13:05 | ||
34 | 103 | 12.81 | 3 | Valdemar Bech Thomsen -04 | 60 meter hæk • Indl. | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 12:10 | ||
35 | 103 | 12.79 | 4 | Valdemar Bech Thomsen -04 | 12.81 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 14:20 | |
36 | 103 | 3.85 | 9 | Valdemar Bech Thomsen -04 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 14:40 | ||
37 | 106 | 12.30 | 2 | Victor Chabert -02 | 80 meter • Indl. | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 14:05 | ||
38 | 106 | 15.95 | 6 | Victor Chabert -02 | 80 meter hæk • Indl. | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 12:55 | ||
39 | 106 | DNS | Victor Chabert -02 | Længdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 16:40 |