Tårnby Games • Tårnby Stadion • Tårnby
2-3 maj, 2015
Arrangør: Amager AC
Sparta
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 562 | 34.53 | 3 | Albert Kuhlmann -97 | Diskoskast • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 16:30 | |
2 | 562 | NM | Albert Kuhlmann -97 | Spydkast • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 17:25 | ||
3 | 491 | 12.80 | 3 | Alexander Haugeby -00 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:25 | |
4 | 491 | DNS | Alexander Haugeby -00 | 12.80 | 100 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 15:55 | |
5 | 491 | 35.56 | 3 | Alexander Haugeby -00 | Spydkast • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:00 | |
6 | 508 | 1.53 | 3 | Alice Kirk Damsgaard -01 | 1.47 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:20 |
7 | 567 | 34.68 | 4 | Amanda L. Rasmussen -97 | 35.51 | Diskoskast • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 14:50 |
8 | 441 | 10.32 | 4 | Amélie Vejlgaard -05 | 10.41 | 60 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:40 |
9 | 441 | 3.37 | 22 | Amélie Vejlgaard -05 | 3.28 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 13:30 |
10 | 461 | 11.35 | 1 | Anders Bang -02 | 11.45 | 80 meter • Indl. | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 14:05 |
11 | 461 | 11.10 | 3 | Anders Bang -02 | 11.35 | 80 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 15:40 |
12 | 461 | 1.41.85 | 4 | Anders Bang -02 | 1.46.90 | 600 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 17:35 |
13 | 496 | 17.35 | 3 | Andreas Christoffersen -01 | 18.07 | 100 meter hæk • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:20 |
14 | 572 | DNS | Andreas Ellegaard -93 | 56.24 | Diskoskast • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 16:30 | |
15 | 546 | 13.47 | 3 | Ane Kjærgaard -98 | 13.99 | 100 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 14:30 |
16 | 523 | 2.23.04 | 1 | Anna Mark Helwigh -00 | 2.19.57 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 17:50 |
17 | 506 | 13.83 | 7 | Anna Sofie Frænde -01 | 21.11 | Spydkast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:10 |
18 | 599 | 13.52 | 4 | Anne Sofie Nexø -89 | 100 meter • Indl. | Kvinder senior | Lørdag kl. 15:15 | |
19 | 599 | 13.92 | 8 | Anne Sofie Nexø -89 | 13.52 | 100 meter • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 16:30 |
20 | 599 | 15.63 | 2 | Anne Sofie Nexø -89 | 100 meter hæk • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 13:20 | |
21 | 605 | DNS | Anne Sofie Vermund -93 | 12.95 | 100 meter • Indl. | Kvinder senior | Lørdag kl. 15:15 | |
22 | 605 | DNS | Anne Sofie Vermund -93 | 14.82 | 100 meter hæk • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 13:20 | |
23 | 483 | DNS | Annika Eppers -02 | 80 meter • Indl. | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 13:20 | ||
24 | 480 | 11.89 | 3 | Annika Haldbo -03 | 80 meter • Indl. | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 13:20 | |
25 | 480 | 3.69 | 40 | Annika Haldbo -03 | 4.19 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 15:45 |
26 | 487 | 12.74 | 5 | Annika Truelsen -03 | 80 meter • Indl. | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 13:20 | |
27 | 487 | 3.70 | 39 | Annika Truelsen -03 | 3.48 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 15:45 |
28 | 487 | 11.68 | 10 | Annika Truelsen -03 | Diskoskast • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 12:45 | |
29 | 445 | 9.96 | 4 | Asta Ellermann-Kingombe -04 | 9.89 | 60 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:40 |
30 | 445 | 3.68 | 13 | Asta Ellermann-Kingombe -04 | 3.62 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 13:30 |
31 | 445 | 6.09 | 8 | Asta Ellermann-Kingombe -04 | 5.73 | Kuglestød • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 14:50 |
32 | 534 | 37.95 | 3 | August Hallberg -98 | 33.46 | Diskoskast • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 16:30 |
33 | 590 | 10.88 | 2 | Benjamin Gabrielsen -95 | 10.95 | 100 meter • Indl. | Mænd senior | Lørdag kl. 15:25 |
34 | 590 | 10.95 | 5 | Benjamin Gabrielsen -95 | 10.88 | 100 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 16:35 |
35 | 456 | 10.86 | 1 | Bertram Bing Costa -02 | 11.17 | 80 meter • Indl. | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 14:05 |
36 | 456 | 10.96 | 2 | Bertram Bing Costa -02 | 10.86 | 80 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 15:40 |
37 | 456 | 4.95 | 4 | Bertram Bing Costa -02 | 4.67 | Længdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 16:40 |
38 | 442 | 1.12.73 | 2 | Betty Marie Ramsgaard Jen -04 | 400 meter • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 16:55 | |
39 | 442 | 11.89 | 2 | Betty Marie Ramsgaard Jen -04 | 11.98 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:00 |
40 | 442 | 12.16 | 5 | Betty Marie Ramsgaard Jen -04 | 11.89 | 60 meter hæk • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 14:15 |
41 | 442 | 3.93 | 8 | Betty Marie Ramsgaard Jen -04 | 4.10 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 13:30 |
42 | 498 | 25.31 | 5 | Bjørn Van Overeem -00 | Diskoskast • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 15:50 | |
43 | 550 | 23.09 | 8 | Cecilia Kaderkova -99 | Diskoskast • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 14:15 | |
44 | 494 | 12.63 | 2 | Christian Cornelius -00 | 12.91 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:25 |
45 | 494 | DNS | Christian Cornelius -00 | 12.63 | 100 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 15:55 | |
46 | 494 | 44.09 | 2 | Christian Cornelius -00 | 41.27 | Spydkast • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:00 |
47 | 593 | DNS | Christian Laugesen -86 | 14.37 | 110 meter hæk • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 13:55 | |
48 | 466 | 1.47.42 | 5 | Christian Lindgreen -02 | 1.53.88 | 600 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 17:35 |
49 | 466 | 4.45 | 7 | Christian Lindgreen -02 | 3.72 | Længdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 16:40 |
50 | 466 | 22.85 | 4 | Christian Lindgreen -02 | Diskoskast • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 12:00 | |
51 | 552 | 2.23.24 | 4 | Clara Kall -99 | 2.26.29 | 800 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 18:15 |
52 | 460 | DNS | Dhruv Mehtrotra -03 | 80 meter • Indl. | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 14:05 | ||
53 | 460 | DNS | Dhruv Mehtrotra -03 | 80 meter hæk • Indl. | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 12:55 | ||
54 | 460 | DNS | Dhruv Mehtrotra -03 | 4.35 | Længdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 16:40 | |
55 | 464 | 11.88 | 4 | Elias Dahl Lunøe -03 | 80 meter • Indl. | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 14:05 | |
56 | 464 | 3.73 | 16 | Elias Dahl Lunøe -03 | 4.10 | Længdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 16:40 |
57 | 474 | 10.77 | 2 | Ellen Lawaetz -02 | 10.87 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 12:25 |
58 | 474 | 10.98 | 6 | Ellen Lawaetz -02 | 10.77 | 60 meter hæk • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 14:30 |
59 | 474 | 4.28 | 14 | Ellen Lawaetz -02 | 4.15 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 15:45 |
60 | 495 | 11.81 | 2 | Emil Frænde -00 | 12.13 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:25 |
61 | 495 | 11.92 | 3 | Emil Frænde -00 | 11.81 | 100 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 15:55 |
62 | 495 | 14.60 | 1 | Emil Frænde -00 | 14.35 | 100 meter hæk • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:20 |
63 | 583 | 11.04 | 2 | Emil Strøm -93 | 10.97 | 100 meter • Indl. | Mænd senior | Lørdag kl. 15:25 |
64 | 583 | 11.06 | 7 | Emil Strøm -93 | 11.04 | 100 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 16:35 |
65 | 471 | 13.03 | 6 | Emilie Bank-Mikkelsen -02 | 13.42 | 80 meter • Indl. | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 13:20 |
66 | 471 | 13.51 | 4 | Emilie Bank-Mikkelsen -02 | 13.37 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 12:25 |
67 | 471 | 13.23 | 9 | Emilie Bank-Mikkelsen -02 | Diskoskast • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 12:45 | |
68 | 446 | 9.35 | 1 | Emilie Børregaard Voigt -05 | 9.25 | 60 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:40 |
69 | 446 | 9.28 | 4 | Emilie Børregaard Voigt -05 | 9.35 | 60 meter • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 15:20 |
70 | 446 | 1.13.37 | 4 | Emilie Børregaard Voigt -05 | 400 meter • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 16:55 | |
71 | 446 | 3.85 | 10 | Emilie Børregaard Voigt -05 | 3.88 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 13:30 |
72 | 449 | 9.46 | 2 | Emilie Kirst -04 | 60 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:40 | |
73 | 449 | 9.55 | 7 | Emilie Kirst -04 | 9.46 | 60 meter • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 15:20 |
74 | 449 | 3.88 | 9 | Emilie Kirst -04 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 13:30 | |
75 | 449 | 7.85 | 2 | Emilie Kirst -04 | Kuglestød • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 14:50 | |
76 | 476 | 12.60 | 5 | Emilie Mossin Nørregaard -03 | 80 meter • Indl. | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 13:20 | |
77 | 476 | 4.04 | 24 | Emilie Mossin Nørregaard -03 | 3.83 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 15:45 |
78 | 543 | 16.03 | 3 | Emilie R. Hansen -99 | 100 meter hæk • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 13:10 | |
79 | 543 | 15.19 | 2 | Emilie R. Hansen -99 | 16.03 | 100 meter hæk • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 15:00 |
80 | 543 | 1.51 | 3 | Emilie R. Hansen -99 | Højdespring • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 12:00 | |
81 | 556 | DNS | Emma Beiter Bomme -98 | 12.59 | 100 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 14:30 | |
82 | 524 | 25.61 | 2 | Emma Eriksen -00 | Spydkast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:10 | |
83 | 597 | 13.21 | 4 | Emma Vitale -93 | 13.59 | 100 meter • Indl. | Kvinder senior | Lørdag kl. 15:15 |
84 | 597 | 13.34 | 7 | Emma Vitale -93 | 13.21 | 100 meter • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 16:30 |
85 | 603 | 11.86 | 1 | Erica Jarder -86 | 11.75 | 100 meter • Indl. | Kvinder senior | Lørdag kl. 15:15 |
86 | 603 | 11.77 | 1 | Erica Jarder -86 | 11.86 | 100 meter • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 16:30 |
87 | 571 | DNS | Frederik Furstenberg -93 | 1.54.39 | 800 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 18:30 | |
88 | 522 | 2.35.02 | 2 | Frida Schledermann -01 | 2.36.53 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 17:50 |
89 | 564 | 11.96 | 4 | Fuad Raga -96 | 12.52 | 100 meter • Indl. | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 15:05 |
90 | 564 | 12.00 | 7 | Fuad Raga -96 | 11.96 | 100 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 16:15 |
91 | 493 | 12.24 | 2 | Gabriel Lausten -00 | 12.42 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:25 |
92 | 493 | 12.36 | 6 | Gabriel Lausten -00 | 12.24 | 100 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 15:55 |
93 | 515 | DNS | Gertrud Rose Jensen -01 | 14.03 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:00 | |
94 | 529 | 1.65 | 3 | Gustav Lundholm Nielsen -98 | Højdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 15:10 | |
95 | 529 | 34.06 | 4 | Gustav Lundholm Nielsen -98 | Diskoskast • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 16:30 | |
96 | 509 | 13.26 | 2 | Hannah Illum Petersen -00 | 13.55 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:00 |
97 | 509 | 13.22 | 6 | Hannah Illum Petersen -00 | 13.26 | 100 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:50 |
98 | 575 | 2.17.94 | 15 | Henrik Bierbum Bacher -86 | 21.40 | 800 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 18:30 |
99 | 517 | 13.24 | 2 | Ida Beiter Bomme -01 | 13.96 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:00 |
100 | 517 | 13.38 | 8 | Ida Beiter Bomme -01 | 13.24 | 100 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:50 |
101 | 517 | 12.17 | 1 | Ida Beiter Bomme -01 | 12.84 | 80 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:40 |
102 | 482 | 11.65 | 4 | Ida Lyngby -02 | 80 meter • Indl. | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 13:20 | |
103 | 482 | 4.25 | 15 | Ida Lyngby -02 | 4.24 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 15:45 |
104 | 443 | 9.51 | 3 | Ingrid Gram Jensen -05 | 9.52 | 60 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:40 |
105 | 443 | 3.47 | 20 | Ingrid Gram Jensen -05 | 3.60 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 13:30 |
106 | 443 | 5.51 | 10 | Ingrid Gram Jensen -05 | 6.56 | Kuglestød • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 14:50 |
107 | 531 | 11.83 | 4 | Jacob Hvorup -99 | 11.98 | 100 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 14:40 |
108 | 531 | 16.12 | 4 | Jacob Hvorup -99 | 110 meter hæk • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 13:45 | |
109 | 465 | 12.51 | 2 | Jakob H B Andersen -03 | 80 meter • Indl. | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 14:05 | |
110 | 465 | 4.02 | 12 | Jakob H B Andersen -03 | 4.09 | Længdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 16:40 |
111 | 554 | 2.29.95 | 7 | Johanna Munch Skyvl -99 | 2.25.88 | 800 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 18:15 |
112 | 574 | 2.04.99 | 5 | Jonah Williams -94 | 20.50 | 800 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 18:30 |
113 | 533 | 11.51 | 4 | Jonathan Aquino -99 | 11.99 | 100 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 14:40 |
114 | 533 | 11.65 | 6 | Jonathan Aquino -99 | 11.51 | 100 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 16:10 |
115 | 472 | 11.98 | 4 | Josefine Sørensen -02 | 12.26 | 80 meter • Indl. | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 13:20 |
116 | 472 | 4.38 | 7 | Josefine Sørensen -02 | 4.24 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 15:45 |
117 | 447 | 10.00 | 4 | Kaisa Duedam Ventrup -05 | 9.90 | 60 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:40 |
118 | 447 | 1.20.83 | 6 | Kaisa Duedam Ventrup -05 | 400 meter • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 16:55 | |
119 | 447 | 13.17 | 5 | Kaisa Duedam Ventrup -05 | 13.23 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:00 |
120 | 447 | 13.17 | 7 | Kaisa Duedam Ventrup -05 | 13.17 | 60 meter hæk • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 14:15 |
121 | 448 | 11.13 | 5 | Kajsa Salomonsen -05 | 10.85 | 60 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:40 |
122 | 448 | 2.93 | 28 | Kajsa Salomonsen -05 | 2.97 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 13:30 |
123 | 448 | 4.71 | 12 | Kajsa Salomonsen -05 | 5.15 | Kuglestød • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 14:50 |
124 | 470 | 10.14 | 1 | Karla Schärfe -03 | 10.40 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 12:25 |
125 | 470 | 10.16 | 2 | Karla Schärfe -03 | 10.14 | 60 meter hæk • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 14:30 |
126 | 470 | 4.32 | 11 | Karla Schärfe -03 | 4.53 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 15:45 |
127 | 542 | 27.30 | 4 | Karla Sonne Søndergaard -99 | Spydkast • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 13:00 | |
128 | 592 | 10.83 | 1 | Kasper Stærk -83 | 11.30 | 100 meter • Indl. | Mænd senior | Lørdag kl. 15:25 |
129 | 592 | 10.95 | 4 | Kasper Stærk -83 | 10.83 | 100 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 16:35 |
130 | 594 | 52.04 | 1 | Kathrine Bebe -91 | 53.96 | Diskoskast • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 15:15 |
131 | 545 | 12.94 | 2 | Katrine Koch Jacobsen -99 | 13.05 | 100 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 14:30 |
132 | 545 | DNS | Katrine Koch Jacobsen -99 | 12.94 | 100 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 16:05 | |
133 | 545 | 15.32 | 2 | Katrine Koch Jacobsen -99 | 100 meter hæk • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 13:10 | |
134 | 545 | 15.62 | 3 | Katrine Koch Jacobsen -99 | 15.32 | 100 meter hæk • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 15:00 |
135 | 439 | 10.15 | 1 | Klara Thers-Sonne -04 | 9.46 | Kuglestød • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 14:50 |
136 | 475 | 4.00 | 26 | Laura Karstenskov -02 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 15:45 | |
137 | 510 | 12.62 | 2 | Laura Nørrung Poulsen -00 | 12.93 | 80 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:40 |
138 | 510 | 1.53 | 2 | Laura Nørrung Poulsen -00 | 1.66 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:20 |
139 | 604 | 12.87 | 3 | Laura Tølløse -97 | 12.58 | 100 meter • Indl. | Kvinder senior | Lørdag kl. 15:15 |
140 | 604 | 12.78 | 5 | Laura Tølløse -97 | 12.87 | 100 meter • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 16:30 |
141 | 579 | 2.15.60 | 13 | Leon Kofoed Andersen -91 | 800 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 18:30 | |
142 | 459 | 1.39.29 | 1 | Linus Lindquist -02 | 1.43.20 | 600 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 17:35 |
143 | 459 | 17.75 | 5 | Linus Lindquist -02 | Diskoskast • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 12:00 | |
144 | 478 | 11.79 | 2 | Liv Nedergaard -02 | 11.77 | 80 meter • Indl. | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 13:20 |
145 | 478 | 4.14 | 20 | Liv Nedergaard -02 | 4.31 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 15:45 |
146 | 478 | 20.49 | 5 | Liv Nedergaard -02 | 15.94 | Diskoskast • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 12:45 |
147 | 485 | 11.95 | 3 | Liva Johanne Vilhelmsen -02 | 12.64 | 80 meter • Indl. | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 13:20 |
148 | 485 | 11.31 | 3 | Liva Johanne Vilhelmsen -02 | 11.84 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 12:25 |
149 | 485 | 4.04 | 23 | Liva Johanne Vilhelmsen -02 | 3.61 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 15:45 |
150 | 559 | 14.02 | 4 | Louise Wessel Leroy -99 | 13.59 | 100 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 14:30 |
151 | 559 | 18.30 | 5 | Louise Wessel Leroy -99 | 100 meter hæk • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 13:10 | |
152 | 559 | 1.48 | 5 | Louise Wessel Leroy -99 | 1.51 | Højdespring • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 12:00 |
153 | 578 | 2.14.35 | 11 | Luca Dellantonio -90 | 21.00 | 800 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 18:30 |
154 | 436 | 1.07.87 | 2 | Lucas Ravn -04 | 400 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 17:05 | |
155 | 505 | 2.39.07 | 6 | Lærke Natascha Lund -01 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 17:50 | |
156 | 561 | 54.21 | 2 | Mads Christiansen -97 | 55.28 | Spydkast • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 17:25 |
157 | 532 | 11.92 | 5 | Mads Holm -99 | 12.16 | 100 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 14:40 |
158 | 532 | 40.28 | 4 | Mads Holm -99 | Spydkast • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 14:20 | |
159 | 492 | DNS | Mads Lund -00 | Diskoskast • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 15:50 | ||
160 | 492 | DNS | Mads Lund -00 | Spydkast • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:00 | ||
161 | 451 | 28.96 | 2 | Mads Rubek Vitoft -03 | 25.39 | Diskoskast • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 12:00 |
162 | 497 | 13.60 | 5 | Magnus Skjøtt Jensen -01 | 13.50 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:25 |
163 | 530 | 11.50 | 2 | Marc Hanselmann Nielsen -99 | 11.87 | 100 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 14:40 |
164 | 530 | 11.54 | 4 | Marc Hanselmann Nielsen -99 | 11.50 | 100 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 16:10 |
165 | 555 | 2.20.20 | 2 | Maria H.B. Andersen -98 | 2.12.68 | 800 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 18:15 |
166 | 518 | 13.47 | 3 | Maria Kragh -01 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:00 | |
167 | 606 | DNS | Marie Vermund -95 | 13.24 | 100 meter • Indl. | Kvinder senior | Lørdag kl. 15:15 | |
168 | 606 | DNS | Marie Vermund -95 | 14.50 | 100 meter hæk • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 13:20 | |
169 | 602 | 12.22 | 1 | Martha Traoré -95 | 12.00 | 100 meter • Indl. | Kvinder senior | Lørdag kl. 15:15 |
170 | 602 | 12.12 | 2 | Martha Traoré -95 | 12.22 | 100 meter • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 16:30 |
171 | 585 | 10.79 | 1 | Martin Roe -92 | 100 meter • Indl. | Mænd senior | Lørdag kl. 15:25 | |
172 | 585 | 10.83 | 2 | Martin Roe -92 | 10.79 | 100 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 16:35 |
173 | 585 | 43.09 | 2 | Martin Roe -92 | Diskoskast • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 16:30 | |
174 | 591 | 11.54 | 5 | Massin Ait Bouziad -95 | 11.88 | 100 meter • Indl. | Mænd senior | Lørdag kl. 15:25 |
175 | 591 | 2.03 | 1 | Massin Ait Bouziad -95 | 2.01 | Højdespring • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 15:10 |
176 | 513 | DNS | Mathilde Brix-Priesner -00 | 13.82 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:00 | |
177 | 557 | 13.63 | 4 | Mathilde Søndergaard Jeps -99 | 13.70 | 100 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 14:30 |
178 | 557 | 1.48 | 4 | Mathilde Søndergaard Jeps -99 | 1.55 | Højdespring • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 12:00 |
179 | 553 | 2.35.73 | 10 | Maya Desmond -99 | 2.45.85 | 800 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 18:15 |
180 | 484 | 2.00.68 | 10 | Mie Hylling Axelsson -02 | 1.59.12 | 600 meter • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 17:25 |
181 | 587 | 10.96 | 1 | Mike Kalisz -89 | 10.74 | 100 meter • Indl. | Mænd senior | Lørdag kl. 15:25 |
182 | 587 | 10.94 | 3 | Mike Kalisz -89 | 10.96 | 100 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 16:35 |
183 | 499 | 13.06 | 4 | Mikkel Christophersen -01 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:25 | |
184 | 499 | 31.95 | 3 | Mikkel Christophersen -01 | Diskoskast • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 15:50 | |
185 | 499 | 34.50 | 4 | Mikkel Christophersen -01 | 28.02 | Spydkast • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:00 |
186 | 563 | 30.53 | 4 | Mikkel Lysholdt Petersen -97 | Diskoskast • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 16:30 | |
187 | 563 | NM | Mikkel Lysholdt Petersen -97 | Spydkast • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 17:25 | ||
188 | 520 | 13.98 | 3 | Milla de Place Bjørn -00 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:00 | |
189 | 588 | 2.08.88 | 8 | Mohammed Hersi -94 | 2.09.31 | 800 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 18:30 |
190 | 519 | 13.94 | 3 | Nanna Andersen -00 | 13.85 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:00 |
191 | 582 | 11.12 | 3 | Nicolai Hartling -94 | 11.25 | 100 meter • Indl. | Mænd senior | Lørdag kl. 15:25 |
192 | 538 | 11.38 | 1 | Nicolai Lind Andesen -98 | 11.58 | 100 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 14:40 |
193 | 538 | 11.47 | 2 | Nicolai Lind Andesen -98 | 11.38 | 100 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 16:10 |
194 | 528 | 39.28 | 2 | Nikolaj Graves -98 | Diskoskast • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 16:30 | |
195 | 468 | 1.47.30 | 3 | Nikoline Høegh Ørum-Niels -02 | 1.49.95 | 600 meter • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 17:25 |
196 | 486 | 12.00 | 3 | Nina-Tao Hahnemann -02 | 12.09 | 80 meter • Indl. | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 13:20 |
197 | 486 | 3.88 | 29 | Nina-Tao Hahnemann -02 | 3.91 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 15:45 |
198 | 452 | 1.40.20 | 2 | Noah Grunnet Nouri -02 | 1.45.45 | 600 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 17:35 |
199 | 453 | 11.72 | 4 | Oliver Veselinovski -03 | 80 meter • Indl. | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 14:05 | |
200 | 453 | 1.57.08 | 7 | Oliver Veselinovski -03 | 600 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 17:35 | |
201 | 453 | 4.28 | 9 | Oliver Veselinovski -03 | 4.14 | Længdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 16:40 |
202 | 511 | 13.03 | 1 | Olivia Thorsgaard -00 | 13.33 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:00 |
203 | 511 | 13.16 | 5 | Olivia Thorsgaard -00 | 13.03 | 100 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:50 |
204 | 512 | 13.02 | 1 | Olivia Tuokila -00 | 13.02 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:00 |
205 | 512 | 12.90 | 3 | Olivia Tuokila -00 | 13.02 | 100 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:50 |
206 | 430 | 5.58 | 20 | Oskar Thers-Sonne -05 | 5.53 | Kuglestød • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 13:50 |
207 | 463 | 4.39 | 8 | Oswald S Carstensen -02 | 4.53 | Længdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 16:40 |
208 | 463 | 14.44 | 10 | Oswald S Carstensen -02 | Diskoskast • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 12:00 | |
209 | 752 | 2.39.56 | 17 | Per Ytte -55 | 800 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 18:30 | |
210 | 434 | 14.43 | 6 | Peter Grevy Ejstrup -04 | 14.40 | 60 meter hæk • Indl. | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 12:10 |
211 | 434 | 3.36 | 21 | Peter Grevy Ejstrup -04 | 3.44 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 14:40 |
212 | 566 | 10.99 | 1 | Peter Trajkovski -96 | 11.11 | 100 meter • Indl. | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 15:05 |
213 | 566 | 11.12 | 1 | Peter Trajkovski -96 | 10.99 | 100 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 16:15 |
214 | 581 | 11.41 | 3 | Philip Braun -90 | 11.39 | 100 meter • Indl. | Mænd senior | Lørdag kl. 15:25 |
215 | 589 | 2.12.96 | 3 | Raiey Samson Babosho -96 | 2.08.71 | 800 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 18:30 |
216 | 438 | 11.67 | 2 | Rasmus Hvorup Jensen -04 | 11.49 | 60 meter hæk • Indl. | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 12:10 |
217 | 438 | 11.44 | 3 | Rasmus Hvorup Jensen -04 | 11.67 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 14:20 |
218 | 438 | 4.29 | 2 | Rasmus Hvorup Jensen -04 | 4.42 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 14:40 |
219 | 438 | 8.40 | 3 | Rasmus Hvorup Jensen -04 | 8.25 | Kuglestød • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 13:50 |
220 | 541 | 33.09 | 3 | Rikke Andersen -98 | 35.00 | Spydkast • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 13:00 |
221 | 580 | 2.07.03 | 7 | Romain Baudet -92 | 800 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 18:30 | |
222 | 600 | 12.57 | 2 | Sandra Böll -94 | 12.80 | 100 meter • Indl. | Kvinder senior | Lørdag kl. 15:15 |
223 | 600 | 12.54 | 3 | Sandra Böll -94 | 12.57 | 100 meter • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 16:30 |
224 | 600 | 1.72 | 2 | Sandra Böll -94 | Højdespring • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 12:00 | |
225 | 600 | 32.03 | 1 | Sandra Böll -94 | Spydkast • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 13:00 | |
226 | 432 | 1.27.71 | 14 | Sebastian Thulstrup -04 | 400 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 17:05 | |
227 | 432 | 14.59 | 5 | Sebastian Thulstrup -04 | 13.66 | 60 meter hæk • Indl. | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 12:10 |
228 | 432 | 2.82 | 35 | Sebastian Thulstrup -04 | 3.13 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 14:40 |
229 | 440 | 10.01 | 5 | Signe Juhl Laursen -05 | 10.07 | 60 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:40 |
230 | 440 | 1.31.26 | 8 | Signe Juhl Laursen -05 | 400 meter • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 16:55 | |
231 | 440 | 3.53 | 16 | Signe Juhl Laursen -05 | 3.19 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 13:30 |
232 | 584 | DNS | Simon Hvelplund -84 | 11.65 | 100 meter • Indl. | Mænd senior | Lørdag kl. 15:25 | |
233 | 539 | 11.45 | 3 | Simon Traoré -98 | 11.64 | 100 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 14:40 |
234 | 539 | 11.56 | 5 | Simon Traoré -98 | 11.45 | 100 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 16:10 |
235 | 539 | 14.20 | 2 | Simon Traoré -98 | 14.81 | 110 meter hæk • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 13:45 |
236 | 548 | 13.41 | 3 | Simone Hjort -99 | 13.50 | 100 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 14:30 |
237 | 481 | 11.87 | 2 | Smilla Duedam Ventrup -03 | 80 meter • Indl. | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 13:20 | |
238 | 481 | 3.73 | 37 | Smilla Duedam Ventrup -03 | 3.88 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 15:45 |
239 | 444 | 9.63 | 2 | Sofia Thøgersen -05 | 9.72 | 60 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:40 |
240 | 444 | 1.13.46 | 5 | Sofia Thøgersen -05 | 400 meter • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 16:55 | |
241 | 444 | 3.80 | 12 | Sofia Thøgersen -05 | 3.86 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 13:30 |
242 | 501 | 2.34.60 | 8 | Sofus Fich -01 | 800 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 18:00 | |
243 | 455 | 13.72 | 1 | Sofus Lassen -03 | 80 meter hæk • Indl. | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 12:55 | |
244 | 455 | 13.17 | 1 | Sofus Lassen -03 | 13.72 | 80 meter hæk • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 14:45 |
245 | 455 | 5.03 | 1 | Sofus Lassen -03 | 4.91 | Længdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 16:40 |
246 | 540 | 11.54 | 5 | Sofus Rasmus Clausen -98 | 12.14 | 100 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 14:40 |
247 | 540 | DNS | Sofus Rasmus Clausen -98 | 11.54 | 100 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 16:10 | |
248 | 540 | 16.28 | 5 | Sofus Rasmus Clausen -98 | 110 meter hæk • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 13:45 | |
249 | 560 | 42.46 | 2 | Stefan Mortensen -93 | 43.89 | Diskoskast • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 16:30 |
250 | 598 | 13.16 | 3 | Thea Haahr -91 | 100 meter • Indl. | Kvinder senior | Lørdag kl. 15:15 | |
251 | 598 | 13.31 | 6 | Thea Haahr -91 | 13.16 | 100 meter • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 16:30 |
252 | 598 | 14.58 | 1 | Thea Haahr -91 | 100 meter hæk • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 13:20 | |
253 | 454 | 13.21 | 5 | Theodor Hvass -02 | 13.45 | 80 meter • Indl. | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 14:05 |
254 | 454 | 17.18 | 4 | Theodor Hvass -02 | 18.71 | 80 meter hæk • Indl. | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 12:55 |
255 | 454 | 3.20 | 22 | Theodor Hvass -02 | 3.63 | Længdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 16:40 |
256 | 469 | 11.05 | 1 | Victoria Lee Lendal -02 | 11.10 | 80 meter • Indl. | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 13:20 |
257 | 469 | 10.88 | 1 | Victoria Lee Lendal -02 | 11.05 | 80 meter • Semi | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 14:50 |
258 | 469 | 10.98 | 2 | Victoria Lee Lendal -02 | 10.88 | 80 meter • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 15:35 |
259 | 469 | 4.96 | 1 | Victoria Lee Lendal -02 | 5.02 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 15:45 |
260 | 450 | 9.62 | 3 | Vigga Fich -04 | 9.75 | 60 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:40 |
261 | 450 | 13.09 | 4 | Vigga Fich -04 | 13.35 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:00 |
262 | 450 | 13.27 | 8 | Vigga Fich -04 | 13.09 | 60 meter hæk • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 14:15 |
263 | 450 | 3.59 | 15 | Vigga Fich -04 | 3.53 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 13:30 |
264 | 514 | 13.70 | 3 | Viktoria Dommer -01 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:00 | |
265 | 437 | 8.78 | 1 | Vilhelm Krüger -04 | 8.89 | 60 meter • Indl. | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 13:05 |
266 | 437 | 8.82 | 2 | Vilhelm Krüger -04 | 8.78 | 60 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 15:25 |
267 | 437 | 4.62 | 1 | Vilhelm Krüger -04 | 4.76 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 14:40 |
268 | 437 | 8.46 | 2 | Vilhelm Krüger -04 | 9.25 | Kuglestød • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 13:50 |
269 | 462 | 12.86 | 3 | Vincent Birkemose -03 | 80 meter • Indl. | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 14:05 | |
270 | 462 | 3.51 | 19 | Vincent Birkemose -03 | Længdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 16:40 | |
271 | 431 | 1.09.77 | 3 | Vitus Rosenkrands -05 | 400 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 17:05 | |
272 | 431 | 6.29 | 15 | Vitus Rosenkrands -05 | 6.48 | Kuglestød • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 13:50 |
273 | 457 | 11.34 | 2 | William Wittendorff -03 | 80 meter • Indl. | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 14:05 | |
274 | 457 | 11.37 | 5 | William Wittendorff -03 | 11.34 | 80 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 15:40 |