Tårnby Games • Tårnby Stadion • Tårnby
2-3 maj, 2015
Arrangør: Amager AC
Hvidovre AM
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 185 | 2.15.09 | 12 | Alexander Noordegraaf -92 | 800 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 18:30 | ||
2 | 178 | 47.83 | 1 | Andreas Jørgensen -91 | Diskoskast • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 16:30 | ||
3 | 179 | 3.92 | 28 | Anne Gundelach Lorenzen -02 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 15:45 | ||
4 | 179 | 16.82 | 7 | Anne Gundelach Lorenzen -02 | Diskoskast • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 12:45 | ||
5 | 179 | 23.76 | 4 | Anne Gundelach Lorenzen -02 | Spydkast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:10 | ||
6 | 184 | DNS | Asta Hornbæk -01 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 17:50 | |||
7 | 184 | 1.35 | 9 | Asta Hornbæk -01 | 1.47 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:20 | |
8 | 184 | 12.93 | 8 | Asta Hornbæk -01 | Spydkast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:10 | ||
9 | 165 | 12.08 | 5 | David Juul Kofoed Led -05 | 60 meter • Indl. | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 13:05 | ||
10 | 165 | NM | David Juul Kofoed Led -05 | 2.66 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 14:40 | ||
11 | 165 | 4.86 | 26 | David Juul Kofoed Led -05 | 3.14 | Kuglestød • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 13:50 | |
12 | 168 | 30.76 | 5 | Inge Faldager -48 | 29.50 | Diskoskast • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 15:15 | |
13 | 170 | 13.38 | 4 | Jonas Strunge -04 | 60 meter hæk • Indl. | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 12:10 | ||
14 | 170 | 13.61 | 7 | Jonas Strunge -04 | 13.38 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 14:20 | |
15 | 170 | 3.44 | 18 | Jonas Strunge -04 | 3.36 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 14:40 | |
16 | 170 | 6.35 | 13 | Jonas Strunge -04 | 5.90 | Kuglestød • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 13:50 | |
17 | 737 | 14.04 | 5 | Kristoffer Andersen -04 | 60 meter hæk • Indl. | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 12:10 | ||
18 | 737 | 3.49 | 14 | Kristoffer Andersen -04 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 14:40 | ||
19 | 737 | 5.37 | 23 | Kristoffer Andersen -04 | Kuglestød • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 13:50 | ||
20 | 167 | 9.74 | 3 | Malte Wolfgang Sassersen -05 | 60 meter • Indl. | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 13:05 | ||
21 | 167 | 9.83 | 8 | Malte Wolfgang Sassersen -05 | 9.74 | 60 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 15:25 | |
22 | 167 | 1.17.16 | 8 | Malte Wolfgang Sassersen -05 | 400 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 17:05 | ||
23 | 167 | 3.37 | 20 | Malte Wolfgang Sassersen -05 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 14:40 | ||
24 | 167 | 5.99 | 18 | Malte Wolfgang Sassersen -05 | Kuglestød • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 13:50 | ||
25 | 183 | 46.10 | 2 | Maria Sløk Hansen -83 | Diskoskast • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 15:15 | ||
26 | 169 | M50 | 43.70 | 3 | Michael Bruun Jepsen -65 | Diskoskast • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 16:30 | |
27 | 166 | 9.62 | 3 | Stine Engberg Mikkelsen -04 | 60 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:40 | ||
28 | 166 | 4.02 | 5 | Stine Engberg Mikkelsen -04 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 13:30 | ||
29 | 173 | DNS | Tanja Ravnholt -87 | 21.50 | 800 meter • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 18:20 | ||
30 | 172 | DNS | Zarah Buchwald -95 | 12.39 | 100 meter • Indl. | Kvinder senior | Lørdag kl. 15:15 |