Tårnby Games • Tårnby Stadion • Tårnby
2-3 maj, 2015
Arrangør: Amager AC
Amager AC
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 636 | 12.58 | 5 | Anna Brinkmann -02 | 12.57 | 80 meter • Indl. | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 13:20 | |
2 | 636 | 3.65 | 41 | Anna Brinkmann -02 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 15:45 | ||
3 | 638 | 12.65 | 6 | Asta Grau Bruun -02 | 80 meter • Indl. | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 13:20 | ||
4 | 638 | 3.17 | 48 | Asta Grau Bruun -02 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 15:45 | ||
5 | 639 | 13.77 | 6 | Astrid Falkencrone -02 | 80 meter • Indl. | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 13:20 | ||
6 | 639 | NM | Astrid Falkencrone -02 | Diskoskast • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 12:45 | |||
7 | 644 | 45.45 | 1 | Casper Jørgensen -99 | Diskoskast • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 16:30 | ||
8 | 646 | 13.06 | 5 | Clara Lund-Sørensen -02 | 80 meter • Indl. | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 13:20 | ||
9 | 646 | 3.75 | 33 | Clara Lund-Sørensen -02 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 15:45 | ||
10 | 648 | 3.50 | 18 | Deena Grønved Nielsen -04 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 13:30 | ||
11 | 652 | 10.89 | 5 | Emma Tofte Rost -04 | 60 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:40 | ||
12 | 652 | 2.98 | 27 | Emma Tofte Rost -04 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 13:30 | ||
13 | 652 | 4.55 | 13 | Emma Tofte Rost -04 | Kuglestød • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 14:50 | ||
14 | 653 | 11.59 | 1 | Esther Arce -02 | 11.92 | 80 meter • Indl. | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 13:20 | |
15 | 653 | 11.60 | 6 | Esther Arce -02 | 11.59 | 80 meter • Semi | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 14:50 | |
16 | 653 | 4.37 | 8 | Esther Arce -02 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 15:45 | ||
17 | 655 | 13.43 | 5 | Freja Scharff -02 | 80 meter • Indl. | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 13:20 | ||
18 | 655 | 3.15 | 49 | Freja Scharff -02 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 15:45 | ||
19 | 655 | 10.67 | 11 | Freja Scharff -02 | Diskoskast • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 12:45 | ||
20 | 658 | 1.15.92 | 6 | Gustav B Andersen -04 | 400 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 17:05 | ||
21 | 658 | 3.44 | 19 | Gustav B Andersen -04 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 14:40 | ||
22 | 661 | 1.52.08 | 5 | Helena Ring -02 | 1.50.13 | 600 meter • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 17:25 | |
23 | 661 | 4.31 | 13 | Helena Ring -02 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 15:45 | ||
24 | 661 | 26.85 | 1 | Helena Ring -02 | Diskoskast • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 12:45 | ||
25 | 664 | 16.18 | 6 | Janus Stepping Christense -05 | 60 meter hæk • Indl. | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 12:10 | ||
26 | 664 | 3.21 | 29 | Janus Stepping Christense -05 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 14:40 | ||
27 | 664 | 5.51 | 22 | Janus Stepping Christense -05 | Kuglestød • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 13:50 | ||
28 | 665 | 11.89 | 3 | Johan Chr Holst -03 | 80 meter • Indl. | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 14:05 | ||
29 | 665 | DNS | Johan Chr Holst -03 | 1.47.92 | 600 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 17:35 | ||
30 | 665 | 3.78 | 15 | Johan Chr Holst -03 | Længdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 16:40 | ||
31 | 670 | 12.43 | 5 | Julie Svare -03 | 80 meter • Indl. | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 13:20 | ||
32 | 670 | 3.79 | 31 | Julie Svare -03 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 15:45 | ||
33 | 727 | 1.50.45 | 10 | Laura Bollerslev Andrease -05 | 400 meter • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 16:55 | ||
34 | 675 | DNS | Line Roer Nielsen -01 | 14.26 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:00 | ||
35 | 677 | 49.91 | 1 | Lisa Brix -96 | Diskoskast • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 14:50 | ||
36 | 678 | 9.29 | 1 | Liva Munksgaard -04 | 9.53 | 60 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:40 | |
37 | 678 | 9.32 | 5 | Liva Munksgaard -04 | 9.29 | 60 meter • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 15:20 | |
38 | 678 | 11.12 | 1 | Liva Munksgaard -04 | 12.09 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:00 | |
39 | 678 | 10.97 | 1 | Liva Munksgaard -04 | 11.12 | 60 meter hæk • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 14:15 | |
40 | 678 | 3.98 | 6 | Liva Munksgaard -04 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 13:30 | ||
41 | 678 | 7.44 | 5 | Liva Munksgaard -04 | Kuglestød • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 14:50 | ||
42 | 679 | 9.33 | 2 | Louie Svane -04 | 9.94 | 60 meter • Indl. | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 13:05 | |
43 | 679 | 9.44 | 7 | Louie Svane -04 | 9.33 | 60 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 15:25 | |
44 | 679 | 3.86 | 8 | Louie Svane -04 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 14:40 | ||
45 | 679 | 8.05 | 5 | Louie Svane -04 | Kuglestød • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 13:50 | ||
46 | 681 | 9.88 | 3 | Lula Grønved Nielsen -04 | 10.63 | 60 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:40 | |
47 | 681 | 3.81 | 11 | Lula Grønved Nielsen -04 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 13:30 | ||
48 | 682 | 13.50 | 6 | Luna Enggaard Hvolby -02 | 80 meter • Indl. | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 13:20 | ||
49 | 682 | 3.40 | 45 | Luna Enggaard Hvolby -02 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 15:45 | ||
50 | 684 | 11.77 | 3 | Magnus Ravn Herche -03 | 80 meter • Indl. | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 14:05 | ||
51 | 684 | 3.71 | 17 | Magnus Ravn Herche -03 | Længdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 16:40 | ||
52 | 692 | 13.27 | 1 | Mathilde Yttesen -01 | 13.44 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:00 | |
53 | 692 | 13.33 | 7 | Mathilde Yttesen -01 | 13.27 | 100 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:50 | |
54 | 692 | 1.44 | 4 | Mathilde Yttesen -01 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:20 | ||
55 | 693 | 13.15 | 5 | Max Boisen -88 | 13.55 | 100 meter • Indl. | Mænd senior | Lørdag kl. 15:25 | |
56 | 695 | 12.86 | 3 | Mikkel Bertelsen -00 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:25 | ||
57 | 696 | 12.06 | 3 | Mille Majkjær Mikkelsen -02 | 80 meter • Indl. | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 13:20 | ||
58 | 696 | 3.29 | 46 | Mille Majkjær Mikkelsen -02 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 15:45 | ||
59 | 736 | 2.03.62 | 3 | Nicholai Zickert -84 | 2.00.00 | 800 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 18:30 | |
60 | 699 | 12.13 | 5 | Regitze Friis -02 | 12.80 | 80 meter • Indl. | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 13:20 | |
61 | 699 | 12.37 | 5 | Regitze Friis -02 | 15.94 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 12:25 | |
62 | 699 | 20.11 | 6 | Regitze Friis -02 | Diskoskast • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 12:45 | ||
63 | 702 | 1.78 | 1 | Sandra B Christensen -95 | 1.78 | Højdespring • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 12:00 | |
64 | 703 | 11.57 | 2 | Sebastian Monneret -03 | 80 meter • Indl. | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 14:05 | ||
65 | 703 | 11.44 | 6 | Sebastian Monneret -03 | 11.57 | 80 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 15:40 | |
66 | 703 | 4.65 | 5 | Sebastian Monneret -03 | Længdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 16:40 | ||
67 | 703 | 16.76 | 6 | Sebastian Monneret -03 | Diskoskast • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 12:00 | ||
68 | 706 | DNS | Simon Holst -98 | 2.07.74 | 800 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 18:05 | ||
69 | 741 | 3.77 | 32 | Steffani Sørensen -02 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 15:45 | ||
70 | 712 | DNS | Therese Harboe Holst -05 | 10.04 | 60 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:40 | ||
71 | 712 | DNS | Therese Harboe Holst -05 | 400 meter • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 16:55 | |||
72 | 712 | DNS | Therese Harboe Holst -05 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 13:30 | |||
73 | 749 | M50 | 30.79 | 5 | Thomas Brinch -62 | Diskoskast • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 16:30 | |
74 | 749 | 700 | 36.68 | 2 | Thomas Brinch -62 | Spydkast • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 17:25 | |
75 | 714 | DNS | Thor Friis Skifte -97 | 2.11.33 | 800 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 18:30 | ||
76 | 715 | 12.44 | 5 | Viktor Bech Petersen -03 | 80 meter • Indl. | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 14:05 | ||
77 | 715 | 14.66 | 2 | Viktor Bech Petersen -03 | 11.27 | 80 meter hæk • Indl. | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 12:55 | |
78 | 715 | 15.13 | 6 | Viktor Bech Petersen -03 | 14.66 | 80 meter hæk • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 14:45 | |
79 | 715 | 3.96 | 14 | Viktor Bech Petersen -03 | Længdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 16:40 | ||
80 | 715 | 15.17 | 8 | Viktor Bech Petersen -03 | Diskoskast • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 12:00 | ||
81 | 716 | 16.76 | 6 | Villads Clausen -98 | 18.33 | 110 meter hæk • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 13:45 | |
82 | 716 | 1.71 | 2 | Villads Clausen -98 | 1.75 | Højdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 15:10 |