Tårnby Games • Tårnby Stadion • Tårnby
4-5 maj, 2013
Arrangør: Amager AC
Greve Atletik
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 580 | 12.00 | 2 | Aleksander Holm -02 | 60 meter hæk • Indl. | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 12:10 | |
2 | 580 | 11.65 | 3 | Aleksander Holm -02 | 12.00 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 14:45 |
3 | 580 | 4.04 | 3 | Aleksander Holm -02 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 15:00 | |
4 | 580 | 8.62 | 3 | Aleksander Holm -02 | Kuglestød • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 13:50 | |
5 | 567 | 13.88 | 4 | Anne Søgaard -98 | 80 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:50 | |
6 | 571 | 18.43 | 5 | Asger Østerby -97 | 110 meter hæk • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 14:10 | |
7 | 571 | 1.50 | 5 | Asger Østerby -97 | Højdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 15:25 | |
8 | 581 | 24.69 | 6 | Christoffer Holm -99 | Diskoskast • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 15:45 | |
9 | 579 | 11.30 | 1 | Hannah Borly -01 | 80 meter • Indl. | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 13:40 | |
10 | 579 | 11.27 | 5 | Hannah Borly -01 | 11.30 | 80 meter • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 16:10 |
11 | 579 | 4.39 | 12 | Hannah Borly -01 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 16:30 | |
12 | 562 | 9.68 | 1 | Ida Boe Rasmussen -03 | 9.31 | 60 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:55 |
13 | 562 | 9.47 | 4 | Ida Boe Rasmussen -03 | 9.68 | 60 meter • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 15:55 |
14 | 562 | 11.60 | 1 | Ida Boe Rasmussen -03 | 11.09 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:00 |
15 | 562 | 11.36 | 1 | Ida Boe Rasmussen -03 | 11.60 | 60 meter hæk • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 14:40 |
16 | 562 | 4.07 | 2 | Ida Boe Rasmussen -03 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 13:30 | |
17 | 572 | DNS | Julie Møller -02 | 60 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:55 | ||
18 | 572 | DNS | Julie Møller -02 | 400 meter • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 17:25 | ||
19 | 572 | DNS | Julie Møller -02 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 13:30 | ||
20 | 585 | 13.51 | 2 | Kasper Hansen -98 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:30 | |
21 | 585 | 13.36 | 6 | Kasper Hansen -98 | 13.51 | 100 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 16:30 |
22 | 585 | 24.19 | 12 | Kasper Hansen -98 | Spydkast • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:00 | |
23 | 568 | 1.77 | 1 | Kenneth Pedersen -97 | Højdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 15:25 | |
24 | 573 | 10.07 | 3 | Louise Høkilde Wassmann -03 | 60 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:55 | |
25 | 573 | 3.42 | 15 | Louise Høkilde Wassmann -03 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 13:30 | |
26 | 560 | 27.70 | 5 | Oliver Chabert -99 | Diskoskast • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 15:45 | |
27 | 560 | 35.57 | 3 | Oliver Chabert -99 | Spydkast • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:00 | |
28 | 575 | 12.35 | 1 | Peter Andersson -99 | 12.20 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:30 |
29 | 575 | 12.06 | 1 | Peter Andersson -99 | 12.35 | 100 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 16:30 |
30 | 575 | 15.42 | 3 | Peter Andersson -99 | 100 meter hæk • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:35 | |
31 | 575 | 15.15 | 3 | Peter Andersson -99 | 15.42 | 100 meter hæk • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 15:25 |
32 | 575 | 35.42 | 4 | Peter Andersson -99 | Spydkast • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:00 | |
33 | 561 | 10.70 | 1 | Peter Jørgensen -00 | 80 meter • Indl. | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 14:20 | |
34 | 561 | 10.76 | 2 | Peter Jørgensen -00 | 10.70 | 80 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 16:15 |
35 | 561 | 4.82 | 3 | Peter Jørgensen -00 | Længdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 15:15 | |
36 | 788 | 10.21 | 2 | Rasmus Baltzersen -02 | 60 meter • Indl. | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 13:20 | |
37 | 788 | 1.16.06 | 7 | Rasmus Baltzersen -02 | 400 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 17:35 | |
38 | 788 | 13.33 | 5 | Rasmus Baltzersen -02 | 60 meter hæk • Indl. | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 12:10 | |
39 | 570 | 16.78 | 2 | Sebastian Romer -97 | 110 meter hæk • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 14:10 | |
40 | 570 | 16.61 | 3 | Sebastian Romer -97 | 16.78 | 110 meter hæk • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 15:40 |
41 | 576 | 11.03 | 1 | Signe Romer -00 | 80 meter • Indl. | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 13:40 | |
42 | 576 | 10.89 | 1 | Signe Romer -00 | 11.03 | 80 meter • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 16:10 |
43 | 576 | 10.14 | 1 | Signe Romer -00 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 12:25 | |
44 | 576 | 10.13 | 2 | Signe Romer -00 | 10.14 | 60 meter hæk • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 14:55 |
45 | 576 | 5.06 | 1 | Signe Romer -00 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 16:30 | |
46 | 582 | 13.12 | 5 | Thomas Andersson -69 | 100 meter • Indl. | Mænd senior | Lørdag kl. 15:40 | |
47 | 583 | 9.37 | 2 | Tobias Andersson -02 | 60 meter • Indl. | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 13:20 | |
48 | 583 | 9.56 | 6 | Tobias Andersson -02 | 9.37 | 60 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 16:00 |
49 | 583 | 12.57 | 3 | Tobias Andersson -02 | 60 meter hæk • Indl. | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 12:10 | |
50 | 583 | 12.54 | 6 | Tobias Andersson -02 | 12.57 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 14:45 |
51 | 583 | 3.77 | 8 | Tobias Andersson -02 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 15:00 |