Tårnby Games • Tårnby Stadion • Tårnby
4-5 maj, 2013
Arrangør: Amager AC
Bagsværd AC
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 486 | 9.90 | 3 | Louise Sæbye Carøe -03 | 9.86 | 60 meter • Indl. | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:55 |
2 | 486 | 1.16.11 | 7 | Louise Sæbye Carøe -03 | 7.64 | 400 meter • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 17:25 |
3 | 486 | 4.07 | 3 | Louise Sæbye Carøe -03 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 13:30 | |
4 | 507 | 11.16 | 1 | Rose Cathrine Due -00 | 1.14 | 80 meter • Indl. | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 13:40 |
5 | 487 | 12.72 | 3 | Josefine Back Jensen Bang -00 | 12.92 | 80 meter • Indl. | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 13:40 |
6 | 507 | 11.19 | 4 | Rose Cathrine Due -00 | 11.16 | 80 meter • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 16:10 |
7 | 508 | 10.73 | 2 | Ellen Geckler Friborg -00 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 12:25 | |
8 | 508 | 10.80 | 5 | Ellen Geckler Friborg -00 | 10.73 | 60 meter hæk • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 14:55 |
9 | 507 | 4.72 | 6 | Rose Cathrine Due -00 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 16:30 | |
10 | 487 | 3.94 | 25 | Josefine Back Jensen Bang -00 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 16:30 | |
11 | 508 | DNS | Ellen Geckler Friborg -00 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 16:30 | ||
12 | 504 | 2.59 | 48 | Ghita Patel -01 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 16:30 | |
13 | 496 | 2.21.73 | 3 | Mia Helene Mørck -99 | 2.21.38 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 18:15 |
14 | 496 | DNS | Mia Helene Mørck -99 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:10 | ||
15 | 497 | 2.22.54 | 1 | Sara Schou Kristensen -97 | 2.22.68 | 800 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 18:40 |
16 | 502 | 2.12.68 | 4 | Josefine Rytter -94 | 2.10.43 | 800 meter • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 18:45 |
17 | 491 | 13.52 | 5 | Shayan Rahimzadeh -01 | 80 meter • Indl. | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 14:20 | |
18 | 490 | 11.52 | 1 | Sebastian Elkjær Jensen -01 | 11.22 | 80 meter • Indl. | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 14:20 |
19 | 494 | 12.30 | 3 | Max Blom -00 | 80 meter • Indl. | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 14:20 | |
20 | 492 | 13.09 | 5 | Magnus Ragle -01 | 80 meter • Indl. | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 14:20 | |
21 | 490 | 11.47 | 4 | Sebastian Elkjær Jensen -01 | 11.52 | 80 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 16:15 |
22 | 495 | 1.43.79 | 3 | Jakob Weel Rosbo -00 | 1.47.15 | 600 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 18:00 |
23 | 815 | DNS | Kevin Waweru -00 | Længdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 15:15 | ||
24 | 491 | 3.59 | 27 | Shayan Rahimzadeh -01 | Længdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 15:15 | |
25 | 490 | 3.70 | 24 | Sebastian Elkjær Jensen -01 | Længdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 15:15 | |
26 | 493 | 3.42 | 30 | Anton Østdal -01 | Længdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 15:15 | |
27 | 494 | 4.26 | 14 | Max Blom -00 | Længdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 15:15 | |
28 | 492 | 2.71 | 32 | Magnus Ragle -01 | Længdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 15:15 | |
29 | 500 | 12.09 | 2 | Sebastian Valentin Buscha -97 | 11.72 | 100 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 15:00 |
30 | 500 | 11.77 | 5 | Sebastian Valentin Buscha -97 | 12.09 | 100 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 16:45 |
31 | 499 | 1.57.88 | 1 | Søren Jøhnk -97 | 2.00.94 | 800 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 18:30 |
32 | 498 | 2.07.52 | 3 | Joakim Weel Rosbo -97 | 2.11.79 | 800 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 18:30 |
33 | 501 | 40.54 | 2 | Stefan Miang Mortensen -96 | Diskoskast • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 16:30 | |
34 | 506 | 2.08.56 | 10 | Przemyslaw Krajcynski -84 | 20.50 | 800 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 18:55 |
35 | 503 | DNS | Klaus Præst Jaqúe -92 | 20.40 | 800 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 18:55 |