ØST ungdom • Ballerup Atletik Stadion • Ballerup
20-21 jun., 2015
Arrangør: Ballerup AK
Sparta
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 279 | 9.64 | 2 | Kaisa Duedam Ventrup -05 | 9.84 | 60 meter • Indl. | Piger 10 år | Lørdag kl. 9:15 | |
2 | 275 | 9.61 | 2 | Sofia Thøgersen -05 | 9.63 | 60 meter • Indl. | Piger 10 år | Lørdag kl. 9:15 | |
3 | 280 | 10.16 | 4 | Signe Juhl Laursen -05 | 10.01 | 60 meter • Indl. | Piger 10 år | Lørdag kl. 9:15 | |
4 | 274 | 9.38 | 1 | Emilie Børregaard Voigt -05 | 9.25 | 60 meter • Indl. | Piger 10 år | Lørdag kl. 9:15 | |
5 | 276 | 9.64 | 3 | Ingrid Gram Jensen -05 | 9.51 | 60 meter • Indl. | Piger 10 år | Lørdag kl. 9:15 | |
6 | 279 | 9.52 | 4 | Kaisa Duedam Ventrup -05 | 9.64 | 60 meter • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 13:45 | |
7 | 275 | 9.44 | 2 | Sofia Thøgersen -05 | 9.61 | 60 meter • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 13:45 | |
8 | 280 | 9.82 | 7 | Signe Juhl Laursen -05 | 10.16 | 60 meter • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 13:45 | |
9 | 274 | 9.10 | 1 | Emilie Børregaard Voigt -05 | 9.38 | 60 meter • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 13:45 | |
10 | 276 | 9.70 | 6 | Ingrid Gram Jensen -05 | 9.64 | 60 meter • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 13:45 | |
11 | 290 | 9.97 | 6 | Tsinat Krause -04 | 10.12 | 60 meter • Indl. | Piger 11 år | Lørdag kl. 9:25 | |
12 | 291 | 9.38 | 4 | Josephine Houlbjerg Hanse -04 | 9.63 | 60 meter • Indl. | Piger 11 år | Lørdag kl. 9:25 | |
13 | 288 | 9.90 | 5 | Asta Ellermann-Kingombe -04 | 60 meter • Indl. | Piger 11 år | Lørdag kl. 9:25 | ||
14 | 287 | 9.32 | 3 | Nanna Marie Schaldemose -04 | 9.27 | 60 meter • Indl. | Piger 11 år | Lørdag kl. 9:25 | |
15 | 291 | 9.32 | 6 | Josephine Houlbjerg Hanse -04 | 9.38 | 60 meter • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 13:50 | |
16 | 287 | 9.43 | 7 | Nanna Marie Schaldemose -04 | 9.32 | 60 meter • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 13:50 | |
17 | 273 | 9.30 | 2 | Vitus Rosenkrands -05 | 9.38 | 60 meter • Finale | Drenge 10 år | Lørdag kl. 14:00 | |
18 | 272 | 9.09 | 1 | Hakeem Ali -05 | 9.31 | 60 meter • Finale | Drenge 10 år | Lørdag kl. 14:00 | |
19 | 283 | 8.69 | 1 | Adrian Ellesø Emborg -04 | 8.97 | 60 meter • Indl. | Drenge 11 år | Lørdag kl. 9:35 | |
20 | 284 | 8.94 | 2 | Carl Johan Zachariae -04 | 8.84 | 60 meter • Indl. | Drenge 11 år | Lørdag kl. 9:35 | |
21 | 282 | 8.93 | 1 | Vilhelm Krüger -04 | 8.78 | 60 meter • Indl. | Drenge 11 år | Lørdag kl. 9:35 | |
22 | 283 | 8.79 | 1 | Adrian Ellesø Emborg -04 | 8.69 | 60 meter • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 14:05 | |
23 | 284 | 8.92 | 2 | Carl Johan Zachariae -04 | 8.94 | 60 meter • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 14:05 | |
24 | 282 | 8.97 | 3 | Vilhelm Krüger -04 | 8.93 | 60 meter • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 14:05 | |
25 | 367 | 13.78 | 4 | Isabella Juul -00 | 13.86 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 9:45 | |
26 | 359 | 12.93 | 2 | Olivia Tuokila -00 | 12.90 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 9:45 | |
27 | 352 | 13.21 | 1 | Hannah Illum Petersen | 13.22 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 9:45 | |
28 | 361 | PB | 12.77 | 1 | Sarah Sveistrup Dahl -00 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 9:45 | |
29 | 351 | 13.59 | 4 | Maria Kragh -01 | 14.24 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 9:45 | |
30 | 359 | PB | 12.61 | 1 | Olivia Tuokila -00 | 12.93 | 100 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:15 |
31 | 352 | 12.98 | 4 | Hannah Illum Petersen | 13.21 | 100 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:15 | |
32 | 361 | PB | 12.68 | 2 | Sarah Sveistrup Dahl -00 | 12.77 | 100 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:15 |
33 | 383 | 13.46 | 2 | Simone Hjort -99 | 13.50 | 100 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 10:20 | |
34 | 393 | 13.58 | 3 | Ane Kjærgaaard -98 | 13.47 | 100 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 10:20 | |
35 | 395 | 13.56 | 3 | Mathilde Søndergaard Jeps -99 | 13.48 | 100 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 10:20 | |
36 | 387 | DNS | Emilie R. Hansen -99 | 12.98 | 100 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 10:20 | ||
37 | 397 | 13.95 | 4 | Jasmin Pedersen -99 | 13.85 | 100 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 10:20 | |
38 | 386 | DNS | Emma Beiter Bomme -98 | 12.59 | 100 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 10:20 | ||
39 | 394 | 14.83 | 5 | Leonora Hede -98 | 100 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 10:20 | ||
40 | 383 | 13.11 | 4 | Simone Hjort -99 | 13.46 | 100 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 14:30 | |
41 | 393 | PB | 13.22 | 6 | Ane Kjærgaaard -98 | 13.58 | 100 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 14:30 |
42 | 395 | 13.22 | 5 | Mathilde Søndergaard Jeps -99 | 13.56 | 100 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 14:30 | |
43 | 397 | DNS | Jasmin Pedersen -99 | 13.95 | 100 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 14:30 | ||
44 | 409 | 13.01 | 2 | Laura Tølløse -97 | 12.58 | 100 meter • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 14:45 | |
45 | 342 | PB | 11.86 | 1 | Emil Frænde -00 | 11.92 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:05 |
46 | 336 | 12.59 | 5 | Anders H Madsen -01 | 13.25 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:05 | |
47 | 343 | PB | 12.58 | 4 | Christian Cornelius -00 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:05 | |
48 | 344 | 12.03 | 3 | Gabriel Lausten -00 | 12.24 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:05 | |
49 | 335 | DNS | Magnus Skjøtt Jensen -01 | 13.50 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:05 | ||
50 | 345 | PB | 11.95 | 3 | Vincent Plas -01 | 12.36 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:05 |
51 | 342 | 11.73 | 3 | Emil Frænde -00 | 11.86 | 100 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 14:20 | |
52 | 343 | 12.32 | 6 | Christian Cornelius -00 | 12.58 | 100 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 14:20 | |
53 | 344 | 12.09 | 5 | Gabriel Lausten -00 | 12.03 | 100 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 14:20 | |
54 | 345 | DNS | Vincent Plas -01 | 11.95 | 100 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 14:20 | ||
55 | 379 | 11.53 | 4 | Jonathan Aquino -99 | 11.48 | 100 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 14:35 | |
56 | 370 | DNS | Nicolai Lind Andersen -98 | 11.47 | 100 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 14:35 | ||
57 | 377 | 12.08 | 7 | Mads Holm -99 | 12.22 | 100 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 14:35 | |
58 | 372 | 11.38 | 3 | Sofus Rasmus Clausen -98 | 11.85 | 100 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 14:35 | |
59 | 371 | 11.33 | 2 | Simon Traoré -98 | 11.56 | 100 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 14:35 | |
60 | 406 | 12.06 | 5 | Mathias Holm -97 | 12.00 | 100 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 14:50 | |
61 | 405 | 10.78 | 1 | Frederik Schou -96 | 10.79 | 100 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 14:50 | |
62 | 399 | DNS | Daniel Korang -96 | 12.06 | 100 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 14:50 | ||
63 | 404 | DNS | Phillip Reynolds -96 | 11.20 | 100 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 14:50 | ||
64 | 303 | 32.52 | 14 | Annika Truelsen -03 | 200 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 15:00 | ||
65 | 301 | PB | 31.13 | 12 | Rebekka Schaldemose -03 | 32.27 | 200 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 15:00 |
66 | 300 | PB | 30.59 | 6 | Smilla Duedam Ventrup -03 | 31.41 | 200 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 15:00 |
67 | 302 | PB | 30.73 | 8 | Regitze Steenberg -03 | 31.28 | 200 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 15:00 |
68 | 306 | 30.70 | 7 | Annika Haldbo -03 | 30.29 | 200 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 15:00 | |
69 | 309 | PB | 31.10 | 11 | Emilie Mossin Nørregaard -03 | 32.12 | 200 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 15:00 |
70 | 305 | 28.58 | 4 | Marie Falkebo Jensen -03 | 28.41 | 200 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 15:00 | |
71 | 321 | PB | 31.19 | 10 | Josefine Sørensen -02 | 31.33 | 200 meter • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 15:15 |
72 | 326 | 28.83 | 4 | Annika Kofoed Eppers -02 | 200 meter • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 15:15 | ||
73 | 323 | 30.69 | 8 | Ida Lyngby -02 | 200 meter • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 15:15 | ||
74 | 325 | PB | 30.79 | 9 | Liva Johanne Vilhelmsen -02 | 32.73 | 200 meter • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 15:15 |
75 | 319 | 28.34 | 3 | Victoria Lee Lendal -02 | 28.96 | 200 meter • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 15:15 | |
76 | 293 | 27.55 | 1 | Sofus Lassen -03 | 28.04 | 200 meter • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 15:30 | |
77 | 294 | DNS | William Wittendorff -03 | 200 meter • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 15:30 | |||
78 | 295 | 29.38 | 7 | Oliver Veselinovski -03 | 30.43 | 200 meter • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 15:30 | |
79 | 315 | 29.05 | 6 | Oswald Carstensen -02 | 29.84 | 200 meter • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 15:40 | |
80 | 313 | 27.81 | 5 | Bertram Bing Costa -02 | 28.87 | 200 meter • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 15:40 | |
81 | 359 | PB | 4.11 | 1 | Olivia Tuokila -00 | 42.03 | 300 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 17:10 |
82 | 363 | DNS | Viktoria Dommer -01 | 42.16 | 300 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 17:10 | ||
83 | 360 | PB | 4.14 | 2 | Olivia Thorsgaard -00 | 41.40 | 300 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 17:10 |
84 | 356 | 4.64 | 5 | Cecilie Boesdal -01 | 45.50 | 300 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 17:10 | |
85 | 361 | DNS | Sarah Sveistrup Dahl -00 | 42.66 | 300 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 17:10 | ||
86 | 539 | 43.21 | 5 | Sebastian Larsen -01 | 44.24 | 300 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 17:20 | |
87 | 344 | PB | 40.06 | 2 | Gabriel Lausten -00 | 41.05 | 300 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 17:20 |
88 | 279 | 1.14.85 | 4 | Kaisa Duedam Ventrup -05 | 1.20.83 | 400 meter • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 15:55 | |
89 | 278 | 1.11.33 | 3 | Karla B. Langvik -05 | 400 meter • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 15:55 | ||
90 | 275 | 1.10.69 | 1 | Sofia Thøgersen -05 | 400 meter • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 15:55 | ||
91 | 280 | 1.22.31 | 5 | Signe Juhl Laursen -05 | 1.23.78 | 400 meter • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 15:55 | |
92 | 274 | 1.11.11 | 2 | Emilie Børregaard Voigt -05 | 1.13.37 | 400 meter • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 15:55 | |
93 | 276 | 1.23.29 | 8 | Ingrid Gram Jensen -05 | 1.28.31 | 400 meter • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 15:55 | |
94 | 290 | 1.19.25 | 8 | Tsinat Krause -04 | 1.18.49 | 400 meter • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 16:05 | |
95 | 285 | 1.08.70 | 1 | Emilie Kirst -04 | 1.18.49 | 400 meter • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 16:05 | |
96 | 289 | 1.09.05 | 2 | Betty Marie Ramsgaard Jen -04 | 1.10.36 | 400 meter • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 16:05 | |
97 | 273 | 1.10.73 | 1 | Vitus Rosenkrands -05 | 1.09.77 | 400 meter • Finale | Drenge 10 år | Lørdag kl. 16:10 | |
98 | 272 | DNS | Hakeem Ali -05 | 1.21.70 | 400 meter • Finale | Drenge 10 år | Lørdag kl. 16:10 | ||
99 | 283 | DNS | Adrian Ellesø Emborg -04 | 400 meter • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 16:15 | |||
100 | 282 | 1.20.23 | 7 | Vilhelm Krüger -04 | 1.29.24 | 400 meter • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 16:15 | |
101 | 374 | 52.43 | 1 | Gustav Lundholm Nielsen -98 | 52.90 | 400 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 16:25 | |
102 | 378 | 53.90 | 2 | Jacob Hvorup -99 | 53.40 | 400 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 16:25 | |
103 | 401 | 56.37 | 4 | Raiey Samson Babosha -96 | 55.56 | 400 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 16:35 | |
104 | 403 | 55.73 | 3 | Fuad Raga -96 | 54.94 | 400 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 16:35 | |
105 | 404 | 51.06 | 1 | Phillip Reynolds -96 | 50.10 | 400 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 16:35 | |
106 | 302 | PB | 2.01.78 | 11 | Regitze Steenberg -03 | 2.02.93 | 600 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 16:40 |
107 | 305 | 1.46.90 | 1 | Marie Falkebo Jensen -03 | 1.45.90 | 600 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 16:40 | |
108 | 317 | PB | 1.55.39 | 5 | Mie Hylling Axelsson -02 | 1.56.82 | 600 meter • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 16:45 |
109 | 320 | PB | 1.43.92 | 1 | Nikoline Høegh Ørum-Niels -02 | 1.46.95 | 600 meter • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 16:45 |
110 | 299 | 1.54.69 | 4 | Malte Bank-Mikkelsen -03 | 600 meter • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 16:55 | ||
111 | 316 | PB | 1.43.80 | 3 | Christian Lindgreen -02 | 1.46.12 | 600 meter • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 17:00 |
112 | 311 | DNS | Linus Lindquist -02 | 1.39.29 | 600 meter • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 17:00 | ||
113 | 312 | 1.43.51 | 2 | Noah Grunnet Nouri -02 | 1.40.20 | 600 meter • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 17:00 | |
114 | 310 | PB | 1.41.57 | 1 | Anders Bang -02 | 1.41.85 | 600 meter • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 17:00 |
115 | 353 | 4.59.20 | 1 | Matilde Willer -00 | 4.56.29 | 1500 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:00 | |
116 | 355 | 5.03.74 | 2 | Frida Schledermann -01 | 5.00.96 | 1500 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:00 | |
117 | 357 | 5.04.06 | 3 | Lærke Natacha Lund -01 | 5.18.81 | 1500 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:00 | |
118 | 391 | 4.50.00 | 1 | Clara Kall -99 | 4.48.90 | 1500 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 13:20 | |
119 | 411 | 5.19.35 | 4 | Isabella Sheldon -97 | 5.16.48 | 1500 meter • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 13:20 | |
120 | 407 | 4.35.04 | 1 | Josephine Thestrup -96 | 4.21.66 | 1500 meter • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 13:20 | |
121 | 339 | 5.04.31 | 8 | Sebastian Nielsen | 4.39.55 | 1500 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:10 | |
122 | 340 | 4.32.47 | 2 | Conrad Lind -01 | 4.36.41 | 1500 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:10 | |
123 | 341 | 4.30.29 | 1 | William Devantier -00 | 4.18.76 | 1500 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:10 | |
124 | 376 | 4.27.58 | 1 | Malthe Nielsen -99 | 4.17.25 | 1500 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 13:30 | |
125 | 375 | 4.33.71 | 3 | Louis Herrmann -99 | 4.33.83 | 1500 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 13:30 | |
126 | 400 | 4.22.35 | 3 | Viktor Hastrup -96 | 4.19.58 | 1500 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 13:30 | |
127 | 354 | DUR | 6.50.26 | 1 | Anna Mark Helwigh -00 | 2000 meter forh. • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 17:30 | |
128 | 388 | 8.08.56 | 1 | Astrid Bager -99 | 8.12.06 | 2000 meter forh. • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 17:30 | |
129 | 410 | 1.20.81 | 2 | Augusta Korsgaard -97 | 13.04.95 | 3000 meter forh. • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 17:40 | |
130 | 301 | 12.36 | 4 | Rebekka Schaldemose -03 | 12.13 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 12 år | Lørdag kl. 9:00 | |
131 | 300 | 13.23 | 5 | Smilla Duedam Ventrup -03 | 12.82 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 12 år | Lørdag kl. 9:00 | |
132 | 304 | 10.47 | 2 | Karla Schärfe -03 | 10.16 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 12 år | Lørdag kl. 9:00 | |
133 | 301 | 12.49 | 7 | Rebekka Schaldemose -03 | 12.36 | 60 meter hæk • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 11:15 | |
134 | 304 | 10.34 | 2 | Karla Schärfe -03 | 10.47 | 60 meter hæk • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 11:15 | |
135 | 330 | 12.29 | 3 | Emilie Bank-Mikkelsen -02 | 12.77 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 13 år | Lørdag kl. 9:05 | |
136 | 317 | 13.05 | 4 | Mie Hylling Axelsson -02 | 12.48 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 13 år | Lørdag kl. 9:05 | |
137 | 321 | PB | 11.47 | 3 | Josefine Sørensen -02 | 12.12 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 13 år | Lørdag kl. 9:05 |
138 | 324 | 10.90 | 2 | Ellen Lawaetz -02 | 10.77 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 13 år | Lørdag kl. 9:05 | |
139 | 322 | DNS | Alberthe Wiedemann Simons -02 | 10.89 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 13 år | Lørdag kl. 9:05 | ||
140 | 325 | 11.42 | 2 | Liva Johanne Vilhelmsen -02 | 11.37 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 13 år | Lørdag kl. 9:05 | |
141 | 330 | 12.57 | 8 | Emilie Bank-Mikkelsen -02 | 12.29 | 60 meter hæk • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 11:25 | |
142 | 321 | PB | 11.61 | 6 | Josefine Sørensen -02 | 11.47 | 60 meter hæk • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 11:25 |
143 | 324 | 11.04 | 3 | Ellen Lawaetz -02 | 10.90 | 60 meter hæk • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 11:25 | |
144 | 325 | 11.38 | 5 | Liva Johanne Vilhelmsen -02 | 11.42 | 60 meter hæk • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 11:25 | |
145 | 362 | 12.31 | 1 | Ida Beiter Bomme -01 | 13.07 | 80 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:40 | |
146 | 352 | 12.51 | 2 | Hannah Illum Petersen | 12.73 | 80 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:40 | |
147 | 364 | DNS | Améli Kampp -01 | 80 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:40 | |||
148 | 358 | 12.63 | 3 | Laura Nørrung Poulsen -00 | 12.59 | 80 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:40 | |
149 | 293 | 13.31 | 1 | Sofus Lassen -03 | 13.72 | 80 meter hæk • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 11:30 | |
150 | 298 | 14.48 | 3 | Dhruv Mehrotra -03 | 80 meter hæk • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 11:30 | ||
151 | 299 | 15.30 | 5 | Malte Bank-Mikkelsen -03 | 15.69 | 80 meter hæk • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 11:30 | |
152 | 295 | 15.39 | 6 | Oliver Veselinovski -03 | 15.45 | 80 meter hæk • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 11:30 | |
153 | 314 | 16.64 | 4 | Theodor Hvass -02 | 17.18 | 80 meter hæk • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 11:35 | |
154 | 396 | DNS | Louise Wessel Leroy -99 | 18.15 | 100 meter hæk • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 11:50 | ||
155 | 387 | DNS | Emilie R. Hansen -99 | 15.19 | 100 meter hæk • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 11:50 | ||
156 | 394 | 19.57 | 4 | Leonora Hede -98 | 100 meter hæk • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 11:50 | ||
157 | 342 | 14.70 | 1 | Emil Frænde -00 | 14.35 | 100 meter hæk • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:15 | |
158 | 334 | 16.91 | 3 | Andreas Christoffersen -01 | 17.55 | 100 meter hæk • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:15 | |
159 | 373 | 16.23 | 4 | Nikolaj Graves -98 | 17.03 | 110 meter hæk • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 12:30 | |
160 | 378 | DNS | Jacob Hvorup -99 | 16.12 | 110 meter hæk • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 12:30 | ||
161 | 372 | 14.44 | 2 | Sofus Rasmus Clausen -98 | 14.93 | 110 meter hæk • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 12:30 | |
162 | 371 | 14.14 | 1 | Simon Traoré -98 | 14.20 | 110 meter hæk • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 12:30 | |
163 | 279 | 1.19 | 1 | Kaisa Duedam Ventrup -05 | 1.25 | Højdespring • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 9:00 | |
164 | 278 | NM | Karla B. Langvik -05 | Højdespring • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 9:00 | |||
165 | 291 | 1.19 | 2 | Josephine Houlbjerg Hanse -04 | 1.16 | Højdespring • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 9:45 | |
166 | 289 | 1.05 | 6 | Betty Marie Ramsgaard Jen -04 | 1.25 | Højdespring • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 9:45 | |
167 | 287 | 1.10 | 4 | Nanna Marie Schaldemose -04 | 1.05 | Højdespring • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 9:45 | |
168 | 346 | 1.50 | 3 | Selma Staun -00 | 1.53 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:30 | |
169 | 347 | 1.41 | 5 | Caroline Tarrasson Hansen -00 | 1.44 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:30 | |
170 | 349 | PB | 1.56 | 1 | Alice Kirk Damsgaard -01 | 1.53 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:30 |
171 | 350 | PB | 1.41 | 6 | Nicola Malling -01 | 1.35 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:30 |
172 | 358 | 1.53 | 2 | Laura Nørrung Poulsen -00 | 1.58 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:30 | |
173 | 396 | 1.48 | 7 | Louise Wessel Leroy -99 | 1.51 | Højdespring • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 15:00 | |
174 | 381 | 1.48 | 6 | Emilie Persson -99 | 1.53 | Højdespring • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 15:00 | |
175 | 395 | 1.51 | 5 | Mathilde Søndergaard Jeps -99 | 1.55 | Højdespring • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 15:00 | |
176 | 382 | 1.63 | 2 | Rikke Andersen -98 | 1.71 | Højdespring • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 15:00 | |
177 | 387 | DNS | Emilie R. Hansen -99 | 1.58 | Højdespring • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 15:00 | ||
178 | 271 | 1.10 | 2 | Kasper Schimmel Schmidt -05 | 1.05 | Højdespring • Finale | Drenge 10 år | Lørdag kl. 10:45 | |
179 | 283 | NM | Adrian Ellesø Emborg -04 | Højdespring • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 12:45 | |||
180 | 284 | 1.29 | 2 | Carl Johan Zachariae -04 | 1.30 | Højdespring • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 12:45 | |
181 | 306 | PB | 1.60 | 2 | Annika Haldbo -03 | 1.50 | Stangspring • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 10:05 |
182 | 327 | PB | 2.10 | 4 | Liv Nedergaard -02 | 2.04 | Stangspring • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 10:05 |
183 | 319 | PB | 2.10 | 3 | Victoria Lee Lendal -02 | 2.04 | Stangspring • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 10:05 |
184 | 374 | 3.30 | 3 | Gustav Lundholm Nielsen -98 | 3.40 | Stangspring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 14:00 | |
185 | 368 | 4.10 | 1 | Aske Petersen -98 | 4.20 | Stangspring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 14:00 | |
186 | 303 | 3.69 | 16 | Annika Truelsen -03 | 3.74 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 9:25 | |
187 | 301 | PB | 4.03 | 9 | Rebekka Schaldemose -03 | 3.82 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 9:25 |
188 | 302 | 3.75 | 14 | Regitze Steenberg -03 | 3.91 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 9:25 | |
189 | 306 | 4.19 | 7 | Annika Haldbo -03 | 4.19 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 9:25 | |
190 | 309 | 3.79 | 11 | Emilie Mossin Nørregaard -03 | 4.04 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 9:25 | |
191 | 304 | 4.30 | 5 | Karla Schärfe -03 | 4.53 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 9:25 | |
192 | 321 | 4.26 | 9 | Josefine Sørensen -02 | 4.40 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 9:45 | |
193 | 326 | 4.45 | 4 | Annika Kofoed Eppers -02 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 9:45 | ||
194 | 328 | 3.82 | 18 | Laura Karstenskov -02 | 4.00 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 9:45 | |
195 | 323 | 4.24 | 11 | Ida Lyngby -02 | 4.25 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 9:45 | |
196 | 324 | 4.26 | 10 | Ellen Lawaetz -02 | 4.50 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 9:45 | |
197 | 322 | DNS | Alberthe Wiedemann Simons -02 | 4.40 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 9:45 | ||
198 | 325 | 3.97 | 15 | Liva Johanne Vilhelmsen -02 | 4.04 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 9:45 | |
199 | 319 | 4.85 | 1 | Victoria Lee Lendal -02 | 5.02 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 9:45 | |
200 | 293 | 5.00 | 1 | Sofus Lassen -03 | 5.03 | Længdespring • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 12:45 | |
201 | 298 | 4.79 | 2 | Dhruv Mehrotra -03 | 4.35 | Længdespring • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 12:45 | |
202 | 296 | 4.33 | 10 | Elias Lunøe -03 | 4.53 | Længdespring • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 12:45 | |
203 | 295 | 4.11 | 12 | Oliver Veselinovski -03 | 4.28 | Længdespring • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 12:45 | |
204 | 297 | 3.78 | 16 | Vincent Birkemose -03 | 4.01 | Længdespring • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 12:45 | |
205 | 315 | 4.47 | 6 | Oswald Carstensen -02 | 4.53 | Længdespring • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 14:15 | |
206 | 314 | 3.45 | 9 | Theodor Hvass -02 | 3.63 | Længdespring • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 14:15 | |
207 | 313 | 4.89 | 3 | Bertram Bing Costa -02 | 4.95 | Længdespring • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 14:15 | |
208 | 366 | 10.98 | 2 | Sara Vardar -00 | 10.92 | Trespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:45 | |
209 | 399 | DNS | Daniel Korang -96 | 12.12 | Trespring • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 13:30 | ||
210 | 278 | 5.67 | 6 | Karla B. Langvik -05 | 5.85 | Kuglestød • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 10:35 | |
211 | 280 | 4.02 | 9 | Signe Juhl Laursen -05 | 4.12 | Kuglestød • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 10:35 | |
212 | 274 | 5.73 | 5 | Emilie Børregaard Voigt -05 | 5.72 | Kuglestød • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 10:35 | |
213 | 276 | 5.89 | 4 | Ingrid Gram Jensen -05 | 6.62 | Kuglestød • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 10:35 | |
214 | 290 | 5.33 | 9 | Tsinat Krause -04 | 5.55 | Kuglestød • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 10:35 | |
215 | 285 | 8.35 | 1 | Emilie Kirst -04 | 7.86 | Kuglestød • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 10:35 | |
216 | 288 | 6.35 | 6 | Asta Ellermann-Kingombe -04 | Kuglestød • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 10:35 | ||
217 | 289 | 5.56 | 8 | Betty Marie Ramsgaard Jen -04 | 6.64 | Kuglestød • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 10:35 | |
218 | 287 | 5.32 | 10 | Nanna Marie Schaldemose -04 | 5.53 | Kuglestød • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 10:35 | |
219 | 271 | 4.93 | 7 | Kasper Schimmel Schmidt -05 | 5.00 | Kuglestød • Finale | Drenge 10 år | Lørdag kl. 13:30 | |
220 | 284 | 6.43 | 11 | Carl Johan Zachariae -04 | 7.93 | Kuglestød • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 13:30 | |
221 | 282 | 8.20 | 3 | Vilhelm Krüger -04 | 9.25 | Kuglestød • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 13:30 | |
222 | 387 | DNS | Emilie R. Hansen -99 | 12.61 | Kuglestød • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 15:30 | ||
223 | 539 | 10.24 | 7 | Sebastian Larsen -01 | 10.31 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 14:30 | |
224 | 338 | 13.83 | 1 | Mads Lund | 15.70 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 14:30 | |
225 | 337 | 11.81 | 4 | Bjørn Van Overrem -00 | 11.41 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 14:30 | |
226 | 369 | 11.75 | 6 | August Hallberg -98 | 12.89 | Kuglestød • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 12:30 | |
227 | 373 | 12.48 | 3 | Nikolaj Graves -98 | 12.81 | Kuglestød • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 12:30 | |
228 | 398 | 13.93 | 2 | Stefan Mortensen -96 | 14.48 | Kuglestød • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 12:30 | |
229 | 402 | 11.30 | 5 | Mikkel Lysholt Petersen -97 | 11.41 | Kuglestød • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 12:30 | |
230 | 303 | PB | 13.11 | 1 | Annika Truelsen -03 | 11.39 | Diskoskast • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 15:40 |
231 | 304 | DNS | Karla Schärfe -03 | Diskoskast • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 15:40 | |||
232 | 330 | 18.42 | 3 | Emilie Bank-Mikkelsen -02 | 15.47 | Diskoskast • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 15:40 | |
233 | 327 | 18.78 | 2 | Liv Nedergaard -02 | 20.49 | Diskoskast • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 15:40 | |
234 | 292 | PB | 30.12 | 1 | Mads Rubek Vitoft -03 | 28.96 | Diskoskast • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 14:30 |
235 | 315 | PB | 22.15 | 5 | Oswald Carstensen -02 | 17.50 | Diskoskast • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 14:30 |
236 | 316 | 19.72 | 7 | Christian Lindgreen -02 | 22.85 | Diskoskast • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 14:30 | |
237 | 330 | 32.09 | 2 | Emilie Bank-Mikkelsen -02 | 34.95 | Hammerkast • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 11:50 | |
238 | 327 | PB | 36.54 | 1 | Liv Nedergaard -02 | Hammerkast • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 11:50 | |
239 | 384 | 37.21 | 4 | Anne K. Knudsen -98 | 38.62 | Hammerkast • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 9:35 | |
240 | 385 | 49.28 | 1 | Cecilia Kaderkova -99 | 46.91 | Hammerkast • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 9:35 | |
241 | 292 | 32.28 | 1 | Mads Rubek Vitoft -03 | Hammerkast • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 9:00 | ||
242 | 408 | 43.40 | 1 | Amanda L. Rasmussen -97 | 42.65 | Hammerkast • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 9:35 | |
243 | 337 | 37.12 | 3 | Bjørn Van Overrem -00 | 36.59 | Hammerkast • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:45 | |
244 | 369 | 51.50 | 1 | August Hallberg -98 | 51.51 | Hammerkast • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 10:45 | |
245 | 362 | 26.41 | 2 | Ida Beiter Bomme -01 | Spydkast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:05 | ||
246 | 347 | PB | 31.55 | 1 | Caroline Tarrasson Hansen -00 | 29.53 | Spydkast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:05 |
247 | 348 | 15.08 | 7 | Anna Sofie Frænde -01 | 21.11 | Spydkast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:05 | |
248 | 382 | 31.58 | 3 | Rikke Andersen -98 | 33.09 | Spydkast • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 9:00 | |
249 | 343 | 38.56 | 4 | Christian Cornelius -00 | 44.09 | Spydkast • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:00 | |
250 | 338 | 52.85 | 1 | Mads Lund | 43.70 | Spydkast • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:00 | |
251 | 373 | 46.30 | 3 | Nikolaj Graves -98 | 42.33 | Spydkast • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 13:45 | |
252 | 535 | 48.80 | 1 | Artur Petersen -99 | 46.50 | Spydkast • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 13:45 | |
253 | 377 | PB | 42.41 | 5 | Mads Holm -99 | 40.28 | Spydkast • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 13:45 |
254 | 402 | 33.15 | 2 | Mikkel Lysholt Petersen -97 | 38.99 | Spydkast • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 13:45 | |
255 | 423 | 49.60 | 1 | P15 Sparta I | 4 x 100 meter stafet • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 18:10 | ||
256 | 425 | 53.79 | 2 | P15 Sparta III | 4 x 100 meter stafet • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 18:10 | ||
257 | 424 | DQ | P15 Sparta II | 4 x 100 meter stafet • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 18:10 | |||
258 | 428 | 52.63 | 1 | P17 Sparta | 4 x 100 meter stafet • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 18:20 | ||
259 | 427 | 51.57 | 2 | D15 Sparta II | 4 x 100 meter stafet • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 18:20 | ||
260 | 426 | 46.19 | 1 | D15 Sparta I | 4 x 100 meter stafet • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 18:20 | ||
261 | 430 | DNS | D17 Sparta II | 4 x 100 meter stafet • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 18:40 | |||
262 | 429 | DQ | D17 Sparta I | 4 x 100 meter stafet • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 18:40 |