ØST ungdom • Ballerup Atletik Stadion • Ballerup
20-21 jun., 2015
Arrangør: Ballerup AK
Frederiksberg IF
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 58 | 11.30 | 6 | Tilde Smitt Vanges -05 | 11.02 | 60 meter • Indl. | Piger 10 år | Lørdag kl. 9:15 |
2 | 43 | 10.88 | 5 | Natalie Singer -05 | 11.40 | 60 meter • Indl. | Piger 10 år | Lørdag kl. 9:15 |
3 | 43 | DNS | Natalie Singer -05 | 0.85 | Højdespring • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 9:00 | |
4 | 58 | 5.33 | 7 | Tilde Smitt Vanges -05 | 5.01 | Kuglestød • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 10:35 |
5 | 43 | 5.99 | 3 | Natalie Singer -05 | 3.58 | Kuglestød • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 10:35 |
6 | 9 | 9.10 | 1 | Ingeborg Falck -04 | 9.13 | 60 meter • Indl. | Piger 11 år | Lørdag kl. 9:25 |
7 | 9 | 9.01 | 1 | Ingeborg Falck -04 | 9.10 | 60 meter • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 13:50 |
8 | 9 | 1.14.61 | 5 | Ingeborg Falck -04 | 1.11.98 | 400 meter • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 16:05 |
9 | 50 | DNS | Amalie Boeck -03 | 200 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 15:00 | ||
10 | 7 | 1.48.28 | 3 | Ellen Nørding Christensen -03 | 1.58.00 | 600 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 16:40 |
11 | 48 | 2.12.48 | 12 | Nikoline Ammitzbøll -03 | 2.15.95 | 600 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 16:40 |
12 | 50 | DNS | Amalie Boeck -03 | 2.07.20 | 600 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 16:40 | |
13 | 45 | 1.52.13 | 5 | Kamille D. Andersen -03 | 1.57.78 | 600 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 16:40 |
14 | 1 | 10.75 | 2 | Ellen Sofie Folker -03 | 11.26 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 12 år | Lørdag kl. 9:00 |
15 | 1 | 10.74 | 4 | Ellen Sofie Folker -03 | 10.75 | 60 meter hæk • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 11:15 |
16 | 7 | 4.61 | 3 | Ellen Nørding Christensen -03 | 4.45 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 9:25 |
17 | 48 | 3.29 | 20 | Nikoline Ammitzbøll -03 | 3.32 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 9:25 |
18 | 1 | 4.01 | 10 | Ellen Sofie Folker -03 | 4.25 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 9:25 |
19 | 50 | DNS | Amalie Boeck -03 | 3.59 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 9:25 | |
20 | 3 | 30.60 | 7 | Caroline Søndergaard -02 | 32.14 | 200 meter • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 15:15 |
21 | 3 | 3.67 | 19 | Caroline Søndergaard -02 | 4.00 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 9:45 |
22 | 5 | 13.71 | 3 | Amalie Molander Pedersen -00 | 13.59 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 9:45 |
23 | 39 | 13.43 | 2 | Laura Haslund-Christensen -01 | 13.21 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 9:45 |
24 | 39 | DNS | Laura Haslund-Christensen -01 | 13.43 | 100 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:15 | |
25 | 39 | DNS | Laura Haslund-Christensen -01 | 43.54 | 300 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 17:10 | |
26 | 38 | 15.32 | 5 | Kaisa Berenth Schunck -01 | 15.18 | 80 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:40 |
27 | 38 | 1.25 | 11 | Kaisa Berenth Schunck -01 | 1.31 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:30 |
28 | 5 | 10.21 | 4 | Amalie Molander Pedersen -00 | 10.12 | Trespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:45 |
29 | 6 | 23.62 | 4 | Cæcilie H.M.Thomsen -00 | Hammerkast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 9:35 | |
30 | 5 | 25.00 | 4 | Amalie Molander Pedersen -00 | 28.98 | Spydkast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:05 |
31 | 46 | DNS | Astrid Reymann Bødker -99 | 400 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 16:20 | ||
32 | 13 | 10.49 | 1 | Sophia V. Kmit Mikkelsen -99 | 11.11 | Trespring • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 10:45 |
33 | 4 | 9.34 | 3 | Timoléon Rescan -05 | 9.45 | 60 meter • Finale | Drenge 10 år | Lørdag kl. 14:00 |
34 | 4 | 7.10 | 2 | Timoléon Rescan -05 | 7.20 | Kuglestød • Finale | Drenge 10 år | Lørdag kl. 13:30 |
35 | 2 | 9.67 | 4 | August Edvard Johansen -04 | 60 meter • Indl. | Drenge 11 år | Lørdag kl. 9:35 | |
36 | 2 | 9.65 | 7 | August Edvard Johansen -04 | 9.67 | 60 meter • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 14:05 |
37 | 2 | 1.16.52 | 5 | August Edvard Johansen -04 | 400 meter • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 16:15 | |
38 | 2 | 1.20 | 3 | August Edvard Johansen -04 | Højdespring • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 12:45 | |
39 | 2 | 7.23 | 7 | August Edvard Johansen -04 | Kuglestød • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 13:30 | |
40 | 47 | 31.38 | 10 | Holger Riis -03 | 32.24 | 200 meter • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 15:30 |
41 | 12 | DNS | Martin Møllgaard -03 | 1.59.00 | 600 meter • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 16:55 | |
42 | 47 | 2.08.25 | 6 | Holger Riis -03 | 600 meter • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 16:55 | |
43 | 47 | 3.89 | 14 | Holger Riis -03 | 3.76 | Længdespring • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 12:45 |
44 | 42 | 26.74 | 3 | Adam Smitt Vanges -02 | 28.24 | 200 meter • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 15:40 |
45 | 42 | 14.32 | 3 | Adam Smitt Vanges -02 | 14.97 | 80 meter hæk • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 11:35 |
46 | 42 | 4.33 | 7 | Adam Smitt Vanges -02 | 4.44 | Længdespring • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 14:15 |
47 | 14 | 4.54.56 | 7 | Viktor Kielstrup -00 | 4.47.91 | 1500 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:10 |
48 | 40 | 12.17 | 1 | Silas Verkooijen -98 | 12.16 | Trespring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 13:30 |
49 | 44 | 4.14.33 | 1 | Joachim Sieverts Nielsen -97 | 4.14.72 | 1500 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 13:30 |