Copenhagen Open • Hvidovre Stadion • Hvidovre
10-11 jun., 2017
Arrangør: Hvidovre AM
Greve Atletik
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 214 | 29.63 | 9 | Angelina Holme -04 | 200 meter • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 15:20 | ||
2 | 214 | 10.99 | 4 | Angelina Holme -04 | 60 meter hæk • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 11:05 | ||
3 | 215 | DNS | Asger Østerby -97 | 11.73 | 100 meter • Indl. | Mænd senior | Lørdag kl. 15:55 | ||
4 | 215 | DNS | Asger Østerby -97 | 6.35 | Længdespring • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 17:00 | ||
5 | 217 | 8.98 | 4 | Elisabeth Tullberg Gregersen -08 | 40 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 11:50 | ||
6 | 217 | 2.10 | 10 | Elisabeth Tullberg Gregersen -08 | Kuglestød • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 10:50 | ||
7 | 218 | 21.30 | 6 | Emil Degn Pedersen -05 | Hammerkast • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 15:15 | ||
8 | 219 | 11.53 | 3 | Frederik Andersson -01 | 100 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 10:35 | ||
9 | 219 | 11.44 | 2 | Frederik Andersson -01 | 11.53 | 100 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 11:40 | |
10 | 219 | 5.83 (w:+0.3) | 2 | Frederik Andersson -01 | Længdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 17:00 | ||
11 | 220 | 23.64 | 4 | Frederik Degn Pedersen -05 | Hammerkast • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 15:15 | ||
12 | 221 | 9.30 | 2 | Grace Dahi -07 | 60 meter • Indl. | Piger 10 år | Lørdag kl. 12:00 | ||
13 | 221 | 9.43 | 3 | Grace Dahi -07 | 9.30 | 60 meter • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 12:55 | |
14 | 221 | 6.15 | 1 | Grace Dahi -07 | Kuglestød • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 12:45 | ||
15 | 222 | PB | 11.51 | 1 | Ida Boe Rasmussen -03 | 11.90 | 80 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:45 |
16 | 222 | PB | 11.34 | 1 | Ida Boe Rasmussen -03 | 11.51 | 80 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:30 |
17 | 223 | PB | 13.89 | 1 | Jasmin Boe Rasmussen -00 | 13.90 | 100 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 10:15 |
18 | 223 | PB | 13.78 | 2 | Jasmin Boe Rasmussen -00 | 13.89 | 100 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 12:05 |
19 | 223 | 16.63 | 2 | Jasmin Boe Rasmussen -00 | 16.54 | 100 meter hæk • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 12:40 | |
20 | 224 | PB | 10.91 | 1 | Kasper Andersson -97 | 11.14 | 100 meter • Indl. | Mænd senior | Lørdag kl. 15:55 |
21 | 224 | 11.23 | 2 | Kasper Andersson -97 | 10.91 | 100 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 17:00 | |
22 | 224 | 6.14 (w:+1.8) | 3 | Kasper Andersson -97 | 6.79 | Længdespring • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 17:00 | |
23 | 225 | 13.58 | 3 | Laura Zilstorff -02 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 | ||
24 | 225 | 13.59 | 2 | Laura Zilstorff -02 | 13.58 | 100 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:50 | |
25 | 225 | 10.99 | 1 | Laura Zilstorff -02 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 17:45 | ||
26 | 225 | 31.94 | 1 | Laura Zilstorff -02 | Diskoskast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:55 | ||
27 | 226 | 7.73 | 3 | Leila Faljic -08 | 40 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 11:50 | ||
28 | 226 | 7.69 | 5 | Leila Faljic -08 | 7.73 | 40 meter • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 12:45 | |
29 | 226 | 2.98 | 9 | Leila Faljic -08 | Kuglestød • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 10:50 | ||
30 | 227 | PB | 2.30.28 | 5 | Louise Høkilde Wassmann -03 | 2.30.64 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 18:00 |
31 | 227 | 7.59 | 11 | Louise Høkilde Wassmann -03 | 8.45 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 17:45 | |
32 | 228 | 3.02 | 6 | Maria Kjeldsen -00 | Stangspring • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 16:00 | ||
33 | 229 | PB | 49.81 | 2 | Mathias Astrup -99 | 50.31 | 400 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 17:50 |
34 | 230 | PB | 29.45 | 7 | Mathilde Andersen -04 | 32.97 | 200 meter • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 15:20 |
35 | 230 | PB | 10.74 | 3 | Mathilde Andersen -04 | 11.25 | 60 meter hæk • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 11:05 |
36 | 230 | 1.20 | 6 | Mathilde Andersen -04 | 1.30 | Højdespring • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 12:45 | |
37 | 231 | PB | 10.67 | 2 | Peter Andersson -99 | 10.69 | 100 meter • Indl. | Mænd senior | Lørdag kl. 15:55 |
38 | 231 | 10.73 | 6 | Peter Andersson -99 | 10.67 | 100 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 17:00 | |
39 | 231 | 6.51 (w:+0.0) | 3 | Peter Andersson -99 | 6.67 | Længdespring • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 17:00 | |
40 | 232 | 46.58 | 2 | Phillip Vegge -00 | Hammerkast • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 17:30 | ||
41 | 233 | 13.58 | 4 | Sara Olsson -02 | 13.83 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 | |
42 | 233 | PB | 13.51 | 1 | Sara Olsson -02 | 13.58 | 100 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:50 |
43 | 234 | PB | 9.95 | 6 | Selma Reckzeh -06 | 9.96 | 60 meter • Indl. | Piger 11 år | Lørdag kl. 12:20 |
44 | 234 | 34.90 | 10 | Selma Reckzeh -06 | 200 meter • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 14:50 | ||
45 | 235 | 12.18 | 1 | Tobias Andersson -02 | 12.08 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:20 | |
46 | 235 | 12.58 | 6 | Tobias Andersson -02 | 12.18 | 100 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 11:25 | |
47 | 235 | DNS | Tobias Andersson -02 | 5.84 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 15:15 | ||
48 | 236 | DNS | Victor Chabert -02 | Spydkast • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 11:50 |