Copenhagen Open • Hvidovre Stadion • Hvidovre
10-11 jun., 2017
Arrangør: Hvidovre AM
Bagsværd Atletik Club
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 40 | DNS | Aksel Steenbeck -09 | 40 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 12:50 | |||
2 | 40 | 2.30 (w:+1.7) | 14 | Aksel Steenbeck -09 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 11:15 | ||
3 | 40 | 8.07 | 9 | Aksel Steenbeck -09 | Boldkast • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 10:00 | ||
4 | 41 | 13.58 | 2 | Amalie Thrane -03 | 13.50 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 | |
5 | 41 | PB | 13.39 | 2 | Amalie Thrane -03 | 13.58 | 100 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:50 |
6 | 42 | 28.86 | 4 | Annemarie Østergaard -03 | Diskoskast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:55 | ||
7 | 44 | DNS | Asbjørn Hedebo Boye -04 | 11.98 | 80 meter • Indl. | Drenge 13 år | Lørdag kl. 10:55 | ||
8 | 44 | DNS | Asbjørn Hedebo Boye -04 | 200 meter • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 15:25 | |||
9 | 44 | 16.84 | 5 | Asbjørn Hedebo Boye -04 | 16.25 | 80 meter hæk • Indl. | Drenge 13 år | Lørdag kl. 10:35 | |
10 | 44 | DNS | Asbjørn Hedebo Boye -04 | 16.84 | 80 meter hæk • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 11:40 | ||
11 | 44 | NM | Asbjørn Hedebo Boye -04 | 4.23 | Længdespring • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 12:30 | ||
12 | 44 | PB | 20.40 | 13 | Asbjørn Hedebo Boye -04 | 20.11 | Spydkast • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 14:00 |
13 | 45 | DNS | Astrid Brødsgaard Nilsson -04 | 11.58 | 80 meter • Indl. | Piger 13 år | Lørdag kl. 11:15 | ||
14 | 46 | 10.71 | 3 | August Steenbeck -06 | 60 meter • Indl. | Drenge 11 år | Lørdag kl. 12:35 | ||
15 | 46 | DNS | August Steenbeck -06 | 10.71 | 60 meter • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 13:10 | ||
16 | 46 | 2.72 (w:+1.1) | 11 | August Steenbeck -06 | Længdespring • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 10:15 | ||
17 | 46 | 18.56 | 13 | August Steenbeck -06 | Boldkast • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 11:45 | ||
18 | 47 | 39.36 | 4 | Bagsværd AC D11 -06 | 4 x 60 meter stafet • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 13:35 | ||
19 | 48 | DNS | Bagsværd AC D9 -08 | 4 x 40 meter stafet • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 13:20 | |||
20 | 49 | 39.14 | 3 | Bagsværd AC P11 -06 | 4 x 60 meter stafet • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 13:30 | ||
21 | 50 | DNS | Bagsværd AC P15 -03 | 4 x 100 meter stafet • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:00 | |||
22 | 51 | PB | 30.69 | 4 | Benjamin Klein -02 | 26.73 | Hammerkast • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 17:30 |
23 | 51 | PB | 33.56 | 6 | Benjamin Klein -02 | 31.05 | Spydkast • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 11:50 |
24 | 52 | DNS | Cathrine Brandt -03 | 8.68 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 17:45 | ||
25 | 53 | PB | 12.19 | 1 | Celine Frisch Erichsen -07 | 12.22 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 11 år | Lørdag kl. 10:10 |
26 | 53 | PB | 11.97 | 2 | Celine Frisch Erichsen -07 | 12.19 | 60 meter hæk • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 11:20 |
27 | 53 | 5.65 | 2 | Celine Frisch Erichsen -07 | Kuglestød • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 12:45 | ||
28 | 54 | NM | Ellen Friborg -00 | 1.59 | Højdespring • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 16:00 | ||
29 | 55 | 38.87 | 5 | Emil Kundal -08 | 200 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 14:30 | ||
30 | 55 | PB | 3.12 (w:+1.6) | 9 | Emil Kundal -08 | 3.08 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 11:15 |
31 | 55 | 23.42 | 4 | Emil Kundal -08 | Boldkast • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 10:00 | ||
32 | 56 | PB | 9.09 | 1 | Freja Isabel Knudsen -07 | 9.20 | 60 meter • Indl. | Piger 10 år | Lørdag kl. 12:00 |
33 | 56 | PB | 9.04 | 1 | Freja Isabel Knudsen -07 | 9.09 | 60 meter • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 12:55 |
34 | 56 | PB | 31.43 | 1 | Freja Isabel Knudsen -07 | 31.65 | 200 meter • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 14:35 |
35 | 59 | PB | 37.65 | 14 | Ida Caroline Mørck -06 | 39.26 | 200 meter • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 14:50 |
36 | 59 | PB | 6.39 | 8 | Ida Caroline Mørck -06 | 5.97 | Kuglestød • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 13:30 |
37 | 59 | PB | 13.33 | 3 | Ida Caroline Mørck -06 | 11.52 | Diskoskast • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 10:00 |
38 | 60 | DNS | Ingrid Sofie Bang -03 | 80 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:45 | |||
39 | 60 | PB | 2.42 | 2 | Ingrid Sofie Bang -03 | 2.32 | Stangspring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:40 |
40 | 61 | PB | 11.30 | 3 | Jacob Wolfgang -81 | 11.32 | 100 meter • Indl. | Mænd senior | Lørdag kl. 15:55 |
41 | 61 | DNS | Jacob Wolfgang -81 | 11.30 | 100 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 17:00 | ||
42 | 62 | PB | 2.19.86 | 7 | Joel Ibler Lillesø -03 | 2.25.93 | 800 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 18:10 |
43 | 63 | 14.23 | 3 | Josefine Bach Jensen Bang -00 | 14.17 | 100 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 10:15 | |
44 | 63 | DNS | Josefine Bach Jensen Bang -00 | 14.23 | 100 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 12:05 | ||
45 | 63 | 1.50 | 3 | Josefine Bach Jensen Bang -00 | 1.52 | Højdespring • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 16:00 | |
46 | 64 | PB | 23.76 | 3 | Julius Klein -04 | 19.52 | Hammerkast • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 15:15 |
47 | 64 | PB | 27.93 | 5 | Julius Klein -04 | 26.91 | Spydkast • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 14:00 |
48 | 65 | 1.46 | 4 | Lia Palmberg Nordhald -03 | 1.49 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:40 | |
49 | 66 | PB | 33.63 | 7 | Luna Frid Hanberg -06 | 34.81 | 200 meter • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 14:50 |
50 | 66 | DNS | Luna Frid Hanberg -06 | 12.97 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 11 år | Lørdag kl. 10:10 | ||
51 | 66 | PB | 9.51 | 1 | Luna Frid Hanberg -06 | 8.60 | Kuglestød • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 13:30 |
52 | 66 | 15.37 | 1 | Luna Frid Hanberg -06 | Diskoskast • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 10:00 | ||
53 | 67 | DNS | Marie Bech -02 | 300 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 17:15 | |||
54 | 68 | 1.15 | 8 | Martine Rørbøll Markussen -05 | Højdespring • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 12:45 | ||
55 | 70 | 4.42.10 | 11 | Michael Pilegaard Hansen -67 | 1500 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 14:10 | ||
56 | 70 | 5.01.20 | 11 | Michael Pilegaard Hansen -67 | 4.48.00 | 1 mile • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 14:10 | |
57 | 71 | PB | 9.62 | 3 | Mille Zentner Svenson -06 | 9.69 | 60 meter • Indl. | Piger 11 år | Lørdag kl. 12:20 |
58 | 71 | PB | 33.57 | 6 | Mille Zentner Svenson -06 | 34.92 | 200 meter • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 14:50 |
59 | 71 | PB | 6.87 | 7 | Mille Zentner Svenson -06 | 6.85 | Kuglestød • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 13:30 |
60 | 72 | PB | 6.61 | 1 | Oliver Mikkelsen -08 | 6.93 | 40 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 12:50 |
61 | 72 | PB | 32.15 | 1 | Oliver Mikkelsen -08 | 35.02 | 200 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 14:30 |
62 | 72 | PB | 4.07 (w:+1.5) | 1 | Oliver Mikkelsen -08 | 3.78 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 11:15 |
63 | 72 | 29.60 | 2 | Oliver Mikkelsen -08 | 30.56 | Boldkast • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 10:00 | |
64 | 73 | DNS | Oskar Westerlin -06 | 60 meter • Indl. | Drenge 11 år | Lørdag kl. 12:35 | |||
65 | 73 | DNS | Oskar Westerlin -06 | Længdespring • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 10:15 | |||
66 | 74 | 13.18 | 3 | Rose Due -00 | 12.74 | 100 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 10:15 | |
67 | 74 | 13.16 | 5 | Rose Due -00 | 13.18 | 100 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 12:05 | |
68 | 75 | 9.90 | 5 | Sophia Bosack -06 | 9.88 | 60 meter • Indl. | Piger 11 år | Lørdag kl. 12:20 | |
69 | 75 | 35.25 | 12 | Sophia Bosack -06 | 34.56 | 200 meter • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 14:50 | |
70 | 75 | PB | 2.15.28 | 5 | Sophia Bosack -06 | 2.22.05 | 600 meter • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 16:20 |
71 | 75 | 13.26 | 4 | Sophia Bosack -06 | 13.07 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 11 år | Lørdag kl. 10:10 | |
72 | 75 | PB | 12.68 | 3 | Sophia Bosack -06 | 13.26 | 60 meter hæk • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 11:20 |
73 | 77 | PB | 4.16 (w:+0.0) | 4 | Tais Palmberg Nordhald -06 | 3.98 | Længdespring • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 10:15 |
74 | 77 | 33.59 | 5 | Tais Palmberg Nordhald -06 | 35.00 | Boldkast • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 11:45 | |
75 | 78 | PB | 9.01 | 2 | Thor Knudsen -07 | 9.05 | 60 meter • Indl. | Drenge 10 år | Lørdag kl. 12:10 |
76 | 78 | 8.98 | 3 | Thor Knudsen -07 | 9.01 | 60 meter • Finale | Drenge 10 år | Lørdag kl. 13:00 | |
77 | 78 | PB | 31.04 | 1 | Thor Knudsen -07 | 31.45 | 200 meter • Finale | Drenge 10 år | Lørdag kl. 14:40 |
78 | 78 | 4.45 (w:+2.2) | 1 | Thor Knudsen -07 | 4.51 | Længdespring • Finale | Drenge 10 år | Lørdag kl. 10:10 | |
79 | 79 | DNS | Thorbjørn Mikkelsen -82 | 100 meter • Indl. | Mænd senior | Lørdag kl. 15:55 | |||
80 | 80 | 1.02.68 | 5 | Tine Østergaard -00 | 1.02.44 | 400 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 17:30 |