Copenhagen Open • Hvidovre Stadion • Hvidovre
10-11 jun., 2017
Arrangør: Hvidovre AM
Sparta
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 464 | 6.61 | 1 | Alma Ravn -09 | 6.83 | 40 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 11:50 | |
2 | 534 | 7.89 | 5 | Karla Link Toft -08 | 40 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 11:50 | ||
3 | 583 | 6.97 | 1 | Selma Madicken Vöge-Widdi -08 | 7.30 | 40 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 11:50 | |
4 | 509 | DNS | Erika Livia Wischmann -09 | 8.37 | 40 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 11:50 | ||
5 | 464 | 6.69 | 1 | Alma Ravn -09 | 6.61 | 40 meter • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 12:45 | |
6 | 534 | 8.24 | 8 | Karla Link Toft -08 | 7.89 | 40 meter • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 12:45 | |
7 | 583 | 7.07 | 2 | Selma Madicken Vöge-Widdi -08 | 6.97 | 40 meter • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 12:45 | |
8 | 547 | 7.52 | 6 | Mads Augustinus Rasmussen -08 | 7.60 | 40 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 12:50 | |
9 | 494 | DNS | David R. Nielsen -08 | 40 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 12:50 | |||
10 | 501 | 9.37 | 3 | Elvira Yalia Bangura -07 | 9.29 | 60 meter • Indl. | Piger 10 år | Lørdag kl. 12:00 | |
11 | 490 | DNS | Christine Emilie Næsby | 10.47 | 60 meter • Indl. | Piger 10 år | Lørdag kl. 12:00 | ||
12 | 544 | 10.10 | 5 | Lotte Grevy Ejstrup -07 | 10.01 | 60 meter • Indl. | Piger 10 år | Lørdag kl. 12:00 | |
13 | 516 | 10.01 | 4 | Helene Salomonsen -07 | 9.90 | 60 meter • Indl. | Piger 10 år | Lørdag kl. 12:00 | |
14 | 471 | 9.97 | 2 | Anna Pape Liboriussen | 9.84 | 60 meter • Indl. | Piger 10 år | Lørdag kl. 12:00 | |
15 | 535 | DNS | Karla Olivia Haynes -07 | 10.13 | 60 meter • Indl. | Piger 10 år | Lørdag kl. 12:00 | ||
16 | 501 | 9.21 | 2 | Elvira Yalia Bangura -07 | 9.37 | 60 meter • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 12:55 | |
17 | 544 | 10.25 | 6 | Lotte Grevy Ejstrup -07 | 10.10 | 60 meter • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 12:55 | |
18 | 516 | 10.47 | 7 | Helene Salomonsen -07 | 10.01 | 60 meter • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 12:55 | |
19 | 471 | 10.09 | 5 | Anna Pape Liboriussen | 9.97 | 60 meter • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 12:55 | |
20 | 550 | 9.09 | 1 | Maja Børregaard Voigt -07 | 9.11 | 60 meter • Indl. | Piger 11 år | Lørdag kl. 12:20 | |
21 | 550 | 9.18 | 3 | Maja Børregaard Voigt -07 | 9.09 | 60 meter • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 13:05 | |
22 | 593 | 9.16 | 1 | Sophus Emil Ramsgaard Jen -06 | 9.11 | 60 meter • Indl. | Drenge 11 år | Lørdag kl. 12:35 | |
23 | 603 | 9.94 | 3 | Tobias Lykke Nørgaard -06 | 9.65 | 60 meter • Indl. | Drenge 11 år | Lørdag kl. 12:35 | |
24 | 593 | 9.04 | 2 | Sophus Emil Ramsgaard Jen -06 | 9.16 | 60 meter • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 13:10 | |
25 | 603 | 10.13 | 5 | Tobias Lykke Nørgaard -06 | 9.94 | 60 meter • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 13:10 | |
26 | 584 | 12.39 | 3 | Signe Juhl Hansen -05 | 12.89 | 80 meter • Indl. | Piger 12 år | Lørdag kl. 11:05 | |
27 | 532 | 12.14 | 2 | Kaisa Duedam Ventrup -05 | 80 meter • Indl. | Piger 12 år | Lørdag kl. 11:05 | ||
28 | 519 | 11.95 | 4 | Ingrid gram jensen -05 | 80 meter • Indl. | Piger 12 år | Lørdag kl. 11:05 | ||
29 | 532 | 12.22 | 8 | Kaisa Duedam Ventrup -05 | 12.14 | 80 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 12:15 | |
30 | 519 | 12.04 | 7 | Ingrid gram jensen -05 | 11.95 | 80 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 12:15 | |
31 | 482 | 11.98 | 4 | Asta Ellermann-Kingombe -04 | 12.26 | 80 meter • Indl. | Piger 13 år | Lørdag kl. 11:15 | |
32 | 499 | 11.62 | 4 | Elvira Helleskov Batko -04 | 12.45 | 80 meter • Indl. | Piger 13 år | Lørdag kl. 11:15 | |
33 | 505 | 11.08 | 2 | Emilie Børregaard Voigt -05 | 12.20 | 80 meter • Indl. | Piger 13 år | Lørdag kl. 11:15 | |
34 | 505 | 11.14 | 4 | Emilie Børregaard Voigt -05 | 11.08 | 80 meter • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 12:25 | |
35 | 514 | 11.14 | 1 | Hakeem Ali -05 | 11.01 | 80 meter • Indl. | Drenge 12 år | Lørdag kl. 10:50 | |
36 | 514 | 11.17 | 1 | Hakeem Ali -05 | 11.14 | 80 meter • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 12:20 | |
37 | 486 | 11.15 | 2 | Carl Johan Zachariae -04 | 11.27 | 80 meter • Indl. | Drenge 13 år | Lørdag kl. 10:55 | |
38 | 511 | 10.24 | 1 | Frederik Thorup Sørensen -04 | 10.69 | 80 meter • Indl. | Drenge 13 år | Lørdag kl. 10:55 | |
39 | 486 | 11.19 | 4 | Carl Johan Zachariae -04 | 11.15 | 80 meter • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 12:30 | |
40 | 511 | 10.30 | 2 | Frederik Thorup Sørensen -04 | 10.24 | 80 meter • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 12:30 | |
41 | 567 | 14.74 | 6 | Olivia Helleskov Batko -03 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 | ||
42 | 474 | 13.25 | 3 | Annika Haldbo -03 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 | ||
43 | 476 | PB | 14.09 | 4 | Annika Truelsen -03 | 14.10 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 |
44 | 588 | 13.17 | 1 | Sofie Spiegelhauer -02 | 13.54 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 | |
45 | 506 | DNS | Emilie Mossin Nørregaard -03 | 14.94 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 | ||
46 | 530 | 12.74 | 1 | Josephine Koch Jacobsen -03 | 12.78 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 | |
47 | 567 | DNS | Olivia Helleskov Batko -03 | 14.74 | 100 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:50 | ||
48 | 474 | 13.43 | 5 | Annika Haldbo -03 | 13.25 | 100 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:50 | |
49 | 476 | 14.14 | 1 | Annika Truelsen -03 | 14.09 | 100 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:50 | |
50 | 588 | 13.13 | 3 | Sofie Spiegelhauer -02 | 13.17 | 100 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:50 | |
51 | 530 | 12.79 | 2 | Josephine Koch Jacobsen -03 | 12.74 | 100 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:50 | |
52 | 569 | 13.06 | 2 | Olivia Tuokila | 12.72 | 100 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 10:15 | |
53 | 569 | 12.88 | 4 | Olivia Tuokila | 13.06 | 100 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 12:05 | |
54 | 526 | 13.63 | 1 | Johanne W Simonsen -99 | 13.64 | 100 meter • Indl. | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 10:15 | |
55 | 526 | 13.57 | 1 | Johanne W Simonsen -99 | 13.63 | 100 meter • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 12:05 | |
56 | 518 | 12.25 | 2 | Ida Karstoft -95 | 12.19 | 100 meter • Indl. | Kvinder senior | Lørdag kl. 15:35 | |
57 | 518 | 12.26 | 4 | Ida Karstoft -95 | 12.25 | 100 meter • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 16:50 | |
58 | 495 | 12.57 | 4 | Dhruv Mehrotra -03 | 12.89 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:20 | |
59 | 495 | DNS | Dhruv Mehrotra -03 | 12.57 | 100 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 11:25 | ||
60 | 503 | 11.37 | 2 | Emil Frænde | 11.29 | 100 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 10:35 | |
61 | 609 | DNS | Vincent Plas -01 | 11.32 | 100 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 10:35 | ||
62 | 503 | 11.30 | 1 | Emil Frænde | 11.37 | 100 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 11:40 | |
63 | 527 | 11.08 | 1 | Jonathan Aquino -99 | 11.25 | 100 meter • Indl. | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 10:40 | |
64 | 564 | 11.12 | 2 | Nicolai Lind Andersen -98 | 11.10 | 100 meter • Indl. | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 10:40 | |
65 | 601 | 12.00 | 4 | Thomas Sally -99 | 12.14 | 100 meter • Indl. | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 10:40 | |
66 | 527 | 11.03 | 1 | Jonathan Aquino -99 | 11.08 | 100 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 11:45 | |
67 | 564 | PB | 11.07 | 2 | Nicolai Lind Andersen -98 | 11.12 | 100 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 11:45 |
68 | 601 | 11.86 | 4 | Thomas Sally -99 | 12.00 | 100 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 11:45 | |
69 | 575 | PB | 12.04 | 5 | Robin Swann -97 | 12.32 | 100 meter • Indl. | Mænd senior | Lørdag kl. 15:55 |
70 | 602 | 10.89 | 2 | Tobias Larsen -00 | 10.86 | 100 meter • Indl. | Mænd senior | Lørdag kl. 15:55 | |
71 | 504 | 11.19 | 3 | Emil Kaare Strøm -93 | 11.20 | 100 meter • Indl. | Mænd senior | Lørdag kl. 15:55 | |
72 | 528 | 11.36 | 2 | Josef Abu-Eesa -75 | 11.83 | 100 meter • Indl. | Mænd senior | Lørdag kl. 15:55 | |
73 | 510 | 10.66 | 1 | Frederik Schou -96 | 10.69 | 100 meter • Indl. | Mænd senior | Lørdag kl. 15:55 | |
74 | 493 | 11.43 | 3 | Daniel Henriksen -96 | 11.50 | 100 meter • Indl. | Mænd senior | Lørdag kl. 15:55 | |
75 | 575 | DNS | Robin Swann -97 | 12.04 | 100 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 17:00 | ||
76 | 602 | 10.83 | 8 | Tobias Larsen -00 | 10.89 | 100 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 17:00 | |
77 | 504 | 11.08 | 1 | Emil Kaare Strøm -93 | 11.19 | 100 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 17:00 | |
78 | 528 | DNS | Josef Abu-Eesa -75 | 11.36 | 100 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 17:00 | ||
79 | 510 | 10.59 | 2 | Frederik Schou -96 | 10.66 | 100 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 17:00 | |
80 | 493 | 11.29 | 1 | Daniel Henriksen -96 | 11.43 | 100 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 17:00 | |
81 | 464 | 33.77 | 1 | Alma Ravn -09 | 200 meter • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 14:20 | ||
82 | 500 | 40.45 | 6 | Elvira Ramsgaard Jensen -09 | 200 meter • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 14:20 | ||
83 | 515 | 41.75 | 8 | Helena Bang-Löwgren -09 | 200 meter • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 14:20 | ||
84 | 509 | DNS | Erika Livia Wischmann -09 | 200 meter • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 14:20 | |||
85 | 465 | DNS | Amalie Sofie Nielsen -07 | 36.28 | 200 meter • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 14:35 | ||
86 | 490 | DNS | Christine Emilie Næsby | 36.97 | 200 meter • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 14:35 | ||
87 | 550 | DNS | Maja Børregaard Voigt -07 | 32.39 | 200 meter • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 14:35 | ||
88 | 471 | 35.53 | 3 | Anna Pape Liboriussen | 200 meter • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 14:35 | ||
89 | 535 | DNS | Karla Olivia Haynes -07 | 200 meter • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 14:35 | |||
90 | 512 | 34.14 | 9 | Freja Abraham -06 | 200 meter • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 14:50 | ||
91 | 584 | 34.03 | 8 | Signe Juhl Hansen -05 | 33.33 | 200 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 15:05 | |
92 | 472 | 32.75 | 7 | Anna Pedersen -05 | 200 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 15:05 | ||
93 | 485 | 28.46 | 4 | Betty Marie Ramsgaard Jen -04 | 30.43 | 200 meter • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 15:20 | |
94 | 482 | 30.52 | 12 | Asta Ellermann-Kingombe -04 | 31.02 | 200 meter • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 15:20 | |
95 | 499 | 30.33 | 11 | Elvira Helleskov Batko -04 | 30.32 | 200 meter • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 15:20 | |
96 | 505 | 27.80 | 2 | Emilie Børregaard Voigt -05 | 28.06 | 200 meter • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 15:20 | |
97 | 529 | 30.05 | 10 | Josephine Houlbjerg Hanse -04 | 31.16 | 200 meter • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 15:20 | |
98 | 546 | DNS | Lukas Mikkelsen -08 | 200 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 14:30 | |||
99 | 494 | DNS | David R. Nielsen -08 | 200 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 14:30 | |||
100 | 524 | 29.00 | 1 | Joel Frederik von de Ahé | 200 meter • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 14:55 | ||
101 | 478 | 33.91 | 7 | Asger Abraham -06 | 200 meter • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 14:55 | ||
102 | 593 | 30.35 | 3 | Sophus Emil Ramsgaard Jen -06 | 31.83 | 200 meter • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 14:55 | |
103 | 610 | 27.45 | 1 | Vitus Rosenkrands -05 | 28.45 | 200 meter • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 15:10 | |
104 | 479 | 30.77 | 5 | Asger Pape Liboriussen -05 | 200 meter • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 15:10 | ||
105 | 514 | 28.55 | 2 | Hakeem Ali -05 | 28.16 | 200 meter • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 15:10 | |
106 | 608 | 26.49 | 2 | Vilhelm Krüger -04 | 29.35 | 200 meter • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 15:25 | |
107 | 511 | 27.29 | 3 | Frederik Thorup Sørensen -04 | 26.50 | 200 meter • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 15:25 | |
108 | 571 | 34.41 | 8 | Peter Grevy Ejstrup -04 | 34.90 | 200 meter • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 15:25 | |
109 | 487 | 1.02.99 | 6 | Cecilie Næsby | 59.04 | 400 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 17:30 | |
110 | 496 | 1.01.97 | 4 | Elena Johansen -01 | 400 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 17:30 | ||
111 | 568 | 58.15 | 1 | Olivia Thorsgaard | 57.99 | 400 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 17:30 | |
112 | 607 | 59.71 | 3 | Viktoria Dommer -01 | 58.97 | 400 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 17:30 | |
113 | 531 | 1.02.17 | 2 | Julia Maurer -93 | 400 meter • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 17:40 | ||
114 | 577 | DNS | Sam Marcus -99 | 52.30 | 400 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 17:45 | ||
115 | 561 | 51.28 | 7 | Mikkel Klejnstrup -86 | 49.83 | 400 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 17:50 | |
116 | 521 | 50.71 | 6 | Jacob Hvorup -99 | 50.50 | 400 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 17:50 | |
117 | 611 | PB | 50.26 | 3 | William Devantier -00 | 50.52 | 400 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 17:50 |
118 | 583 | DNS | Selma Madicken Vöge-Widdi -08 | 600 meter • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 16:15 | |||
119 | 576 | DNS | Salma Mittag -08 | 600 meter • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 16:15 | |||
120 | 472 | 2.01.32 | 4 | Anna Pedersen -05 | 600 meter • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 16:30 | ||
121 | 499 | 1.53.75 | 3 | Elvira Helleskov Batko -04 | 1.50.14 | 600 meter • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 16:30 | |
122 | 612 | 2.17.32 | 2 | William Matthew Buck -08 | 600 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 16:15 | ||
123 | 494 | DNS | David R. Nielsen -08 | 600 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 16:15 | |||
124 | 549 | 1.55.79 | 1 | Magnus Høegh Ørum-Nielsen -08 | 1.55.49 | 600 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 16:15 | |
125 | 556 | PB | 2.17.91 | 1 | Marie Falkebo Jensen -03 | 2.21.04 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 18:00 |
126 | 580 | PB | 2.31.21 | 6 | Sarah Glad -03 | 2.31.80 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 18:00 |
127 | 520 | PB | 2.37.95 | 3 | Isabella Jensen -01 | 2.40.57 | 800 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 18:05 |
128 | 473 | PB | 2.27.98 | 1 | Anna Sofie Frænde -01 | 2.29.29 | 800 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 18:05 |
129 | 558 | 2.37.24 | 2 | Matilde Willer -00 | 2.35 | 800 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 18:05 | |
130 | 565 | 4.45.62 | 1 | Nikoline Høegh-Ørum Niels -02 | 4.42.10 | 1500 meter • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 14:10 | |
131 | 467 | 4.19.16 | 6 | Anders Bang -02 | 4.17.87 | 1500 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 14:10 | |
132 | 491 | 4.19.34 | 7 | Conrad Lind -01 | 4.14.67 | 1500 meter • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 14:10 | |
133 | 565 | 5.03.48 | 1 | Nikoline Høegh-Ørum Niels -02 | 1 mile • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 14:10 | ||
134 | 467 | 4.36.11 | 7 | Anders Bang -02 | 1 mile • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 14:10 | ||
135 | 491 | 4.35.17 | 5 | Conrad Lind -01 | 1 mile • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 14:10 | ||
136 | 472 | 13.69 | 6 | Anna Pedersen -05 | 60 meter hæk • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 11:00 | ||
137 | 474 | 12.19 | 2 | Annika Haldbo -03 | 12.12 | 80 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:45 | |
138 | 530 | 12.48 | 3 | Josephine Koch Jacobsen -03 | 12.66 | 80 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:45 | |
139 | 536 | 11.91 | 1 | Karla Schärfe -03 | 12.14 | 80 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:45 | |
140 | 474 | 12.35 | 5 | Annika Haldbo -03 | 12.19 | 80 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:30 | |
141 | 530 | 12.34 | 4 | Josephine Koch Jacobsen -03 | 12.48 | 80 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:30 | |
142 | 536 | 11.90 | 3 | Karla Schärfe -03 | 11.91 | 80 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:30 | |
143 | 479 | 16.05 | 3 | Asger Pape Liboriussen -05 | 16.13 | 80 meter hæk • Indl. | Drenge 12 år | Lørdag kl. 10:25 | |
144 | 537 | 18.03 | 5 | Kasper Schimmell Smith -05 | 80 meter hæk • Indl. | Drenge 12 år | Lørdag kl. 10:25 | ||
145 | 479 | 15.89 | 3 | Asger Pape Liboriussen -05 | 16.05 | 80 meter hæk • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 11:35 | |
146 | 537 | DNS | Kasper Schimmell Smith -05 | 18.03 | 80 meter hæk • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 11:35 | ||
147 | 571 | 17.89 | 6 | Peter Grevy Ejstrup -04 | 80 meter hæk • Indl. | Drenge 13 år | Lørdag kl. 10:35 | ||
148 | 578 | 14.60 | 3 | Sandra Böll -94 | 100 meter hæk • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 12:40 | ||
149 | 495 | 15.18 | 5 | Dhruv Mehrotra -03 | 15.80 | 100 meter hæk • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:50 | |
150 | 590 | 14.60 | 1 | Sofus Peter Lassen -03 | 15.91 | 100 meter hæk • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:50 | |
151 | 583 | 1.17 | 1 | Selma Madicken Vöge-Widdi -08 | 1.10 | Højdespring • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 10:00 | |
152 | 576 | 0.91 | 6 | Salma Mittag -08 | Højdespring • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 10:00 | ||
153 | 515 | 1.01 | 3 | Helena Bang-Löwgren -09 | 0.90 | Højdespring • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 10:00 | |
154 | 501 | DNS | Elvira Yalia Bangura -07 | Højdespring • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 11:15 | |||
155 | 465 | DNS | Amalie Sofie Nielsen -07 | 1.10 | Højdespring • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 11:15 | ||
156 | 516 | 1.06 | 8 | Helene Salomonsen -07 | 1.05 | Højdespring • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 11:15 | |
157 | 532 | 1.32 | 1 | Kaisa Duedam Ventrup -05 | 1.43 | Højdespring • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 12:45 | |
158 | 519 | 1.26 | 6 | Ingrid gram jensen -05 | 1.25 | Højdespring • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 12:45 | |
159 | 530 | DNS | Josephine Koch Jacobsen -03 | 1.53 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:40 | ||
160 | 536 | 1.68 | 1 | Karla Schärfe -03 | 1.68 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:40 | |
161 | 578 | 1.68 | 2 | Sandra Böll -94 | 1.75 | Højdespring • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 16:00 | |
162 | 574 | 1.71 | 1 | Rikke Andersen -98 | 1.76 | Højdespring • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 16:00 | |
163 | 572 | 3.02 | 1 | Rebecka Krüger -03 | Stangspring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:40 | ||
164 | 539 | 3.42 | 3 | Laura Grønbech -99 | 3.40 | Stangspring • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 16:00 | |
165 | 541 | 3.92 | 1 | Line R Jensen -92 | Stangspring • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 16:00 | ||
166 | 517 | NM | Iben Høgh-Pedersen -90 | Stangspring • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 16:00 | |||
167 | 508 | PB | 2.92 | 7 | Emma Vitale -93 | 2.70 | Stangspring • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 16:00 |
168 | 497 | 2.82 | 3 | Elias Dahl Lunøe -03 | 3.00 | Stangspring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:40 | |
169 | 548 | 2.62 | 4 | Mads Rubek Vitoft -03 | 2.90 | Stangspring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:40 | |
170 | 495 | 5.33 (w:+2.5) | 3 | Dhruv Mehrotra -03 | 5.21 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 15:15 | |
171 | 502 | 6.59 (w:+0.9) | 1 | Emil Frænde -00 | Længdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 17:00 | ||
172 | 564 | 6.68 (w:+0.3) | 2 | Nicolai Lind Andersen -98 | 6.84 | Længdespring • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 17:00 | |
173 | 585 | DNS | Simon Traoré -98 | 6.57 | Længdespring • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 17:00 | ||
174 | 557 | 6.77 (w:+1.6) | 1 | Massin Ait Bouziad -95 | 7.17 | Længdespring • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 17:00 | |
175 | 575 | 5.99 (w:+0.4) | 4 | Robin Swann -97 | 6.13 | Længdespring • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 17:00 | |
176 | 546 | DNS | Lukas Mikkelsen -08 | 3.61 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 11:15 | ||
177 | 547 | 2.92 (w:+1.1) | 10 | Mads Augustinus Rasmussen -08 | 3.30 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 11:15 | |
178 | 612 | 3.40 (w:+1.8) | 5 | William Matthew Buck -08 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 11:15 | ||
179 | 494 | DNS | David R. Nielsen -08 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 11:15 | |||
180 | 605 | 3.64 (w:+1.4) | 7 | Victor Visan Bahn -07 | Længdespring • Finale | Drenge 10 år | Lørdag kl. 10:10 | ||
181 | 593 | 4.18 (w:+0.7) | 3 | Sophus Emil Ramsgaard Jen -06 | 4.07 | Længdespring • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 10:15 | |
182 | 603 | 3.61 (w:-1.0) | 7 | Tobias Lykke Nørgaard -06 | 3.54 | Længdespring • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 10:15 | |
183 | 479 | 4.44 (w:-0.6) | 4 | Asger Pape Liboriussen -05 | 4.53 | Længdespring • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 11:45 | |
184 | 513 | 3.00 (w:-1.7) | 16 | Gustav Herold -05 | 3.84 | Længdespring • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 11:45 | |
185 | 608 | 5.42 (w:+0.0) | 1 | Vilhelm Krüger -04 | 5.41 | Længdespring • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 12:30 | |
186 | 486 | 5.01 (w:+0.8) | 3 | Carl Johan Zachariae -04 | 5.17 | Længdespring • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 12:30 | |
187 | 511 | 4.73 (w:+1.1) | 6 | Frederik Thorup Sørensen -04 | 4.81 | Længdespring • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 12:30 | |
188 | 571 | 3.82 (w:+0.0) | 16 | Peter Grevy Ejstrup -04 | 3.78 | Længdespring • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 12:30 | |
189 | 555 | 11.60 | 2 | Maren Hogberget -89 | 11.97 | Trespring • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 14:10 | |
190 | 500 | 3.53 | 8 | Elvira Ramsgaard Jensen -09 | 3.02 | Kuglestød • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 10:50 | |
191 | 576 | 4.50 | 5 | Salma Mittag -08 | Kuglestød • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 10:50 | ||
192 | 515 | 4.11 | 7 | Helena Bang-Löwgren -09 | 3.66 | Kuglestød • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 10:50 | |
193 | 509 | DNS | Erika Livia Wischmann -09 | Kuglestød • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 10:50 | |||
194 | 501 | 4.71 | 4 | Elvira Yalia Bangura -07 | Kuglestød • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 12:45 | ||
195 | 465 | NM | Amalie Sofie Nielsen -07 | 7.53 | Kuglestød • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 12:45 | ||
196 | 544 | 3.98 | 6 | Lotte Grevy Ejstrup -07 | 4.11 | Kuglestød • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 12:45 | |
197 | 550 | DNS | Maja Børregaard Voigt -07 | 6.11 | Kuglestød • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 12:45 | ||
198 | 516 | 5.22 | 3 | Helene Salomonsen -07 | 5.56 | Kuglestød • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 12:45 | |
199 | 535 | NM | Karla Olivia Haynes -07 | 4.84 | Kuglestød • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 12:45 | ||
200 | 512 | 5.60 | 13 | Freja Abraham -06 | Kuglestød • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 13:30 | ||
201 | 584 | NM | Signe Juhl Hansen -05 | 5.59 | Kuglestød • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 16:40 | ||
202 | 532 | 8.45 | 3 | Kaisa Duedam Ventrup -05 | 8.22 | Kuglestød • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 16:40 | |
203 | 472 | 6.27 | 13 | Anna Pedersen -05 | Kuglestød • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 16:40 | ||
204 | 519 | 8.07 | 5 | Ingrid gram jensen -05 | 8.76 | Kuglestød • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 16:40 | |
205 | 505 | 8.67 | 2 | Emilie Børregaard Voigt -05 | 8.38 | Kuglestød • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 16:40 | |
206 | 485 | 8.07 | 6 | Betty Marie Ramsgaard Jen -04 | 8.57 | Kuglestød • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 15:55 | |
207 | 482 | 9.13 | 4 | Asta Ellermann-Kingombe -04 | 8.55 | Kuglestød • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 15:55 | |
208 | 529 | 8.42 | 5 | Josephine Houlbjerg Hanse -04 | 8.22 | Kuglestød • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 15:55 | |
209 | 476 | 9.58 | 6 | Annika Truelsen -03 | 9.62 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 17:45 | |
210 | 586 | 8.31 | 9 | Smilla Duedam Ventrup -03 | 8.89 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 17:45 | |
211 | 484 | 14.11 | 1 | Ayoe Røbel -98 | Kuglestød • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 14:35 | ||
212 | 604 | 14.78 | 1 | Trine Mulbjerg -90 | Kuglestød • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 14:35 | ||
213 | 579 | 18.48 | 9 | Sara Flindt Grønning -03 | Diskoskast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:55 | ||
214 | 586 | 16.87 | 10 | Smilla Duedam Ventrup -03 | 20.34 | Diskoskast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:55 | |
215 | 484 | 37.71 | 3 | Ayoe Røbel -98 | Diskoskast • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 16:15 | ||
216 | 538 | 52.08 | 2 | Kathrine Bebe -91 | Diskoskast • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 16:15 | ||
217 | 548 | 45.04 | 2 | Mads Rubek Vitoft -03 | 45.02 | Hammerkast • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 17:30 | |
218 | 483 | 51.67 | 1 | August Hallberg -98 | Hammerkast • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 17:30 | ||
219 | 537 | 23.70 | 7 | Kasper Schimmell Smith -05 | 19.43 | Spydkast • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 14:00 | |
220 | 497 | 42.61 | 1 | Elias Dahl Lunøe -03 | 39.86 | Spydkast • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 11:50 | |
221 | 590 | 42.46 | 2 | Sofus Peter Lassen -03 | 36.45 | Spydkast • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 11:50 | |
222 | 477 | PB | 55.40 | 1 | Arthur W Petersen -99 | Spydkast • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 13:05 | |
223 | 573 | 44.85 | 2 | René Nybo -61 | Spydkast • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 13:05 | ||
224 | 605 | 27.89 | 12 | Victor Visan Bahn -07 | 30.67 | Boldkast • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 11:45 | |
225 | 547 | 16.61 | 6 | Mads Augustinus Rasmussen -08 | 18.82 | Boldkast • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 10:00 | |
226 | 612 | 23.98 | 3 | William Matthew Buck -08 | Boldkast • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 10:00 | ||
227 | 597 | 28.36 | 1 | Sparta Micro P9 | 4 x 40 meter stafet • Finale | Piger 8-9 år | Lørdag kl. 13:20 | ||
228 | 596 | 29.49 | 2 | Sparta Micro D9 | 4 x 40 meter stafet • Finale | Drenge 8-9 år | Lørdag kl. 13:20 | ||
229 | 599 | 38.11 | 2 | Sparta Mini P11 | 4 x 60 meter stafet • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 13:30 | ||
230 | 598 | 37.16 | 1 | Sparta Mini D11 | 4 x 60 meter stafet • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 13:35 | ||
231 | 595 | 44.13 | 1 | Sparta 12-13 år P13 | 4 x 80 meter stafet • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 13:45 | ||
232 | 594 | 41.94 | 1 | Sparta 12-13 år D13 | 4 x 80 meter stafet • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 13:50 |