ØST ungdom inde • Ballerup Super Arena • Ballerup
18-19 jan., 2014
Arrangør: Ballerup AK
Ballerup AK
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 59 | 9.51 | 1 | Caroline Vammen -04 | 9.40 | 60 meter • Indl. | Piger 10 år | Lørdag kl. 9:15 |
2 | 53 | 10.96 | 6 | Alberte Sloth Nielsen -04 | 11.48 | 60 meter • Indl. | Piger 10 år | Lørdag kl. 9:15 |
3 | 59 | 9.52 | 1 | Caroline Vammen -04 | 9.51 | 60 meter • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 14:30 |
4 | 59 | 3.98 | 1 | Caroline Vammen -04 | 3.91 | Længdespring • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 11:10 |
5 | 53 | 2.91 | 11 | Alberte Sloth Nielsen -04 | 3.12 | Længdespring • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 11:10 |
6 | 59 | 6.38 | 3 | Caroline Vammen -04 | 6.38 | Kuglestød • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 14:40 |
7 | 99 | 10.48 | 6 | Sofie-Amalie Ranners -03 | 60 meter • Indl. | Piger 11 år | Lørdag kl. 9:25 | |
8 | 85 | 9.71 | 5 | Majken Lützen -03 | 10.30 | 60 meter • Indl. | Piger 11 år | Lørdag kl. 9:25 |
9 | 60 | 9.39 | 3 | Cecilie Færge -03 | 9.26 | 60 meter • Indl. | Piger 11 år | Lørdag kl. 9:25 |
10 | 86 | DNS | Maria Harmen-Kofoed -03 | 10.61 | 60 meter • Indl. | Piger 11 år | Lørdag kl. 9:25 | |
11 | 60 | 9.69 | 7 | Cecilie Færge -03 | 9.39 | 60 meter • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 14:45 |
12 | 60 | 1.22 | 2 | Cecilie Færge -03 | 1.24 | Højdespring • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 11:00 |
13 | 60 | 3.75 | 6 | Cecilie Færge -03 | 3.92 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 13:40 |
14 | 86 | DNS | Maria Harmen-Kofoed -03 | 2.84 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 13:40 | |
15 | 99 | 6.41 | 4 | Sofie-Amalie Ranners -03 | 6.72 | Kuglestød • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 15:35 |
16 | 76 | 9.44 | 4 | Klara Loessl -02 | 9.29 | 60 meter • Indl. | Piger 12 år | Lørdag kl. 9:45 |
17 | 76 | 9.45 | 5 | Klara Loessl -02 | 9.44 | 60 meter • Semi | Piger 12 år | Lørdag kl. 14:10 |
18 | 76 | 9.67 | 8 | Klara Loessl -02 | 9.45 | 60 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 15:10 |
19 | 70 | 2.55.69 | 8 | Helena Matz -02 | 2.51.21 | 800 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 12:10 |
20 | 97 | 1.15 | 6 | Rebecca Spiegelhauer -02 | 1.16 | Højdespring • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 9:00 |
21 | 73 | 9.46 | 6 | Josephine Rasander -01 | 9.69 | 60 meter • Indl. | Piger 13 år | Lørdag kl. 9:35 |
22 | 54 | 12.14 | 1 | Amalie Pfieffer -01 | 12.52 | Kuglestød • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 10:20 |
23 | 98 | 3.11.61 | 14 | Sofie Christensen -00 | 2.44.80 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:30 |
24 | 80 | 2.53.21 | 13 | Line Refsgaard -00 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:30 | |
25 | 90 | 2.36.87 | 8 | Mathilde Riis -99 | 2.34.07 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:30 |
26 | 96 | 7.32 | 14 | Rebecca Nielsen -00 | 7.10 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 9:00 |
27 | 104 | 7.85 | 12 | Victoria Jørgensen -00 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 9:00 | |
28 | 96 | 5.58.74 | 1 | Rebecca Nielsen -00 | 1000 meter gang • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:40 | |
29 | 69 | DNS | Frederikke Mortensen -98 | 8.59 | 60 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 10:20 | |
30 | 101 | DNS | Tessa Strand -98 | 2.29.97 | 800 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 12:40 | |
31 | 89 | 9.61 | 7 | Mathilde Ranners -97 | Kuglestød • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 13:00 | |
32 | 64 | 9.30 | 3 | Emil Boesen -03 | 9.48 | 60 meter • Indl. | Drenge 11 år | Lørdag kl. 11:25 |
33 | 74 | 9.40 | 4 | Julius Sloth -03 | 9.87 | 60 meter • Indl. | Drenge 11 år | Lørdag kl. 11:25 |
34 | 78 | 9.38 | 3 | Lasse Brandt -03 | 9.73 | 60 meter • Indl. | Drenge 11 år | Lørdag kl. 11:25 |
35 | 64 | 9.31 | 5 | Emil Boesen -03 | 9.30 | 60 meter • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 14:40 |
36 | 74 | 9.40 | 6 | Julius Sloth -03 | 9.40 | 60 meter • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 14:40 |
37 | 78 | 9.41 | 7 | Lasse Brandt -03 | 9.38 | 60 meter • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 14:40 |
38 | 64 | 2.54.98 | 9 | Emil Boesen -03 | 2.54.92 | 800 meter • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 13:00 |
39 | 74 | 2.49.25 | 7 | Julius Sloth -03 | 3.01.89 | 800 meter • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 13:00 |
40 | 92 | 2.44.98 | 3 | Oscar Riis -03 | 2.43.16 | 800 meter • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 13:00 |
41 | 78 | 2.45.46 | 4 | Lasse Brandt -03 | 3.01.21 | 800 meter • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 13:00 |
42 | 57 | 10.63 | 6 | August S Pedersen -02 | 10.95 | 60 meter • Indl. | Drenge 12 år | Lørdag kl. 10:35 |
43 | 55 | 9.15 | 1 | Andreas S Pedersen -02 | 9.72 | 60 meter • Indl. | Drenge 12 år | Lørdag kl. 10:35 |
44 | 55 | 9.23 | 1 | Andreas S Pedersen -02 | 9.15 | 60 meter • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 15:20 |
45 | 103 | 2.29.15 | 1 | Thor Jørgensen -02 | 2.27.91 | 800 meter • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 13:10 |
46 | 75 | 2.45.21 | 4 | Kasper Bonnichsen -02 | 800 meter • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 13:10 | |
47 | 57 | 3.20 | 13 | August S Pedersen -02 | Længdespring • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 9:00 | |
48 | 55 | 4.10 | 4 | Andreas S Pedersen -02 | 3.70 | Længdespring • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 9:00 |
49 | 84 | 9.32 | 6 | Magnus Elsted -01 | 9.33 | 60 meter • Indl. | Drenge 13 år | Lørdag kl. 11:00 |
50 | 93 | 3.03.10 | 6 | Peter Carstensen -01 | 800 meter • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 13:15 | |
51 | 77 | 10.59.60 | 2 | Kristian Carstensen -01 | 3000 meter • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 16:25 | |
52 | 84 | 3.86 | 9 | Magnus Elsted -01 | 4.00 | Længdespring • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 9:45 |
53 | 63 | 9.26 | 6 | Elliot O'Connor -00 | 9.27 | 60 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:45 |
54 | 87 | 9.79 | 7 | Mathias Kveiborg -00 | 9.72 | 60 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:45 |
55 | 61 | 9.48.38 | 4 | Christian Dirksen -99 | 10.02.12 | 3000 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 16:50 |
56 | 71 | 10.40.29 | 8 | Joachim Rønsholt -99 | 10.44.27 | 3000 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 16:50 |
57 | 102 | 10.39.84 | 7 | Theodor Larsen -99 | 10.34.21 | 3000 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 16:50 |
58 | 66 | 2.90 | 3 | Emil Ipsen -99 | 2.95 | Stangspring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 11:10 |
59 | 87 | 3.65 | 11 | Mathias Kveiborg -00 | 4.14 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:10 |
60 | 81 | 7.44 | 2 | Lukas Bredo -97 | 7.49 | 60 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 11:15 |
61 | 72 | 7.58 | 2 | Johan K. Thomsen -97 | 7.58 | 60 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 11:15 |
62 | 81 | 7.25 | 1 | Lukas Bredo -97 | 7.44 | 60 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 15:40 |
63 | 88 | 2.40.29 | 9 | Mathias Matz -98 | 2.31.41 | 800 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 13:30 |
64 | 68 | 2.12.86 | 6 | Frederik Pfieffer -98 | 2.08.82 | 800 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 13:30 |
65 | 82 | 2.07.83 | 2 | Lukas Jensen -97 | 2.06.73 | 800 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 13:30 |
66 | 94 | DNS | Rasmus Friis -97 | 800 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 13:30 | ||
67 | 65 | DNS | Emil H. Christensen -95 | 4.40 | Stangspring • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 14:20 |