DMU inde • Spar Nord Arena • Skive
7-8 mar., 2015
Arrangør: Skive AM
Aarhus 1900
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 512 | NQ | Iris Trollehave -01 | 29.57 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:20 | ||
2 | 515 | NQ | Siv Hester -01 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:20 | |||
3 | 521 | NQ | Martha Thestrup Andersen -00 | 29.49 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:20 | ||
4 | 510 | PB | 2.27.47 | 8 | Anna Mosby Nielsen -01 | 2.29.84 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 17:55 |
5 | 514 | DNS | Mathilde Brüchle Kodal -01 | 2.36.23 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 17:55 | ||
6 | 520 | 2.29.83 | 9 | Laura Astrup -00 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 17:55 | ||
7 | 514 | DNS | Mathilde Brüchle Kodal -01 | 11.51.72 | 3000 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:00 | ||
8 | 513 | PB | 12.49.59 | 11 | Laura Havgaard -01 | 13.05.90 | 3000 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:00 |
9 | 514 | DNS | Mathilde Brüchle Kodal -01 | 11.22 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:15 | ||
10 | 514 | DNS | Mathilde Brüchle Kodal -01 | 9.04 | Trespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 16:35 | ||
11 | 509 | PB | 9.34 | 8 | Amalie Holmark Andersen -01 | 9.10 | Trespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 16:35 |
12 | 522 | 8.32 | 10 | Tine Nielsen -00 | 7.89 | Trespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 16:35 | |
13 | 509 | PB | 8.21 | 16 | Amalie Holmark Andersen -01 | 8.19 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:40 |
14 | 521 | 7.06 | 18 | Martha Thestrup Andersen -00 | 7.38 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:40 | |
15 | 531 | DNS | Julie Meyer -98 | 26.44 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 16:10 | ||
16 | 532 | 2.40.97 | 10 | Marie Halkjær Dupont -98 | 2.37.30 | 800 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 18:10 | |
17 | 523 | 2.26.83 | 4 | Cornelia Slej -99 | 2.24.13 | 800 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 18:10 | |
18 | 528 | 10.76 | 5 | Therese R. Johansen -99 | 10.44 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 10:00 | |
19 | 526 | 9.33 | 1 | Mai Stæhr Rødtnes -99 | 9.07 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 10:00 | |
20 | 525 | 9.21 | 1 | Liv Stæhr Rødtnes -99 | 8.99 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 10:00 | |
21 | 523 | 10.19 | 3 | Cornelia Slej -99 | 10.11 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 10:00 | |
22 | 529 | 9.77 | 3 | Caroline Graversgaard Joh -98 | 9.76 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 10:00 | |
23 | 526 | 9.14 | 2 | Mai Stæhr Rødtnes -99 | 9.33 | 60 meter hæk • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 11:15 | |
24 | 525 | 9.02 | 1 | Liv Stæhr Rødtnes -99 | 9.21 | 60 meter hæk • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 11:15 | |
25 | 529 | 9.91 | 7 | Caroline Graversgaard Joh -98 | 9.77 | 60 meter hæk • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 11:15 | |
26 | 533 | 8.93 | 6 | Thea Nielsen -98 | 9.44 | Trespring • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 11:25 | |
27 | 535 | 28.40 | 7 | Jasmin Esfahani -97 | 200 meter • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 16:50 | ||
28 | 536 | =PB | 1.64 | 2 | Agnes Skovgaard -96 | 1.63 | Højdespring • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 15:00 |
29 | 535 | NM | Jasmin Esfahani -97 | 1.37 | Højdespring • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 15:00 | ||
30 | 540 | 25.03 | 1 | Mette Graversgaard -95 | 25.41 | 200 meter • Finale | Piger 20-22 år | Lørdag kl. 17:25 | |
31 | 537 | 25.58 | 2 | Anna Thestrup Andersen -95 | 25.33 | 200 meter • Finale | Piger 20-22 år | Lørdag kl. 17:25 | |
32 | 539 | 2.11.44 | 1 | Joseffa Keidser -95 | 2.10.06 | 800 meter • Finale | Piger 20-22 år | Lørdag kl. 18:35 | |
33 | 540 | 8.77 | 1 | Mette Graversgaard -95 | 8.77 | 60 meter hæk • Finale | Piger 20-22 år | Lørdag kl. 12:00 | |
34 | 542 | DQ | Mathilde Dikema -94 | 9.87 | 60 meter hæk • Finale | Piger 20-22 år | Lørdag kl. 12:00 | ||
35 | 542 | 1.70 | 2 | Mathilde Dikema -94 | 1.67 | Højdespring • Finale | Piger 20-22 år | Lørdag kl. 15:00 | |
36 | 543 | AR | 12.92 | 1 | Janne Nielsen -93 | 13.14 | Trespring • Finale | Piger 20-22 år | Lørdag kl. 12:45 |
37 | 542 | 11.24 | 2 | Mathilde Dikema -94 | 11.22 | Kuglestød • Finale | Piger 20-22 år | Lørdag kl. 17:05 | |
38 | 541 | 12.22 | 1 | Sofie Albrechtsen -95 | Kuglestød • Finale | Piger 20-22 år | Lørdag kl. 17:05 | ||
39 | 544 | 26.45 | 7 | Tais Leicht Kjær -01 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 15:45 | ||
40 | 483 | 27.00 | 11 | Kasper Hørmann -01 | 27.06 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 15:45 | |
41 | 482 | 28.76 | 14 | Jonatan Eilertsen -01 | 28.21 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 15:45 | |
42 | 544 | PB | 2.24.82 | 10 | Tais Leicht Kjær -01 | 2.34.19 | 800 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 18:45 |
43 | 483 | 9.84 | 3 | Kasper Hørmann -01 | 9.91 | 60 meter hæk • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:35 | |
44 | 482 | 10.36 | 4 | Jonatan Eilertsen -01 | 10.05 | 60 meter hæk • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:35 | |
45 | 481 | 10.00 | 3 | Anton Bisgaard -01 | 10.07 | 60 meter hæk • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:35 | |
46 | 483 | 10.25 | 8 | Kasper Hørmann -01 | 9.84 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 11:40 | |
47 | 482 | 10.15 | 7 | Jonatan Eilertsen -01 | 10.36 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 11:40 | |
48 | 481 | 9.83 | 5 | Anton Bisgaard -01 | 10.00 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 11:40 | |
49 | 485 | PB | 10.09 | 6 | William Korsgaard -01 | 9.87 | Trespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 18:10 |
50 | 481 | PB | 10.76 | 5 | Anton Bisgaard -01 | 10.51 | Trespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 18:10 |
51 | 492 | 22.34 | 1 | Simon Hansen -98 | 22.33 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 16:35 | |
52 | 489 | 24.84 | 10 | Jacob Klysner -98 | 24.48 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 16:35 | |
53 | 493 | 22.63 | 2 | Steffen Knudsen -98 | 22.57 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 16:35 | |
54 | 488 | DNS | Esben Poulsen -98 | 23.38 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 16:35 | ||
55 | 486 | PB | 2.03.20 | 2 | Magnus Nyman Hall -99 | 2.03.54 | 800 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 19:00 |
56 | 487 | 2.10.44 | 6 | Sander Kragelund Christen -99 | 2.07.59 | 800 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 19:00 | |
57 | 491 | PB | 10.28.03 | 10 | Rasmus Lorenzen -98 | 11.06.81 | 3000 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 14:15 |
58 | 494 | PB | 13.11 | 2 | Tòrur Mortensen -98 | 13.08 | Trespring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 15:20 |
59 | 498 | DNS | Casper Henningsen -96 | 23.77 | 200 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 17:05 | ||
60 | 499 | DNS | Emil Søndergaard -96 | 23.12 | 200 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 17:05 | ||
61 | 501 | 2.18.65 | 6 | Jonas Winther -96 | 800 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 19:15 | ||
62 | 496 | 2.13.93 | 5 | Kasper Korsgaard Nielsen -97 | 2.08.13 | 800 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 19:15 | |
63 | 495 | 9.34.59 | 4 | Casper Giversen -97 | 9.28.49 | 3000 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 14:45 | |
64 | 503 | PB | 3.60 | 4 | Kristopher Torp -96 | 3.40 | Stangspring • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 13:00 |
65 | 500 | 14.37 | 1 | Jonas Kløjgård Jensen -96 | Trespring • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 13:50 | ||
66 | 545 | DNS | Frederik Peschardt -95 | 22.59 | 200 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 17:40 | ||
67 | 506 | 8.59 | 2 | Oliver Ryborg Kjeldsen -95 | 8.58 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 12:35 | |
68 | 506 | 3.80 | 3 | Oliver Ryborg Kjeldsen -95 | 3.75 | Stangspring • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 13:00 | |
69 | 504 | 13.99 | 3 | Dennis Mägi -95 | Trespring • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 13:50 |