Tårnby Games • Tårnby Stadion • Tårnby
5-6 maj, 2018
Arrangør: Amager AC
Amager AC
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 77 | 11.27 | 3 | Sandra Ghatei -07 | 60 meter • Indl. | Piger 11 år | Lørdag kl. 14:20 | |
2 | 14 | 10.79 | 4 | Anna Nova K Andersen -07 | 11.30 | 60 meter • Indl. | Piger 11 år | Lørdag kl. 14:20 |
3 | 31 | 9.96 | 1 | Estha Færch -07 | 10.44 | 60 meter • Indl. | Piger 11 år | Lørdag kl. 14:20 |
4 | 62 | 10.47 | 3 | Naia Eleonora Hansen -07 | 11.34 | 60 meter • Indl. | Piger 11 år | Lørdag kl. 14:20 |
5 | 42 | 10.55 | 3 | Johanne Marie Lilleøre -08 | 60 meter • Indl. | Piger 11 år | Lørdag kl. 14:20 | |
6 | 56 | 11.22 | 5 | Lærke Glæsel -08 | 60 meter • Indl. | Piger 11 år | Lørdag kl. 14:20 | |
7 | 83 | 1.27.64 | 15 | Siri Nissen Thyrsted -08 | 1.29.91 | 400 meter • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 16:10 |
8 | 63 | DNS | Naja Rosendahl Kammann -08 | 400 meter • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 16:10 | ||
9 | 62 | DNS | Naia Eleonora Hansen -07 | 400 meter • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 16:10 | ||
10 | 42 | 1.22.41 | 10 | Johanne Marie Lilleøre -08 | 400 meter • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 16:10 | |
11 | 82 | DNS | Silke Marie Bach Madsen -08 | 1.33.41 | 400 meter • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 16:10 | |
12 | 50 | 13.82 | 3 | Line Svare -08 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 11 år | Lørdag kl. 12:10 | |
13 | 42 | 15.25 | 6 | Johanne Marie Lilleøre -08 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 11 år | Lørdag kl. 12:10 | |
14 | 56 | 14.04 | 5 | Lærke Glæsel -08 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 11 år | Lørdag kl. 12:10 | |
15 | 50 | 13.92 | 7 | Line Svare -08 | 13.82 | 60 meter hæk • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 14:05 |
16 | 56 | 14.14 | 8 | Lærke Glæsel -08 | 14.04 | 60 meter hæk • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 14:05 |
17 | 83 | 2.88 (w:+0.0) | 30 | Siri Nissen Thyrsted -08 | 2.84 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 13:10 |
18 | 77 | 2.84 (w:+0.2) | 33 | Sandra Ghatei -07 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 13:10 | |
19 | 14 | 2.95 (w:+0.0) | 28 | Anna Nova K Andersen -07 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 13:10 | |
20 | 31 | 3.73 (w:+0.0) | 6 | Estha Færch -07 | 3.22 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 13:10 |
21 | 62 | 3.30 (w:+0.0) | 19 | Naia Eleonora Hansen -07 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 13:10 | |
22 | 50 | 3.32 (w:+0.0) | 18 | Line Svare -08 | 3.26 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 13:10 |
23 | 42 | 3.15 (w:-0.1) | 23 | Johanne Marie Lilleøre -08 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 13:10 | |
24 | 56 | 2.79 (w:+0.0) | 34 | Lærke Glæsel -08 | 2.69 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 13:10 |
25 | 77 | 4.76 | 9 | Sandra Ghatei -07 | Kuglestød • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 15:20 | |
26 | 14 | 4.68 | 11 | Anna Nova K Andersen -07 | 4.64 | Kuglestød • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 15:20 |
27 | 82 | DNS | Silke Marie Bach Madsen -08 | 5.60 | Kuglestød • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 15:20 | |
28 | 56 | 4.22 | 12 | Lærke Glæsel -08 | 2.41 | Kuglestød • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 15:20 |
29 | 95 | 12.35 | 3 | Vilma T Petersen -05 | 12.63 | 80 meter • Indl. | Piger 13 år | Lørdag kl. 13:05 |
30 | 49 | 11.72 | 3 | Laura-Jo Buchard -05 | 12.14 | 80 meter • Indl. | Piger 13 år | Lørdag kl. 13:05 |
31 | 80 | 11.93 | 3 | Selin Ruzhdi Shukri -06 | 80 meter • Indl. | Piger 13 år | Lørdag kl. 13:05 | |
32 | 13 | 1.57.88 | 7 | Anna Bjaaland Andersen -06 | 2.00.64 | 600 meter • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 16:45 |
33 | 8 | 2.07.35 | 10 | Ada Nissen Thyrsted -06 | 2.09.00 | 600 meter • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 16:45 |
34 | 15 | 1.48.05 | 4 | Annabelle Viple -05 | 1.51.01 | 600 meter • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 16:45 |
35 | 95 | 12.49 | 3 | Vilma T Petersen -05 | 13.25 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 13 år | Lørdag kl. 12:25 |
36 | 8 | 12.30 | 3 | Ada Nissen Thyrsted -06 | 13.00 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 13 år | Lørdag kl. 12:25 |
37 | 80 | 12.36 | 4 | Selin Ruzhdi Shukri -06 | 12.57 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 13 år | Lørdag kl. 12:25 |
38 | 15 | 10.92 | 1 | Annabelle Viple -05 | 11.19 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 13 år | Lørdag kl. 12:25 |
39 | 95 | 12.65 | 5 | Vilma T Petersen -05 | 12.49 | 60 meter hæk • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 14:20 |
40 | 8 | 12.27 | 4 | Ada Nissen Thyrsted -06 | 12.30 | 60 meter hæk • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 14:20 |
41 | 80 | 12.76 | 6 | Selin Ruzhdi Shukri -06 | 12.36 | 60 meter hæk • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 14:20 |
42 | 15 | 11.03 | 1 | Annabelle Viple -05 | 10.92 | 60 meter hæk • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 14:20 |
43 | 49 | 4.00 (w:+0.0) | 15 | Laura-Jo Buchard -05 | 3.75 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 14:20 |
44 | 21 | 4.05 (w:+1.0) | 13 | Caroline Jørgensen -05 | 4.20 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 14:20 |
45 | 8 | 4.22 (w:+0.7) | 10 | Ada Nissen Thyrsted -06 | 4.18 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 14:20 |
46 | 80 | 3.77 (w:+0.3) | 21 | Selin Ruzhdi Shukri -06 | 4.24 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 14:20 |
47 | 15 | 4.10 (w:+0.6) | 12 | Annabelle Viple -05 | 3.95 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 14:20 |
48 | 13 | 12.20 | 9 | Anna Bjaaland Andersen -06 | 12.58 | Diskoskast • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 13:30 |
49 | 41 | 15.44 | 5 | Isabel Møller -03 | 100 meter • Indl. | Piger 15 år | Lørdag kl. 12:30 | |
50 | 51 | 14.26 | 3 | Liva Løvland Lindgren -03 | 14.30 | 100 meter • Indl. | Piger 15 år | Lørdag kl. 12:30 |
51 | 92 | 2.44.54 | 11 | Vera Schjerup Thomsen -03 | 2.47.31 | 800 meter • Finale | Piger 15 år | Lørdag kl. 17:15 |
52 | 51 | 1.41 | 2 | Liva Løvland Lindgren -03 | 1.41 | Højdespring • Finale | Piger 15 år | Lørdag kl. 12:00 |
53 | 41 | 17.19 | 9 | Isabel Møller -03 | Spydkast • Finale | Piger 15 år | Lørdag kl. 14:20 | |
54 | 75 | 18.47 | 2 | Regitze Friis -02 | 100 meter hæk • Finale | Piger 17 år | Lørdag kl. 13:10 | |
55 | 75 | 19.15 | 3 | Regitze Friis -02 | 22.10 | Diskoskast • Finale | Piger 17 år | Lørdag kl. 14:35 |
56 | 70 | 10.09 | 4 | Oscar Frimann -07 | 10.32 | 60 meter • Indl. | Drenge 11 år | Lørdag kl. 13:55 |
57 | 20 | 8.95 | 1 | Carl Bäckström Nielsen -07 | 8.83 | 60 meter • Indl. | Drenge 11 år | Lørdag kl. 13:55 |
58 | 17 | 10.03 | 3 | August Cudrio Thomsen -08 | 9.69 | 60 meter • Indl. | Drenge 11 år | Lørdag kl. 13:55 |
59 | 20 | 8.94 | 3 | Carl Bäckström Nielsen -07 | 8.95 | 60 meter • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 15:15 |
60 | 20 | 1.06.47 | 1 | Carl Bäckström Nielsen -07 | 1.09.97 | 400 meter • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 16:25 |
61 | 17 | 1.18.14 | 10 | August Cudrio Thomsen -08 | 1.15.28 | 400 meter • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 16:25 |
62 | 89 | 14.18 | 7 | Tristan Trzecieski -07 | 60 meter hæk • Indl. | Drenge 11 år | Lørdag kl. 12:00 | |
63 | 57 | 12.39 | 1 | Mads Varnike Schiff -07 | 12.73 | 60 meter hæk • Indl. | Drenge 11 år | Lørdag kl. 12:00 |
64 | 57 | 12.31 | 1 | Mads Varnike Schiff -07 | 12.39 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 14:10 |
65 | 55 | 2.75 (w:-1.1) | 29 | Lucas Zwicki -08 | 2.91 | Længdespring • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 12:20 |
66 | 20 | DNS | Carl Bäckström Nielsen -07 | 4.56 | Længdespring • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 12:20 | |
67 | 17 | 3.62 (w:+0.0) | 12 | August Cudrio Thomsen -08 | 3.92 | Længdespring • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 12:20 |
68 | 57 | 3.66 (w:+0.0) | 11 | Mads Varnike Schiff -07 | 3.95 | Længdespring • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 12:20 |
69 | 89 | 5.46 | 19 | Tristan Trzecieski -07 | Kuglestød • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 14:30 | |
70 | 55 | 5.21 | 20 | Lucas Zwicki -08 | 5.43 | Kuglestød • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 14:30 |
71 | 57 | 6.72 | 7 | Mads Varnike Schiff -07 | 7.27 | Kuglestød • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 14:30 |
72 | 60 | 13.21 | 5 | Marcus Kock -06 | 80 meter • Indl. | Drenge 13 år | Lørdag kl. 13:30 | |
73 | 69 | 12.05 | 3 | Oliver Larsen -05 | 12.04 | 80 meter • Indl. | Drenge 13 år | Lørdag kl. 13:30 |
74 | 16 | DNS | Anton Malkov -06 | 80 meter • Indl. | Drenge 13 år | Lørdag kl. 13:30 | ||
75 | 22 | 2.01.92 | 18 | Daniel Lund -06 | 2.07.20 | 600 meter • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 16:55 |
76 | 22 | 17.27 | 4 | Daniel Lund -06 | 12.23 | 80 meter hæk • Indl. | Drenge 13 år | Lørdag kl. 12:40 |
77 | 16 | DNS | Anton Malkov -06 | 80 meter hæk • Indl. | Drenge 13 år | Lørdag kl. 12:40 | ||
78 | 60 | 2.70 (w:+0.0) | 32 | Marcus Kock -06 | 2.86 | Længdespring • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 15:40 |
79 | 69 | 3.98 (w:+0.9) | 19 | Oliver Larsen -05 | 4.34 | Længdespring • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 15:40 |
80 | 22 | 3.92 (w:+0.0) | 24 | Daniel Lund -06 | 3.86 | Længdespring • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 15:40 |
81 | 16 | DNS | Anton Malkov -06 | 3.73 | Længdespring • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 15:40 | |
82 | 43 | 14.10 | 4 | Jonas Binderup -03 | 100 meter • Indl. | Drenge 15 år | Lørdag kl. 12:50 | |
83 | 65 | 12.46 | 1 | Nikolai Andersen -04 | 100 meter • Indl. | Drenge 15 år | Lørdag kl. 12:50 | |
84 | 58 | 12.50 | 2 | Magnus Ravn Herche -03 | 12.81 | 100 meter • Indl. | Drenge 15 år | Lørdag kl. 12:50 |
85 | 65 | 12.68 | 5 | Nikolai Andersen -04 | 12.46 | 100 meter • Finale | Drenge 15 år | Lørdag kl. 15:20 |
86 | 58 | 12.57 | 2 | Magnus Ravn Herche -03 | 12.50 | 100 meter • Finale | Drenge 15 år | Lørdag kl. 15:20 |
87 | 38 | DNS | Gustav Bjaaland Andersen -04 | 2.20.55 | 800 meter • Finale | Drenge 15 år | Lørdag kl. 17:30 | |
88 | 93 | 14.55 | 1 | Viktor Bech Petersen -03 | 15.55 | 100 meter hæk • Finale | Drenge 15 år | Lørdag kl. 13:20 |
89 | 79 | 1.64 | 1 | Sebastian Monneret -03 | 1.67 | Højdespring • Finale | Drenge 15 år | Lørdag kl. 13:25 |
90 | 58 | 1.50 | 4 | Magnus Ravn Herche -03 | Højdespring • Finale | Drenge 15 år | Lørdag kl. 13:25 | |
91 | 93 | 1.61 | 2 | Viktor Bech Petersen -03 | Højdespring • Finale | Drenge 15 år | Lørdag kl. 13:25 | |
92 | 93 | DNS | Viktor Bech Petersen -03 | 27.31 | Diskoskast • Finale | Drenge 15 år | Lørdag kl. 15:30 | |
93 | 79 | 33.11 | 6 | Sebastian Monneret -03 | 30.07 | Spydkast • Finale | Drenge 15 år | Lørdag kl. 12:00 |
94 | 43 | 19.11 | 14 | Jonas Binderup -03 | Spydkast • Finale | Drenge 15 år | Lørdag kl. 12:00 | |
95 | 58 | 22.99 | 13 | Magnus Ravn Herche -03 | 26.87 | Spydkast • Finale | Drenge 15 år | Lørdag kl. 12:00 |
96 | 93 | 37.49 | 3 | Viktor Bech Petersen -03 | 35.72 | Spydkast • Finale | Drenge 15 år | Lørdag kl. 12:00 |
97 | 66 | 13.59 | 6 | Noa Bak-Pedersen -96 | 13.05 | 100 meter • Indl. | Mænd senior | Lørdag kl. 15:05 |
98 | 87 | 29.78 | 1 | Thomas Brinch -62 | Diskoskast • Finale | Mænd 55-59 år | Lørdag kl. 16:15 | |
99 | 87 | 33.57 | 1 | Thomas Brinch -62 | Spydkast • Finale | Mænd 55-59 år | Lørdag kl. 17:15 |