DMU • Hvidovre Stadion • Hvidovre
22-23 aug., 2015
Arrangør: Hvidovre AM
Aalborg AM
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 619 | 12.60 | 1 | Mathilde Pritzel Nielsen -00 | 12.70 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:05 | |
2 | 619 | 12.62 | 1 | Mathilde Pritzel Nielsen -00 | 12.60 | 100 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 17:15 | |
3 | 614 | 13.44 | 5 | Liv V. Kaupang -95 | 100 meter • Indl. | Piger 20-22 år | Lørdag kl. 15:45 | ||
4 | 595 | PB | 12.60 | 3 | Caroline Elkjær -95 | 12.79 | 100 meter • Indl. | Piger 20-22 år | Lørdag kl. 15:45 |
5 | 595 | PB | 12.67 | 5 | Caroline Elkjær -95 | 12.60 | 100 meter • Finale | Piger 20-22 år | Lørdag kl. 17:50 |
6 | 596 | 11.56 | 1 | Daniel Andersen -01 | 11.78 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 14:25 | |
7 | 596 | 11.73 | 3 | Daniel Andersen -01 | 11.56 | 100 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 17:20 | |
8 | 626 | DNS | Zakariya Dhamac -99 | 100 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 15:00 | |||
9 | 624 | 11.93 | 5 | Sebastian Sund Frandsen -98 | 11.91 | 100 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 15:00 | |
10 | 602 | PB | 11.72 | 4 | Jacob Aagaard Jensen -97 | 12.00 | 100 meter • Indl. | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 15:30 |
11 | 609 | PB | 44.17 | 5 | Karoline Winther Mortense -00 | 45.65 | 300 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 18:10 |
12 | 621 | PB | 41.68 | 2 | Nathalie Richter -00 | 42.76 | 300 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 18:10 |
13 | 607 | 45.62 | 12 | Julie Kalstrup Schultz -00 | 45.17 | 300 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 18:10 | |
14 | 598 | 40.99 | 1 | Freja Wærness -00 | 39.93 | 300 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 18:10 | |
15 | 596 | PB | 37.79 | 1 | Daniel Andersen -01 | 38.33 | 300 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 18:25 |
16 | 592 | 40.05 | 8 | Adreas Rebstrup -00 | 39.78 | 300 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 18:25 | |
17 | 618 | 1.06.83 | 10 | Mathilde Pedersen -99 | 400 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 18:40 | ||
18 | 612 | 59.48 | 2 | Line Kalstrup Schulz -96 | 400 meter • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 19:00 | ||
19 | 614 | 1.01.06 | 4 | Liv V. Kaupang -95 | 59.97 | 400 meter • Finale | Piger 20-22 år | Lørdag kl. 19:15 | |
20 | 608 | PB | 50.62 | 1 | Karl-Gustav Brockdorff -99 | 51.70 | 400 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 18:50 |
21 | 617 | 49.76 | 1 | Martin Johansen -95 | 48.90 | 400 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 19:20 | |
22 | 613 | 5.20.25 | 12 | Liv L. Nielsen -01 | 5.19.29 | 1500 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:30 | |
23 | 593 | PB | 5.27.70 | 13 | Andrea Holm Nielsen -00 | 5.31.15 | 1500 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:30 |
24 | 601 | 4.49.32 | 3 | Ida Jørgensen -01 | 4.58.40 | 1500 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:30 | |
25 | 612 | 4.21.91 | 1 | Line Kalstrup Schulz -96 | 4.14.66 | 1500 meter • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 13:50 | |
26 | 623 | PB | 4.13.58 | 2 | Oliver Bjørslev -00 | 4.17.66 | 1500 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:20 |
27 | 622 | 4.22.56 | 7 | Noel Mono -98 | 4.13.12 | 1500 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 13:10 | |
28 | 605 | 4.24.31 | 11 | Johannes Würtz -95 | 4.11.11 | 1500 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 12:50 | |
29 | 600 | 47.91 | 2 | Henriette Schnack -00 | 300 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 | ||
30 | 607 | 50.64 | 5 | Julie Kalstrup Schultz -00 | 51.11 | 300 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 | |
31 | 617 | PB | 52.73 | 2 | Martin Johansen -95 | 53.02 | 400 meter hæk • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 11:10 |
32 | 597 | 1.44 | 9 | Freja Krogh -01 | 1.47 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 17:20 | |
33 | 610 | 1.41 | 10 | Katrine Holgaard -01 | 1.41 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 17:20 | |
34 | 624 | =PB | 3.40 | 4 | Sebastian Sund Frandsen -98 | 3.40 | Stangspring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 11:10 |
35 | 603 | 3.60 | 5 | Jakob Holt Jensen -97 | Stangspring • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 13:40 | ||
36 | 602 | =PB | 4.20 | 3 | Jacob Aagaard Jensen -97 | 4.20 | Stangspring • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 13:40 |
37 | 594 | 9.08 | 10 | Anne Andersen -01 | 9.15 | Trespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:30 | |
38 | 609 | 9.28 | 8 | Karoline Winther Mortense -00 | Trespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:30 | ||
39 | 599 | 9.54 | 4 | Helene Nyby -99 | 10.05 | Trespring • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 12:00 | |
40 | 625 | 9.92 | 6 | Thomas S. Larsen -01 | 10.39 | Trespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 16:55 | |
41 | 620 | 12.44 | 2 | Matthias Kikkenborg -97 | 12.49 | Trespring • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 14:00 | |
42 | 615 | 12.36 | 3 | Magnus Ugilt -97 | 12.84 | Trespring • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 14:00 | |
43 | 604 | 12.86 | 1 | Jakob Plaschke -96 | 13.24 | Trespring • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 14:00 | |
44 | 625 | 24.60 | 5 | Thomas S. Larsen -01 | 17.09 | Hammerkast • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 15:30 | |
45 | 616 | 33.28 | 4 | Maria Thorndal Thomsen -00 | 32.20 | Spydkast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:25 | |
46 | 600 | 27.06 | 6 | Henriette Schnack -00 | 30.88 | Spydkast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:25 | |
47 | 603 | 39.43 | 6 | Jakob Holt Jensen -97 | Spydkast • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 11:20 | ||
48 | 602 | NM | Jacob Aagaard Jensen -97 | Spydkast • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 11:20 | |||
49 | 591 | 56.73 | 11 | Aalborg AM 2.hold | 4 x 100 meter stafet • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:45 | ||
50 | 590 | 50.87 | 2 | Aalborg AM 1.hold | 4 x 100 meter stafet • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:45 |