ØST ungdom • Ballerup atletikstadion • Ballerup
22-23 jun., 2013
Arrangør: Ballerup AK
Glostrup IC
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 161 | 13.93 | 4 | Alberte G. Juul-Olsen -99 | 14.23 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:30 |
2 | 161 | 13.72 | 4 | Alberte G. Juul-Olsen -99 | 13.93 | 100 meter • Semi | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:15 |
3 | 161 | 14.04 | 7 | Alberte G. Juul-Olsen -99 | 13.72 | 100 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:45 |
4 | 163 | 14.78 | 5 | Carl Debes Johansen -98 | 14.30 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:50 |
5 | 163 | 14.74 | 17 | Carl Debes Johansen -98 | Spydkast • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:00 | |
6 | 164 | DNS | Cassandra Rønn -99 | 15.90 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:30 | |
7 | 164 | DNS | Cassandra Rønn -99 | 80 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:10 | ||
8 | 164 | 14.18 | 6 | Cassandra Rønn -99 | Hammerkast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:20 | |
9 | 165 | DNS | Glostrup IC | 4 x 100 meter stafet • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 17:55 | ||
10 | 166 | 10.74 | 4 | Jens Vitved Bruhn -02 | 60 meter • Indl. | Drenge 11 år | Lørdag kl. 12:10 | |
11 | 166 | 5.00 | 6 | Jens Vitved Bruhn -02 | Kuglestød • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 15:25 | |
12 | 167 | 14.44 | 4 | Mads Halkjær Gudmandsen -99 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:50 | |
13 | 167 | 44.64 | 7 | Mads Halkjær Gudmandsen -99 | 43.78 | 300 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 17:10 |
14 | 168 | 32.01 | 6 | Nicoline Sørensen -01 | 33.34 | 200 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 13:45 |
15 | 168 | 2.01.03 | 7 | Nicoline Sørensen -01 | 600 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 16:40 | |
16 | 169 | 1.30 | 15 | Nikoline Spang Thomsen -99 | 1.30 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:50 |
17 | 170 | 29.81 | 3 | Simon Bergquist -01 | 31.93 | 200 meter • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 13:25 |
18 | 170 | DNS | Simon Bergquist -01 | 80 meter hæk • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 10:20 | ||
19 | 170 | 4.38 | 2 | Simon Bergquist -01 | 4.62 | Længdespring • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 13:50 |
20 | 171 | DNS | Thea Jensen -99 | 14.29 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:30 | |
21 | 171 | DNS | Thea Jensen -99 | 39.89 | Hammerkast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:20 | |
22 | 171 | DNS | Thea Jensen -99 | 28.05 | Spydkast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:40 | |
23 | 173 | 13.13 | 7 | Victor Peréz Tidmand -98 | 12.88 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:50 |
24 | 173 | 41.97 | 4 | Victor Peréz Tidmand -98 | 43.54 | 300 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 17:10 |
25 | 174 | DNS | William Debes Johansen -00 | 80 meter hæk • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 10:25 | ||
26 | 174 | DNS | William Debes Johansen -00 | 3.77 | Længdespring • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 14:55 |