ØST ungdom • Ballerup atletikstadion • Ballerup
22-23 jun., 2013
Arrangør: Ballerup AK
Ballerup AK
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 70 | 9.26 | 2 | Cecilie Gedsø Færge -03 | 9.69 | 60 meter • Indl. | Piger 10 år | Lørdag kl. 11:50 |
2 | 89 | 10.54 | 5 | Laura H. Olsen -03 | 10.87 | 60 meter • Indl. | Piger 10 år | Lørdag kl. 11:50 |
3 | 100 | 10.50 | 4 | Majken Lützen -03 | 60 meter • Indl. | Piger 10 år | Lørdag kl. 11:50 | |
4 | 101 | 10.61 | 6 | Maria Harmen-Kofoed -03 | 60 meter • Indl. | Piger 10 år | Lørdag kl. 11:50 | |
5 | 112 | 10.33 | 5 | Sarah Vrijbergen -03 | 60 meter • Indl. | Piger 10 år | Lørdag kl. 11:50 | |
6 | 70 | 9.63 | 4 | Cecilie Gedsø Færge -03 | 9.26 | 60 meter • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 14:20 |
7 | 112 | 10.59 | 8 | Sarah Vrijbergen -03 | 10.33 | 60 meter • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 14:20 |
8 | 70 | 1.10 | 2 | Cecilie Gedsø Færge -03 | Højdespring • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 10:00 | |
9 | 113 | 6.72 | 3 | Sofie Amalie Ranners -03 | Kuglestød • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 12:00 | |
10 | 87 | 9.47 | 2 | Klara Skriver Loessl -02 | 9.51 | 60 meter • Indl. | Piger 11 år | Lørdag kl. 12:00 |
11 | 110 | 10.03 | 5 | Rebecca N. Spiegelhauer -02 | 10.04 | 60 meter • Indl. | Piger 11 år | Lørdag kl. 12:00 |
12 | 87 | 9.29 | 2 | Klara Skriver Loessl -02 | 9.47 | 60 meter • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 14:25 |
13 | 110 | 1.21.69 | 10 | Rebecca N. Spiegelhauer -02 | 1.29.86 | 400 meter • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 15:55 |
14 | 80 | 1.15.39 | 8 | Helena B. Matz -02 | 1.16.85 | 400 meter • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 15:55 |
15 | 87 | 1.10 | 5 | Klara Skriver Loessl -02 | Højdespring • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 10:50 | |
16 | 80 | 4.69 | 12 | Helena B. Matz -02 | Kuglestød • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 13:10 | |
17 | 85 | 33.56 | 8 | Josefine Rasander -01 | 33.06 | 200 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 13:45 |
18 | 66 | 1.57.73 | 5 | Astrid Carlsen Risager -01 | 1.54.00 | 600 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 16:40 |
19 | 90 | 1.59.20 | 6 | Laura Witt -01 | 2.02.00 | 600 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 16:40 |
20 | 92 | 2.04.07 | 9 | Line Sloth Nielsen -01 | 600 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 16:40 | |
21 | 63 | 24.77 | 3 | Amalie Pfeiffer -01 | 20.65 | Diskoskast • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 16:20 |
22 | 83 | DNS | Iben S. Tønnesen -00 | 3.20 | 200 meter • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 13:55 | |
23 | 114 | 2.00.29 | 3 | Sofie Christensen -00 | 1.55.49 | 600 meter • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 16:40 |
24 | 83 | 3.77 | 17 | Iben S. Tønnesen -00 | 3.85 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 11:40 |
25 | 111 | 15.98 | 6 | Rebecca Nielsen -00 | 17.67 | Diskoskast • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 17:00 |
26 | 93 | DNS | Louise L. Møller -00 | Diskoskast • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 17:00 | ||
27 | 119 | 20.57 | 4 | Victoria S. Jørgensen -00 | 17.55 | Diskoskast • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 17:00 |
28 | 111 | 22.91 | 3 | Rebecca Nielsen -00 | 23.92 | Hammerkast • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 12:40 |
29 | 81 | 14.29 | 5 | Helena H. Olesen -99 | 1.40 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:30 |
30 | 79 | 13.61 | 3 | Frederikke Mortensen -98 | 13.31 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:30 |
31 | 81 | 14.72 | 8 | Helena H. Olesen -99 | 14.29 | 100 meter • Semi | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:15 |
32 | 79 | 14.12 | 6 | Frederikke Mortensen -98 | 13.61 | 100 meter • Semi | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:15 |
33 | 67 | 14.95 | 8 | Astrid H. Le Fevre -99 | 14.72 | 80 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:10 |
34 | 81 | 1.35 | 12 | Helena H. Olesen -99 | 1.40 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:50 |
35 | 67 | 1.38 | 9 | Astrid H. Le Fevre -99 | 1.45 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:50 |
36 | 68 | 55.91 | 4 | Ballerup AK | 4 x 100 meter stafet • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 17:55 | |
37 | 71 | 8.76 | 2 | Cecillia S. Jørgensen -97 | 9.33 | Trespring • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 16:15 |
38 | 86 | DNS | Julius Sloth -03 | 9.59 | 60 meter • Indl. | Drenge 10 år | Lørdag kl. 12:15 | |
39 | 107 | 10.13 | 5 | Oscar Riis -03 | 10.24 | 60 meter • Indl. | Drenge 10 år | Lørdag kl. 12:15 |
40 | 74 | 9.86 | 3 | Emil Boesen -03 | 9.79 | 60 meter • Indl. | Drenge 10 år | Lørdag kl. 12:15 |
41 | 74 | 9.48 | 3 | Emil Boesen -03 | 9.86 | 60 meter • Finale | Drenge 10 år | Lørdag kl. 14:30 |
42 | 86 | DNS | Julius Sloth -03 | 1.18.20 | 400 meter • Finale | Drenge 10 år | Lørdag kl. 16:05 | |
43 | 107 | 1.16.31 | 8 | Oscar Riis -03 | 1.17.00 | 400 meter • Finale | Drenge 10 år | Lørdag kl. 16:05 |
44 | 74 | 1.16.27 | 7 | Emil Boesen -03 | 400 meter • Finale | Drenge 10 år | Lørdag kl. 16:05 | |
45 | 64 | 9.76 | 1 | Andreas S. Pedersen -02 | 60 meter • Indl. | Drenge 11 år | Lørdag kl. 12:10 | |
46 | 64 | DNS | Andreas S. Pedersen -02 | 9.76 | 60 meter • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 14:35 | |
47 | 117 | DNS | Thor Jørgensen -02 | 400 meter • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 16:10 | ||
48 | 108 | 2.05.64 | 6 | Peter Brammer Carstensen -01 | 600 meter • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 16:50 | |
49 | 88 | 1.52.46 | 2 | Kristian Brammer Carstens -01 | 1.58.60 | 600 meter • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 16:50 |
50 | 99 | 3.85 | 7 | Magnus Elsted -01 | Længdespring • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 13:50 | |
51 | 103 | 5.42.33 | 6 | Mathias Matz -98 | 5.28.69 | 1500 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 17:30 |
52 | 115 | 11.32 | 2 | Stefan Lehnert -99 | 11.55 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 14:15 |
53 | 98 | 8.93 | 8 | Magnus Bessing -98 | 8.37 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 14:15 |
54 | 109 | 9.15 | 6 | Rasmus Jensen -99 | 9.19 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 14:15 |
55 | 115 | 35.55 | 3 | Stefan Lehnert -99 | 37.73 | Hammerkast • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 11:20 |
56 | 109 | 33.48 | 4 | Rasmus Jensen -99 | 34.07 | Hammerkast • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 11:20 |
57 | 76 | 34.52 | 6 | Emil Ipsen -99 | 33.53 | Spydkast • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:00 |
58 | 97 | 24.52 | 14 | Mads Hauxner -99 | 23.72 | Spydkast • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:00 |
59 | 84 | 11.92 | 1 | Johan K. Thomsen -97 | 11.74 | 100 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 13:00 |
60 | 73 | DNS | Christoffer Olsen -96 | 12.30 | 100 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 13:00 | |
61 | 94 | DNS | Lukas Bredo -97 | 11.61 | 100 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 13:00 | |
62 | 84 | 11.94 | 4 | Johan K. Thomsen -97 | 11.92 | 100 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 14:46 |
63 | 77 | 12.42 | 4 | Frederik Carlsson -97 | 12.82 | Kuglestød • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 16:15 |
64 | 65 | DNS | Asger Slipsager -96 | 43.43 | Spydkast • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 14:15 | |
65 | 73 | 46.50 | 3 | Christoffer Olsen -96 | 49.73 | Spydkast • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 14:15 |
66 | 68 | DNS | Ballerup AK | 4 x 100 meter stafet • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 18:10 | ||
67 | 75 | 4.00 | 1 | Emil H. Christensen -95 | 4.40 | Stangspring • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 10:00 |
68 | 106 | 3.90 | 2 | Oscar Abelgren -94 | 4.10 | Stangspring • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 10:00 |