ØST ungdom • Ballerup atletikstadion • Ballerup
22-23 jun., 2013
Arrangør: Ballerup AK
Amager AC
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 4 | 11.14 | 6 | Beate Rasmussen -03 | 11.46 | 60 meter • Indl. | Piger 10 år | Lørdag kl. 11:50 |
2 | 4 | 1.25.69 | 6 | Beate Rasmussen -03 | 8.06 | 400 meter • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 15:50 |
3 | 4 | 5.91 | 5 | Beate Rasmussen -03 | Kuglestød • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 12:00 | |
4 | 3 | 9.88 | 3 | Anna Enevoldsen -02 | 9.75 | 60 meter • Indl. | Piger 11 år | Lørdag kl. 12:00 |
5 | 10 | 9.58 | 1 | Esther Arce -02 | 9.44 | 60 meter • Indl. | Piger 11 år | Lørdag kl. 12:00 |
6 | 13 | 9.65 | 2 | Helena Ring -02 | 9.38 | 60 meter • Indl. | Piger 11 år | Lørdag kl. 12:00 |
7 | 10 | 9.45 | 6 | Esther Arce -02 | 9.58 | 60 meter • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 14:25 |
8 | 13 | 9.55 | 7 | Helena Ring -02 | 9.65 | 60 meter • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 14:25 |
9 | 3 | 1.11.31 | 3 | Anna Enevoldsen -02 | 400 meter • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 15:55 | |
10 | 13 | 1.08.38 | 1 | Helena Ring -02 | 400 meter • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 15:55 | |
11 | 10 | 1.22 | 2 | Esther Arce -02 | 1.25 | Højdespring • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 10:50 |
12 | 3 | 5.75 | 8 | Anna Enevoldsen -02 | 5.31 | Kuglestød • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 13:10 |
13 | 13 | 8.19 | 1 | Helena Ring -02 | 8.01 | Kuglestød • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 13:10 |
14 | 27 | 15.32 | 4 | Rebekka Andersen -01 | 13.68 | Diskoskast • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 16:20 |
15 | 27 | 13.03 | 1 | Rebekka Andersen -01 | Hammerkast • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 12:40 | |
16 | 12 | DNS | Frida Viple -00 | 30.86 | 200 meter • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 13:55 | |
17 | 12 | DNS | Frida Viple -00 | 0.44 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 11:40 | |
18 | 26 | 3.71 | 20 | Rebecca Bellingan -00 | 4.07 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 11:40 |
19 | 19 | 14.54 | 6 | Julie Rafn -99 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:30 | |
20 | 9 | 44.37 | 7 | Emilie Fiala -99 | 300 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 17:00 | |
21 | 9 | DNS | Emilie Fiala -99 | 10.26 | 80 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:10 | |
22 | 19 | 1.35 | 12 | Julie Rafn -99 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:50 | |
23 | 7 | DNS | Ditte Troest -96 | 400 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 16:25 | ||
24 | 29 | DNS | Sandra B Christensen -95 | 1.77 | Højdespring • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 12:10 | |
25 | 17 | 9.82 | 4 | Johan Christian Holst -03 | 9.76 | 60 meter • Indl. | Drenge 10 år | Lørdag kl. 12:15 |
26 | 32 | 9.41 | 2 | Sebastian Monneret -03 | 60 meter • Indl. | Drenge 10 år | Lørdag kl. 12:15 | |
27 | 17 | 9.59 | 5 | Johan Christian Holst -03 | 9.82 | 60 meter • Finale | Drenge 10 år | Lørdag kl. 14:30 |
28 | 32 | 9.31 | 2 | Sebastian Monneret -03 | 9.41 | 60 meter • Finale | Drenge 10 år | Lørdag kl. 14:30 |
29 | 17 | 1.11.40 | 3 | Johan Christian Holst -03 | 400 meter • Finale | Drenge 10 år | Lørdag kl. 16:05 | |
30 | 32 | 1.10.18 | 2 | Sebastian Monneret -03 | 400 meter • Finale | Drenge 10 år | Lørdag kl. 16:05 | |
31 | 32 | 1.15 | 2 | Sebastian Monneret -03 | 1.15 | Højdespring • Finale | Drenge 10 år | Lørdag kl. 13:15 |
32 | 32 | 7.22 | 2 | Sebastian Monneret -03 | 7.73 | Kuglestød • Finale | Drenge 10 år | Lørdag kl. 15:00 |
33 | 31 | 30.49 | 4 | Sebastian Larsen -01 | 31.18 | 200 meter • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 13:25 |
34 | 31 | 4.56 | 1 | Sebastian Larsen -01 | 4.47 | Længdespring • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 13:50 |
35 | 31 | 22.23 | 3 | Sebastian Larsen -01 | Diskoskast • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 10:00 | |
36 | 8 | 30.71 | 6 | Emil Enevoldsen -00 | 30.79 | 200 meter • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 13:35 |
37 | 8 | 1.46.67 | 4 | Emil Enevoldsen -00 | 2.01.95 | 600 meter • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 16:50 |
38 | 18 | 1.42.20 | 1 | Jonathan Mogensen -00 | 1.48.90 | 600 meter • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 16:50 |
39 | 15 | 3.77 | 12 | Jacob Rasmussen -00 | 0.41 | Længdespring • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 14:55 |
40 | 15 | 17.56 | 5 | Jacob Rasmussen -00 | 16.64 | Diskoskast • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 10:30 |
41 | 25 | DNS | Peter Rasmussen -98 | 13.11 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:50 | |
42 | 38 | 14.01 | 3 | Villads Clausen -98 | 14.12 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:50 |
43 | 22 | DNS | Mads Flindt -99 | 13.48 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:50 | |
44 | 37 | 39.13 | 1 | Victor Thomsen -99 | 40.33 | 300 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 17:10 |
45 | 37 | DNS | Victor Thomsen -99 | 4.33.32 | 1500 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 17:30 | |
46 | 11 | 4.38.53 | 2 | Frederik Mogensen -98 | 1500 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 17:30 | |
47 | 38 | 17.19 | 6 | Villads Clausen -98 | 17.92 | 100 meter hæk • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:50 |
48 | 6 | 12.76 | 1 | Casper Jørgensen -99 | 12.96 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 14:15 |
49 | 6 | 36.63 | 2 | Casper Jørgensen -99 | 34.43 | Hammerkast • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 11:20 |
50 | 6 | 38.46 | 2 | Casper Jørgensen -99 | 39.37 | Spydkast • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:00 |
51 | 2 | DNS | Amager AC | 4 x 100 meter stafet • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 18:10 | ||
52 | 24 | 11.97 | 2 | Nikolaj Bahrt -96 | 11.68 | 100 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 13:00 |
53 | 16 | DQ | Jakob Fedder -97 | 12.99 | 100 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 13:00 | |
54 | 24 | 12.00 | 5 | Nikolaj Bahrt -96 | 11.97 | 100 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 14:46 |
55 | 16 | 55.63 | 4 | Jakob Fedder -97 | 56.07 | 400 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 16:20 |
56 | 35 | DNS | Thor Friis Skifte -97 | 4.37.26 | 1500 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 17:40 | |
57 | 20 | 4.00 | 2 | Kristian Kolbye -96 | 3.92 | Stangspring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 10:00 |
58 | 20 | 34.88 | 4 | Kristian Kolbye -96 | 37.74 | Hammerkast • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 15:15 |
59 | 23 | 14.08 | 1 | Mikkel Jørgensen -95 | 14.61 | Kuglestød • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 16:15 |
60 | 23 | 35.74 | 1 | Mikkel Jørgensen -95 | 40.22 | Hammerkast • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 15:15 |
61 | 23 | 47.48 | 1 | Mikkel Jørgensen -95 | 48.82 | Spydkast • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 14:15 |