ØST ungdom • Østerbro Stadion • København
17-18 jun., 2017
Arrangør: Sparta
Helsingør IF
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 194 | NT | Isabel Nissen -06 | 60 meter • Indl. | Piger 11 år | Lørdag kl. 11:45 | |||
2 | 186 | 13.99 | 6 | Caroline Køhler Andersen -03 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:00 | ||
3 | DNS | Helsingør IF | 4 x 100 meter stafet • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 17:10 | ||||
4 | 183 | DNS | Laura Valentin Jensen -01 | 100 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 12:15 | |||
5 | 181 | DNS | Naja Vinther -00 | 12.99 | 100 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 12:15 | ||
6 | 182 | DNS | Astrid Lykke -00 | 100 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 12:15 | |||
7 | 177 | 13.77 | 5 | Sara Bleibach Olsen -01 | 100 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 12:15 | ||
8 | 177 | 13.75 | 8 | Sara Bleibach Olsen -01 | 13.77 | 100 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 13:15 | |
9 | 185 | 1.06.45 | 7 | Veronica Landler Janning -01 | 400 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 14:45 | ||
10 | 187 | DNS | Frida Uhrskov -01 | 1500 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 16:10 | |||
11 | 192 | NT | Emilie Florin -01 | 100 meter hæk • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 10:35 | |||
12 | 177 | 1.60 | 1 | Sara Bleibach Olsen -01 | Højdespring • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 14:20 | ||
13 | DNS | Helsingør IF | 4 x 100 meter stafet • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 17:25 | ||||
14 | 188 | DNS | Natascha Juulsgaard Claus -99 | 1500 meter • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 16:10 | |||
15 | 175 | PB | 3.11 | 1 | Julius Haansbæk Mortensen -05 | Stangspring • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 11:15 | |
16 | 175 | PB | 4.76 (w:-1.7) | 1 | Julius Haansbæk Mortensen -05 | Længdespring • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 12:40 | |
17 | 176 | PB | 22.65 | 3 | Carl Haansbæk Mortensen -05 | Diskoskast • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 15:05 | |
18 | 176 | 16.53 | 3 | Carl Haansbæk Mortensen -05 | Hammerkast • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 13:10 | ||
19 | 172 | 28.89 | 7 | Nikolai christensen -04 | 29.42 | 200 meter • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 14:10 | |
20 | 172 | PB | 35.36 | 1 | Nikolai christensen -04 | Diskoskast • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 15:05 | |
21 | 172 | 34.72 | 1 | Nikolai christensen -04 | Hammerkast • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 13:10 | ||
22 | 193 | NT | Otto Tamborg Hegner -02 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:20 | |||
23 | 179 | 12.47 | 3 | Asger Sigfusson -02 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:20 | ||
24 | 191 | 12.91 | 5 | Oskar Løwenstein -02 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:20 | ||
25 | 179 | PB | 39.91 | 5 | Asger Sigfusson -02 | 300 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 15:35 | |
26 | 178 | 4.53.20 | 14 | Jeppe Haghfelt -03 | 1500 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 15:55 | ||
27 | 190 | 10.72 | 9 | Oskar Løwenstein -02 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 14:20 | ||
28 | 189 | NM | Oskar Løwenstein -02 | Hammerkast • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 11:30 |