ØST ungdom • Østerbro Stadion • København
17-18 jun., 2017
Arrangør: Sparta
Ballerup AK
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 552 | 29.56 | 3 | Stine B Tindbæk -05 | 29.80 | 200 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 13:50 | |
2 | 122 | 29.89 | 5 | Filippa Roug -05 | 31.07 | 200 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 13:50 | |
3 | 101 | 30.20 | 6 | Ashley Gnanogoh -05 | 29.69 | 200 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 13:50 | |
4 | 141 | 2.06.29 | 6 | Maya Shabtai Hai -05 | 2.12.61 | 600 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 15:10 | |
5 | 122 | 2.01.54 | 4 | Filippa Roug -05 | 1.58.05 | 600 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 15:10 | |
6 | 146 | 3.56 (w:-1.7) | 15 | Lærke Elgaard Larsen -05 | 3.49 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 11:05 | |
7 | 552 | 4.63 (w:-0.5) | 3 | Stine B Tindbæk -05 | 4.38 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 11:05 | |
8 | 101 | PB | 4.74 (w:+0.9) | 2 | Ashley Gnanogoh -05 | 4.45 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 11:05 |
9 | 110 | 29.79 | 8 | Ida Marie Andresen -04 | 200 meter • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 13:55 | ||
10 | 105 | PB | 27.49 | 2 | Nanna Grubert -04 | 28.31 | 200 meter • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 13:55 |
11 | 102 | PB | 27.25 | 1 | Caroline Vammen -04 | 28.25 | 200 meter • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 13:55 |
12 | 105 | PB | 5.06 (w:+0.6) | 3 | Nanna Grubert -04 | 4.79 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 10:20 |
13 | 102 | PB | 5.06 (w:+0.2) | 2 | Caroline Vammen -04 | 5.00 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 10:20 |
14 | 112 | PB | 13.26 | 3 | Cecilie Gedsø Færge -03 | 13.44 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:00 |
15 | 139 | DNS | Nikoline D. Lund -03 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:00 | |||
16 | 111 | PB | 12.87 | 1 | Klara Skriver Loessl -02 | 12.96 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:00 |
17 | 113 | PB | 14.79 | 8 | Sophie Brønnum-Carlsen -03 | 15.22 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:00 |
18 | 108 | 15.38 | 8 | Ella Kreisby-Pedersen -03 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:00 | ||
19 | 140 | 13.36 | 4 | Selma Bertram -03 | 13.80 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:00 | |
20 | 109 | PB | 14.22 | 6 | Marie Kaare Nordstrøm -03 | 14.44 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:00 |
21 | 104 | DNS | Mylisa Kerwhen -03 | 15.46 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:00 | ||
22 | 112 | PB | 13.10 | 3 | Cecilie Gedsø Færge -03 | 13.26 | 100 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:10 |
23 | 111 | PB | 12.89 | 2 | Klara Skriver Loessl -02 | 12.87 | 100 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:10 |
24 | 140 | 44.49 | 2 | Selma Bertram -03 | 47.33 | 300 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:30 | |
25 | 150 | 5.08.67 | 4 | Caroline Rødgaard-Jessen -02 | 5.07.93 | 1500 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:45 | |
26 | 134 | 5.02.03 | 2 | Alma Søttrup -03 | 4.58.72 | 1500 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:45 | |
27 | 126 | 8.21.19 | 5 | Mathilde Grønlund Rasmuss -03 | 2000 meter forh. • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 16:30 | ||
28 | 138 | DNS | Cecilie Spangsberg Christ -03 | 16.46 | 80 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:25 | ||
29 | 111 | PB | 12.42 | 2 | Klara Skriver Loessl -02 | 12.46 | 80 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:25 |
30 | 111 | PB | 12.23 | 3 | Klara Skriver Loessl -02 | 12.42 | 80 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:05 |
31 | 116 | 32.34 | 2 | Rebecca Spiegelhauer -02 | 34.69 | Hammerkast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 | |
32 | 542 | 29.22 | 5 | Ida k. Jensen -02 | 28.81 | Hammerkast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 | |
33 | 57.25 | 2 | Ballerup AK | 4 x 100 meter stafet • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 17:10 | |||
34 | 136 | 13.29 | 4 | Ida L. Jespersen -00 | 13.37 | 100 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 12:15 | |
35 | 136 | 13.20 | 4 | Ida L. Jespersen -00 | 13.29 | 100 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 13:15 | |
36 | 136 | PB | 1.57 | 3 | Ida L. Jespersen -00 | 1.50 | Højdespring • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 14:20 |
37 | 133 | 11.97 | 2 | Amalie Pfeiffer -01 | 12.10 | Kuglestød • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 15:15 | |
38 | 127 | 8.27 | 6 | Mette Marie Jensen -01 | 8.04 | Kuglestød • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 15:15 | |
39 | 145 | 9.54 | 5 | Rebecca Nielsen -00 | 8.23 | Kuglestød • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 15:15 | |
40 | 127 | 33.18 | 4 | Mette Marie Jensen -01 | 32.06 | Hammerkast • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 10:40 | |
41 | 145 | 37.70 | 2 | Rebecca Nielsen -00 | 35.58 | Hammerkast • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 10:40 | |
42 | 133 | 35.49 | 1 | Amalie Pfeiffer -01 | 31.98 | Spydkast • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 11:00 | |
43 | 123 | 13.24 | 2 | Frederikke Mortensen -98 | 13.41 | 100 meter • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 13:25 | |
44 | 128 | 4.44.17 | 1 | Mia Leerbeck Van Wagenen -99 | 4.50.39 | 1500 meter • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 16:10 | |
45 | 124 | 5.14.17 | 2 | Kamilla Kajbæk -99 | 5.16.06 | 1500 meter • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 16:10 | |
46 | 121 | 1.37 | 1 | August Skytte Christensen -07 | 1.33 | Højdespring • Finale | Drenge 10 år | Lørdag kl. 11:45 | |
47 | 149 | 30.36 | 5 | Andreas Bossow Hinrichsen -05 | 32.77 | 200 meter • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 14:05 | |
48 | 149 | 4.42 (w:+0.8) | 4 | Andreas Bossow Hinrichsen -05 | 4.52 | Længdespring • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 12:40 | |
49 | 103 | PB | 32.91 | 9 | Tobias Zorning -04 | 33.92 | 200 meter • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 14:10 |
50 | 106 | PB | 5.21 (w:-0.8) | 4 | Rasmus Hvorup Jensen -04 | 4.83 | Længdespring • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 12:40 |
51 | 103 | PB | 4.12 (w:+1.3) | 11 | Tobias Zorning -04 | 4.06 | Længdespring • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 12:40 |
52 | 106 | PB | 22.83 | 2 | Rasmus Hvorup Jensen -04 | 18.69 | Diskoskast • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 15:05 |
53 | 132 | PB | 4.17.06 | 2 | Rasmus Baltzersen -02 | 1500 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 15:55 | |
54 | 143 | 12.18 | 6 | Mathias B. Rasmussen -02 | 11.59 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 14:20 | |
55 | 142 | 13.03 | 4 | Robin Tirkov -02 | 12.94 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 14:20 | |
56 | 143 | 42.22 | 3 | Mathias B. Rasmussen -02 | 44.44 | Hammerkast • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 11:30 | |
57 | 143 | DNS | Mathias B. Rasmussen -02 | 32.61 | Spydkast • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:00 | ||
58 | 142 | 43.91 | 3 | Robin Tirkov -02 | 41.55 | Spydkast • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:00 | |
59 | 115 | 12.84 | 6 | Oliver Lumholdt -01 | 12.76 | 100 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 12:30 | |
60 | 114 | 11.86 | 3 | Magnus Elsted -01 | 12.22 | 100 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 12:30 | |
61 | 114 | PB | 12.03 | 6 | Magnus Elsted -01 | 11.86 | 100 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 13:20 |
62 | 114 | PB | 54.35 | 4 | Magnus Elsted -01 | 55.03 | 400 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 14:52 |
63 | 135 | PB | 5.08.35 | 6 | David Romney Lauridsen -01 | 1500 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 16:20 | |
64 | 125 | 4.41.66 | 5 | Kristian Brammer Carstens -01 | 4.38.58 | 1500 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 16:20 | |
65 | 115 | PB | 2.70 | 3 | Oliver Lumholdt -01 | 2.50 | Stangspring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 13:30 |
66 | 144 | 12.88 | 2 | Mathias P. Kveiborg -00 | 12.96 | Kuglestød • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 16:10 | |
67 | 144 | 59.01 | 1 | Mathias P. Kveiborg -00 | 59.70 | Hammerkast • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 11:30 | |
68 | 144 | 50.00 | 3 | Mathias P. Kveiborg -00 | 44.19 | Spydkast • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 13:55 | |
69 | 137 | DNS | Joachim Rønsholt -99 | 4.09.03 | 1500 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 16:20 | ||
70 | 129 | 12.08 | 3 | Rasmus Jensen -99 | 11.98 | Kuglestød • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 16:10 | |
71 | 129 | 51.73 | 2 | Rasmus Jensen -99 | 51.98 | Hammerkast • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 11:30 | |
72 | 148 | 51.26 | 3 | Stefan Lehnert -99 | 53.36 | Hammerkast • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 11:30 |