ØST ungdom • Østerbro Stadion • København
17-18 jun., 2017
Arrangør: Sparta
Frederiksberg IF
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 35 | 9.24 | 2 | Greta Keisala -06 | 9.20 | 60 meter • Indl. | Piger 11 år | Lørdag kl. 11:45 | |
2 | 35 | PB | 9.11 | 3 | Greta Keisala -06 | 9.24 | 60 meter • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 12:55 |
3 | 35 | PB | 1.07.71 | 1 | Greta Keisala -06 | 1.15.00 | 400 meter • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 14:25 |
4 | 42 | DNS | Mathilde Meedom Kløv -06 | 1.16.44 | 400 meter • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 14:25 | ||
5 | 42 | PB | 1.22 | 2 | Mathilde Meedom Kløv -06 | 1.13 | Højdespring • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 10:00 |
6 | 42 | PB | 6.97 | 4 | Mathilde Meedom Kløv -06 | 6.44 | Kuglestød • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 11:00 |
7 | 38 | 12.58 | 2 | Johanna C.B. Jessen -05 | 12.40 | 60 meter hæk • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 10:00 | |
8 | 45 | DNS | Ellen Vering Therkelsen -05 | 3.86 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 11:05 | ||
9 | 30 | 4.01 (w:-1.8) | 10 | Amalie Lippert -05 | 4.02 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 11:05 | |
10 | 99 | 4.13 (w:-0.5) | 8 | Johanna C.B. Jessen -05 | 4.20 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 11:05 | |
11 | 37 | DNS | Ingeborg Falck -04 | 28.79 | 200 meter • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 13:55 | ||
12 | 37 | 10.35 | 1 | Ingeborg Falck -04 | 10.17 | 60 meter hæk • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 10:05 | |
13 | 39 | PB | 11.35 | 4 | Kathrine Holst Hahn -04 | 12.59 | 60 meter hæk • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 10:05 |
14 | 39 | PB | 1.90 | 2 | Kathrine Holst Hahn -04 | 1.50 | Stangspring • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 11:15 |
15 | 37 | PB | 5.12 (w:+1.0) | 1 | Ingeborg Falck -04 | 5.05 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 10:20 |
16 | 26 | PB | 13.77 | 6 | Maja Antvorskov -02 | 13.78 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:00 |
17 | 29 | DNS | Amalie Boeck -03 | 5.03.00 | 1500 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:45 | ||
18 | 26 | PB | 1.44 | 5 | Maja Antvorskov -02 | 1.41 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:20 |
19 | 40 | 13.32 | 3 | Laura Haslund-Christensen -01 | 13.05 | 100 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 12:15 | |
20 | 40 | 13.47 | 7 | Laura Haslund-Christensen -01 | 13.32 | 100 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 13:15 | |
21 | 40 | 1.01.71 | 3 | Laura Haslund-Christensen -01 | 1.03.99 | 400 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 14:45 | |
22 | 31 | PB | 16.93 | 5 | Amalie Molander Pedersen -00 | 17.14 | 100 meter hæk • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 10:35 |
23 | 31 | 11.60 | 1 | Amalie Molander Pedersen -00 | 11.68 | Trespring • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 14:10 | |
24 | 31 | 33.06 | 3 | Amalie Molander Pedersen -00 | Spydkast • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 11:00 | ||
25 | 44 | 8.79 | 2 | Villads Fredsted Andersen -06 | 9.04 | 60 meter • Indl. | Drenge 11 år | Lørdag kl. 11:35 | |
26 | 34 | 10.06 | 5 | Frederik Dahl Larsen -06 | 60 meter • Indl. | Drenge 11 år | Lørdag kl. 11:35 | ||
27 | 44 | 8.71 | 1 | Villads Fredsted Andersen -06 | 8.79 | 60 meter • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 13:05 | |
28 | 44 | PB | 1.08.05 | 1 | Villads Fredsted Andersen -06 | 4.37.00 | 400 meter • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 14:30 |
29 | 34 | DNS | Frederik Dahl Larsen -06 | 1.20.00 | 400 meter • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 14:30 | ||
30 | 34 | 1.00 | 6 | Frederik Dahl Larsen -06 | 1.16 | Højdespring • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 11:45 | |
31 | 36 | PB | 1.37 | 2 | Gustav Striboldt Lind -06 | 1.25 | Højdespring • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 11:45 |
32 | 34 | PB | 7.64 | 4 | Frederik Dahl Larsen -06 | 7.42 | Kuglestød • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 13:20 |
33 | 32 | 2.00.97 | 4 | David Holst Hahn -04 | 600 meter • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 15:15 | ||
34 | 28 | =PB | 12.42 | 3 | Alfred Dahl Larsen -02 | 12.42 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:20 |
35 | 27 | 12.36 | 2 | Adam Smitt Vanges -02 | 12.35 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:20 | |
36 | 553 | 12.36 | 3 | Mgnus Askov-Hansen -03 | 12.27 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:20 | |
37 | 43 | 13.40 | 4 | Oliver Fabricius Thomsen -03 | 13.36 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:20 | |
38 | 28 | 12.25 | 7 | Alfred Dahl Larsen -02 | 12.42 | 100 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:30 | |
39 | 27 | 12.38 | 8 | Adam Smitt Vanges -02 | 12.36 | 100 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:30 | |
40 | 553 | 12.12 | 5 | Mgnus Askov-Hansen -03 | 12.36 | 100 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:30 | |
41 | 27 | PB | 40.18 | 6 | Adam Smitt Vanges -02 | 40.62 | 300 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 15:35 |
42 | 28 | PB | 14.90 | 2 | Alfred Dahl Larsen -02 | 15.18 | 100 meter hæk • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:30 |
43 | 28 | PB | 11.48 | 7 | Alfred Dahl Larsen -02 | 11.10 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 14:20 |