ØST ungdom • Østerbro Stadion • København
17-18 jun., 2017
Arrangør: Sparta
Holte Atletik
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 5 | PB | 1.15.55 | 2 | Filippa Hytholm Alex Petersen -07 | 1.18.01 | 400 meter • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 14:20 |
2 | 5 | PB | 1.22 | 1 | Filippa Hytholm Alex Petersen -07 | 1.10 | Højdespring • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 10:00 |
3 | 18 | PB | 29.01 | 2 | Nora Grønnegaard Fischer -05 | 30.19 | 200 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 13:50 |
4 | 18 | 1.55.97 | 2 | Nora Grønnegaard Fischer -05 | 1.53.81 | 600 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 15:10 | |
5 | 22 | 12.65 | 3 | Thea Lei Hansgaard -05 | 11.76 | 60 meter hæk • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 10:00 | |
6 | 22 | =PB | 4.42 (w:+0.1) | 5 | Thea Lei Hansgaard -05 | 4.42 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 11:05 |
7 | 20 | PB | 46.47 | 5 | Silja Tøttrup Sørensen -03 | 46.81 | 300 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:30 |
8 | 2 | 5.09.93 | 5 | Asta Lunde Larsen -03 | 1500 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:45 | ||
9 | 20 | PB | 20.08 | 7 | Silja Tøttrup Sørensen -03 | 16.50 | Hammerkast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 |
10 | 4 | 5.14.78 | 3 | Caroline Amalie Jensen -99 | 5.16.00 | 1500 meter • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 16:10 | |
11 | 15 | DNS | Laura Wrisberg Kæstel -98 | 17.60 | 100 meter hæk • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 10:40 | ||
12 | 24 | 1.69 | 2 | Tina Bischoff Gellinn -98 | 1.72 | Højdespring • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 14:20 | |
13 | 15 | DNS | Laura Wrisberg Kæstel -98 | 1.60 | Højdespring • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 14:20 | ||
14 | 13 | 1.15.56 | 4 | Kasper Mørch -06 | 1.12.00 | 400 meter • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 14:30 | |
15 | 9 | DNS | Inuk Lipski Torsheim -05 | 200 meter • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 14:05 | |||
16 | 7 | 27.83 | 2 | Gustav Stetkaer Bohr -05 | 200 meter • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 14:05 | ||
17 | 9 | DNS | Inuk Lipski Torsheim -05 | 600 meter • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 15:20 | |||
18 | 7 | 1.47.13 | 4 | Gustav Stetkaer Bohr -05 | 600 meter • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 15:20 | ||
19 | 3 | 5.27 (w:+3.9) | 2 | Benjamin Leth Rosenkilde -04 | 5.10 | Længdespring • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 12:40 | |
20 | 14 | 11.98 | 1 | Kevin Rasmussen -02 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:20 | ||
21 | 14 | 11.89 | 2 | Kevin Rasmussen -02 | 11.98 | 100 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:30 | |
22 | 19 | 4.47.71 | 12 | Pelle Thomas Carlsen Mohr -03 | 5.00.00 | 1500 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 15:55 | |
23 | 550 | DNS | Christian Pilehave -01 | 400 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 14:52 | |||
24 | 16 | 54.26 | 3 | Mads Mørch -01 | 400 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 14:52 | ||
25 | 25 | PB | 55.61 | 1 | Vitus Lei Hansgaard -01 | 52.32 | Spydkast • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 13:55 |