Copenhagen Open • Hvidovre Stadion • Hvidovre
9-10 jun., 2018
Arrangør: Hvidovre AM
Holte Atletik
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 208 | DNS | Jeppe Stetkaer Bohr -07 | 60 Metres • Indl. | Boys 11 years | Lørdag kl. 12:15 | |||
2 | 207 | PB | 10.81 | 1 | Inuk Lipski Torsheim -05 | 10.88 | 80 Metres • Indl. | Boys 13 years | Lørdag kl. 11:15 |
3 | 216 | 11.16 | 2 | Sebastian Glyb -05 | 80 Metres • Indl. | Boys 13 years | Lørdag kl. 11:15 | ||
4 | 212 | 12.04 | 4 | Laurits Strøyer Andersen -05 | 80 Metres • Indl. | Boys 13 years | Lørdag kl. 11:15 | ||
5 | 205 | PB | 10.69 | 1 | Gustav Stetkær Bohr -05 | 10.74 | 80 Metres • Indl. | Boys 13 years | Lørdag kl. 11:15 |
6 | 207 | 10.59 | 2 | Inuk Lipski Torsheim -05 | 10.81 | 80 Metres • Finale | Boys 13 years | Lørdag kl. 12:45 | |
7 | 216 | 10.88 | 4 | Sebastian Glyb -05 | 11.16 | 80 Metres • Finale | Boys 13 years | Lørdag kl. 12:45 | |
8 | 212 | 11.70 | 7 | Laurits Strøyer Andersen -05 | 12.04 | 80 Metres • Finale | Boys 13 years | Lørdag kl. 12:45 | |
9 | 205 | 10.50 | 1 | Gustav Stetkær Bohr -05 | 10.69 | 80 Metres • Finale | Boys 13 years | Lørdag kl. 12:45 | |
10 | 209 | 14.44 | 6 | Johanne Vilsen -04 | 100 Metres • Indl. | Girls 15 years | Lørdag kl. 10:15 | ||
11 | 209 | 14.07 | 5 | Johanne Vilsen -04 | 14.44 | 100 Metres • Finale | Girls 15 years | Lørdag kl. 12:00 | |
12 | 207 | 26.94 | 2 | Inuk Lipski Torsheim -05 | 200 Metres • Finale | Boys 13 years | Lørdag kl. 15:50 | ||
13 | 212 | 29.61 | 4 | Laurits Strøyer Andersen -05 | 200 Metres • Finale | Boys 13 years | Lørdag kl. 15:50 | ||
14 | 205 | PB | 26.53 | 1 | Gustav Stetkær Bohr -05 | 27.04 | 200 Metres • Finale | Boys 13 years | Lørdag kl. 15:50 |
15 | 214 | 53.35 | 1 | Mads Mørch -01 | 52.80 | 400 Metres • Finale | Boys 17 years | Lørdag kl. 18:00 | |
16 | 211 | PB | 1.51.43 | 10 | Kasper Mørch -06 | 1.54.76 | 600 Metres • Finale | Boys 13 years | Lørdag kl. 16:50 |
17 | 207 | PB | 1.46.32 | 4 | Inuk Lipski Torsheim -05 | 1.46.60 | 600 Metres • Finale | Boys 13 years | Lørdag kl. 16:50 |
18 | 212 | 1.49.64 | 7 | Laurits Strøyer Andersen -05 | 600 Metres • Finale | Boys 13 years | Lørdag kl. 16:50 | ||
19 | 202 | 1.49.20 | 6 | Emil Strøyer Andersen -05 | 1.54.69 | 600 Metres • Finale | Boys 13 years | Lørdag kl. 16:50 | |
20 | 205 | 1.41.61 | 2 | Gustav Stetkær Bohr -05 | 1.40.09 | 600 Metres • Finale | Boys 13 years | Lørdag kl. 16:50 | |
21 | 206 | 2.37.25 | 7 | Ida Mørch -03 | 2.34.99 | 800 Metres • Finale | Girls 15 years | Lørdag kl. 18:15 | |
22 | 670 | 2.07.27 | 1 | Pelle Carlsen -03 | 800 Metres • Finale | Boys 15 years | Lørdag kl. 18:25 | ||
23 | 201 | PB | 5.11.72 | 2 | Caroline Amalie Jensen -99 | 5.35.54 | 1500 Metres • Finale | Women | Lørdag kl. 14:35 |
24 | 201 | 5.34.84 | 2 | Caroline Amalie Jensen -99 | 1 Mile • Finale | Women | Lørdag kl. 14:35 | ||
25 | 203 | 11.65 | 2 | Filippa Hytholm Alex Petersen -07 | 60 Metres Hurdles • Indl. | Girls 11 years | Lørdag kl. 10:10 | ||
26 | 203 | 12.05 | 4 | Filippa Hytholm Alex Petersen -07 | 11.65 | 60 Metres Hurdles • Finale | Girls 11 years | Lørdag kl. 11:20 | |
27 | 207 | PB | 14.78 | 2 | Inuk Lipski Torsheim -05 | 14.98 | 80 Metres Hurdles • Indl. | Boys 13 years | Lørdag kl. 10:35 |
28 | 216 | PB | 14.47 | 3 | Sebastian Glyb -05 | 15.53 | 80 Metres Hurdles • Indl. | Boys 13 years | Lørdag kl. 10:35 |
29 | 205 | PB | 13.57 | 1 | Gustav Stetkær Bohr -05 | 13.85 | 80 Metres Hurdles • Indl. | Boys 13 years | Lørdag kl. 10:35 |
30 | 207 | PB | 14.64 | 5 | Inuk Lipski Torsheim -05 | 14.78 | 80 Metres Hurdles • Finale | Boys 13 years | Lørdag kl. 11:40 |
31 | 216 | PB | 14.62 | 4 | Sebastian Glyb -05 | 14.47 | 80 Metres Hurdles • Finale | Boys 13 years | Lørdag kl. 11:40 |
32 | 205 | PB | 13.14 | 1 | Gustav Stetkær Bohr -05 | 13.57 | 80 Metres Hurdles • Finale | Boys 13 years | Lørdag kl. 11:40 |
33 | 203 | 1.28 | 1 | Filippa Hytholm Alex Petersen -07 | 1.31 | High Jump • Finale | Girls 11 years | Lørdag kl. 10:50 | |
34 | 217 | DNS | Smilla Hytholm Alex Petersen -04 | 1.38 | High Jump • Finale | Girls 15 years | Lørdag kl. 14:55 | ||
35 | 219 | 1.71 | 2 | Tina Bischoff Gellin -98 | 1.70 | High Jump • Finale | Women | Lørdag kl. 16:00 | |
36 | 218 | 3.42 | 4 | Thor Wiskum -02 | 3.55 | Pole Vault • Finale | Men | Lørdag kl. 17:00 | |
37 | 216 | PB | 4.47 (w:-0.6) | 3 | Sebastian Glyb -05 | 4.22 | Long Jump • Finale | Boys 13 years | Lørdag kl. 16:30 |
38 | 210 | 8.91 | 4 | Julie Rasmussen -06 | 10.39 | Shot Put • Finale | Girls 12 years | Lørdag kl. 13:00 | |
39 | 209 | 8.22 | 6 | Johanne Vilsen -04 | 8.89 | Shot Put • Finale | Girls 15 years | Lørdag kl. 17:50 | |
40 | 216 | PB | 26.01 | 8 | Sebastian Glyb -05 | 19.42 | Javelin Throw • Finale | Boys 13 years | Lørdag kl. 11:50 |
41 | 212 | PB | 22.56 | 12 | Laurits Strøyer Andersen -05 | 20.12 | Javelin Throw • Finale | Boys 13 years | Lørdag kl. 11:50 |
42 | 202 | 9.88 | 18 | Emil Strøyer Andersen -05 | Javelin Throw • Finale | Boys 13 years | Lørdag kl. 11:50 |