Copenhagen Open • Hvidovre Stadion • Hvidovre
9-10 jun., 2018
Arrangør: Hvidovre AM
Gentofte IK
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 139 | 9.77 | 5 | Amalie Hesthaven -08 | 10.22 | 60 Metres • Indl. | Girls 10 years | Lørdag kl. 12:05 |
2 | 139 | 9.82 | 8 | Amalie Hesthaven -08 | 9.77 | 60 Metres • Finale | Girls 10 years | Lørdag kl. 12:55 |
3 | 147 | 9.64 | 3 | Mathias Kent -08 | 9.40 | 60 Metres • Indl. | Boys 10 years | Lørdag kl. 12:25 |
4 | 147 | 9.44 | 4 | Mathias Kent -08 | 9.64 | 60 Metres • Finale | Boys 10 years | Lørdag kl. 13:00 |
5 | 150 | 12.25 | 2 | Aanya Pool -06 | 80 Metres • Indl. | Girls 12 years | Lørdag kl. 11:25 | |
6 | 150 | 11.79 | 2 | Aanya Pool -06 | 12.25 | 80 Metres • Finale | Girls 12 years | Lørdag kl. 12:30 |
7 | 146 | 11.29 | 1 | Gustav Brok -06 | 11.3 | 80 Metres • Indl. | Boys 12 years | Lørdag kl. 11:10 |
8 | 146 | 10.95 | 1 | Gustav Brok -06 | 11.29 | 80 Metres • Finale | Boys 12 years | Lørdag kl. 12:35 |
9 | 140 | 14.32 | 5 | Christian Mersebach -04 | 14.57 | 100 Metres • Indl. | Boys 15 years | Lørdag kl. 10:00 |
10 | 140 | DNS | Christian Mersebach -04 | 14.32 | 100 Metres • Finale | Boys 15 years | Lørdag kl. 10:55 | |
11 | 150 | 31.48 | 4 | Aanya Pool -06 | 200 Metres • Finale | Girls 12 years | Lørdag kl. 15:25 | |
12 | 142 | 32.01 | 11 | Elena Rossi -05 | 200 Metres • Finale | Girls 13 years | Lørdag kl. 15:40 | |
13 | 147 | 32.83 | 4 | Mathias Kent -08 | 200 Metres • Finale | Boys 10 years | Lørdag kl. 15:10 | |
14 | 148 | 29.45 | 4 | Noah Østergaard -06 | 200 Metres • Finale | Boys 12 years | Lørdag kl. 15:35 | |
15 | 138 | 29.71 | 6 | Albert Casselgreen -05 | 200 Metres • Finale | Boys 13 years | Lørdag kl. 15:50 | |
16 | 144 | 2.30.06 | 5 | Esther Kirkeby -04 | 2.27.17 | 800 Metres • Finale | Girls 15 years | Lørdag kl. 18:15 |
17 | 141 | 2.44.79 | 8 | Cilius Jørgensen -04 | 800 Metres • Finale | Boys 15 years | Lørdag kl. 18:25 | |
18 | 143 | 2.20.38 | 4 | Elias Kongsted Misander -02 | 2.32 | 800 Metres • Finale | Boys 17 years | Lørdag kl. 18:30 |
19 | 139 | 13.03 | 3 | Amalie Hesthaven -08 | 60 Metres Hurdles • Indl. | Girls 11 years | Lørdag kl. 10:10 | |
20 | 145 | 12.12 | 3 | Filippa B Clemmensen -07 | 12.16 | 60 Metres Hurdles • Indl. | Girls 11 years | Lørdag kl. 10:10 |
21 | 139 | 12.59 | 6 | Amalie Hesthaven -08 | 13.03 | 60 Metres Hurdles • Finale | Girls 11 years | Lørdag kl. 11:20 |
22 | 145 | 12.06 | 5 | Filippa B Clemmensen -07 | 12.12 | 60 Metres Hurdles • Finale | Girls 11 years | Lørdag kl. 11:20 |
23 | 147 | 3.35 (w:+0.0) | 11 | Mathias Kent -08 | 3.53 | Long Jump • Finale | Boys 10 years | Lørdag kl. 11:25 |
24 | 146 | 4.19 (w:+1.3) | 8 | Gustav Brok -06 | 4.10 | Long Jump • Finale | Boys 12 years | Lørdag kl. 12:45 |
25 | 148 | 4.39 (w:+1.9) | 5 | Noah Østergaard -06 | 4.30 | Long Jump • Finale | Boys 12 years | Lørdag kl. 12:45 |
26 | 138 | 3.92 (w:+0.8) | 9 | Albert Casselgreen -05 | 4.02 | Long Jump • Finale | Boys 13 years | Lørdag kl. 16:30 |
27 | 44.36 | 1 | Gentofte IK | 4 x 80 Metres Relay • Finale | Boys 13 years | Lørdag kl. 14:10 |