DMU inde • Spar Nord Arena • Skive
25-26 feb., 2017
Arrangør: Skive AM
Aarhus 1900
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 97 | 8.56 | 7 | Camilla Smith Riis -02 | 8.53 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 17:30 | |
2 | 88 | NQ | Klara Krustrup -03 | 8.68 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 17:30 | ||
3 | 91 | 8.14 | 1 | Mathilde Kreiberg Skou -02 | 8.16 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 17:30 | |
4 | 89 | NQ | Klara Lind Toustrup -03 | 8.67 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 17:30 | ||
5 | 90 | 8.34 | 3 | Martha Kjæhr Danneskjold -02 | 8.38 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 17:30 | |
6 | 91 | 8.09 | 3 | Mathilde Kreiberg Skou -02 | 8.14 | 60 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 18:30 | |
7 | 90 | 8.43 | 8 | Martha Kjæhr Danneskjold -02 | 8.34 | 60 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 18:30 | |
8 | 90 | PB | 2.27.56 | 6 | Martha Kjæhr Danneskjold -02 | 2.28.49 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:30 |
9 | 91 | 4.73 | 10 | Mathilde Kreiberg Skou -02 | 5.15 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 | |
10 | 89 | NQ | Klara Lind Toustrup -03 | 4.48 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 | ||
11 | 90 | NQ | Martha Kjæhr Danneskjold -02 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 | |||
12 | 92 | PB | 10.00 | 8 | Sofie Froberg -02 | 9.59 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:15 |
13 | 103 | 8.90 | 7 | Tine Hoffmann Nielsen -00 | 8.85 | 60 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 17:00 | |
14 | 101 | 1.04.01 | 10 | Mathilde Kodal -01 | 400 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 10:30 | ||
15 | 98 | PB | 10.64 | 6 | Amalie Holmark Andersen -01 | 10.15 | Kuglestød • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 12:00 |
16 | 106 | PB | 1.01.87 | 2 | Cornelia Andersen Slej -99 | 1.02.60 | 400 meter • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 11:00 |
17 | 105 | 5.17 | 3 | Sarah Bahat -99 | 5.19 | Længdespring • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 12:00 | |
18 | 108 | 5.23 | 1 | Rosa Preuss Ililonga -98 | Længdespring • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 12:00 | ||
19 | 105 | 11.55 | 5 | Sarah Bahat -99 | 11.82 | Kuglestød • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 17:00 | |
20 | 111 | 7.82 | 5 | Frida Sångren -97 | 7.83 | 60 meter • Finale | Piger 20-22 år | Lørdag kl. 19:00 | |
21 | 112 | 7.66 | 1 | Mette Graversgaard -95 | 7.56 | 60 meter • Finale | Piger 20-22 år | Lørdag kl. 19:00 | |
22 | 110 | DNS | Anne Søeborg -97 | 8.58 | 60 meter • Finale | Piger 20-22 år | Lørdag kl. 19:00 | ||
23 | 68 | 7.81 | 4 | Jeppe Ege Nielsen -02 | 7.71 | 60 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 16:45 | |
24 | 64 | DNS | Rasmus K Christensen -03 | 8.16 | 60 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 16:45 | ||
25 | 68 | 7.79 | 7 | Jeppe Ege Nielsen -02 | 7.81 | 60 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 18:35 | |
26 | 65 | DNS | Jakob Nissen Nielsen -03 | 3000 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:15 | |||
27 | 66 | 2.80 | 6 | Sebastian R Suurballe -02 | 2.90 | Stangspring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:15 | |
28 | 67 | PB | 3.40 | 3 | Rasmus Vestergaard -02 | 3.30 | Stangspring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:15 |
29 | 66 | PB | 10.38 | 7 | Sebastian R Suurballe -02 | Trespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 17:30 | |
30 | 70 | DNS | Kasper Hørmann -01 | 7.83 | 60 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 17:15 | ||
31 | 74 | DNS | Tais Leicht Kjær -00 | 7.58 | 60 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 17:15 | ||
32 | 74 | DNS | Tais Leicht Kjær -00 | 53.97 | 400 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 10:50 | ||
33 | 72 | 1.74 | 5 | Philip Vikne Dalmose -01 | 1.71 | Højdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 13:55 | |
34 | 70 | DNS | Kasper Hørmann -01 | 3.30 | Stangspring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 10:15 | ||
35 | 69 | PB | 12.02 | 2 | William Korsgaard -01 | Trespring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 16:05 | |
36 | 71 | PB | 12.64 | 1 | Anton Læssøe Bisgaard -01 | 12.21 | Trespring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 16:05 |
37 | 79 | 6.96 | 2 | Steffen Udengaard Knudsen -98 | 7.03 | 60 meter • Indl. | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 17:45 | |
38 | 78 | 6.98 | 1 | Simon Hansen -98 | 6.87 | 60 meter • Indl. | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 17:45 | |
39 | 80 | DNS | Jacob Klysner -98 | 7.35 | 60 meter • Indl. | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 17:45 | ||
40 | 79 | 6.90 | 3 | Steffen Udengaard Knudsen -98 | 6.96 | 60 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 18:55 | |
41 | 78 | 6.82 | 1 | Simon Hansen -98 | 6.98 | 60 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 18:55 | |
42 | 76 | 11.03.63 | 8 | Rasmus Lorenzen -98 | 3000 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 13:45 | ||
43 | 75 | DNS | Magnus Nymann Hall -99 | 8.39.90 | 3000 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 13:45 | ||
44 | 84 | 305 | 7.31 | 5 | Casper Henningensen -96 | 7.32 | 60 meter • Indl. | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 17:55 |
45 | 85 | 50.39 | 4 | Emil Søndergaard -96 | 49.75 | 400 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 11:25 | |
46 | 81 | DNS | Mathias Mørk -97 | 51.61 | 400 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 11:25 | ||
47 | 82 | 2.08 | 1 | Jonas Kløjgård Jensen -96 | 2.11 | Højdespring • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 12:00 | |
48 | 87 | DNS | Mads Moos Larsen -95 | 1.97 | Højdespring • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 12:00 | ||
49 | 86 | DNS | Dennis Mägi -95 | 14.74 | Trespring • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 16:05 |