ØST ungdom • Ballerup Atletik Stadion • Ballerup
20-21 jun., 2015
Arrangør: Ballerup AK
Sparta
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 382 | 31.58 | 3 | Rikke Andersen -98 | 33.09 | Spydkast • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 9:00 | |
2 | 384 | 37.21 | 4 | Anne K. Knudsen -98 | 38.62 | Hammerkast • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 9:35 | |
3 | 385 | 49.28 | 1 | Cecilia Kaderkova -99 | 46.91 | Hammerkast • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 9:35 | |
4 | 383 | 13.46 | 2 | Simone Hjort -99 | 13.50 | 100 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 10:20 | |
5 | 393 | 13.58 | 3 | Ane Kjærgaaard -98 | 13.47 | 100 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 10:20 | |
6 | 395 | 13.56 | 3 | Mathilde Søndergaard Jeps -99 | 13.48 | 100 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 10:20 | |
7 | 387 | DNS | Emilie R. Hansen -99 | 12.98 | 100 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 10:20 | ||
8 | 397 | 13.95 | 4 | Jasmin Pedersen -99 | 13.85 | 100 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 10:20 | |
9 | 386 | DNS | Emma Beiter Bomme -98 | 12.59 | 100 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 10:20 | ||
10 | 394 | 14.83 | 5 | Leonora Hede -98 | 100 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 10:20 | ||
11 | 396 | DNS | Louise Wessel Leroy -99 | 18.15 | 100 meter hæk • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 11:50 | ||
12 | 387 | DNS | Emilie R. Hansen -99 | 15.19 | 100 meter hæk • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 11:50 | ||
13 | 394 | 19.57 | 4 | Leonora Hede -98 | 100 meter hæk • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 11:50 | ||
14 | 391 | 4.50.00 | 1 | Clara Kall -99 | 4.48.90 | 1500 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 13:20 | |
15 | 383 | 13.11 | 4 | Simone Hjort -99 | 13.46 | 100 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 14:30 | |
16 | 393 | PB | 13.22 | 6 | Ane Kjærgaaard -98 | 13.58 | 100 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 14:30 |
17 | 395 | 13.22 | 5 | Mathilde Søndergaard Jeps -99 | 13.56 | 100 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 14:30 | |
18 | 397 | DNS | Jasmin Pedersen -99 | 13.95 | 100 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 14:30 | ||
19 | 396 | 1.48 | 7 | Louise Wessel Leroy -99 | 1.51 | Højdespring • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 15:00 | |
20 | 381 | 1.48 | 6 | Emilie Persson -99 | 1.53 | Højdespring • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 15:00 | |
21 | 395 | 1.51 | 5 | Mathilde Søndergaard Jeps -99 | 1.55 | Højdespring • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 15:00 | |
22 | 382 | 1.63 | 2 | Rikke Andersen -98 | 1.71 | Højdespring • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 15:00 | |
23 | 387 | DNS | Emilie R. Hansen -99 | 1.58 | Højdespring • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 15:00 | ||
24 | 387 | DNS | Emilie R. Hansen -99 | 12.61 | Kuglestød • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 15:30 | ||
25 | 388 | 8.08.56 | 1 | Astrid Bager -99 | 8.12.06 | 2000 meter forh. • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 17:30 | |
26 | 428 | 52.63 | 1 | P17 Sparta | 4 x 100 meter stafet • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 18:20 |