DMU inde • Spar Nord Arena • Skive
9-10 mar., 2013
Arrangør: Skive AM
Sparta
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 344 | 10.00 | 3 | Anne Sofie Kirkegaard -98 | 9.59 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:15 | |
2 | 380 | 9.94 | 2 | Leonora Hede -98 | 10.28 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:15 | |
3 | 359 | 9.66 | 1 | Emilie Hansen -99 | 9.61 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:15 | |
4 | 340 | 10.54 | 6 | Andrea Steen Sørensen -99 | 10.80 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:15 | |
5 | 375 | 10.28 | 4 | Karoline Mangor -98 | 9.62 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:15 | |
6 | 377 | 10.06 | 3 | Katrine Koch Jacobsen -99 | 10.03 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:15 | |
7 | 395 | 9.20 | 1 | Mira Guldbrandsen -98 | 9.35 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:15 | |
8 | 390 | 9.64 | 1 | Maria Selck -99 | 9.50 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:15 | |
9 | 374 | PB | 9.71 | 12 | Karla Sonne Søndergaard -99 | 9.67 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:40 |
10 | 359 | PB | 11.57 | 3 | Emilie Hansen -99 | 11.02 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:40 |
11 | 375 | 12.45 | 2 | Karoline Mangor -98 | 13.04 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:40 | |
12 | 377 | 9.63 | 13 | Katrine Koch Jacobsen -99 | 9.98 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:40 | |
13 | 365 | PB | 10.59 | 6 | Freja Lomholt -99 | 10.36 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:40 |
14 | 344 | 9.76 | 7 | Anne Sofie Kirkegaard -98 | 10.00 | 60 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:25 | |
15 | 380 | 10.19 | 8 | Leonora Hede -98 | 9.94 | 60 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:25 | |
16 | 359 | 9.62 | 5 | Emilie Hansen -99 | 9.66 | 60 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:25 | |
17 | 395 | 9.26 | 1 | Mira Guldbrandsen -98 | 9.20 | 60 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:25 | |
18 | 390 | 9.42 | 2 | Maria Selck -99 | 9.64 | 60 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:25 | |
19 | 360 | 1.47 | 9 | Emilie Persson -99 | 1.53 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:30 | |
20 | 405 | 1.64 | 1 | Rikke Andersen -98 | 1.63 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:30 | |
21 | 374 | NQ | Karla Sonne Søndergaard -99 | 1.44 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:30 | ||
22 | 359 | 1.47 | 12 | Emilie Hansen -99 | 1.55 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:30 | |
23 | 347 | DNS | Astrid Bager -99 | 12.33.75 | 3000 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:50 | ||
24 | 356 | DUR | 10.16.85 | 2 | Clara Kall -99 | 10.31.46 | 3000 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:50 |
25 | 361 | DNS | Emma Beiter Bomme -98 | 26.78 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:10 | ||
26 | 344 | DUR | 25.72 | 1 | Anne Sofie Kirkegaard -98 | 26.15 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:10 |
27 | 380 | 28.51 | 12 | Leonora Hede -98 | 2.76 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:10 | |
28 | 377 | 27.93 | 8 | Katrine Koch Jacobsen -99 | 27.73 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:10 | |
29 | 389 | 2.16.74 | 1 | Maria Andersen -98 | 2.13.64 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 18:00 | |
30 | 397 | PB | 2.17.76 | 3 | Natalja Norius-Petersen -98 | 2.18.48 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 18:00 |
31 | 346 | 2.31.92 | 8 | Asta Kielgast -99 | 2.28.92 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 18:00 | |
32 | 340 | 2.33.57 | 9 | Andrea Steen Sørensen -99 | 2.32.26 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 18:00 |