ØST ungdom • Ballerup Atletik Stadion • Ballerup
18-19 jun., 2016
Arrangør: Ballerup AK
Sparta
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 417 | 13.79 | 3 | Annika Eppers -02 | 13.93 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 9:50 | |
2 | 558 | 13.52 | 2 | Victoria Lendal -02 | 13.66 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 9:50 | |
3 | 481 | 14.09 | 4 | Liva Vilhelmsen -02 | 14.18 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 9:50 | |
4 | 458 | 13.73 | 4 | Ida Lyngby -02 | 13.72 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 9:50 | |
5 | 525 | 13.93 | 4 | Simone Iversen -02 | 14.22 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 9:50 | |
6 | 492 | 13.56 | 3 | Maria Skov Kragh -01 | 13.70 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 9:50 | |
7 | 468 | 14.44 | 7 | Josefine Sørensen -02 | 14.41 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 9:50 | |
8 | 480 | DNS | Liv Nedergaard -02 | 14.04 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 9:50 | ||
9 | 558 | 13.52 | 7 | Victoria Lendal -02 | 13.52 | 100 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:55 | |
10 | 492 | 13.55 | 8 | Maria Skov Kragh -01 | 13.56 | 100 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:55 | |
11 | 529 | 46.25 | 5 | Sofie Spiegelhauer -02 | 45.46 | 300 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 17:10 | |
12 | 559 | 42.15 | 1 | Viktoria Dommer -01 | 41.98 | 300 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 17:10 | |
13 | 504 | 4.50.78 | 1 | Nikoline Høegh Ørum-Niels -02 | 4.46.69 | 1500 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:30 | |
14 | 415 | 5.19.14 | 3 | Anna Sofie Frænde -02 | 5.14.51 | 1500 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:30 | |
15 | 497 | 5.10.45 | 2 | Mie Hylling Axelson -02 | 5.12.07 | 1500 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:30 | |
16 | 477 | 13.29 | 3 | Lili Kökeny -01 | 13.04 | 80 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 9:00 | |
17 | 457 | 12.57 | 1 | Ida Beiter Bomme -01 | 12.19 | 80 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 9:00 | |
18 | 440 | PB | 13.16 | 4 | Ellen Lawaetz -02 | 13.53 | 80 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 9:00 |
19 | 405 | 14.12 | 4 | Alberthe Wiedemann Simons -02 | 13.92 | 80 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 9:00 | |
20 | 477 | 13.12 | 6 | Lili Kökeny -01 | 13.29 | 80 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:10 | |
21 | 457 | 12.40 | 1 | Ida Beiter Bomme -01 | 12.57 | 80 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:10 | |
22 | 440 | PB | 13.06 | 5 | Ellen Lawaetz -02 | 13.16 | 80 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:10 |
23 | 405 | 13.79 | 8 | Alberthe Wiedemann Simons -02 | 14.12 | 80 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:10 | |
24 | 406 | 1.53 | 1 | Alice Kirk Damsgaard -01 | 1.58 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:10 | |
25 | 481 | 1.30 | 9 | Liva Vilhelmsen -02 | 1.35 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:10 | |
26 | 444 | 35.83 | 2 | Emilie Bank -02 | 35.34 | Hammerkast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:05 | |
27 | 480 | 45.82 | 1 | Liv Nedergaard -02 | 43.28 | Hammerkast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:05 | |
28 | 527 | 30.79 | 1 | Sofia Lange -02 | 31.64 | Spydkast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:00 | |
29 | 548 | DQ | Sparta P15 - 2 | 4 x 100 meter stafet • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 17:50 | |||
30 | 547 | 51.41 | 1 | Sparta P15 - 1 | 4 x 100 meter stafet • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 17:50 |