ØST ungdom • Ballerup atletikstadion • Ballerup
21-22 jun., 2014
Arrangør: Ballerup AK
Frederiksberg IF
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 151 | DNS | Oline Marie Winther | 14.44 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:30 | |
2 | 127 | 13.62 | 4 | Amalie Molander Pedersen | 13.62 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:30 |
3 | 145 | 13.80 | 4 | Kamille Busch Hansen | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:30 | |
4 | 138 | 13.55 | 3 | Freja Gustafsson | 13.44 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:30 |
5 | 141 | 13.81 | 6 | Jasmin Gade | 14.16 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:30 |
6 | 149 | 14.42 | 8 | Nikoline Lindegaard Laurs | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:30 | |
7 | 144 | 13.54 | 3 | Josefine A. Schultz | 14.09 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:30 |
8 | 127 | 13.59 | 8 | Amalie Molander Pedersen | 13.62 | 100 meter • Semi | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:10 |
9 | 145 | 13.54 | 7 | Kamille Busch Hansen | 13.80 | 100 meter • Semi | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:10 |
10 | 138 | 13.29 | 4 | Freja Gustafsson | 13.55 | 100 meter • Semi | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:10 |
11 | 144 | 13.49 | 5 | Josefine A. Schultz | 13.54 | 100 meter • Semi | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:10 |
12 | 138 | 13.18 | 5 | Freja Gustafsson | 13.29 | 100 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:10 |
13 | 145 | DNS | Kamille Busch Hansen | 44.94 | 300 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 17:00 | |
14 | 129 | 43.54 | 3 | Astrid Reymann Bødker | 43.57 | 300 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 17:00 |
15 | 141 | 45.45 | 5 | Jasmin Gade | 44.65 | 300 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 17:00 |
16 | 149 | 50.39 | 10 | Nikoline Lindegaard Laurs | 300 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 17:00 | |
17 | 147 | 5.00.81 | 6 | Lea Othmar Haskiel | 4.57.96 | 1500 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 17:20 |
18 | 144 | 14.79 | 6 | Josefine A. Schultz | 14.59 | 80 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:20 |
19 | 126 | 1.20 | 14 | Amalie Højgaard Nielsen | 1.30 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:20 |
20 | 127 | 9.72 | 4 | Amalie Molander Pedersen | 9.73 | Trespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:25 |
21 | 153 | 9.91 | 3 | Sophia Kmit Mikkelsen | 10.42 | Trespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:25 |
22 | 127 | 25.15 | 5 | Amalie Molander Pedersen | 23.31 | Hammerkast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:10 |
23 | 149 | 24.44 | 6 | Nikoline Lindegaard Laurs | 23.35 | Hammerkast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:10 |
24 | 126 | 26.93 | 6 | Amalie Højgaard Nielsen | 24.91 | Spydkast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:55 |
25 | 137 | 55.81 | 5 | Frederiksberg IF II | 4 x 100 meter stafet • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 17:55 | |
26 | 136 | 53.23 | 2 | Frederiksberg IF I | 4 x 100 meter stafet • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 17:55 |