Sparta Junior Indoor • Sparta Hallen • København
19-20 jan., 2013
Arrangør: Sparta
Sparta
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 181 | 3.90 | 15 | Johanne W. Simonsen -99 | 3.78 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:35 |
2 | 293 | 4.66 | 6 | Karla Sonne Søndergaard -99 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:35 | |
3 | 187 | DNS | Freja Lomholt -99 | 4.44 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:35 | |
4 | 179 | 4.01 | 13 | Louise Wessel Leroy -99 | 3.92 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:35 |
5 | 193 | 4.51 | 7 | Ane kjærgaard -98 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:35 | |
6 | 216 | 4.06 | 12 | Emilie Persson -99 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:35 | |
7 | 191 | 5.01 | 1 | Anne Sofie Kirkegaard -98 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:35 | |
8 | 180 | 3.43 | 16 | Malou Celia Postvang -99 | 3.83 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:35 |
9 | 176 | 4.86 | 3 | Katrine Koch Jacobsen -99 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:35 | |
10 | 400 | 4.16 | 9 | Jasmin Pedersen -99 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:35 | |
11 | 215 | 4.98 | 2 | Rikke Andersen -98 | 4.97 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:35 |
12 | 199 | 3.91 | 14 | Anne Krag knudsen -98 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:35 | |
13 | 211 | 5.01 | 4 | Josefine Müntzberg -96 | 4.74 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 15:40 |
14 | 213 | 5.55 | 1 | Laura Tølløse -97 | 5.49 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 15:40 |
15 | 209 | 5.21 | 2 | Cathrine Ott -96 | 5.20 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 15:40 |
16 | 183 | 4.95 | 5 | Benedicte Heegaard -97 | 5.30 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 15:40 |
17 | 212 | 4.73 | 7 | Ditte Schmidt -97 | 5.06 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 15:40 |
18 | 200 | 4.61 | 8 | Nana Mägi -97 | Længdespring • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 15:40 | |
19 | 220 | 5.89 | 1 | Martha Traore -95 | 6.08 | Længdespring • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 15:40 |
20 | 221 | 5.45 | 2 | Laetitia Kim Bruun -94 | 5.73 | Længdespring • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 15:40 |
21 | 105 | 1.62 | 9 | Emma-Elise Cordt -06 | Længdespring • Finale | Piger 6-7 år | Lørdag kl. 10:20 | |
22 | 101 | 2.23 | 6 | Maja Børregaard Voigt -07 | Længdespring • Finale | Piger 6-7 år | Lørdag kl. 10:20 | |
23 | 109 | DNS | Marie Amalie M. Andersen -06 | Længdespring • Finale | Piger 6-7 år | Lørdag kl. 10:20 | ||
24 | 106 | 2.26 | 3 | Lotte Grevy-Ejstrup -07 | 1.94 | Længdespring • Finale | Piger 6-7 år | Lørdag kl. 10:20 |
25 | 110 | 2.13 | 7 | Laura Diaz Friis -06 | Længdespring • Finale | Piger 6-7 år | Lørdag kl. 10:20 | |
26 | 107 | 2.24 | 4 | Sophie Hengstenberg -06 | Længdespring • Finale | Piger 6-7 år | Lørdag kl. 10:20 | |
27 | 342 | DNS | Laura Vallebo-Møller -06 | Længdespring • Finale | Piger 6-7 år | Lørdag kl. 10:20 | ||
28 | 102 | 2.35 | 1 | Silke Lykke Evensen -07 | 1.79 | Længdespring • Finale | Piger 6-7 år | Lørdag kl. 10:20 |
29 | 103 | 1.68 | 8 | Sarah Marie Lund Singer -07 | Længdespring • Finale | Piger 6-7 år | Lørdag kl. 10:20 | |
30 | 111 | 2.23 | 5 | Pil Nedergaard -06 | 2.04 | Længdespring • Finale | Piger 6-7 år | Lørdag kl. 10:20 |
31 | 148 | DNS | Olivia Collin Haugeby -05 | Længdespring • Finale | Piger 8 år | Lørdag kl. 11:35 | ||
32 | 145 | 2.47 | 5 | Karla Bundgaard Langvik -05 | Længdespring • Finale | Piger 8 år | Lørdag kl. 11:35 | |
33 | 135 | 2.96 | 1 | Ingrid Gram Jensen -05 | Længdespring • Finale | Piger 8 år | Lørdag kl. 11:35 | |
34 | 150 | DNS | Elvira L. Gammelby-Ingvar -05 | Længdespring • Finale | Piger 8 år | Lørdag kl. 11:35 | ||
35 | 146 | 2.87 | 2 | Emilie Børregaard Voigt -05 | 2.59 | Længdespring • Finale | Piger 8 år | Lørdag kl. 11:35 |
36 | 133 | 2.53 | 4 | Kajsa Salomonsen -05 | 2.54 | Længdespring • Finale | Piger 8 år | Lørdag kl. 11:35 |
37 | 132 | 2.63 | 3 | Else K. Haustrup Larsen -05 | 2.48 | Længdespring • Finale | Piger 8 år | Lørdag kl. 11:35 |
38 | 140 | 2.91 | 5 | Asta Ellermann-Kingombe -04 | 2.88 | Længdespring • Finale | Piger 9 år | Lørdag kl. 12:55 |
39 | 147 | 3.43 | 1 | Josephine Sofie Hansen -04 | 3.09 | Længdespring • Finale | Piger 9 år | Lørdag kl. 12:55 |
40 | 134 | 3.14 | 2 | Nanna Schaldemose -04 | Længdespring • Finale | Piger 9 år | Lørdag kl. 12:55 | |
41 | 143 | 2.46 | 12 | Gry Normann Risum -04 | Længdespring • Finale | Piger 9 år | Lørdag kl. 12:55 | |
42 | 138 | DNS | Naomi Ilima Jensen -04 | 2.69 | Længdespring • Finale | Piger 9 år | Lørdag kl. 12:55 | |
43 | 141 | 2.92 | 4 | Vigga Fich -04 | 3.03 | Længdespring • Finale | Piger 9 år | Lørdag kl. 12:55 |
44 | 139 | 2.69 | 9 | Klara Thers-Sonne -04 | 2.75 | Længdespring • Finale | Piger 9 år | Lørdag kl. 12:55 |
45 | 142 | 2.75 | 8 | Mina Taj -04 | 2.66 | Længdespring • Finale | Piger 9 år | Lørdag kl. 12:55 |
46 | 149 | 2.16 | 13 | Anna Jensen -04 | Længdespring • Finale | Piger 9 år | Lørdag kl. 12:55 | |
47 | 136 | 2.98 | 3 | Tsinat Krause -04 | 2.20 | Længdespring • Finale | Piger 9 år | Lørdag kl. 12:55 |
48 | 137 | 2.83 | 6 | Solvej Søborg Schwarzer -04 | 2.53 | Længdespring • Finale | Piger 9 år | Lørdag kl. 12:55 |
49 | 144 | 2.77 | 7 | Emilie Kirst -04 | Længdespring • Finale | Piger 9 år | Lørdag kl. 12:55 | |
50 | 268 | 4.22 | 2 | Esther Vöge-Widding -01 | 4.14 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 13:30 |
51 | 245 | 3.82 | 8 | Signe Grevy Ejstrup -01 | 3.61 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 13:30 |
52 | 264 | 3.98 | 6 | Améli Kampp -01 | 4.11 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 13:30 |
53 | 252 | 4.12 | 4 | Ingrid Eckardt -01 | 4.11 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 13:30 |
54 | 246 | 3.32 | 10 | Cecilie Boesdal -01 | 3.57 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 13:30 |
55 | 253 | 3.80 | 9 | Anna Sofie Frænde -01 | 3.79 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 13:30 |
56 | 247 | 4.18 | 3 | Viktoria Dommer -01 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 13:30 | |
57 | 248 | 4.28 | 1 | Ida Beiter Bomme -01 | 4.49 | Længdespring • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 13:30 |
58 | 254 | 4.97 | 2 | Emma Eriksen -00 | 4.83 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 14:15 |
59 | 266 | 3.47 | 14 | Caroline Tarasson Hansen -00 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 14:15 | |
60 | 259 | DNS | Julie Falkebo Jensen -00 | 4.10 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 14:15 | |
61 | 255 | DNS | Suzanne Andersen -00 | 4.34 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 14:15 | |
62 | 244 | DNS | Catharina Barslev -00 | 4.16 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 14:15 | |
63 | 258 | 4.65 | 5 | Olivia Tuokila -00 | 4.44 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 14:15 |
64 | 267 | 4.51 | 6 | Iona Pardis White -00 | 4.65 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 14:15 |
65 | 261 | 4.85 | 4 | Hannah Illum Petersen -00 | 4.71 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 14:15 |
66 | 257 | DNS | Ophelia Buch -00 | 4.27 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 14:15 | |
67 | 265 | 3.81 | 12 | Cecilie Næsby -00 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 14:15 | |
68 | 250 | DNS | Selma Staun -00 | 4.15 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 14:15 | |
69 | 263 | DNS | Laura Nørrung Poulsen -00 | 4.21 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 14:15 | |
70 | 256 | 3.78 | 13 | Matilde Willer -00 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 14:15 | |
71 | 251 | 4.10 | 10 | Anna Mark Helwigh -00 | 4.27 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 14:15 |
72 | 120 | 2.24 | 5 | Mads Vinzentsen -07 | Længdespring • Finale | Drenge 6-7 år | Lørdag kl. 10:30 | |
73 | 117 | 2.23 | 6 | Joel Frederik von DÁhe -06 | Længdespring • Finale | Drenge 6-7 år | Lørdag kl. 10:30 | |
74 | 119 | 1.93 | 11 | William Bynck -06 | Længdespring • Finale | Drenge 6-7 år | Lørdag kl. 10:30 | |
75 | 118 | 2.22 | 7 | Frederik Schaldemose -06 | Længdespring • Finale | Drenge 6-7 år | Lørdag kl. 10:30 | |
76 | 114 | 2.14 | 8 | Oswald Lindquist -06 | Længdespring • Finale | Drenge 6-7 år | Lørdag kl. 10:30 | |
77 | 122 | DNS | Markus Lyhne Haslund -06 | Længdespring • Finale | Drenge 6-7 år | Lørdag kl. 10:30 | ||
78 | 113 | 2.33 | 4 | Tobias Zeberg Jensen -07 | Længdespring • Finale | Drenge 6-7 år | Lørdag kl. 10:30 | |
79 | 121 | 2.03 | 10 | Samuel Skov Bailey -06 | Længdespring • Finale | Drenge 6-7 år | Lørdag kl. 10:30 | |
80 | 116 | 2.39 | 3 | Marius Raunkjær-Vadstrup -06 | Længdespring • Finale | Drenge 6-7 år | Lørdag kl. 10:30 | |
81 | 115 | 1.90 | 12 | Mamadou Wurie Jalloh -06 | Længdespring • Finale | Drenge 6-7 år | Lørdag kl. 10:30 | |
82 | 124 | DNS | Laurits Rune -05 | Længdespring • Finale | Drenge 8 år | Lørdag kl. 11:50 | ||
83 | 127 | 2.35 | 3 | Kasper Schimel Smith -05 | 2.22 | Længdespring • Finale | Drenge 8 år | Lørdag kl. 11:50 |
84 | 123 | 2.29 | 5 | Oskar Thers-Sonne -05 | 1.98 | Længdespring • Finale | Drenge 8 år | Lørdag kl. 11:50 |
85 | 125 | 3.01 | 4 | Sigurd Sandfeld -04 | Længdespring • Finale | Drenge 9 år | Lørdag kl. 12:30 | |
86 | 131 | 2.43 | 10 | Sebastian Thulstrup -04 | 2.35 | Længdespring • Finale | Drenge 9 år | Lørdag kl. 12:30 |
87 | 128 | 2.70 | 7 | Peter Grevy Ejstrup -04 | 2.78 | Længdespring • Finale | Drenge 9 år | Lørdag kl. 12:30 |
88 | 129 | 2.80 | 6 | Elias Dinnetz -04 | 2.48 | Længdespring • Finale | Drenge 9 år | Lørdag kl. 12:30 |