Mangekamps Tribute 2024 • Greve Stadion • Greve
25-26 maj, 2024
Arrangør: Greve Atletik & Sparta Atletik •
Info side
Sparta
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | =PB | 7.88 | 3 | Niovi Kastrinaki -13 (GRE) | 7.60 | Kuglestød • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:35 | |
2 | 4.16 | 10 | Sofia Christiansen Valdivieso -13 | Kuglestød • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:35 | |||
3 | =PB | 6.13 | 4 | Emilie Freund Jessen -14 | 6.13 | Kuglestød • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:35 | |
4 | PB | 4.34 | 9 | Isolde Agerskov Perotti -14 | 4.55 | Kuglestød • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:35 | |
5 | 5.93 | 7 | Frida Schmidt Jæger -14 | 5.69 | Kuglestød • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:35 | ||
6 | PB | 4.96 | 8 | Jóhanna Sólja Jensen -13 | 4.62 | Kuglestød • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:35 | |
7 | 6.01 | 5 | Sara Winther Glamoclija -13 | 6.51 | Kuglestød • Finale | Piger 10-11 år | Lørdag kl. 12:35 | ||
8 | 452 | 5.22 | 8 | Kamille H Hallsdottir -12 | Kuglestød • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 11:45 | ||
9 | 455 | PB | 7.46 | 4 | Mariana Cecilia Vargas -12 | 6.15 | Kuglestød • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 11:45 |
10 | 459 | PB | 6.08 | 7 | Ella Dall Gislum -12 | 5.35 | Kuglestød • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 11:45 |
11 | 458 | PB | 6.56 | 6 | Billie Arlien Witt -12 | 6.23 | Kuglestød • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 11:45 |
12 | 451 | PB | 4.60 | 10 | Liva Palmy Stein -12 | 4.30 | Kuglestød • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 11:45 |
13 | 454 | PB | 4.97 | 9 | Hedvig Demidoff Nielsen -11 | 4.78 | Kuglestød • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 11:45 |
14 | 457 | PB | 9.80 | 2 | Ellen Vincentsen -11 | Kuglestød • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 11:45 | |
15 | 471 | 5.91 | 7 | Julia H Hallsdottir -10 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:00 | ||
16 | 470 | 8.29 | 4 | Ilsa Roome -10 (NOR) | 8.48 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:00 | |
17 | 467 | PB | 9.25 | 2 | Andrea Winther Glamoclija -10 | 8.31 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:00 |
18 | DNS | Esther Falck -08 | 9.49 | Kuglestød • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 13:45 | |||
19 | 2 | PB | 9.77 | 4 | Ingrid Olivarius Vølund -07 | Kuglestød • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 13:45 | |
20 | 11 | PB | 10.99 | 3 | Aurora Suarez Alvarez Thostrup -06 | 10.80 | Kuglestød • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 13:45 |
21 | 12 | PB | 12.94 | 2 | Karla Schärfe -03 | 13.40 | Kuglestød • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 13:45 |
22 | 14 | 12.81 | 3 | Betty Marie Ramsgaard Jensen -04 | 12.96 | Kuglestød • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 13:45 | |
23 | 13 | SB | 13.94 | 1 | Nickoline Skifter Andersen -98 | 13.84 | Kuglestød • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 13:45 |
24 | 450 | 4.46 | 5 | August Sonne -14 | 5.61 | Kuglestød • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 11:00 | |
25 | 446 | PB | 5.07 | 4 | Freddie Emil Vibe Vørre -14 | 4.39 | Kuglestød • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 11:00 |
26 | PB | 4.44 | 6 | Lasse Kroman Hansen -13 | 4.00 | Kuglestød • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 11:00 | |
27 | 464 | 7.46 | 1 | Albert Arrey Sørensen -12 | 8.26 | Kuglestød • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 13:30 | |
28 | 460 | 6.47 | 5 | Tobias Abildgaard Kofoed -11 | Kuglestød • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 13:30 | ||
29 | 463 | 4.88 | 7 | Alfred Hartung -12 | 5.20 | Kuglestød • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 13:30 | |
30 | 462 | 7.29 | 2 | Dusan Stefanovic -12 (SRB) | 7.75 | Kuglestød • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 13:30 | |
31 | 461 | 6.68 | 4 | Franz Di Nucci -12 (ITA) | 6.37 | Kuglestød • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 13:30 | |
32 | 465 | 6.40 | 6 | Kaj Herman Stougaard-Nexø -12 | 6.88 | Kuglestød • Finale | Drenge 12-13 år | Lørdag kl. 13:30 | |
33 | 21 | PB | 13.23 | 4 | Emil Bagnara -07 (ITA) | 11.60 | Kuglestød • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 11:45 |
34 | 24 | PB | 12.41 | 5 | Mads Vincentsen -07 | Kuglestød • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 11:45 | |
35 | 23 | PB | 14.36 | 2 | Nicklas Gravgaard Nielsen -07 | 14.06 | Kuglestød • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 11:45 |
36 | 16 | 12.32 | 6 | Oliver Anakin Mikkelsen -08 | 11.50 | Kuglestød • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 11:45 | |
37 | 19 | 13.83 | 3 | Johan Dahl Kokkegård -08 | 14.68 | Kuglestød • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 11:45 | |
38 | 17 | 10.42 | 9 | Malthe Nikolaj Godsk Jørgensen -08 | Kuglestød • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 11:45 | ||
39 | 30 | 13.92 | 1 | Joel Frederik Von d'Ahe -06 | Kuglestød • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 12:40 | ||
40 | 28 | 12.85 | 2 | Nikolaj Grønbech -02 | 12.99 | Kuglestød • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 12:40 | |
41 | 27 | PB | 11.74 | 6 | Till Maul -95 | 11.26 | Kuglestød • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 12:40 |
42 | 29 | PB | 12.58 | 3 | Sofus Olivarius Vølund -04 | 11.97 | Kuglestød • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 12:40 |
43 | 29 | 13.38 | 1 | Christian Gundersen -99 | 13.59 | Kuglestød • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 12:40 |