Sparta Junior Indoor • Sparta Hallen • København
19-20 jan., 2013
Arrangør: Sparta
Sparta
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 127 | 3.22 | 5 | Kasper Schimel Smith -05 | Kuglestød • Finale | Drenge 8 år | Lørdag kl. 10:00 | |
2 | 123 | 3.60 | 4 | Oskar Thers-Sonne -05 | Kuglestød • Finale | Drenge 8 år | Lørdag kl. 10:00 | |
3 | 131 | 3.65 | 6 | Sebastian Thulstrup -04 | 3.92 | Kuglestød • Finale | Drenge 9 år | Lørdag kl. 10:00 |
4 | 128 | 3.19 | 9 | Peter Grevy Ejstrup -04 | 3.57 | Kuglestød • Finale | Drenge 9 år | Lørdag kl. 10:00 |
5 | 129 | 3.52 | 7 | Elias Dinnetz -04 | 2.73 | Kuglestød • Finale | Drenge 9 år | Lørdag kl. 10:00 |
6 | 145 | 3.21 | 3 | Karla Bundgaard Langvik -05 | Kuglestød • Finale | Piger 8 år | Lørdag kl. 10:50 | |
7 | 135 | 3.30 | 2 | Ingrid Gram Jensen -05 | Kuglestød • Finale | Piger 8 år | Lørdag kl. 10:50 | |
8 | 150 | DNS | Elvira L. Gammelby-Ingvar -05 | Kuglestød • Finale | Piger 8 år | Lørdag kl. 10:50 | ||
9 | 146 | 3.10 | 5 | Emilie Børregaard Voigt -05 | Kuglestød • Finale | Piger 8 år | Lørdag kl. 10:50 | |
10 | 133 | 3.12 | 4 | Kajsa Salomonsen -05 | Kuglestød • Finale | Piger 8 år | Lørdag kl. 10:50 | |
11 | 132 | 3.63 | 1 | Else K. Haustrup Larsen -05 | Kuglestød • Finale | Piger 8 år | Lørdag kl. 10:50 | |
12 | 140 | 3.99 | 6 | Asta Ellermann-Kingombe -04 | Kuglestød • Finale | Piger 9 år | Lørdag kl. 11:50 | |
13 | 134 | 3.81 | 7 | Nanna Schaldemose -04 | Kuglestød • Finale | Piger 9 år | Lørdag kl. 11:50 | |
14 | 143 | 3.62 | 8 | Gry Normann Risum -04 | Kuglestød • Finale | Piger 9 år | Lørdag kl. 11:50 | |
15 | 141 | 3.48 | 9 | Vigga Fich -04 | 3.35 | Kuglestød • Finale | Piger 9 år | Lørdag kl. 11:50 |
16 | 139 | 6.18 | 1 | Klara Thers-Sonne -04 | 6.37 | Kuglestød • Finale | Piger 9 år | Lørdag kl. 11:50 |
17 | 142 | 4.78 | 2 | Mina Taj -04 | 2.43 | Kuglestød • Finale | Piger 9 år | Lørdag kl. 11:50 |
18 | 149 | 2.67 | 11 | Anna Jensen -04 | Kuglestød • Finale | Piger 9 år | Lørdag kl. 11:50 | |
19 | 136 | 4.00 | 5 | Tsinat Krause -04 | 3.61 | Kuglestød • Finale | Piger 9 år | Lørdag kl. 11:50 |
20 | 137 | 3.24 | 10 | Solvej Søborg Schwarzer -04 | Kuglestød • Finale | Piger 9 år | Lørdag kl. 11:50 | |
21 | 144 | 4.58 | 4 | Emilie Kirst -04 | Kuglestød • Finale | Piger 9 år | Lørdag kl. 11:50 | |
22 | 344 | 6.60 | 4 | Christian Skylv -01 | Kuglestød • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 12:55 | |
23 | 230 | 4.92 | 6 | Oskar Kirk Damsgaard -01 | Kuglestød • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 12:55 | |
24 | 234 | 6.93 | 2 | Magnus Skjøtt Jensen -01 | Kuglestød • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 12:55 | |
25 | 238 | 4.47 | 7 | Anton Schläger -01 | Kuglestød • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 12:55 | |
26 | 226 | 7.80 | 2 | Emil Frænde -00 | 7.97 | Kuglestød • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 12:55 |
27 | 237 | 7.30 | 4 | Alexander Haugeby -00 | Kuglestød • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 12:55 | |
28 | 235 | 7.45 | 3 | Emil Jessen -00 | 7.42 | Kuglestød • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 12:55 |
29 | 243 | 9.63 | 1 | Mads Lund -00 | 9.84 | Kuglestød • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 12:55 |
30 | 189 | DNS | Andreas Gorm Hansen -99 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:50 | ||
31 | 206 | 13.34 | 1 | Nicolaj Andersen -98 | 11.58 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:50 |
32 | 270 | 10.39 | 4 | August Hallberg -98 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:50 | |
33 | 186 | 8.14 | 7 | Gustav Lundholm Nielsen -98 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:50 | |
34 | 272 | 8.06 | 8 | Nicholas W. Søjnæs -98 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:50 | |
35 | 198 | 10.66 | 3 | Mikkel Petersen -97 | Kuglestød • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 15:00 | |
36 | 202 | 12.38 | 1 | Mads Christiansen -97 | Kuglestød • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 15:00 | |
37 | 185 | 11.72 | 2 | Albert Kühlmann -97 | Kuglestød • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 15:00 | |
38 | 201 | NM | Mads Bæk-Larsen -96 | Kuglestød • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 15:00 | ||
39 | 271 | 10.00 | 3 | Thorvald Jørgensen -95 | Kuglestød • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 15:00 | |
40 | 290 | 14.15 | 3 | Søren Børsting -93 | Kuglestød • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 15:00 | |
41 | 289 | 17.34 | 1 | Kenneth Mertz -89 | Kuglestød • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 15:00 | |
42 | 291 | 14.47 | 2 | Andreas Ellegaard -93 | Kuglestød • Finale | Mænd senior | Lørdag kl. 15:00 |