Sparta Copenhagen Games • Østerbro Stadion • København
29-30 aug., 2015
Arrangør: Sparta
Sparta AM
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 422 | DNS | Freja Abraham -06 | Højdespring • Finale | Piger 9 år | Lørdag kl. 13:00 | ||
2 | 424 | NM | Cassandra Kamph Mikkelsen -06 | Højdespring • Finale | Piger 9 år | Lørdag kl. 13:00 | ||
3 | 417 | 0.90 | 4 | Amalie Sofie Nielsen -07 | 1.01 | Højdespring • Finale | Piger 9 år | Lørdag kl. 13:00 |
4 | 425 | 0.85 | 5 | Clara Isabel Nordby -06 | Højdespring • Finale | Piger 9 år | Lørdag kl. 13:00 | |
5 | 449 | 1.15 | 4 | Kaisa Duedam Ventrup -05 | 1.25 | Højdespring • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 11:30 |
6 | 453 | 0.90 | 7 | Ulrikka Juul -05 | Højdespring • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 11:30 | |
7 | 445 | 1.26 | 2 | Josephine Houlbjerg Hanse -04 | 1.20 | Højdespring • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 11:30 |
8 | 463 | 1.05 | 6 | Emilie Kirst -04 | 1.25 | Højdespring • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 11:30 |
9 | 452 | 1.15 | 3 | Nanna Marie Schaldemose -04 | 3.99 | Højdespring • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 11:30 |
10 | 575 | DNS | Rebekka Schaldemose -03 | Højdespring • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 15:00 | ||
11 | 571 | 1.47 | 1 | Karla Schärfe -03 | 1.54 | Højdespring • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 15:00 |
12 | 566 | 1.41 | 2 | Flora Chalmer -03 | 1.48 | Højdespring • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 15:00 |
13 | 574 | 1.25 | 4 | Smilla Duedam Ventrup -03 | 1.28 | Højdespring • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 15:00 |
14 | 570 | 1.20 | 4 | Ellen Lawaetz -02 | 1.28 | Højdespring • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 15:00 |
15 | 573 | 1.20 | 5 | Liva Johanne Vilhelmsen -02 | Højdespring • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 15:00 | |
16 | 563 | DNS | Mathilde Juel Gertz -02 | 1.20 | Højdespring • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 15:00 | |
17 | 576 | 1.30 | 3 | Alberthe Wiedemann Simons -02 | 1.35 | Højdespring • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 15:00 |
18 | 408 | DNS | Asger Abraham -06 | Højdespring • Finale | Drenge 9 år | Lørdag kl. 14:00 | ||
19 | 440 | DNS | Vilhelm Krüger -04 | 1.20 | Højdespring • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 10:00 | |
20 | 444 | 1.10 | 6 | Carl Johan Zachariae -04 | 1.30 | Højdespring • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 10:00 |
21 | 447 | 1.00 | 7 | Kasper Schimmel Smith -05 | 1.10 | Højdespring • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 10:00 |
22 | 443 | 1.33 | 2 | Rasmus Hvorup Jensen -04 | 1.33 | Højdespring • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 10:00 |
23 | 558 | 1.32 | 4 | Malte Bank-Mikkelsen -03 | 1.33 | Højdespring • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 17:00 |
24 | 555 | 1.32 | 2 | Oswald S Carstensen -02 | 1.40 | Højdespring • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 17:00 |
25 | 663 | 1.05 | 5 | Theodor Hvass -02 | Højdespring • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 17:00 |