ØST ungdom inde • Ballerup Super Arena • Ballerup
17-18 jan., 2015
Arrangør: Ballerup AK
Sparta
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 568 | 2.46.92 | 1 | Sofia Thøgersen -05 | 2.53.33 | 800 meter • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 11:50 |
2 | 453 | DNS | Karla B. Langvik -05 | 800 meter • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 11:50 | ||
3 | 562 | 3.23.26 | 6 | Signe Juhl Laursen -05 | 800 meter • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 11:50 | |
4 | 451 | 3.12.95 | 4 | Kaisa Duedam Ventrup -05 | 800 meter • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 11:50 | |
5 | 452 | 3.38.92 | 10 | Kajsa Salomonsen -05 | 3.35.40 | 800 meter • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 11:50 |
6 | 397 | 2.46.83 | 1 | Betty Marie Ramsgaard Jen -04 | 2.53.88 | 800 meter • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 11:55 |
7 | 481 | 2.35.50 | 1 | Marie Falkebo Jensen -03 | 2.36.00 | 800 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 12:05 |
8 | 567 | 2.47.76 | 4 | Smilla Duedam Ventrup -03 | 800 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 12:05 | |
9 | 421 | 2.55.71 | 10 | Emilie Mossin Nørregaard -03 | 800 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 12:05 | |
10 | 510 | DNS | Sara Flindt Grønning -03 | 2.58.21 | 800 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 12:05 | |
11 | 401 | 2.35.29 | 3 | Cecilie Boesdal -01 | 2.25.13 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:15 |
12 | 500 | 2.27.34 | 1 | Olivia Thorsgaard -00 | 2.22.89 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:15 |
13 | 429 | DNS | Frida Schledermann -01 | 2.37.60 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:15 | |
14 | 435 | 2.39.51 | 9 | Hannah Illum Petersen -00 | 2.25.12 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:15 |
15 | 478 | 2.22.83 | 2 | Maria H.B. Andersen -98 | 2.12.68 | 800 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 12:25 |
16 | 487 | 2.45.85 | 10 | Maya Desmond -99 | 800 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 12:25 | |
17 | 394 | 2.36.47 | 6 | Astrid Bager -99 | 2.36.92 | 800 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 12:25 |
18 | 443 | 2.47.63 | 11 | Johanna Munch Skylv -99 | 2.25.48 | 800 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 12:25 |
19 | 444 | 2.40.87 | 7 | Johanne Wiedemann Simonse -99 | 2.34.42 | 800 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 12:25 |
20 | 456 | 3.09.58 | 6 | Kasper Schimmel Smith -05 | 3.02.25 | 800 meter • Finale | Drenge 10 år | Lørdag kl. 12:30 |
21 | 577 | 2.46.02 | 1 | Vitus Rosenkrands -05 | 2.59.59 | 800 meter • Finale | Drenge 10 år | Lørdag kl. 12:30 |
22 | 470 | 2.38.35 | 1 | Lucas Ravn -04 | 2.40.71 | 800 meter • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 12:40 |
23 | 563 | DNS | Sigurd Sandfeldt -04 | 2.58.55 | 800 meter • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 12:40 | |
24 | 441 | 2.51.32 | 6 | Jakob H B Andersen -03 | 2.49.76 | 800 meter • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 12:50 |
25 | 463 | DNF | Linus Lindquist -02 | 2.27.13 | 800 meter • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 13:00 | |
26 | 383 | 2.27.16 | 1 | Anders Bang -02 | 2.31.13 | 800 meter • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 13:00 |
27 | 578 | 2.10.00 | 2 | William Devantier -00 | 800 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:10 | |
28 | 409 | 2.15.80 | 6 | Conrad Lind -01 | 2.18.67 | 800 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:10 |
29 | 558 | 2.15.72 | 5 | Sebastian Nielsen -00 | 2.16.11 | 800 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:10 |
30 | 467 | 2.18.14 | 4 | Louis Herrmann -99 | 2.18.89 | 800 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 13:15 |
31 | 466 | DQ | Louis S. Henriksen -99 | 2.03.25 | 800 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 13:15 |