ØST ungdom inde • Ballerup Super Arena • Ballerup
17-18 jan., 2015
Arrangør: Ballerup AK
Sparta
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 568 | 9.87 | 2 | Sofia Thøgersen -05 | 10.02 | 60 meter • Indl. | Piger 10 år | Lørdag kl. 9:00 |
2 | 438 | 9.69 | 1 | Ingrid Gram Jensen -05 | 9.52 | 60 meter • Indl. | Piger 10 år | Lørdag kl. 9:00 |
3 | 419 | 9.69 | 1 | Emilie Børregaard Voigt -05 | 9.32 | 60 meter • Indl. | Piger 10 år | Lørdag kl. 9:00 |
4 | 562 | 10.14 | 4 | Signe Juhl Laursen -05 | 10.41 | 60 meter • Indl. | Piger 10 år | Lørdag kl. 9:00 |
5 | 451 | 9.84 | 2 | Kaisa Duedam Ventrup -05 | 10.09 | 60 meter • Indl. | Piger 10 år | Lørdag kl. 9:00 |
6 | 452 | 11.11 | 7 | Kajsa Salomonsen -05 | 10.79 | 60 meter • Indl. | Piger 10 år | Lørdag kl. 9:00 |
7 | 568 | 9.85 | 4 | Sofia Thøgersen -05 | 9.87 | 60 meter • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 14:30 |
8 | 438 | 9.81 | 3 | Ingrid Gram Jensen -05 | 9.69 | 60 meter • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 14:30 |
9 | 419 | 9.58 | 1 | Emilie Børregaard Voigt -05 | 9.69 | 60 meter • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 14:30 |
10 | 451 | 9.88 | 6 | Kaisa Duedam Ventrup -05 | 9.84 | 60 meter • Finale | Piger 10 år | Lørdag kl. 14:30 |
11 | 420 | 9.94 | 3 | Emilie Kirst -04 | 10.15 | 60 meter • Indl. | Piger 11 år | Lørdag kl. 9:15 |
12 | 393 | DNS | Asta Ellermann-Kingombe -04 | 9.89 | 60 meter • Indl. | Piger 11 år | Lørdag kl. 9:15 | |
13 | 397 | 10.01 | 2 | Betty Marie Ramsgaard Jen -04 | 9.55 | 60 meter • Indl. | Piger 11 år | Lørdag kl. 9:15 |
14 | 479 | 10.17 | 4 | Maria Hvorup Slott -04 | 60 meter • Indl. | Piger 11 år | Lørdag kl. 9:15 | |
15 | 573 | 10.46 | 5 | Tsinat Krause -04 | 10.70 | 60 meter • Indl. | Piger 11 år | Lørdag kl. 9:15 |
16 | 420 | 9.96 | 8 | Emilie Kirst -04 | 9.94 | 60 meter • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 15:30 |
17 | 397 | 9.53 | 4 | Betty Marie Ramsgaard Jen -04 | 10.01 | 60 meter • Finale | Piger 11 år | Lørdag kl. 15:30 |
18 | 481 | 8.93 | 2 | Marie Falkebo Jensen -03 | 8.87 | 60 meter • Indl. | Piger 12 år | Lørdag kl. 9:45 |
19 | 391 | 9.16 | 2 | Annika Haldbo -03 | 9.07 | 60 meter • Indl. | Piger 12 år | Lørdag kl. 9:45 |
20 | 567 | 9.45 | 3 | Smilla Duedam Ventrup -03 | 9.40 | 60 meter • Indl. | Piger 12 år | Lørdag kl. 9:45 |
21 | 508 | 9.99 | 5 | Rebecca Dahl Kokkegård -03 | 10.15 | 60 meter • Indl. | Piger 12 år | Lørdag kl. 9:45 |
22 | 426 | DNS | Flora Chalmer -03 | 9.07 | 60 meter • Indl. | Piger 12 år | Lørdag kl. 9:45 | |
23 | 421 | 9.46 | 4 | Emilie Mossin Nørregaard -03 | 9.49 | 60 meter • Indl. | Piger 12 år | Lørdag kl. 9:45 |
24 | 510 | DNS | Sara Flindt Grønning -03 | 9.40 | 60 meter • Indl. | Piger 12 år | Lørdag kl. 9:45 | |
25 | 481 | 8.85 | 2 | Marie Falkebo Jensen -03 | 8.93 | 60 meter • Semi | Piger 12 år | Lørdag kl. 14:00 |
26 | 391 | 9.23 | 6 | Annika Haldbo -03 | 9.16 | 60 meter • Semi | Piger 12 år | Lørdag kl. 14:00 |
27 | 567 | 9.40 | 7 | Smilla Duedam Ventrup -03 | 9.45 | 60 meter • Semi | Piger 12 år | Lørdag kl. 14:00 |
28 | 421 | 9.66 | 7 | Emilie Mossin Nørregaard -03 | 9.46 | 60 meter • Semi | Piger 12 år | Lørdag kl. 14:00 |
29 | 481 | 8.76 | 2 | Marie Falkebo Jensen -03 | 8.85 | 60 meter • Finale | Piger 12 år | Lørdag kl. 15:35 |
30 | 464 | 8.99 | 2 | Liv Nedergaard -02 | 8.94 | 60 meter • Indl. | Piger 13 år | Lørdag kl. 9:30 |
31 | 465 | 9.73 | 5 | Liva Johanne Vilhelmsen -02 | 9.81 | 60 meter • Indl. | Piger 13 år | Lørdag kl. 9:30 |
32 | 574 | 8.84 | 1 | Victoria Lee Lendal -02 | 8.65 | 60 meter • Indl. | Piger 13 år | Lørdag kl. 9:30 |
33 | 483 | 9.42 | 4 | Mathilda Juel Gertz -02 | 9.55 | 60 meter • Indl. | Piger 13 år | Lørdag kl. 9:30 |
34 | 488 | 9.21 | 2 | Mie Hylling Axelsson -02 | 9.25 | 60 meter • Indl. | Piger 13 år | Lørdag kl. 9:30 |
35 | 437 | 9.32 | 5 | Ida Lyngby -02 | 9.22 | 60 meter • Indl. | Piger 13 år | Lørdag kl. 9:30 |
36 | 450 | 9.29 | 2 | Juliette Wessel Leroy -02 | 9.31 | 60 meter • Indl. | Piger 13 år | Lørdag kl. 9:30 |
37 | 379 | 9.35 | 3 | Alberthe Wiedemann Simons -02 | 9.18 | 60 meter • Indl. | Piger 13 år | Lørdag kl. 9:30 |
38 | 408 | 8.69 | 1 | Clara Paludan -02 | 8.66 | 60 meter • Indl. | Piger 13 år | Lørdag kl. 9:30 |
39 | 447 | DNS | Josefine Sørensen -02 | 9.59 | 60 meter • Indl. | Piger 13 år | Lørdag kl. 9:30 | |
40 | 497 | 9.34 | 4 | Nina-Tao Hahnemann -02 | 9.43 | 60 meter • Indl. | Piger 13 år | Lørdag kl. 9:30 |
41 | 464 | 9.01 | 3 | Liv Nedergaard -02 | 8.99 | 60 meter • Semi | Piger 13 år | Lørdag kl. 14:10 |
42 | 574 | 8.63 | 1 | Victoria Lee Lendal -02 | 8.84 | 60 meter • Semi | Piger 13 år | Lørdag kl. 14:10 |
43 | 483 | 9.59 | 7 | Mathilda Juel Gertz -02 | 9.42 | 60 meter • Semi | Piger 13 år | Lørdag kl. 14:10 |
44 | 488 | 9.20 | 4 | Mie Hylling Axelsson -02 | 9.21 | 60 meter • Semi | Piger 13 år | Lørdag kl. 14:10 |
45 | 437 | 9.25 | 5 | Ida Lyngby -02 | 9.32 | 60 meter • Semi | Piger 13 år | Lørdag kl. 14:10 |
46 | 450 | 9.39 | 6 | Juliette Wessel Leroy -02 | 9.29 | 60 meter • Semi | Piger 13 år | Lørdag kl. 14:10 |
47 | 379 | 9.29 | 5 | Alberthe Wiedemann Simons -02 | 9.35 | 60 meter • Semi | Piger 13 år | Lørdag kl. 14:10 |
48 | 408 | 8.68 | 1 | Clara Paludan -02 | 8.69 | 60 meter • Semi | Piger 13 år | Lørdag kl. 14:10 |
49 | 497 | 9.43 | 7 | Nina-Tao Hahnemann -02 | 9.34 | 60 meter • Semi | Piger 13 år | Lørdag kl. 14:10 |
50 | 464 | 9.02 | 6 | Liv Nedergaard -02 | 9.01 | 60 meter • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 15:40 |
51 | 574 | 8.62 | 1 | Victoria Lee Lendal -02 | 8.63 | 60 meter • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 15:40 |
52 | 488 | 9.26 | 7 | Mie Hylling Axelsson -02 | 9.20 | 60 meter • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 15:40 |
53 | 408 | DNS | Clara Paludan -02 | 8.68 | 60 meter • Finale | Piger 13 år | Lørdag kl. 15:40 | |
54 | 500 | 8.49 | 1 | Olivia Thorsgaard -00 | 8.46 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 |
55 | 561 | 9.69 | 7 | Signe Grevy Ejstrup -01 | 9.94 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 |
56 | 493 | 8.96 | 5 | Nicola Malling -01 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 | |
57 | 435 | 8.35 | 1 | Hannah Illum Petersen -00 | 8.64 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 |
58 | 436 | 8.43 | 1 | Ida Beiter Bomme -01 | 8.45 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 |
59 | 484 | 8.78 | 3 | Mathilde Brix-Priesner -00 | 8.65 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 |
60 | 501 | 8.40 | 2 | Olivia Tuokila -00 | 8.23 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 |
61 | 492 | 8.84 | 5 | Nanna Andersen | 8.72 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 |
62 | 556 | 8.50 | 3 | Sarah Sveistrup Dahl -00 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 | |
63 | 402 | 9.23 | 6 | Cecilie Næsby -00 | 9.57 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 |
64 | 439 | 8.55 | 3 | Isabella Juul -00 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 | |
65 | 389 | 9.89 | 8 | Anna Sofie Frænde -01 | 9.94 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 |
66 | 432 | DNS | Gertrud Rose Jensen -01 | 8.71 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 | |
67 | 424 | 8.88 | 4 | Emma Eriksen -00 | 8.60 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 |
68 | 555 | 9.03 | 6 | Sara Vardar -00 | 9.19 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 |
69 | 500 | 8.46 | 2 | Olivia Thorsgaard -00 | 8.49 | 60 meter • Semi | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:15 |
70 | 435 | 8.21 | 1 | Hannah Illum Petersen -00 | 8.35 | 60 meter • Semi | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:15 |
71 | 436 | DNS | Ida Beiter Bomme -01 | 8.43 | 60 meter • Semi | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:15 | |
72 | 484 | 8.75 | 6 | Mathilde Brix-Priesner -00 | 8.78 | 60 meter • Semi | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:15 |
73 | 501 | 8.43 | 1 | Olivia Tuokila -00 | 8.40 | 60 meter • Semi | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:15 |
74 | 492 | 8.95 | 7 | Nanna Andersen | 8.84 | 60 meter • Semi | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:15 |
75 | 556 | 8.46 | 3 | Sarah Sveistrup Dahl -00 | 8.50 | 60 meter • Semi | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:15 |
76 | 439 | 8.51 | 4 | Isabella Juul -00 | 8.55 | 60 meter • Semi | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:15 |
77 | 500 | 8.44 | 6 | Olivia Thorsgaard -00 | 8.46 | 60 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:45 |
78 | 435 | 8.21 | 2 | Hannah Illum Petersen -00 | 8.21 | 60 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:45 |
79 | 501 | 8.42 | 5 | Olivia Tuokila -00 | 8.43 | 60 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:45 |
80 | 556 | 8.53 | 8 | Sarah Sveistrup Dahl -00 | 8.46 | 60 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:45 |
81 | 480 | 7.96 | 1 | Maria Selck -99 | 8.07 | 60 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 10:25 |
82 | 390 | 7.96 | 1 | Anne Sofie Kirkegaard -98 | 8.03 | 60 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 10:25 |
83 | 462 | 8.65 | 3 | Leonora Hede -98 | 8.51 | 60 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 10:25 |
84 | 485 | 8.51 | 3 | Mathilde Søndergaard Jeps -99 | 9.38 | 60 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 10:25 |
85 | 403 | 8.37 | 2 | Cecilie Schou-Nielsen -99 | 8.31 | 60 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 10:25 |
86 | 423 | 8.01 | 1 | Emma Beiter Bomme -98 | 8.12 | 60 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 10:25 |
87 | 400 | 8.72 | 5 | Cecilia Kaderkova -99 | 60 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 10:25 | |
88 | 468 | 8.71 | 4 | Louise Wessel Leroy -99 | 8.78 | 60 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 10:25 |
89 | 491 | 8.78 | 4 | Nana Birch Krull -99 | 8.73 | 60 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 10:25 |
90 | 387 | 8.81 | 5 | Ane Kjærgaard -98 | 8.66 | 60 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 10:25 |
91 | 565 | 8.66 | 6 | Simone Hjort -99 | 8.55 | 60 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 10:25 |
92 | 444 | 8.75 | 6 | Johanne Wiedemann Simonse -99 | 8.94 | 60 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 10:25 |
93 | 480 | 7.86 | 1 | Maria Selck -99 | 7.96 | 60 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 15:00 |
94 | 390 | 7.98 | 3 | Anne Sofie Kirkegaard -98 | 7.96 | 60 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 15:00 |
95 | 403 | 8.27 | 4 | Cecilie Schou-Nielsen -99 | 8.37 | 60 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 15:00 |
96 | 423 | 7.93 | 2 | Emma Beiter Bomme -98 | 8.01 | 60 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 15:00 |
97 | 461 | 8.15 | 1 | Laura Tølløse -97 | 7.81 | 60 meter • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 15:10 |
98 | 412 | DNS | Ditte Schmidt -97 | 8.58 | 60 meter • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 15:10 | |
99 | 577 | 9.48 | 1 | Vitus Rosenkrands -05 | 9.38 | 60 meter • Finale | Drenge 10 år | Lørdag kl. 14:40 |
100 | 504 | 10.57 | 6 | Peter Grevy Ejstrup -04 | 10.35 | 60 meter • Indl. | Drenge 11 år | Lørdag kl. 11:15 |
101 | 506 | 9.21 | 1 | Rasmus Hvorup Jensen -04 | 9.33 | 60 meter • Indl. | Drenge 11 år | Lørdag kl. 11:15 |
102 | 399 | 9.07 | 1 | Carl Johan Zachariae -04 | 8.84 | 60 meter • Indl. | Drenge 11 år | Lørdag kl. 11:15 |
103 | 575 | 9.10 | 1 | Vilhelm Krüger -04 | 9.08 | 60 meter • Indl. | Drenge 11 år | Lørdag kl. 11:15 |
104 | 506 | 9.12 | 3 | Rasmus Hvorup Jensen -04 | 9.21 | 60 meter • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 14:45 |
105 | 399 | 8.86 | 1 | Carl Johan Zachariae -04 | 9.07 | 60 meter • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 14:45 |
106 | 575 | 8.89 | 2 | Vilhelm Krüger -04 | 9.10 | 60 meter • Finale | Drenge 11 år | Lørdag kl. 14:45 |
107 | 569 | 8.66 | 1 | Sofus Lassen -03 | 8.67 | 60 meter • Indl. | Drenge 12 år | Lørdag kl. 10:35 |
108 | 411 | 9.00 | 3 | Dhruv Mehrotra -03 | 8.98 | 60 meter • Indl. | Drenge 12 år | Lørdag kl. 10:35 |
109 | 507 | 8.92 | 2 | Rasmus Nickelsen -03 | 8.84 | 60 meter • Indl. | Drenge 12 år | Lørdag kl. 10:35 |
110 | 413 | 9.33 | 3 | Elias Dahl Lunøe -03 | 9.14 | 60 meter • Indl. | Drenge 12 år | Lørdag kl. 10:35 |
111 | 579 | 9.22 | 2 | William Wittendorff -03 | 8.83 | 60 meter • Indl. | Drenge 12 år | Lørdag kl. 10:35 |
112 | 441 | 9.53 | 5 | Jakob H B Andersen -03 | 9.42 | 60 meter • Indl. | Drenge 12 år | Lørdag kl. 10:35 |
113 | 499 | 9.21 | 4 | Oliver Veselinovski -03 | 9.25 | 60 meter • Indl. | Drenge 12 år | Lørdag kl. 10:35 |
114 | 569 | 8.61 | 2 | Sofus Lassen -03 | 8.66 | 60 meter • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 14:50 |
115 | 411 | 9.09 | 6 | Dhruv Mehrotra -03 | 9.00 | 60 meter • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 14:50 |
116 | 507 | 8.76 | 3 | Rasmus Nickelsen -03 | 8.92 | 60 meter • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 14:50 |
117 | 579 | DNS | William Wittendorff -03 | 9.22 | 60 meter • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 14:50 | |
118 | 396 | 8.65 | 1 | Bertram Bing Costa -02 | 8.59 | 60 meter • Indl. | Drenge 13 år | Lørdag kl. 10:55 |
119 | 503 | 9.15 | 3 | Oswald Carstensen -02 | 9.09 | 60 meter • Indl. | Drenge 13 år | Lørdag kl. 10:55 |
120 | 427 | 9.32 | 4 | Frederik Dalgaard Kjaer -02 | 60 meter • Indl. | Drenge 13 år | Lørdag kl. 10:55 | |
121 | 383 | 8.78 | 1 | Anders Bang -02 | 8.88 | 60 meter • Indl. | Drenge 13 år | Lørdag kl. 10:55 |
122 | 396 | 8.65 | 1 | Bertram Bing Costa -02 | 8.65 | 60 meter • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 14:55 |
123 | 503 | 9.32 | 6 | Oswald Carstensen -02 | 9.15 | 60 meter • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 14:55 |
124 | 427 | 9.57 | 8 | Frederik Dalgaard Kjaer -02 | 9.32 | 60 meter • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 14:55 |
125 | 383 | 8.87 | 3 | Anders Bang -02 | 8.78 | 60 meter • Finale | Drenge 13 år | Lørdag kl. 14:55 |
126 | 416 | 7.65 | 1 | Emil Frænde -00 | 7.89 | 60 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:45 |
127 | 384 | 8.40 | 3 | Anders Hørby Madsen -01 | 8.48 | 60 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:45 |
128 | 446 | 9.73 | 5 | Jonathan Thulstrup -01 | 10.20 | 60 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:45 |
129 | 380 | 8.05 | 2 | Alexander Haugeby -00 | 8.02 | 60 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:45 |
130 | 404 | 7.96 | 2 | Christian Cornelius -00 | 8.11 | 60 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:45 |
131 | 474 | 8.55 | 4 | Magnus Skjøtt Jensen -01 | 8.55 | 60 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:45 |
132 | 469 | 8.26 | 3 | Lucas Bunch -00 | 8.57 | 60 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:45 |
133 | 431 | 7.80 | 2 | Gabriel Lausten -00 | 7.96 | 60 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:45 |
134 | 576 | 7.78 | 1 | Vincent Plas -01 | 7.78 | 60 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:45 |
135 | 489 | 8.24 | 3 | Mikkel Christoffersen -01 | 8.52 | 60 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:45 |
136 | 428 | 8.46 | 4 | Frederik Engborg Thede -00 | 8.83 | 60 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:45 |
137 | 416 | 7.71 | 1 | Emil Frænde -00 | 7.65 | 60 meter • Semi | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 14:20 |
138 | 384 | 8.26 | 6 | Anders Hørby Madsen -01 | 8.40 | 60 meter • Semi | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 14:20 |
139 | 380 | 8.12 | 5 | Alexander Haugeby -00 | 8.05 | 60 meter • Semi | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 14:20 |
140 | 404 | 7.88 | 3 | Christian Cornelius -00 | 7.96 | 60 meter • Semi | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 14:20 |
141 | 474 | 8.65 | 8 | Magnus Skjøtt Jensen -01 | 8.55 | 60 meter • Semi | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 14:20 |
142 | 469 | 8.45 | 5 | Lucas Bunch -00 | 8.26 | 60 meter • Semi | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 14:20 |
143 | 431 | 7.82 | 3 | Gabriel Lausten -00 | 7.80 | 60 meter • Semi | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 14:20 |
144 | 576 | 7.73 | 2 | Vincent Plas -01 | 7.78 | 60 meter • Semi | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 14:20 |
145 | 489 | 8.48 | 6 | Mikkel Christoffersen -01 | 8.24 | 60 meter • Semi | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 14:20 |
146 | 428 | 8.57 | 8 | Frederik Engborg Thede -00 | 8.46 | 60 meter • Semi | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 14:20 |
147 | 416 | 7.69 | 2 | Emil Frænde -00 | 7.71 | 60 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 15:15 |
148 | 404 | 7.88 | 6 | Christian Cornelius -00 | 7.88 | 60 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 15:15 |
149 | 431 | 7.79 | 5 | Gabriel Lausten -00 | 7.82 | 60 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 15:15 |
150 | 576 | 7.73 | 3 | Vincent Plas -01 | 7.73 | 60 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 15:15 |
151 | 494 | 7.43 | 1 | Nicolai Lind Andersen -98 | 7.45 | 60 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 11:05 |
152 | 495 | DNS | Nikolaj Graves -98 | 7.80 | 60 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 11:05 | |
153 | 570 | 7.57 | 3 | Sofus Rasmus Clausen -98 | 7.62 | 60 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 11:05 |
154 | 433 | 7.71 | 5 | Gustav Lundholm Nielsen -98 | 8.00 | 60 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 11:05 |
155 | 445 | 7.62 | 3 | Jonathan Aquino -99 | 7.60 | 60 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 11:05 |
156 | 564 | 7.52 | 2 | Simon Traoré -98 | 7.39 | 60 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 11:05 |
157 | 440 | 7.71 | 5 | Jacob Hvorup -99 | 7.66 | 60 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 11:05 |
158 | 477 | 7.73 | 6 | Marc Hanselmann Nielsen -99 | 7.75 | 60 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 11:05 |
159 | 472 | 7.57 | 2 | Mads Holm -99 | 7.56 | 60 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 11:05 |
160 | 442 | 7.73 | 6 | Jens Raabyemagle -99 | 7.93 | 60 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 11:05 |
161 | 494 | 7.37 | 2 | Nicolai Lind Andersen -98 | 7.43 | 60 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 15:20 |
162 | 570 | 7.51 | 3 | Sofus Rasmus Clausen -98 | 7.57 | 60 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 15:20 |
163 | 445 | 7.59 | 6 | Jonathan Aquino -99 | 7.62 | 60 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 15:20 |
164 | 564 | 7.52 | 4 | Simon Traoré -98 | 7.52 | 60 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 15:20 |
165 | 472 | 7.57 | 5 | Mads Holm -99 | 7.57 | 60 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 15:20 |
166 | 490 | DNS | Mikkel Lysholdt Petersen -97 | 7.68 | 60 meter • Indl. | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 11:25 | |
167 | 410 | 7.61 | 6 | Daniel Korang -96 | 7.58 | 60 meter • Indl. | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 11:25 |
168 | 482 | 7.79 | 4 | Mathias Holm -97 | 60 meter • Indl. | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 11:25 | |
169 | 415 | 7.56 | 4 | Elmin Mahmutovic -97 | 60 meter • Indl. | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 11:25 | |
170 | 430 | 7.61 | 3 | Fuad Ahmad Raga -96 | 8.06 | 60 meter • Indl. | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 11:25 |
171 | 505 | 7.43 | 1 | Philip Reynolds -96 | 7.44 | 60 meter • Indl. | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 11:25 |
172 | 415 | 7.47 | 4 | Elmin Mahmutovic -97 | 7.56 | 60 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 15:25 |
173 | 430 | 7.66 | 7 | Fuad Ahmad Raga -96 | 7.61 | 60 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 15:25 |
174 | 505 | 7.39 | 2 | Philip Reynolds -96 | 7.43 | 60 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 15:25 |